Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Řecko Kréta Koutsouras

Dovolená Řecko Kréta Koutsouras


Krásné mořské pobřeží, azurové vody Egejského moře a úchvatné výhledy na horu Ida – to vše Vám nabízí Kréta. Koutsouras, malá obec na jihovýchodě ostrova, je přímočarým příkladem těchto krás. Pokud hledáte místo pro dovolenou, která Vám nabídne klid, relaxaci a krásné pláže, je Koutsouras tou pravou volbou.

Koutsouras se nachází na východním pobřeží Kréty, asi 15 km jihozápadně od města Ierapetra. Tato obec je známá svou klidnou atmosférou a nedotčenými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Přestože je Koutsouras malé město, najdete zde spoustu aktivit, které Vás budou bavit během dovolené.

Pláže v Koutsouras jsou úchvatné a okouzlující, s množstvím slunečního svitu a ideálními podmínkami pro provádění vodních sportů. Nejoblíbenější pláží je pláž Long Beach, jedna z nejdelších pláží na východním pobřeží Kréty. Pokud budete mít dost odvahy, můžete si pronajmout jachtu a prozkoumat okolní pláže a skaliska.

Dále se můžete vydat na procházku do vnitrozemí Kréty a objevit tamní kulturní a historické památky. Západně od Koutsourasu najdete přírodní rezervaci Rouva Gorge, skvělé místo pro horskou turistiku a pikniky s rodinou a přáteli. V opačném směru naleznete starobylé město Ierapetra, které Vás zaujme svými památkami a úzkými uličkami s malebnými kavárnami a restauracemi.

Místní gastronomie patří mezi nejlepší v celé Řecku a nabízí velké množství regionálních specialit a pokrmů. Nezapomeňte ochutnat olivový olej, legendární feta sýr a místní víno.

Pokud máte rádi slunce, úžasné pláže, gastronomii a přírodu, Koutsouras je pro Vás to pravé místo k pobytu na dovolené. Budete si moci užívat turistické aktivity a současně relaxovat na úchvatných plážích s křišťálově čistou vodou Egejského moře. Koutsouras je ideální pro rodinné dovolené, páry a jednotlivce, kteří hledají klid, odpočinek a krásu Kréty.


Letenka Řecko Kréta Koutsouras


Letenka na Řecko, přesněji na ostrov Kréta a do městečka Koutsouras, je pro mnoho lidí tou dokonalou volbou cestování. Kréta sice patří mezi největší z řeckých ostrovů, ale letoviska, mezi nimiž se Koutsouras řadí, nabízejí klid, překrásné přímořské scenérie, čisté moře a mnoho zajímavostí k prozkoumání.

Koutsouras je malé a klidné městečko s asi dvěma stovkami obyvatel. Nachází se na východním pobřeží Kréty, což znamená, že se může pyšnit nejen krásnými plážemi s tyrkysovým mořem, ale také nezapomenutelnými východy i západy slunce. Méně turisty obsazené oblasti nabízejí nejen klid, ale také množství možností průzkumu historie a kultury Řecka.

V samotném Koutsourasu se nachází několik malých restaurací a kaváren, kde si turisté mohou vychutnat nejen krásný výhled na moře, ale také tradiční řeckou gastronomii. Pro ty, kdo chtějí poznat okolí, doporučujeme projet se na kole nebo si půjčit auto a vydat se na objevování blízkých pláží, ale také památek. Na Krétě máte mnoho možností, kam se vydat - můžete se projít po nějakém z malebných městeček, vydat se na výlet do města Heraklion nebo prozkoumat starověké památky jako je například Knossos.

Letenky na Řecko a konkrétně Krétu nabízejí mnoho aerolinek jako jsou třeba Ryanair nebo Aegean Airlines. Většinou se nabízejí s přestupem například v Aténách nebo Soluni, nicméně mnoho aerolinek nabízí i přímá spojení.

Na co se nezapomíná, je při cestě do Řecka mít všechny potřebné dokumenty a řádně si prohlédnout aktuální předpisy k omezení, kterými cestující do Řecka musí dodržovat.

Zkrátka, letenka na Řecko, konkrétně na Krétu a do Koutsourasu, je vhodná pro všechny, kteří chtějí poznat nejen kouzlo řeckého pobřeží, ale také trochu z kultury a historie této země.


Ubytování Řecko Kréta Koutsouras


Řecko je vyhledávanou turistickou destinací již řadu let, a to hlavně díky svému nádhernému pobřeží a neuvěřitelné atmosféře. Mezi nejoblíbenější řecké ostrovy patří Kréta, která dokáže hostům nabídnout vše, co by si přáli - od krásných pláží přes skvělou kuchyni až po kulturní zajímavosti. Pokud se chystáte navštívit tento ostrov a hledáte vhodné ubytování, určitě byste měli zvážit pobyt v Koutsouras.

Koutsouras je malá rybářská vesnice nacházející se na východním pobřeží Kréty. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, protože turistický ruch tady zatím není příliš velký. Koutsouras se může pochlubit nádhernými plážemi, malebnými zátokami a skvělou infrastrukturou. V obci najdete mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni a osvěžující koktejly. K dispozici jsou zde také obchody, kde si můžete nakoupit suvenýry a potřebné věci.

V Koutsouras najdete i množství ubytování, které splní vaše požadavky. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí veškerý komfort a moderní vybavení. Mezi nejoblíbenější patří například Hotel Koutsouras Beach, který má vlastní pláž a bazény. Pokud preferujete menší a levnější ubytování, můžete si vybrat z nabídky penzionů a rodinných hotelů. Nabízejí útulné pokoje a apartmány s výhledem na moře a prolínající se krajinu.

Co se týče aktivit, Koutsouras nabízí mnoho možností nejen pro plážové dovolené. Můžete si pronajmout vodní skútry, kajaky nebo se projet na banánu, navštívit blízké horské vesnice a vychutnat si tam místní kuchyni, projít se v blízkém okolí a pozorovat zdejší přírodu. Pro milovníky potápění je k dispozici mnoho potápěčských center, kde si můžete vyzkoušet šnorchlování či potápění s lahvi.

Celkově lze říci, že Koutsouras je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidné místo s nádhernými plážemi a kulturními zajímavostmi. Nabízí nespočet krásných zážitků a těší se výborným recenzím od turistů z celého světa. Rozhodně stojí za návštěvu a bude to určitě nezapomenutelná dovolená.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Koutsouras


1. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Koutsouras?

V oblasti Koutsouras jsou nejoblíbenější pláže Tholos Beach, Psili Ammos a Long Beach.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Koutsouras?

Mezi nejlepší restaurace v Koutsouras patří Akrogiali Taverna, Taverna Zorbas a Petros Taverna.

3. Kde se nachází nejblíže letiště na Krétě?

Nejblíže Koutsouras je letiště v Heraklionu, které je vzdáleno přibližně 135 km. Další blízká letiště jsou letiště v Chanie a letiště v Sitii.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Koutsouras?

V okolí Koutsouras se můžete věnovat různým aktivitám, jako například potápění, objevování zátok a skrytých pláží, pěší turistiku nebo návštěvu historických památek. Také je zde možnost navštívit místní trhy a ochutnat místní kuchyni.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Koutsouras?

V Koutsouras jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, vill a apartmánů. Mezi nejlepší možnosti patří Vasia Ormos, Koutsouras Akti Apartments a Koutsouras Beach Apartments.


Počasí Řecko Kréta Koutsouras


Krásná část Kréty, Koutsouras nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a sluneční paprsky, které zahřívají vzduch až na 35 °C. Toto místo se rázem stane ideálním pro koupání a opalování.

Léto na Krétě je velmi horké a suché. Průměrná teplota během léta je kolem 30 °C. V červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce, takže pokud se vydáte na dovolenou do Koutsourasu právě v této době, obdobně jako v celé jižní Evropě, připravte se na velmi vysoké teploty.

Přestože na Kretě většinou fouká vítr, který zvládne potlačit vysoké teploty, je důležité nosit ochranný faktor proti UV záření, a to zejména při pobytu na slunci během dopoledne konkrétně mezi 11:00 a 15:00 hodinou.

Období sucha trvá od května do září, takže pokud se rozhodnete pro návštěvu Kréty, v tuto dobu bude potřeba se pořádně zásobit vodou.

V zimních měsících se počasí na Krétě nejméně mění. Průměrná zimní teplota je kolem 15 °C, ale během nighta mohou teploty klesnout až na - 4 °C. Tento čas ročního období je vhodný pro turisty, kteří nejsou příliš zvyklí na vedra a hledají klidnou dovolenou.

V jarních měsících se Kréta probouzí k životu a čeká na turisty, aby jim nabídla nejen klidné pláže, ale i rozmanitou flóru a faunu, která se v této roční době probouzí. Během této doby bývá teplota asi 20-25 °C.

Přestože počasí na Krétě může být nepravidelné, nedovolte, abyste se tím nechali odradit. To, co máte na Krétě, je nejkrásnější krajina, úžasné pláže a bohatou historii. Zajímavé turistické aktivity jsou zajištěné a nezapomenutelné zážitky z vaší cesty na Krétu budou zaručené.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky