Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Súdán Národní park Ennedi Plateau

Dovolená Súdán Národní park Ennedi Plateau


Národní park Ennedi Plateau byl založen v roce 1960 na východě Súdánu. Navzdory všem přírodním bohatstvím, kterými park disponuje, se turistům nedostává příliš velké pozornosti. Nicméně, pokud hledáte jedinečnou dovolenou s různými aktivitami v divočině, pak byste měli určitě navštívit tento park.

Ennedi Plateau se rozprostírá na ploše 40 000 kilometrů čtverečních a nachází se zde celá řada zajímavých geologických útvarů, včetně skalních věží, kaňonů a jeskyní. Park také hostí různá fauna, včetně antilop, guer, gazel a mnoha dalších druhů zvířat. Existuje zde také mnoho druhů ptáků, jako jsou supi, orli, jeřábi a konipasové. Pokud máte štěstí, můžete pozorovat tyto zvířata v přirozených biotopech.

Park je také ideálním místem pro skalní lezecké aktivity. V Ennedi se nacházejí neskutečné skalní útvary, které nabízejí mnoho možností pro horolezce. Pokud jste horolezec a rádi riskujete, můžete se vydat na nejvyšší vrchol Ennedi, který dosahuje výšky 1 450 metrů nad mořem.

Mezi další atrakce, které park nabízí, patří prozkoumání starých skalních malby, které se nacházejí po celém parku. Můžete objevit komplexy skalních malířství, které jsou datovány do doby před více než 5 000 lety. Skály jsou zdobené nejrůznějšími motivy, jako jsou zvířata, lidi a geometrické tvary.

Navzdory svému nepopiratelnému půvabu je národní park Ennedi Plateau stále méně navštěvován turisty, což může být způsobeno špatnými komunikacemi a nedostatkem možností ubytování. Nicméně pokud hledáte výjimečnou dovolenou, plnou přírodních krás a aktivit, které oceníte i mimo turistické hotely a klubovny, pak jestliže jen trochu usilujete, určitě si národní park Ennedi Plateau zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Ennedi Plateau


1. Jaký je nejlepší čas navštívit Národní park Ennedi Plateau v Súdánu?

Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období mezi listopadem a únorem, kdy teploty jsou mírnější a srážky jsou nižší.

2. Jaký je poplatek za vstup do parku?

Poplatek za vstup do parku činí přibližně 10 USD za osobu za den.

3. Jak dlouho trvá cesta do parku?

Cesta do parku z hlavního města Ndžameny v sousedním Kamerunu trvá přibližně 2-3 dny silničním transportem.

4. Je nutné mít průvodce při návštěvě parku?

Ano, při návštěvě parku je nutné mít průvodce, jelikož terén je velmi náročný a může být nebezpečný.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v parku?

Park nabízí mnoho aktivit, jako jsou pěší túry, horolezectví, průzkum jeskyní a ochutnávky místní kuchyně.

6. Je možné v parku tábořit?

Ano, je možné v parku tábořit, ale je nutné mít s sebou veškeré vybavení, včetně vody a potravin.

7. Dá se v parku vidět divokou zvěř?

Ano, park je domovem mnoha druhů divokých zvířat, včetně lvů, leopardů, hyen, slonů, antilop a dalších.

8. Je v parku možné koupání?

Ano, v parku jsou k dispozici některé méně hluboké vodopády a řeky pro koupání, ale je nutné být opatrný kvůli místním nebezpečím, jako jsou krokodýli a k potenciální kontaminaci vody.

9. Jaká je nadmořská výška parku?

Park se nachází v nadmořské výšce mezi 800 až 1 450 metrů nad mořem.

10. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v parku?

Některé z nejlepších míst k navštívení jsou věže Éhéré, Geórges Lidoudé Canyon a Aloba Arch.


Letenka Súdán Národní park Ennedi Plateau


Súdán by mohl být jednou z nejneznámějších afrických zemí, ale stejně jako všude na kontinentu se země pyšní mnoha úžasnými přírodními krásami.

Jedním z nich je Národní park Ennedi Plateau, ležící v severovýchodní části země. Tento park je domovem pro několik desítek druhů ptáků, savců a plazů, včetně velblouda dvouhrbého, gepardů a slonů.

Jednou z největších atrakcí parku jsou ale skalní útvary a hluboká kaňonová údolí, které jsou vytvořeny erozí v pískovcových skalách. Některé z těchto útvarů mají až 40 metrů výšku a jsou zdobeny různými nápisy a malbami, které dokládají přítomnost člověka v této oblasti již po tisíciletí.

Tento park byl v roce 2016 vyhlášen za světové dědictví UNESCO a oslavuje se tím tak jeho mimořádná biodiverzita a význam pro archeologický výzkum.

Navigovat se parkem může být poněkud obtížné a v některých oblastech je použití průvodce nezbytné. Turisté mohou ale vychutnat krásy parku pěšky, na koni nebo na velbloudech, a tímto způsobem si vychutnat unikátní přírodu, kterou tento park nabízí.

Když přemýšlíte o cestě do Súdánu a návštěvě Národního parku Ennedi Plateau, pamatujte na to, že pro turisty platí některá omezení a bezpečnostní předpisy. Většinou platí, že cestovatele by měl doprovázet průvodce a měli by být připraveni na pobyt v pouštním klimatu.

Každopádně to je země plná neznámých krás a vaše návštěva Národního parku Ennedi Plateau představuje jedinečnou možnost objevovat a vážit si této země plné tajemství.


Ubytování Súdán Národní park Ennedi Plateau


Súdán je africká země, která se může pochlubit jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí v celé Africe. Národní park Ennedi Plateau se nachází v severovýchodní části země a je domovem mnoha neuvěřitelně krásných a unikátních přírodních útvarů.

Národní park Ennedi Plateau se nachází na území rozlohou 40 000 kilometrů čtverečních a je zapsán na seznamu UNESCO. Tento park nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na rozmanitou krajinu, která se skládá z mnoha skal a kaňonů, ale také z nejrůznějšího zvířectva a flóry.

Ubytování v parku Ennedi Plateau je možné v podobě tradičních stanů, které jsou navržené tak, aby poskytovaly maximální komfort a relaxaci v této náročné části světa. Tyto stanové budovy jsou postaveny z výhradně přírodních materiálů a skládají se z dvoulůžkových pokojů, které jsou vybaveny velkými postelemi a pohodlným nábytkem pro odpočinkovou zónu.

Všechny stany jsou vybaveny soukromým sociálním zařízením, což zajišťuje soukromí a pohodlí pro každého hosta. Je možné si objednat i ostrůvky odpočinku s pohodlnými lehátky a stínicími plachtami, které poskytují únik od slunce v horkých odpoledních hodinách.

Každé stanové středisko je také opatřeno restaurací s kulturně rozmanitou kuchyní a barovým servisem. Restaurace podává výživné, ale i vydatné snídaně, obědy a večeře, které jsou připravovány s použitím čerstvých a kvalitních produktů z celého regionu. Hosté si mohou vychutnat mezinárodní kuchyni, stejně jako tradiční místní speciality.

Všechny aktivity a zážitky, které si mohou návštěvníci pohádkového Ennedi Plateau užít, jsou organizovány přímo na stanovém středisku. Nabízí se zde například projížďky na velbloudech, turistiku po úchvatné krajině a samozřejmě pozorování divoké zvěře.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Súdánském národním parku Ennedi Plateau je jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají přírodní krásu a relaxaci s pohodlnými ubytovacími možnostmi. Díky své výjimečnosti a zdánlivé odtažitosti od moderního tempa života se tato oblíbená turistická destinace stává populárním bodem na mapě pro každého, kdo hledá odpočinek a únik od každodenního shonu.


Počasí Súdán Národní park Ennedi Plateau


Národní park Ennedi Plateau se nachází v Súdánu a je znám pro svou krásnou krajinu a přírodní záznamy, které se zachovaly tisíce let. Súdán je země ležící v subsaharské Africe a převážně je charakterizována jako pouštní klima. Je to jedna z nejteplejších zemí na světě a teploty se mohou v létě dostat až na 50°C.

V Národním parku Ennedi Plateau je klima mírnější než v okolních oblastech, především v hornatých oblastech, které se nacházejí v nadmořské výšce okolo 1000 metrů nad mořem. Během období sucha, které trvá většinou od prosince do května, jsou teploty velmi vysoké a horké větry vanou přes krajinu. Během deštivých období naopak teploty klesají a bývají kolem 28°C.

V Národním parku Ennedi Plateau se nachází mnoho míst, která jsou oázami a poskytují útočiště a vodu pro mnoho druhů zvířat, včetně velbloudů a gazel. V těchto oblastech jsou teploty mírnější a vzduch je vlhčí.

Národní park Ennedi Plateau je také proslulý svými skalními útvary a jeskyněmi, které se nacházejí v oblasti. Většina těchto útvarů byla vytvořena v průběhu tisíců let působením vody a větru. Je to místo, které je jedinečné a cenné z hlediska světového dědictví.

Celkově lze říci, že počasí v Súdánu a v Národním parku Ennedi Plateau je velmi horké a suché. Pokud cestujete do těchto oblastí, měli byste se připravit na extrémně vysoké teploty během období sucha. Během období dešťů se ale můžete těšit na mírnější teploty a vlhčí vzduch, což umožňuje výborné podmínky pro cestování a turistiku.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky