Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Jihoafrická republika Krugerův národní park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Krugerův národní park


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Krugerova národního parku?

- Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od května do září, kdy je suché období a současně je nejlepší doba na pozorování zvířat.

2. Jak se dostat do Krugerova národního parku?

- Park je nejlépe dostupný autem, avšak lze se sem dostat i letadlem nebo autobusem z větších měst a letišť v okolí.

3. Je nutné mít očkování před cestou do Jihoafrické republiky?

- Většinou není nutné mít žádné speciální očkování, avšak doporučuje se očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem.

4. Jaká jsou nejlepší místa na pozorování zvířat v Krugerově národním parku?

- Nejlepší místa na pozorování zvířat jsou hlavně v okolí řek a vodních nádrží, kde si mohou zvířata napít a vyhledávají stíny.

5. Je v parku bezpečno?

- Park je bezpečný, avšak je nutné dodržovat pravidla ohledně pobytu v parku a zvířat nezbytečně neobtěžovat.

6. Jaká je cenová politika parku?

- Ceny se liší podle typu ubytování a dalších služeb, avšak pro vstup do parku se požaduje vstupní poplatek - momentálně 372 randů (cca 900 Kč).


Letenka Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je země, která láká turisty z celého světa svou přírodou a exotickou atmosférou. Tento kout Afriky je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které nelze vidět v jiných částech světa. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst pro jejich pozorování je Krugerův národní park.

Krugerův národní park se nachází v nejzápadnějším cípu Jihoafrické republiky a má rozlohu více než 20 000 kilometrů čtverečních. Tento park byl založen již v roce 1898, což z něj činí nejstarší a jeden z největších národních parků v Africe. Park je jednou z největších turistických atrakcí Jihoafrické republiky a je vyhledáván turisty z celého světa, kteří přijíždějí zhlédnout místní divokou zvěř.

Když se vydáte do Krugerova národního parku, můžete očekávat pozorování velkých kusů zvěře, jako jsou sloni, žirafy, lvi, leopardi a nosorožci. Mezi mnoha druhy zvířat, které zde žijí, je také mnoho druhů ptáků. Místní pralesy, travnaté pláně a kopce nabízejí unikátní biotopy pro tyto živočichy a jsou neocenitelným zdrojem informací pro všechny zajímavých přírodovědců, turisty i studenty.

Pro návštěvníky parku je možné si zajistit různé typy ubytování, takže si můžete vybrat, jakou způsobem prožijete zážitky z parku. V řadě kempů a lodží v parku najdete pohodlné a dobře vybavené ubytování, kde můžete strávit noc a sledovat, jak se v parku odehrávají noční akce zvířat.

Dalším způsobem, jak si vychutnat krásu Krugerova národního parku, je projet se na speciálně upraveném vozidle na safari, které je možné si v parku pronajmout a prohlédnout si tak mnoho zajímavých věcí a zvířat.

Než vyrazíte na cestu, budete potřebovat letenky do Jihoafrické republiky a také se připravit na různé cestovní pojištění, abyste mohli navštívit tuto krásnou zemi v bezpečí. Krugerův národní park je neuvěřitelně krásný kousek přírody a zážitků, takže by neměl chybět na seznamu zájmů žádného dobrodruha či cestovatele.


Ubytování Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na světě. Podle mnoha turistů je nejpoutavější částí Jihoafrické republiky Krugerův národní park. Park se rozprostírá na území o rozloze více než 19 000 km², což z něj dělá jedno z největších zvířecích útočišť na světě. Park je domovem pro mnoho druhů živočichů, včetně slonů, nosorožců, žiraf, levů, gepardů a mnoha dalších.

Ubytování v Krugerově národním parku lze získat v mnoha podobách. Národní park nabízí turistické kempy, luxusní ubytování a pronájem chat a domů na okraji parku.

Turistické kempy jsou obvykle nejlevnější možností. Kempy jsou vybaveny základním vybavením, jako je sprcha, WC, malá kuchyňská linka a elektrická zásuvka pro nabíjení telefonu nebo fotoaparátu. Kempy jsou zpravidla umístěny na přehlídkových místech, což znamená, že můžete vidět zvířata přímo z vaší stanice.

Luxusní ubytování v parku zahrnuje hotely a lodges, které se nacházejí v srdci parku. Tyto hotely jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a poskytují luxusní pobyt. Obvykle zahrnují plnou penzi a další služby, jako jsou safary v průvodech a soukromé bazény.

Pokud hledáte intimitu a klid, můžete si pronajmout chatu nebo dům na okraji parku. Tyto chalupy a domy jsou obvykle velmi dobře vybaveny, včetně plně vybavené kuchyně, ložnic a obytných prostor. Zahrnují také soukromou terasu a zahradu, takže můžete v klidu sledovat zvířata v přírodě.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, můžete si být jisti, že zážitek z pobytu v Krugerově národním parku bude jednou z nejpozoruhodnějších zkušeností vašeho života. Můžete si užít nejrůznější zvířata zblízka a uvidíte krásnou africkou krajinu pod sluncem.

Pokud chcete navštívit Jihoafrickou republiku, rozhodně nezapomeňte zahrnout Krugerův národní park do svého itineráře. Bude to nezapomenutelný zážitek!


Dovolená Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je země plná přírodní krásy a Krugerův národní park je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů. Nachází se mezi provinciemi Mpumalanga a Limpopo a rozkládá se na ploše více než 20 000 kilometrů čtverečních. Park byl založen již v roce 1926 a je domovem pro některé z nejvíce fascinujících zvířat, které žijí na naší planetě.

Krugerův národní park je jedním z největších a nejrozmanitějších parků v Africe. Díky své rozloze a pestrosti klimatu, zde můžete najít celou řadu zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, žirafy, gepardi, lvové a mnoho dalších. Také je zde obrovské množství druhů ptáků, plazů a hmyzu. Park je tedy ideálním místem pro safari a pozorování divoké přírody.

Kromě pozorování zvířat, Krugerův národní park nabízí i mnoho jiných zážitků. Můžete si zde například prohlédnout tradiční vesnice a naučit se o tamní kultuře a životě místních obyvatel. Národní park má také mnoho turistických tras, kde si můžete užít turistiku a trekking. Pro milovníky historie je zde také možnost navštívit památku Letiště Skukuza, které bylo během druhé světové války klíčovým letištěm pro spojenecké síly.

Krugerův národní park je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a užít si výjimečnou přírodu. Park má řadu ubytovacích možností, jako jsou chaty, kempy a luxusní lodže. Můžete si vybrat ubytování dle svých preferencí a rozpočtu.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku a Krugerův národní park, měli byste být připraveni na horké a suché podnebí. Důležité je také dodržovat základní pravidla bezpečnosti při pozorování zvířat. Nikdy byste neměli vystupovat z vozidla, protože zvířata jsou tady na svém území a mohou být velmi nebezpečná.

Celkově Krugerův národní park je neuvěřitelně krásné místo, kde můžete zažít nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou v kontaktu s přírodou a savanou, tady určitě neuděláte chybu.


Počasí Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je známá svou rozmanitostí krajiny a klimatu. Jednou z nejznámějších oblastí této země je Krugerův národní park, který se rozkládá na území velkých savan a tropických pralesů. Počasí v této oblasti je ovlivněno tímto množstvím faktorů a může se velmi lišit od měsíce k měsíci.

Krugerův národní park se nachází v jižní Africe a rozkládá se na velké rozloze. Obvykle se počasí v této oblasti dělí na tři základní období: suché, deštivé a přechodné. Každé z těchto období má své vlastní charakteristiky a ovlivňuje prostředí i zvířata, která v něm žijí.

V období sucha, které převládá v zimě od května do října, je tato oblast suchá a většina vegetace ztrácí svou zeleň. Zvířata jsou pod vlivem nedostatku vody a mnoho z nich se stahuje k vodním zdrojům, jako jsou řeky a vodní nádrže. Teploty bývají mírnější a denní teploty se pohybují mezi 20-25 stupni Celsia, zatímco noční teploty mohou klesnout až na 5 stupňů Celsia.

Deštivé období se obvykle vyskytuje v létě od listopadu do března. V tomto období je oblast velmi zelená a zvířata mají více zdrojů pitné vody. Některá zvířata se stále shromažďují kolem vodních zdrojů, ale většina z nich se pohybuje doprostřed oblasti, kde je hojně dostupná potrava. Teploty bývají vysoké a mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia.

Přechodné období, které se vyskytuje na konci deštivého období a na začátku suchého období, je obvykle mnohem vlhčí a teploty se pomalu klesají. Toto období nastává v období března a dubna. Noční teploty v této době mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Krugerův národní park má tropické klima, ale s několika odlišnostmi v závislosti na ročním období. Pokud cestujete do této oblasti, je nejlepší se připravit na různorodé podmínky, v závislosti na vašem plánovaném pobytu.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky