Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Mongolsko Hustai National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Hustai National Park


1. Jak se dostanu na Hustai National Park?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Hustai National Parku, je autobusem nebo autem z Ulan Batoru. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Kolik stojí vstup do Hustai National Park?
Vstup do Hustai National Parku stojí 30000 tugriků. To je přibližně 10 dolarů.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Hustai National Parku?
Nejlepší dobu navštívit Hustai National Park je od května do září. Během tohoto období jsou počasí a teploty příznivé a mnoho zvířat se vydává ven ze zimních útočišť.

4. Jaké zvířata mohu vidět v Hustai National Parku?
Hustai National Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně divokých koní Przewalského, jelenů, vlků, lišek, kun a divokých prasat.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Hustai National Parku?
Běžná prohlídka Hustai National Parku trvá 2-3 hodiny, ale turisté mohou strávit více času v parku, pokud si přejí.

6. Může se v Hustai National Parku kempovat?
Ano, kempování v Hustai National Parku je povoleno a existují zde několik kempů. Před kempováním je však nutné získat povolení od správy parku.

7. Může se v Hustai National Parku podniknout výlet na koni?
Ano, návštěvníci si mohou pronajmout koně a podniknout výlet na koni v Hustai National Parku za poplatek.

8. Jaká zařízení jsou v Hustai National Parku k dispozici?
V Hustai National Parku jsou k dispozici turistické informační centrum, kempy, toalety, sprchy, restaurace a obchody se suvenýry.

9. Jaká aktivita je v Hustai National Parku nejpopulárnější?
Nejpopulárnější aktivitou v Hustai National Parku je pozorování divokých koní Przewalského a dalších zvířat v parku.

10. Jaká doporučení máte pro turisty, kteří chtějí navštívit Hustai National Park?
Doporučujeme turistům, aby si s sebou přinesli dostatek vody, ochranný opalovací krém, vhodné boty pro pěší turistiku a teplé oblečení. Také je důležité dodržovat pokyny správy parku a chránit přírodu a zvířata v parku.


Letenka Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko - země nekonečných plání, krásných hor a unikátní kultury. Pokud byste hledali místo, kde byste mohli zažít tu nejkrásnější divočinu, co Mongolsko nabízí, nemuseli byste hledat daleko. Hustai National Park, je přírodní rezervace, která sice patří mezi méně známé turistické cíle, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Hustai National Park se nachází asi 100 km na západ od hlavního města Ulanbator, což dělá z návštěvy v tomto parku perfektní výlet pro turisty, kteří se nacházejí v mongolské metropoli. Park byl založen v roce 1993 a má jako hlavní cíl chránit ugrofinské divoké koně, kteří se zde dokázali přežít v těžkých podmínkách mongolské krajiny. Tyto koně jsou známé jako "taky", a jsou to poslední nedotčená populace divokých koní této rasy na světě.

Kromě divokých koní taktéž v parku můžete spatřit jelena siky, malou pandu, stepní ondrače a pískového vlka. V rámci parku se také nachází krásné skalní útvary, pastviny a stepi, které poskytují neskutečnou scenérii pro všechny, kdo vyhledávají silné zážitky v přírodě. Hustai National Park vám umožní procházet se v neuvěřitelné krajině, která nabízí perfektní motivy pro vaše fotografické amatérství.

Park rovněž nabízí návštěvníkům veké množství aktivit. Na území parku se nachází cyklostezky, rybníky vhodné pro rybolov, lázně vhodné na relaxaci a mnoho stezek pro vysokohorskou turistiku. Pokud by jste chtěli zakusit skutečnost, že jste se ocitli na divoké stepi, nemusíte chodit daleko a můžete si najmout koně pro projížďku po parku.

Zdejší krajina nabízí návštěvníkům nepopsatelný zážitek z obrovského prostranství mongolského venkova. Navíc je tento park velmi přístupný, a to i pro návštěvníky, kteří nemají vlastní dopravu. Většina turistických kanceláří organizuje jednodenní výlety s průvodcem, během nichž se objetí celý park a spatří nejzajimavější zajímavá místa.

Vezměte si tedy letenku do Mongolska a zjistěte, jaký druhikrás, co vám tento nádherný kraj nabízí. Návštěva Hustai National Park by určitě měla být na vašem seznamu zájmu. Všichni turisté, kteří se rozhodnou navštívit tento park, zde rozhodně najdou tu nejlepší kombinaci přírodní krásy a adrenalinových zážitků.


Počasí Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko Hustai National Park se nachází v centrální části Mongolska a je domovem pro reintrodukovanou divokou koně Przewalskiho, který byl původně vyhuben v divočině v Mongolsku. Toto území má plné kopců, stepí a horských oblastí, což vytváří nádherné scenérie pro turisty.

Počasí v Mongolsko Hustai National Park je drsné a nepředvídatelné. Jsou zde rozdíly v teplotách přes den a noc. V noci se teploty mohou snadno snížit až na -30°C, zatímco během dne mohou teploty dosáhnout 30°C. Nejvhodnější období k návštěvě jsou jaro a podzim. Během jara, který začíná v dubnu a končí v květnu, můžete pozorovat úžasné scenérie rozkvetlých květin. Podzim, který začíná v polovině září a končí v říjnu, nabízí nádherné podzimní barvy až do doby, kdy sněží.

Během léta se můžete těšit na teplé počasí, ale zároveň se mohou vyskytnout bouřky. Na druhé straně, zimní měsíce, které trvají od listopadu do března, jsou velmi drsné. Teploty klesají mnohdy na -40°C a vítr se stává velkým faktorem. Pokud se chystáte navštívit park v zimě, buďte připraveni na toto drsné počasí.

Nicméně, kvůli drsnému počasí, jsou návštěvníci omezeni v aktivitách, které mohou dělat. V zimě a v létě je například kempování často zakázáno. Turisté se mohou věnovat aktivitám jako je turistika, jízda na koni, prohlížení divokých koní Przewalského mnoha dalších divokých zvířat, například volů yaks a evropských jelenů, a návštěva místních klášterů.

V Mongolsko Hustai National Park se nachází velmi omezeně osídlené oblasti. Proto by turisté měli být připraveni na to, že zde nebudou k dispozici žádné pohodlnosti. Cestovatelé by si měli zajistit dostatečné zásoby jídla, pitné vody a paliva.

Celkově lze říci, že Mongolsko Hustai National Park si zaslouží být součástí vaší cestovního plánu, abyste si užili krásné scenérie, záznamy zvířat v přirozeném prostředí a poznali kulturu a obyvatele tohoto oblasti. Avšak, vzhledem k drsnému počasí, je důležité dobře se připravit na toto dobrodružství před cestou.


Dovolená Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko je země rozmanitých krajinných podob a fascinující kultury. Leží v centru Asie a nabízí návštěvníkům nespočet turistických možností. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí je národní park Hustai.

Hustai National Park je území o rozloze 50 600 hektarů v centrální části Mongolska, vzdálené přibližně 100 kilometrů od hlavního města Ulaanbaatar. Park byl založen v roce 1993 s cílem chránit zdejší populaci vzácných divokých koní Przewalského. Tito koně, kteří se dříve vyskytovali v celé Eurasii, byli v Mongolsku v roce 1969 vyhubeni. Díky úsilí mnoha organizací a vládních agentur se podařilo začít s úspěšným reintrodukováním těchto ohrožených koní zpět do parku.

Návštěvníci Hustai National Park mají možnost vidět tyto divoké koně, kteří se stali symbolem mongolského národního stáda. Koně se v Hustai volně pohybují a návštěvníci mohou sledovat jejich chování a interakce s ostatními zvířaty z bezpečných pozic. Kromě koní mohou turisté v parku potkat mnoho dalších zvířat, jako jsou například srnce jezerní, divoké kozy nebo jeleni.

Park je také vynikajícím místem pro pozorování ptáků. Hustai je domovskou oblastí mnoha druhů dravců, včetně orla stepního a orla mořského. Jezera a potoky v parku jsou hojně zaměřené na různé druhy ptáků, včetně kajmanů, kačerů a hus.

Kromě divokých zvířat a ptáků nabízí Hustai National Park také krásné scenérie. Park je obklopen horami a návštěvníci se mohou projít hustými stepmi, lesy a údolími, které jsou domovem mnoha různých druhů rostlin a květin.

V parku jsou k dispozici různé aktivity, jako jsou například pěší túry, jízda na koni, cykloturistika nebo výlety se zkušeným průvodcem. Některé z aktivit jsou vhodné pro rodiny s dětmi a všichni se mohou těšit na úžasný zážitek z návštěvy národního parku.

Zažít dovolenou v Mongolsku a návštěvu Hustai National Parku je nádherný způsob, jak se blíže seznámit s mongolskou kulturou a zvířaty, které na Mongolsku žijí. Park je zdrojem mnoha poutavých zážitků a je naprosto zaslouženě jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Mongolsku.


Ubytování Mongolsko Hustai National Park


Mongolsko Hustai National Park je přírodní rezervace, která se nachází v mongolských stepích, asi 100 km západně od hlavního města Ulánbátaru. Park je známý svými koněmi przewalského, kteří se zde považují za jedny z nejvzácnějších koní na světě. Navíc je to skvělé místo pro přírodní pozorování, trekking a turistiku. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, musíte vyřešit i otázku ubytování.

V parku jsou k dispozici dva hlavní typy ubytování: stany a ger (tradiční mongolské stanové obydlí). Pokud máte rádi kempování, budete si užívat kempy, které jsou v celém parku k dispozici. Stanování je povoleno jen na určených místech a můžete si buď vlastní stan přinést, nebo si ho vypůjčit od místních obyvatel. Pokud ale hledáte více komfortu a pohodlí, můžete zůstat v ger, což je skvělý způsob, jak poznat tradiční mongolskou kulturu.

Gers jsou vyrobeny ze stěn z všitých plachet a střech z tyčí a jeho konstrukce umožňuje, aby byl v zimě i v létě útulný. Jsou to jednoduché, ale pohodlné ubytování, ideální pro ty, kteří chtějí prožít autentický zážitek a poznat mongolskou kulturu. Pokud zůstanete v ger, můžete se těšit na teplé postele, běžně jsou vybaveny dřevem na topení a svíčkami pro osvětlení. Samozřejmě se musíte s pohodou vzdát luxusu, jako jsou například koupelny s tekoucí vodou, nicméně je to skvělá příležitost pro zážitkovou cestu.

Ger mohou být pronajaty i s jídlem, takže se můžete těšit na tradiční mongolská jídla k snídani, obědu a večeři. Tradiční mongolské pokrmy jsou založeny převážně na mase, ovoci a zelenině. Pokud nejste zvyklí na typické mongolské jídlo, jako je například „bujrj“, můžete se v ger Setkat s někým, kdo vás ochotně provede celým menu.

V Hustai National Park můžete najít i luxusní ubytování, pokud toužíte po pohodlí a privátnosti. Tyto ubytování se nacházejí na okraji parku, a obvykle jsou větší a komplexněji vybavené než gery. Zahrnují privátní koupelny, vybavení pro kuchyni, vidění zvěře země, terasu s výhledem na okolní krajinu a wifi. Tyto ubytování rozhodně nejsou nejlevnější, nicméně nabízejí výborné služby a výhodnou polohu.

Vynikající volbou pro každého, kdo chce poznat mongolskou kulturu a zážitky na krásné stepi, jsou gers. Budete si moci užít tradiční jídla, pozorovat koně Przewalského svobodně se pohybující v chráněném území, a pobýt v přátelském prostředí. Pokud hledáte více privátní a komfortní alternativu, je zde řada dalších možností. Skutečností zůstává, že nezáleží na tom, jaké ubytování zvolíte, určitě si zde užijete nádherných zážitků, které si budete pamatovat celý život.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky