Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Malta Marsaskala

Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Marsaskala


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Marsaskaly?
Nejlepší doba pro návštěvu Marsaskaly je od dubna do října, kdy jsou teploty vysoké a slunečné dny trvají déle.

2. Jak se dostat z letiště na Marsaskalu?
Z letiště v Maltě se můžete dostat na Marsaskalu taxíkem, autobusem nebo pronajatým vozem.

3. Kde se dá dobře najíst v Marsaskale?
V Marsaskale je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční maltskou kuchyni a další mezinárodní speciality.

4. Kolik stojí doprava autobusem v Marsaskale?
Jednotlivá jízda autobusem v Marsaskale stojí €1,50 a můžete zakoupit i týdenní lístek za €21.

5. Jaká je nejlepší pláž v Marsaskale?
V Marsaskale není žádná pláž, ale v blízkosti jsou některé z nejkrásnějších pláží na Maltě, jako jsou St. Peter's Pool, Pretty Bay, Ghar Lapsi a další.

6. Kam vyrazit na výlet z Marsaskaly?
Z Marsaskaly se můžete vydat na výlet do Valletty, Blue Grotto, Three Cities a dalších krásných míst na Maltě.

7. Kde si mohu pronajmout loď v Marsaskale?
V Marsaskale je několik společností, které nabízejí pronájem motorových člunů a jachet pro průzkum pobřeží a okolních ostrovů.

8. Je v Marsaskale možné si půjčit kolo?
Ano, v Marsaskale je několik půjčoven kol, které nabízejí širokou škálu jízdních kol a možnost pronájmu na hodiny, den nebo více dní.

9. Je Marsaskala bezpečné místo k návštěvě?
Ano, Marsaskala je bezpečné místo k návštěvě a má nízkou kriminalitu.

10. Jaké jsou nejlepší hotely v Marsaskale?
V Marsaskale můžete nalézt mnoho kvalitních hotelů a ubytování, jako jsou The Waves Apartment, Seaspray Apartments a další.


Ubytování Malta Marsaskala


Marsaskala je krásné městečko na jihu ostrova Malta, které je obklopeno skalnatými útesy a přístavním molo. Jeho malebné uličky s restauracemi a bary vás pozvou k procházce a relaxaci s výhledem na tyrkysové moře. Pokud se chystáte navštívit toto místo a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností.

Základním typem ubytování na Maltě jsou hotely. V Marsaskale najdete několik hotelů různých kategorií, ve kterých se můžete ubytovat. Mezi ty nejluxusnější patří Hotel Cerviola, který nabízí moderní pokoje s balkonem a výhledem na moře. Součástí hotelu je také bazén s výhledem na okolí, sauna a lázně. Pokud máte menší rozpočet, můžete zvolit například Hotel New Tower Palace, který má jednodušší pokoje, ale stále nabízí pohodlné a čisté ubytování.

Další možností jsou apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. V Marsaskale najdete několik bytů a domků, které můžete pronajmout na kratší nebo delší dobu. Například Sunnyside Apartments nabízejí vkusně zařízené apartmány s plně vybavenou kuchyní a terasou s výhledem na moře. Tyto apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít co největší nezávislost během svého pobytu.

Pokud hledáte ubytování s osobním přístupem, můžete se rozhodnout pro penzion nebo Bed & Breakfast. Na toto téma existuje mnoho možností v Marsaskale. Například Penzion Foca, který se nachází v centru městečka, nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou na terase s výhledem na moře. Podobným způsobem funguje také B&B La a, který je umístěn v historické budově a nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje.

A protože Maltu můžete navštívit i na cestách, můžete zkusit kempování. Marsaskala má svůj vlastní kemp, který se nachází jen pár metrů od moře a nabízí vám možnost ubytování v přírodě. Tento kemp má různé typy ubytování, včetně stanů, karavanů a bungalovů, které jsou vybavené vlastní kuchyňkou a terasou.

Celkově platí, že Marsaskala nabízí mnoho různých typů ubytování pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo jednoduchou chatku, určitě najdete to, co potřebujete. Tak se neváhejte vydat na Maltu a zjistit, proč se tato perla Středozemního moře stala takovou oblíbenou destinací.


Počasí Malta Marsaskala


Malta je ostrovní země v Středozemním moři, která je obklopena nádhernými plážemi a skalami. Jedním z nejkrásnějších míst na Maltě je Marsaskala, které se nachází na východním pobřeží. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltě a plánujete navštívit Marsaskalu, je důležité vědět, jaké počasí se tam může očekávat.

Marsaskala má typicky mediteránní klima, což znamená, že průměrná teplota v létě je kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že Marsaskala leží na východě Malty, je často sušší a teplejší než zbytek ostrova.

Léto na Maltě trvá od června do září, kdy může být na ostrově velmi horko. Maximální denní teploty mohou být až 40 stupňů Celsia, takže je důležité pamatovat na ochranu před sluncem a hydrataci. Přestože v této době může být možné se koupat v oceánu, je důležité si uvědomit, že vítr může být poměrně silný a vody mohou být velmi vlnité.

Podzim na Maltě trvá od října do prosince, kdy teploty klesají a prší více. V této době jsou turistické atrakce a pláže méně přeplněné než v letních měsících, což může být pro některé turisty výhodou. Nicméně, pokud plánujete strávit čas na pláži, mohou být podzimní měsíce méně vhodné.

Zima na Maltě trvá od ledna do března, kdy teploty klesají na 15 stupňů Celsia. Ačkoli není tak silná sezóna turistiky, zimní měsíce na Maltě jsou stále mírné a příjemné, což mnoho turistů může přitahovat.

Jaro na Maltě trvá od dubna do května, kdy teploty začínají stoupat, a stromy a květiny pokrývají celý ostrov barvami. To může být ideální období pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vnitrozemí ostrova.

Celkově lze říci, že počasí na Marsaskale a Maltě obecně je velmi příznivé pro turisty a nabízí stálé počasí, které umožňuje celoročně výlety a procházky po zemi i moři. Nicméně, pokud si přejete cestovat v období teplejších měsíců, je nutné dodržovat zásady, jako jsou hydratace a ochrana před sluncem, aby se zabránilo riziku přehřátí.


Letenka Malta Marsaskala


Pokud uvažujete o dovolené na Maltě, nezapomeňte navštívit oblíbené letovisko Marsaskala. Cesta sem je možná díky letenkám, které nabízí řada leteckých společností.

Letenky na Maltu jsou v posledních letech stále cenově dostupnější, a proto si již může dovolit tuto nádhernou mediteránskou zemi navštívit řada turistů. Pokud se rozhodnete letět do Marsaskaly, cesta vám potrvá přibližně 3 hodiny a 45 minut. Výhodou letiště, kam cesta končí, je jeho blízkost k hlavnímu městu Valletta. Vzdálenost mezi letištěm a Marsaskalou činí přibližně 8 kilometrů, a proto je možné se sem dostat velmi rychle.

Marsaskala je malebné letovisko se nacházející na jihu Malty. Je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a vychutnat si pohodu při plavání v moři nebo slunění na pláži. Marsaskala je také důležitou rybářskou oblastí Malty. Rybáři každý den přinášejí své úlovky na místní trh, kde si můžete koupit čerstvou rybu, kterou si můžete sami připravit a pochutnat si na lahodné specialitě.

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Marsaskala nabízí velmi pěkné ubytování, restaurace a kavárny. Můžete se také projít po místní promenádě nebo navštívit blízký přístav, který je přímo připojen na turistické centrum na Marsaskale. Zkušení potápěči a milovníci vodních sportů si také přijdou na své, protože jsou zde k dispozici skvělé podmínky pro tyto aktivity.

Marsaskala také nabízí mnoho turistických zajímavostí. V blízkosti oblasti jsou například Velká přírodní jeskyně, která se nachází mimořádně krásné levicové pobřeží Malty a kde můžete objevovat nádherné podzemní krasové oblasti s mnoha unikátními druhy flóry a fauny.

Věříme, že tento článek vám pomůže vybrat si nejlepší letenky na Malta Marsaskala. V tomto letovisku si určitě užijete mnoho nezapomenutelných chvil a okusíte skutečný mediteránský kouzlo Malty. Zbývá už jen objednat si letenku a těšit se na skvělou dovolenou!


Dovolená Malta Marsaskala


Malta je malý ostrov v Středozemním moři a nabízí návštěvníkům nejrůznější zážitky. Pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou, je ideální oblast kolem města Marsaskala.

Marsaskala je přístavní město, které se nachází na jihovýchodě Malty, asi 20 minut jízdy od hlavního města Valletty. Je to klidné a přátelské místo, které nabízí návštěvníkům spoustu možností k relaxaci a odpočinku.

V Marsaskale si můžete užívat pěkné pláže, poznávat historická místa a zároveň si vychutnávat místní kuchyni. Příjemná atmosféra a klidné prostředí přidávají na kouzlu a snaží se přilákat turisty z celého světa.

Pláže

Marsaskala má několik malých pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Každá z nich má své vlastní kouzlo. Vřele doporučuji navštívit St. Thomas Bay, která je krásná a poklidná. Můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si slunce a pohodu. Voda je čistá a teplá, takže se můžete koupat bez obav.

Historická místa

V Marsaskale se nacházejí i zajímavé historické památky. Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit kostel sv. Anny, který je v centru města. Tento kostel je postaven v barokním stylu a ukrývá působivé fresky a sochy.

Další zajímavou kulturní památkou je Palác Rosa, který byl postaven v roce 1881. Tento palác byl původně soukromým sídlem bohaté německé rodiny, ale později se stal součástí městského hotelu a slouží jako kongresový a kulturní středisko.

Místní kuchyně

Marsaskala je známá svou místní kuchyní. Můžete si ochutnat tradiční jídla, jako jsou fenkata (pekáč s vepřovým masem a rajčaty), timpana (uzené kuře, rajčata a těstoviny) nebo pastízzi (malé pečivo s různými náplněmi). Místní restaurace také nabízejí vynikající ryby, které jsou čerstvě uloveny přímo z moře.

Světová dědictví

Přestože Malta je malá, má mnoho světově důležitých dědictví. Návštěva těchto míst by měla být povinnou součástí vaší dovolené v Marsaskale. Nejvýznamnějšími památkami jsou Hypogeum, Megalitické chrámy a Valletta.

Hypogeum je podzemní systém uměle vytvořených jeskyní, kde se nacházelo pohřebiště a chrámy. Tento dlouhodobý umělecký projekt byl postaven v období 3500 – 2500 BC a je obdivuhodným příkladem technických a architektonických schopností starověkých maltských společností.

Další megality na Malcie pocházejí z téhož období a jsou staré téměř 7 000 let. Tyto kamenné stavby, známé jako megality, jsou jedněmi z nejstarších na světě a stojí za to se k nim vydat.

Posledním vůbec neobjeveným klenotem Malty je Valletta. Jedná se o město, které bylo postaveno rytíři svatého Jana a je důležitým světovým kulturním dědictvím. Jeho kamenné cesty, historické budovy a nesporné šarm se slavnému historickému městu líbí mnoho lidí.

Marsaskala je klidné a přátelské místo, které nabízí návštěvníkům spoustu možností k relaxaci a odpočinku. Pokud hledáte klidnou dovolenou na krásném místě, nemůžete se v Marsaskale mýlit. Takže přijeďte a užijte si slunce, moře a vynikající jídlo!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky