Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kambodža Phnom Penh (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


1. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Phnom Penhu?

Nejlepší čas na návštěvu Phnom Penhu je od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemnější.

2. Potřebuji vízum pro vstup do Kambodže?

Ano, turistické vízum je povinné pro vstup do Kambodže a lze jej získat při příjezdu na letišti nebo si jej předem zařídit online.

3. Jaký je místní jazyk v Phnom Penhu?

Oficiálním jazykem v Kambodži je khemer, ale v Phnom Penhu je mnoho lidí mluvících anglicky.

4. Jak se nejlépe dopravit v Phnom Penhu?

Nejlepší způsob, jak se v Phnom Penhu dopravovat, je tuk-tuk nebo motorka-taxi. Také je možné použít městské autobusy.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Phnom Penhu?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Phnom Penhu patří například Královský palác, Muzeum genocidy Tuol Sleng, chrám Wat Phnom a Pagoda Stříbrného pavilonu.


Ubytování Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh je hlavním městem Kambodže a je plné kulturního bohatství, historických památek a pulzujícího života. Pokud hledáte ubytování v této destinaci, máte na výběr z mnoha možností.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v centru dění, jsou nejoblíbenější možností hotely v centru města. Většina z nich nabízí moderní pokoje s klimatizací, soukromou koupelnou, bezplatným Wi-Fi připojením a dalšími vybaveními. Některé hotely mají také vlastní bazén, restauraci a wellness centrum.

Další možností je ubytování v historické čtvrti Phnom Penhu, která se nazývá koloniální město. Zde najdete řadu budov z doby francouzské koloniální éry, restaurace a kavárny, které nabízejí autentickou kambodžskou kuchyni a místní speciality. Pokud hledáte klid a ticho, můžete zvolit ubytování v těsné blízkosti řeky Mekong, která protéká městem.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, můžete využít možnost ubytování v hostelech. Ty nabízejí společné pokoje s patrovými postelemi, stejně jako soukromé pokoje pro jednotlivce nebo skupiny. Hostely často mají také společné kuchyňky, zahrady a společenské prostory, kde můžete potkat cestovatele z celého světa.

Kromě toho nabízí mnoho airbnb ubytování, což je oblíbená volba pro ty, kteří hledají domácí atmosféru a větší soukromí. Pokud hledáte něco zvláštního, můžete zvolit ubytování v tradičním khmerském domě, který se nazývá Khmer Wooden House. Tyto domy jsou většinou postaveny z dřeva a nabízejí původní a autentické ubytování.

Když přijedete do Phnom Penh, je důležité mít na paměti, že je to velké město s mnoha různými oblastmi a částmi. Je tedy důležité pečlivě zvážit vaše požadavky na ubytování, abyste se dokázali pohodlně a bez problémů pohybovat po městě během celého vašeho pobytu.


Počasí Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Phnom Penh, hlavní město Kambodže, má typicky tropické monzunové podnebí, s horkými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami.

Léto v Phnom Penhu, které trvá od března do května, je extrémně horké a vlhké. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 30°C až 35°C a vlhkost vzduchu činí teplo cítit ještě intenzivněji. Období dešťů začíná v květnu a trvá až do října. Během tohoto období se průměrné teploty pohybují mezi 25°C až 32°C a země je často postižena hurikány a silnými tropickými bouřemi.

Zima v Phnom Penhu, která trvá od listopadu do února, je mnohem příjemnější než léto. Denní teploty se pohybují mezi 25°C až 30°C a nocí se teploty mohou snížit až na 18°C, což vyžaduje lehčí svrchní oděv. Během této doby může být často vidět slunce a jezera a řeky jsou plné turistů, kteří se přijeli vykoupat.

Celkově vzato, počasí v Phnom Penhu se během celého roku pohybuje mezi 25°C až 35°C, s vysokou vlhkostí během období dešťů. Pokud plánujete návštěvu Phnom Penhu, nejlepší období návštěvy je mezi listopadem a březnem, kdy je teplota mnohem příjemnější a deště nejsou tak časté. Nicméně, nezapomeňte oblečení a další příslušenství, které vám pomůže zvládnout horko a vlhkost.


Letenka Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Kambodža je fascinující země plná rozmanité kultury, krásné přírody a historie. Pokud se chystáte na cestu do Kambodže, určitě byste neměli opomenout navštívit její největší město a hlavní město Phnom Penh. A pro pohodlnost vám nabízíme jednoduchý způsob, jak se tam dostat - letenku.

Letiště Phnom Penh je mezinárodní letiště nacházející se asi 10 kilometrů od centra města. Ve městě je k dispozici velké množství dopravních prostředků a cest do centra města by měly být snadné.

Letenky do Phnom Penh se nabízí od mnoha leteckých společností po celém světě. Existuje mnoho přímých letů z různých měst v Asii a Pacifiku, ale i několik možností pro lety z Evropy. Cena letenky se samozřejmě může lišit v závislosti na ročním období a rezervaci dříve nebo později.

Po příletu do Phnom Penh byste měli navštívit několik úžasných památek, jako jsou Královský palác, Národní muzeum, Wat Phnom a Sloní muzeum. Můžete si také dát vynikající jídlo v některých z mnoha restaurací, být svědkem nočního trhu v Naga Worldu, či se projít ulicemi města a objevovat jeho krásy.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Kambodži, je to určitě rozhodnutí, které vám umožní objevit jedno z nejvíce fascinujících míst v Asii. Navštivte Phnom Penh, abyste poznali kambodžskou kulturu a historii, a zažili krásu a podivnost tohoto úžasného města.


Dovolená Kambodža Phnom Penh (hlavní město)


Kambodža je země plná historie, kultur a krásné přírody. Mezi její největší turistické atrakce patří hlavní město Phnom Penh - město s mnoha tvářemi.

Phnom Penh se nachází na křižovatce řek Mekong a Tonlé Sap a je to největší město v Kambodži. Po celá desetiletí bylo město opakovaně ovládáno různými mocnostmi, včetně francouzské koloniální správy, Khmerským Rudým Kruhem, a od roku 1993 je součástí demokratického státu.

Jedním z nejznámějších turistických atrakcí Phnom Penhu je Královský palác. Zahrnuje rozlehlou oblast o více než 100 airech, s mnoha palácovými budovami a chrámy. Návštěvníci zde najdou symbol královského vlivu a tradiční kambodžské architektury v jednom.

Dalším místem, které by mělo být na vaší návštěvě seznamu, je Národní muzeum. Muzeum představuje nejlepší sbírku umění Khmerské říše na světě. Nalezené předměty poskytují mnoho informací o historii a kultuře Kambodže.

Dalšími turistickými zábavami jsou Choeung Ek - masová hrobka známá jako Vítejte na krevavé pastvině, Tuol Sleng Genocide Museum, Wat Phnom a řada trhů, jako jsou Central Market a Russian Market.

Phnom Penh také nabízí nádherné pikantní jídlo a výborné kafí, které můžete ochutnat v tradičních restauracích rozptýlených po celém městě.

Nicméně, jako bytost se svou komplikovanou historií, Phnom Penh si stále nese určité stíny. Během posledních desetiletí byl v Phnom Penh mnohokrát zvýšen kriminalita - zejména v oblasti řidičského ruchu a drogové závislosti. Návštěvníci by měli být obezřetní a měli by upozornit svou pozornost na svůj majetek.

Celkově Phnom Penh nabízí návštěvníkům mnoho možností k objevování a užívání si v Kambodži. Pokud se chystáte na dovolenou do Kambodže, rozhodně nezapomeňte navštívit tuto jedinečnou a pestré město.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky