Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village

Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village


Q: Co je Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village?
A: Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village je jedním z nejvýznamnějších uměleckých center v Zimbabwe, které se specializuje na sochařství.

Q: Kde se Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village nachází?
A: Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village se nachází v provincii Mashonaland Central v Zimbabwe, asi 150 km severozápadně od hlavního města Harare.

Q: Jaký je vstupní poplatek do Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village?
A: Vstupní poplatek do Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village se liší v závislosti na druhu vstupenky a trvání pobytu. Běžná vstupenka stojí okolo 10-20 USD.

Q: Jaké aktivity lze v Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village dělat?
A: V Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village si můžete prohlédnout unikátní sochařská díla a navštívit ateliéry místních sochařů, kde můžete sledovat práci na sochách. Kromě toho se můžete také naučit sochařské techniky a vyrobit si vlastní suvenýr.

Q: Jaké druhy soch můžete ve Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village vidět?
A: V Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village můžete vidět sochy vytvořené z různých materiálů, jako je kámen, dřevo a kov. Sochy jsou často inspirovány lidovými příběhy a tradicemi.

Q: Lze v Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village nakoupit sochy?
A: Ano, v Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village je možné zakoupit sochy od místních umělců. Ceny se liší v závislosti na velikosti a materiálu sochy.

Q: Jak se dostanu do Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village?
A: Nejjednodušší způsob, jak se do Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village dostat, je pronajmout si auto v Harare a jet asi 150 km na severozápad. Alternativně lze využít místní společnosti nabízející výlety a přepravu po Zimbabwe.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village?
A: Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village je obvykle otevřen od pondělí do soboty od 9:00 do 17:00 a v neděli od 10:00 do 16:00. Otevírací dobu je však možné změnit v závislosti na sezóně a poptávce.


Letenka Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village


Pokud hledáte jedinečný zážitek, který vás vezme do města kamenářů plného umění, rozhodně si nechte ujít letenku do Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village. Toto malé obydlí nacházející se v severní části Zimbabwe se stalo domovem pro mnoho vynikajících kamenářů, kteří se věnují vyrábění nejkrásnějších soch z kamene.

Tengenenge Sculpture Village je jedním z největších uměleckých centrální v zemi a může se pochlubit svými výjimečnými sochami, které jsou vyrobeny z různých typů kamene. Umělci zde vyrábějí sochy v různých velikostech a tvarech, od malých dekorací až po obrovské sochy v životní velikosti. Tito kameníci se snaží přinést do každé sochy unikátní styl a kreativitu, která představuje zvláštní přání a myšlenky.

Pokud se do Tengenenge Sculpture Villages vypravíte, máte tady nejen možnost shlédnutí krásných uměleckých děl, ale můžete také pozorovat proces tvorby sochařů přímo v akci. V tomto městě můžete najít nejen řadu galerií, ale také mnoho osobních ateliérů, kde se umělci věnují tvorbě svých soch. Nezapomeňte si vzít dalekohled, abyste viděli umělce ve chvíli, kdy modelují ohebný kámen do nádherných tvarů a křivek.

Tengenenge Sculpture Village není jen o umění, ale také o zážitcích, které můžete během své návštěvy zažít. Kromě návštěvy galerií a ateliérů se můžete projít po této oáze klidu a poslouchat zvuky zvířat a přírody. Pokud se rozhodnete zůstat v Tengenenge Sculpture Village na více dnů, můžete si dokonce pronajmout ubytování, kde máte možnost se setkat s místními lidmi a dokonale si tak užít atmosféru tohoto nádherného místa.

Nezapomeňte si také odnést malou sochu jako památku na vaši návštěvu tohoto úžasného místa. Pokud máte rádi umění a krásu přírody, pak byste rozhodně neměli zapomenout na návštěvu Tengenenge Sculpture Village. Kousek obyčejného kamene se zde mění v klenot, a to díky úžasným umělcům, kteří sem přišli a dali tomuto malému městu jeho unikátní charakter.


Dovolená Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village


V Zimbabwe se nachází mnoho krásných turistických destinací jako Victoria Falls nebo velká zvěřinec Hwange, ale jeden zázrak této země je méně známý: Tengenenge Sculpture Village.

Tengenenge Sculpture Village se nachází asi 150 km na severozápad od Harare, hlavního města Zimbabwe. Je to rodinné umělecké sídlo, které bylo založeno v roce 1966 Frankem McEwenem, skotským uměleckým kritikem a kurátorem, který se původně přestěhoval do Zimbabwe, aby založil Národní galerii.

Alfred, syn McEwenovy sekretářky, se stal umělcem a po nějaké době založil v Tengenenge své vlastní centrum pro sochařství. Dnes je village domovem více než 100 umělců různých národností, kteří si najali své vlastní kousky půdy a žijí tu se svými rodinami. Village se nachází v krasové krajině se zelenými kopcemi a kamennými útvary, které připomínají Skotsko.

Umělci v Tengenenge Sculpture Village pracují se sochařským kamenem jako je serpentinit, dolomit, opal nebo břidlice. Je to tvrdé a obtížné umění, které se naučíte strávit mnoho hodin, péče a pozornosti s kamenem. Umělecké díla, která zde vznikají, jsou nádherné, propracované a plné detailů.

Všechny sochy v Tengenenge Sculpture Village jsou originály a zájemci je mohou zakoupit přímo od umělců. Místní umělci se zúčastňují uměleckých výstav v celé zemi a dokonce i v zahraničí, a jejich práce jsou uznávány na mezinárodní úrovni.

Village nabízí i ubytování pro turisty a návštěvníky, kteří chtějí strávit několik dní v místním prostředí a prozkoumat místní kulturu. V okolí se nacházejí nádherné přírodní scenérie, kde můžete vidět zvířata, jako jsou divoké antilopy a žirafy nebo se věnovat rybaření. V Tengenenge se konají také kurzy sochařství pro ty, kteří chtějí vyzkoušet tohoto krásného uměleckého řemesla.

Pokud se chystáte na dovolenou do Zimbabwe, určitě nevynechejte návštěvu Tengenenge Sculpture Village. Vstupné je velmi příznivé a umělecká díla, která zde najdete, stojí za to vidět. Navíc podporujete místní ekonomiku a uměleckou komunitu.


Počasí Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village


Zimbabwe je africká země, která se může pochlubit nejen krásnou přírodou, ale také bohatou kulturou a uměním. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Tengenenge Sculpture Village, v němž se setkáte s kamenem, sochami a neuvěřitelným uměleckým dílem.

Tengenenge Sculpture Village se nachází na severovýchodě Zimbabwe, v oblasti Mvurwi. Toto místo bylo založeno roku 1966 odvážným umělcem Tommym Mukungemou, který se rozhodl vytvořit uměleckou komunitu, kde by se umělci mohli spojit a svobodně tvořit. Od té doby se z něj stal neuvěřitelný umělecký centrum, které přitahuje návštěvníky z celého světa.

Kamenictví se v této oblasti datuje již desítky let, a tak nemůžeme opomenout fakt, že sochy a umělecká díla v Tengenenge Sculpture Village jsou z kamene. Umělci zde pracují převážně se serpentinity, které se zde běžně těží. Tento tmavozelený kámen je velmi tvrdý a je považován za jednoho z nejlepších pro sochařskou práci. Navíc zde najdeme i řadu dalších minerálů, takže zdejší umělci mohou nejenom ohromit svým uměleckým dílem, ale také vám nabídnou unikátní suvenýry.

Pokud se ptáte, jaké je počasí v Tengenenge Sculpture Village, pak bychom měli nejprve upozornit na to, že Zimbabwe se nachází na jižní polokouli, a tak zde panuje opačné klima než na severní polokouli. Stejně jako většina zemí v Africe, i Zimbabwe má tropické podnebí. Obvykle se zde vyskytují dvě hlavní období, deštivé období a sušné období.

Deštivé období trvá obvykle od listopadu do března, a tak můžete očekávat časté a silné deště. Tyto srážky dokáží být velmi násilné, ale zároveň jsou nejlepším obdobím pro kameníky. Je-li země mokrá, pak je levnější a snadnější ji těžit. V sušném období, které trvá od dubna do října se naopak srážky většinou neobjevují. Počítat tedy můžete s teplejším počasím a vyššími teplotami.

V každém případě, Tengenenge Sculpture Village je výjimečným místem na světě, kde se setkávají kameníci a umělci, kteří svou prací oslavují zdejší bohatství a kreativitu. Ať už se budete chtít těšit z mimořádného uměleckého díla, nebo jen prozkoumat toto krásné místo, Tengenenge Sculpture Village stojí za návštěvu.


Ubytování Zimbabwe Tengenenge Sculpture Village


Zimbabwe, země ležící na jihu Afriky, je pro turisty oblíbenou destinací díky své překrásné přírodě a bohaté kultuře. Jedním z největších turistických lákadel Zimbabwe je Tengenenge Sculpture Village – komplex uměleckých ateliérů a galerií, zaměřující se na sochařské umění.

Pokud se chystáte navštívit Tengenenge Sculpture Village a hledáte vhodné ubytování, máte několik možností. Nejpraktičtější a nejlevnější volbou je ubytování přímo v areálu vesnice. Zde si můžete pronajmout malý bungalov či pokoj a užít si tak opravdovou zážitkovou dovolenou. Ubytování v Tengenenge Sculpture Village nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do každodenního života místních obyvatel, pozorovat jejich tvůrčí procesy a těšit se ze setkání s dalšími turisty a umělci.

Vesnice Tengenenge Sculpture Village byla založena v roce 1966 umělcem Tomem Blomfieldem a od té doby se zde soustředí řada sochařů a uměleckých nadšenců z celého světa. V ateliérech a galeriích tedy najdete nejen místní umělce, ale také nadané a talentované umělce z celého Zimbabwe a dokonce i z ciziny.

Pokud se rozhodnete pronajmout si ubytování v Tengenenge Sculpture Village, můžete se těšit na jedinečnou atmosféru a inspirativní prostředí. Areál vesnice je obklopen nádhernou přírodou, kde se mísí savana se subtropickými lesy a kde můžete pozorovat řadu afrických zvířat, jako jsou sloni, lvi nebo žirafy.

V Tengenenge Sculpture Village se kromě uměleckých ateliérů a galerií nachází také restaurace a kavárna, kde si můžete vychutnat místní speciality a poznat další turisty a umělce. Areál je střežen 24 hodin denně, takže se nemusíte bát o svou bezpečnost.

Pokud vám přijde ubytování v Tengenenge Sculpture Village jako příliš rustikální a nechcete ztratit pohodlí a luxus, i pro vás se najde řešení. V nedalekém městě Harare, hlavním městě Zimbabwe, najdete řadu luxusních hotelů a ubytování, včetně mezinárodních řetězců jako jsou například Marriott nebo Radisson Blu.

Zimbabwe je krásná země plná inspirace a umění, a Tengenenge Sculpture Village je toho dokonalým příkladem. Pokud máte rádi umění, přírodu a neopakovatelné zážitky, určitě navštivte Tengenenge Sculpture Village a dopřejte si jedinečné ubytování v srdci této skvělé destinace.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky