Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Maroko Volubilis

Letenka Maroko Volubilis


Pokud hledáte destinaci, kde se můžete snadno ponořit do historie a zároveň si užít kouzlo Orientu, Maroko je ideální volbou. A když k tomu přidáte návštěvu antického města Volubilis, máte perfektní kombinaci. Jak se na letenky do Maroka a do Volubilisu dostat?

Maroko je z důvodu své polohy mezi evropským a africkým kontinentem velmi dobře dostupné letecky. Největší letiště a zároveň hlavní město Rabat má přímé spojení s mnoha evropskými městy, včetně Paříže, Londýna, Madridu, Lisabonu nebo Frankfurtu. Z letiště v Rabatu se pak snadno dostanete do dalších marockých měst, včetně Fesu, Marrákeše nebo Casablancy.

Pokud plánujete návštěvu Volubilisu, nejbližší letiště se nacházejí v městech Fes a Meknes. Z letiště v Fesu je do Volubilisu asi hodinová cesta, zatímco z Meknesu se do antického města dostanete za pouhých 30 minut. Přímé lety do obou měst z Prahy nebo Bratislavy je možné najít u několika aerolinií, včetně Ryanair nebo Air Arabia Maroc.

Co se týká samotné návštěvy Volubilisu, jedná se o antické město, které se nachází asi 30 kilometrů severně od Meknesu. Volubilis bylo obýváno Féničany, Řeky, Kartáginci a nakonec Římany, kteří zde postavili mnoho elegantních budov, jako jsou chrámy, triumfální oblouky, lázně a amfiteátry.

Vstupné do Volubilisu se pohybuje okolo 70 MAD (asi 280 Kč) a můžete si koupit i průvodce, který vám bude vysvětlovat historii a význam antického města. Pro návštěvu Volubilisu si vyhraďte alespoň půldenní výlet, abyste měli dost času na prohlídku všech památek.

Závěrem lze konstatovat, že Maroko a Volubilis jsou skvělou destinací pro ty, kteří rádi cestují a poznávají nové země a kultury. Díky dobře dostupnému letišti v Rabatu jsou letenky do Maroka cenově dostupné a dá se tam snadno dopravit z mnoha evropských měst. Pokud navštívíte Maroko, ať už z jakéhokoliv důvodu, antické město Volubilis by mělo být na vašem seznamu priorit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Volubilis


1. Co je Volubilis?
Volubilis je starověké město v Maroku, které bylo v době Římské říše proslulé svými impozantními stavbami.

2. Jak se dostanu do Volubilisu?
Nejlépe je jet do města Meknes, odkud je to do Volubilisu asi 30 kilometrů. Můžete si pronajmout auto nebo využít dopravních služeb.

3. Kolik stojí vstup do Volubilisu?
Vstupné do Volubilisu zahrnuje i průvodce a stojí asi 10 amerických dolarů.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Volubilisu?
Nejlepší čas na návštěvu Volubilisu je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější a venku je příjemněji.

5. Jaký je rozsah prohlídky?
Prohlídka Volubilisu trvá obvykle asi hodinu a najdete zde římské památky, mozaiky a mnoho dalšího.

6. Je povoleno fotografovat v Volubilisu?
Ano, fotografování je v Volubilisu povoleno, ale je třeba respektovat pokyny průvodce.

7. Je možné se s místními lidmi domluvit na průvodcovských službách?
Ano, v okolí Volubilisu najdete mnoho místních lidí, kteří nabízejí průvodcovské služby za přijatelnější cenu než oficiální průvodci.

8. Kde je možné najít ubytování v okolí Volubilisu?
V blízkosti Volubilisu najdete několik hotelů a penzionů, které nabízejí příjemné ubytování za rozumné ceny.

9. Co dalšího si můžu v okolí Volubilisu prohlédnout?
V okolí Volubilisu najdete další římské památky, jako je například Fes nebo Meknes, které stojí za návštěvu.

10. Jakým jazykem mluví průvodci v Volubilisu?
Průvodci v Volubilisu mluví obvykle arabsky a francouzsky, ale mnoho z nich hovoří i anglicky.


Počasí Maroko Volubilis


Volubilis, nádherné historické město v Maroku, se nachází v regionu Meknes-Tafilalet, v blízkosti města Meknes. Toto území se nachází v blízkosti pohoří Atlas, což má vliv na příjemné počasí v této oblasti.

Podnebí v Volubilis má středomořské charakteristiky, kdy průměrná letní teplota dosahuje 30 °C, s vysokou úrovní vlhkosti. V zimě teploty klesají pod 10 °C. Srážky jsou zde poměrně vzácné během letních měsíců, když do oblasti proudí suchý a horký vzduch z Sahary. V zimě je pak více srážek a období od prosince do března je nejdeštivější částí roku.

Kvůli své poloze nedaleko pohraničí s Alžírskem může být počasí v této oblasti nestálé. Vzdušné proudy přicházející z Atlantského oceánu se mohou střetávat s teplejším a suchým vzduchem z vnitrozemí Afriky, což může způsobit prudké změny počasí.

Turisté, kteří plánují návštěvu Volubilis, by měli brát v úvahu, že ideálním obdobím pro cestování jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a srážky ne tak časté. V letních měsících je vhodné dodržovat opatření proti horku, jako například pití dostatečného množství vody a nošení chráničů proti slunci.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Volubilis je příjemné a vhodné pro turistické aktivity po většinu roku. Chcete-li zažít skutečně příjemné počasí, doporučujeme navštívit tuto oblast na jaře nebo na podzim, kdy teploty jsou příjemné a srážky o něco méně časté.


Ubytování Maroko Volubilis


Pokud plánujete cestování do Maroka, určitě byste měli zvážit návštěvu města Volubilis. Toto místo je považováno za jedno z nejvýznamnějších historických míst v zemi, protože zde najdete neuvěřitelně zachovalé antické římské ruiny, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Abychom vám pomohli plánovat svou cestu do Maroka a ubytování v blízkosti Volubilis, přinášíme vám zde některé tipy a informace o tomto fascinujícím místě.

Poloha

Volubilis se nachází v severozápadním Maroku, asi 30 km od města Meknes. Ruiny se nacházejí na kopci v údolí Oued Khoumane, které je obklopeno krásnými olivovými a fíkovými plantážemi. Toto místo se nachází v nadmořské výšce asi 380 metrů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Jak se tam dostat

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Volubilisu, je autem. Můžete si pronajmout auto v Maroku a zajet přímo na místo. Pokud nechcete řídit sami, můžete si objednat transfer nebo si objednat výlet s cestovní kanceláří. Pokud cestujete z Meknesu, je tu také veřejná doprava. Autobusy odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Meknesu a zastavují u vstupu do Volubilisu.

Ubytování

V blízkosti Volubilis najdete mnoho různých možností pro ubytování. Mnoho turistů si vybírá typické marocké riady nebo malé hotely v blízkosti ruiny. Tyto hotely jsou ideální, pokud chcete zažít typickou marockou atmosféru a vychutnat si chutné tradiční jídlo. Mnoho hotelů také nabízí výlety do okolí, včetně výletů do Meknesu nebo na další místa ve středověkém království.

Jinou možností jsou apartmány nebo vily k pronájmu. Tato varianta je ideální pro větší skupiny, rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí v blízkosti města ubytování s vlastním stravováním. Tyto apartmány a vily jsou obvykle vybaveny všemi potřebnými nástroji a službami, jako jsou kuchyně, pračky, Wi-Fi, televize a další.

Co vidět

Pokud se ubytujete v blízkosti Volubilisu, můžete si užít mnoho aktivit. První a nejdůležitější je samozřejmě návštěva antického města a prohlídka římských ruin, jako jsou chrámy, lázně a villas. Můžete si také prohlédnout muzeum, které obsahuje artefakty a informace o historii místa.

V blízkosti Volubilisu najdete také několik přírodních zajímavostí, včetně vodopádů Ouzoud, hráze Bin El Ouidane a Národního parku Tazekka. Můžete se také projet na velbloudech nebo si užít jízdu na koni v okolí Volubilisu.

Celkově řečeno, Volubilis je úchvatné místo a stojí za to navštívit. Pokud chcete prožít opravdu autentickou zážitek, ubytujte se v blízkosti této historické oblasti a užijte si krásy Maroka.


Dovolená Maroko Volubilis


Maroko je země plná krásných a fascinujících míst, která si můžete během dovolené vychutnat. Mezi ty nejzajímavější patří zřejmě starověké město Volubilis, které se nachází v blízkosti města Meknes.

Volubilis bylo v minulosti hlavním městem římské provincie Mauretanie Tingitana a má tedy bohatou historii. V současné době je to však spíše opuštěná lokalita, která se nachází na ploše asi 42 hektarů. Přestože některé části města byly již restaurovány, zůstává zde mnoho mnoho zřícenin, které však poskytují obrovské množství informací o životě v této oblasti v minulosti.

Při návštěvě Volubilisu se můžete projít po zachovaných rušných ulicích, navštívit mnoho starověkých domů a dokonce i fórum. Nejdůležitějším prvkem města však byly římské lázně, které jsou stále velmi dobře zachovalé. Tyto lázně ukazují, jak důležité bylo pro Římany udržovat hygienu a čistotu.

Dalším fascinujícím místem v okolí Volubilisu je chrámový komplex Moulay Idriss, nejposvátnější místo v Maroku. Tento komplex se nachází ve městě Moulay Idriss, které je vzdáleno jen pár km od zbytků Volubilisu. Chrám byl postaven na konci 8. století a je zasvěcen zakladateli marocké dynastie Idriss I.

Pokud si chcete užít přírodu, v okolí Volubilisu můžete najít velké množství olivových hájů a vinic. Většina vinic zde pěstuje speciální odrůdu Muscat, ze které se vyrábí sladké a aromatické víno. Pokud máte chuť na adrenalinové zážitky, můžete se projet na koni nebo velbloudovi po krajině. Návštěva těchto míst vám poskytne jedinečnou příležitost vidět Maroko z jiného úhlu.

Celkově tedy můžeme říci, že návštěva Volubilisu a okolí je neopakovatelný zážitek pro milovníky historie a přírody. Můžete se zde dozvědět mnoho o minulosti této oblasti a zároveň si užít přírodu a krásnou krajinu. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou, Maroko je tím pravým místem pro vás.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky