Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Francie Amiens

Počasí Francie Amiens


Francie je země s rozmanitými klimatickými podmínkami díky svému rozsáhlému území. Město Amiens se nachází v severní části Francie, která je známá pro své mokré podnebí a časté srážky. V Amiens totiž prší přibližně jeden den z tří.

Letní počasí v Amiens

Letní měsíce v Amiens se nachází mezi červnem a srpnem a jsou charakterizovány teplým a vlhkým podnebím. Průměrná teplota dosahuje 20°C a nejnižší teplota během noci se pohybuje kolem 10°C, což dává dostatek času na odpočinek a ochlazení. Letní měsíce jsou také obdobím slunečného počasí, kdy se můžete těšit na mnoho hodin slunce.

Podzimní počasí v Amiens

Podzim v Amiens přichází v září a trvá do listopadu. Je to období, kdy počasí začíná být chladnější a větrné a teploty začínají klesat. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C a noční teploty dosahují 5°C. Podzim je také charakteristický pro četné deštivé dny a oblačná nebe.

Zimní počasí v Amiens

Zima trvá v Amiens od prosince do února a je charakterizována chladným a vlhkým podnebím s občasným mrazem. Průměrná teplota v této době se pohybuje okolo 0°C s nočními teplotami zhruba -5°C. V zimě může v Amiens velmi sněžit, což způsobuje velké problémy v dopravě.

Jarní počasí v Amiens

Jaro přichází do Amiens v březnu a trvá do května. Teploty se začínají zvyšovat po zimě a průměrná teplota se pohybuje od 8 až 15°C. Jaro je také charakteristické pro vlhké počasí a bouřky jsou velmi časté.

Celkově se dá říci, že počasí v Amiens je chladné a vlhké s mnoha deštivými dny po celý rok. Proto je nezbytné být připraven na toto klima zejména pokud navštívíte město v zimě. Během letních měsíců můžete očekávat teplé počasí, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí. Nicméně, kterýkoli roční období může být dobrým časem pro návštěvu Amiens a objevení jeho krásy.


Dovolená Francie Amiens


Pokud hledáte nový cíl pro svou dovolenou, měli byste zvážit návštěvu francouzského města Amiens. Nachází se v severní části země a je to historická metropole departementu Somme. Jedná se o velké město, ale s příjemným a uvolněným venkovským charakterem.

Amiens je nejvíce známý pro svůj gotický kostel Notre-Dame, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Původní stavba byla zničena za stoleté války, ale v 19. století byla obnovena a dnes je jedním z největších a nejimpozantnějších kostelů v Evropě. Vnější stěny kostela jsou zdobeny sochami a na jeho vnitřních zdech se nacházejí mnoho uměleckých děl.

Další zajímavou atrakcí je mezinárodní muzeum Picardy, které nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl od středověku až po 19. století. Muzeum se nachází v historické budově Apothicaires, která sama o sobě stojí za návštěvu.

Amiens je také ideální výchozí bod pro návštěvu řady památek a atrakcí v okolí. Téměř všichni živí Francouzi mají rodinnou sít v Somme, deník The Guardian uvádí, že průměrný turista s tímto místem nespojí nic jiného než první světovou válku. Francie má touto oblastí

Kromě toho si můžete užít procházky kolem řeky Somme, za návštěvu rozhodně stojí katedrála sv. Martina a zámek Château de Bertangles.

Pokud máte chuť na něco sladkého, neměli byste zapomenout ochutnat tu nejlepší francouzskou specialitu – Macarons d'Amiens. Tyto měkké a lahodné bonbóny jsou tradičním dezertem města.

Pokud se chystáte do Amiens, můžete si být jisti, že si užijete jedinečnou atmosféru a nádherné památky. Během svého pobytu se nezapomeňte naučit pár francouzských frází a vyzkoušet francouzskou kuchyni, která je pověstná po celém světě.

Foto: Shutterstock, fotograf Evgeniy Luchkin.


Ubytování Francie Amiens


Francouzské město Amiens, které leží na řece Somme, je skvělým místem pro turisty. Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování dovolené je samozřejmě výběr ubytování. Tento článek Vám nabídne několik možností ubytování v Amiens a pomůže Vám vybrat to, kde si vychutnáte nezapomenutelnou dovolenou.

1. Hotel Mercure Amiens Cathédrale

Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází přímo v centru města a nabízí pohodlné pokoje s moderním vybavením, včetně klimatizace a bezplatného Wi-Fi připojení. Z okna pokoje můžete vidět katedrálu Notre-Dame, což je velké plus. Hotel navíc má vlastní restauraci, kde se podávají místní speciality i jídla z celého světa.

2. Holiday Inn Express Amiens

Tento hotel se nachází jen 10 minut pěšky od centra města a nabízí pohodlné pokoje s bezplatným Wi-Fi a klimatizací. Snídaně v hotelu jsou zahrnuty v ceně a jsou bohaté a chutné. Hotel navíc nabízí parkoviště a konferenční místnosti.

3. Hôtel Restaurant Le Saint Louis

Tento hotel se nachází v klidném prostředí a má pohodlné pokoje, včetně rodinných pokojů a apartmánů. Hotel má vlastní restauraci, kde se podávají tradiční francouzské jídla a kde můžete ochutnat místní vína. Hotel je také velmi blízko katedrále Notre-Dame a k dalším turistickým atrakcím Amiens.

4. Appart’City Amiens Gare Cathédrale

Tento apartmánový hotel se nachází poblíž nádraží a pouhých pár minut chůze od katedrály Notre-Dame. Nabízí moderní a prostorné apartmány s vybavenou kuchyní a posezením. Přestože hotel má vlastní recepci, není vždy otevřená, takže si musíte zkontrolovat předem, kdy můžete přijet. Nicméně, apartmány jsou velmi čisté a pohodlné.

5. Camping de l'Orangerie

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování v blízkosti Amiens, můžete zvážit camping. Camping de l'Orangerie se nachází přímo u řeky Somme a nabízí různé druhy stanů a karavanů k pronájmu. Kromě toho má camping i bazén, dětský koutek a animaci pro rodiny s dětmi.

Ve městě Amiens najdete mnoho dalších možností ubytování, včetně hostelů a penzionů. Je důležité si zkontrolovat recenze a cenové nabídky před rezervací ubytování. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo cenově dostupný camping, určitě si užijete krásy města Amiens a jeho okolí.


Letenka Francie Amiens


Letenka do Francie - Amiens: historické město plné kulturních zážitků

Francie, země romantiky, dobrého vína a bohaté historie, patří k oblíbeným turistickým destinacím. Mezi nejnavštěvovanější města patří hlavní Paříž, Nizza, Lyon, Bordeaux či Marseille. Pokud hledáte méně turisticky přelidněné město, ale s bohatou historií, je pro vás jako stvořené město Amiens. Toto francouzské město se nachází v regionu Picardie u samotného severu Francie a představuje největší město v tomto regionu. Jak se do Amiens dostat a co si zde můžete prohlédnout? Následující řádky vám poskytnou nejnutnější informace.

Jak se do Amiens dostat

Pokud chcete navštívit Amiens, musíte nejprve dorazit na letiště v Paříži (např. Letiště Charles de Gaulle nebo Orly), odkud se můžete nejlépe do Amiens dostat vlakem nebo autobusem. Nástupiště jsou přímo na letišti a linky do Amiens jsou velmi časté. Cesta trvá asi dvě hodiny.

Co si v Amiens prohlédnout

Amiens je město historie a kulturního dědictví. Jeho ústředním bodem je katedrála Notre-Dame, která byla dokončena v roce 1220 a patří k největším gotickým katedrálám v Evropě. Katedrála je ve veřejnosti známá také díky Cyrilleu Connollymu, který publikoval svůj slavný článek o této katedrále v roce 1937.

Další zajímavostí jsou plavební kanály a zahrady Hortillonnages, kde najdeme téměř 300 drobných neobydlených zahrad oddělených jednoduchými dřevěnými mosty. Tyto vrcholně udržované zahrady jsou malebné a zároveň tajemné místo.

Ve městě se také nachází řada dalších památek, jako např. gotický palác na náměstí Place Gambetta, majestátní řeka Somme, nebo muzeum, které zachycuje bojové akce Francouzů a Britů v první světové válce.

Amiens nabízí také bohatou kulturní scénu s řadou uměleckých center, divadel a kin. Pokud máte chuť na nakupování, doporučujeme tradiční francouzské trhy, kde můžete nakoupit autentické produkty jako čerstvé ovoce, zeleninu, maso nebo sýry.

Závěr

Amiens se může pochlubit bohatou historií, překrásnou katedrálou a mnoha dalšími zajímavostmi. Díky své nevšednosti lze Amiens nazvat tajným francouzským pokladem, který stojí za návštěvu. Pokud hledáte méně turistické místo, ale přitom nabízející bohatý kulturní program, je Amiens tím pravým místem pro vás. Stačí si jen pořídit letenku a vyrazit na pátou největší pařížskou stanici Gare du Nord, odkud je to jen kousek do Amiens.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Amiens


1. Jak se dostat do Amiens a jaký je nejlepší způsob dopravy?
- Amiens je snadno dostupný vlakem z Paříže, který trvá přibližně hodinu a půl. Existuje také řada autobusových a vlakových spojení z jiných měst ve Francii. Pokud přijíždíte z jiné země, můžete letět do letiště Charles de Gaulle a poté se přesunout do Amiens vlakem nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Amiens?
- Nejznámější turistická atrakce v Amiens je katedrála Notre-Dame, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Další atrakce zahrnují tři zbylé brány z původních hradeb města, akvadukt Saint-Pierre, Hortillonnages (sada kanálů pro pěstování zeleniny) a muzea, včetně Muzea Picarda a Muzea Metropole.

3. Kde se dají v Amiens nejlépe nakupovat suvenýry?
- Suvenýrů si můžete koupit na trzích, jako je například trh na Place Parmentier, či turistickém informačním centru. V centru města se nachází také několik obchodů, které prodávají typické regionální produkty a suvenýry.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Amiens?
- Nejlepším obdobím na návštěvu Amiens je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a mnoho turistických atrakcí je otevřeno. V létě může být velmi horko a návštěvníků je více, což může vést ke zvýšení cen a těžšímu pohybu v centru města.

5. Existují nějaké tradiční jídla nebo nápoje v Amiens?
- Tradičními jídly z Amiens jsou flamiche (sladká koláčová plněná smetanou a cibulí), tarte tatin (koláč z karamelizovaného ovoce) a fouace (drsný chléb). Co se týče nápojů, k nejznámějším patří regionální pivo a víno z oblasti Somme.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky