Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Gruzie Městí

Počasí Gruzie Městí


Gruzie, země v Kavkazu, má různorodé klima a počasí, které se liší v závislosti na geografické poloze. Zde je několik informací o počasí v některých nejvýznamnějších gruzínských městech.

Tbilisi
Tbilisi, hlavní město Gruzie, má kontinentální klima, což znamená horká léta a chladné, suché zimy. V letních měsících mohou teploty dosáhnout až 40 °C, zatímco v zimě se může stát, že teplota klesne pod -10 °C. Sníh je v Tbilisi ustálenou součástí zimy a lze se setkat se všemi druhy povětrnostních jevů – od bouřlivých letních bouřek až po silné zimní vichřice.

Batumi
Batumi, město na pobřeží Černého moře, má subtropické klima, což znamená, že zde máte možnost se setkat s celoročním sluncem. Léta jsou horká a vlhká, s teplotami dosahujícími až 30 °C, zatímco zimy jsou mírné a vlhké se středními teplotami mezi 5-10 °C. Chůze městem v zimním období se stává velmi příjemnou díky podnebí, hlavně kvůli absenci sněhu.

Kutaissi
Kutaissi, třetí největší město Gruzie, má vlhké podnebí. Léta jsou teplá a vlhká s teplotami okolo 25 °C, zatímco zimy jsou chladné a deštivé s teplotami klesajícími na 0 °C. V Kutaissi si snadno můžete navlhčit obuv a oblečení kvůli velkému množství vody, kterou město dostává.

Mtskheta
Mtskheta, historické město plné památek UNESCO, má kontinentální klima podobné tomu v Tbilisi. Léta jsou horká a suchá s teplotami dosahujícími až 35 °C, a zimy jsou chladné a suché s teplotami klesajícími až na -10 °C. Mtskheta je také často pod sněhem během zimních měsíců, což dělá z procházky městem opravdu zimu.

Celkové shrnutí
I když počasí v Gruzii není tak předvídatelné jako třeba v USA, může být velmi krásné, různorodé a přívětivé. Ať už jste příznivcem horkých, letních dnů nebo chcete zažít pohádkovou zimní atmosféru, určitě si najdete oblíbené období v průběhu roku v některém z gruzínských měst.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Městí


Jaké jsou nejlepší destinace v Gruzii?

Gruzie je plná krásných destinací, jako jsou Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Signagi, Mtskheta, Svanetie a další. Každé město nabízí jiné zážitky, od historických památek a chrámů až po moderní architekturu a přírodní krásy.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Gruzii?

V Gruzii je mnoho aktivit, které si můžete užít. Mezi nejoblíbenější patří procházky po městech a vesnicích, návštěva historických památek, degustace gruzínského jídla a vína, turistika v horách, rafting na řekách, lyžování, relaxace v lázních a další.

Je Gruzie bezpečná pro turisty?

Gruzie je celkově považována za bezpečnou destinaci pro turisty. Avšak jako všude, i v Gruzii se mohou vyskytnout drobné zločiny a krádeže, zejména v oblastech s vysokou koncentrací turistů a ve velkých městech. Doporučujeme si být opatrní a dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gruzie?

Nejlepší čas na návštěvu Gruzie je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní. V létě je velmi horko a v zimě se mohou vyskytnout silné sněhové bouře v horách. Avšak každé roční období nabízí jiné zážitky a krásy.

Jaký typ vína je nejlepší degustovat v Gruzii?

Gruzie je známá svým výborným vínem, které se vyrábí z místních odrůd hroznů. Mezi nejoblíbenější patří Saperavi, Rkatsiteli, Kisi a další. Každé víno má svůj charakteristický chuťový profil a můžete si je vyzkoušet v množství různých vinařství po celé zemi.


Ubytování Gruzie Městí


Gruzie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nabízí návštěvníkům úžasné krajiny, starobylé památky a bohatou kulturu. Pro ty, kteří plánují cestu do Gruzie, je důležité najít vhodné a pohodlné ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností pro ubytování v gruzínských městech.

Tbilisi

Tbilisi je hlavním městem Gruzie a nabízí mnoho různých typů ubytování. Rekreační byty a pensiony jsou v poslední době stále populárnější volbou pro cestovatele. Tyto ubytovací možnosti nabízejí schny a ložnice v soukromí, ale zároveň také společné prostory, jako jsou kuchyň a obývací místnost. Ceny za tyto rekreační byty a pensiony se pohybují mezi 20 a 80 eury za noc.

Pro ty, kdo hledají luxusnější ubytování, je v Tbilisi k dispozici celá řada hotelů. Některé z nich nabízejí luxusní restaurace, venkovní bazény a wellness centra. Ceny za noci v těchto hotelech se pohybují od 100 do 500 eur.

Batumi

Batumi se nachází na pobřeží Černého moře a je dalším populárním městem v Gruzii. Pokud hledáte pohodlné a cenově dostupné ubytování, můžete se podívat na hostely, které nabízejí ložnice za cenu kolem 10 eur za noc. Tyto hostely nabízejí čisté a pohodlné spaní v soukromí nebo ve sdílené místnosti a také kuchyňky pro vaření.

Pokud preferujete soukromí pokoje a luxusnější ubytování, tak Batumi nabízí zcela nová luxusní hotelová a apartmánová komplex, která se nachází v první linii jak je ideální k bádání okolí. Tyto hotely nabízejí pokoje s nádhernými výhledy na moře, wellness centra a restaurace, a ceny za noci se pohybují mezi 100 a 400 euri.

Kutaisi

Kutaisi je třetím největším městem v Gruzii a je to hlavní město regionu Imereti. Pokud se rozhodnete navštívit Kutaisi, tak se můžete ubytovat v některém hotely, které se nachází v centru města. Tyto hotely nabízejí pokoje v různých cenových relacích - od 30 do 150 eur za noc s prvotřídními službami a výhodným umístěním u historických pamětihodností.

Pro ty, kteří hledají levnější možnost, je zde také řada hostlů, které nabízejí sdílené ložnice a společné prostory. Tyto hostely nabízejí levné ceny za noc, které se pohybují okolo 10 eur.

Kompletně oblíbenější města jako Gori, Mtskheta a Svaneti nabízí cenově dostupné a pohodlné ubytování, takže si lze vybrat jakékoli místo, které vyhovuje vaší potřebě a rozpočtu.

V Gruzii můžete najít velký výběr ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely. Každé město nabízí něco jiného, ale můžete být si jisti, že cena vás potěší. Zvolte si to nejlepší ubytování, které splňuje vaše potřeby a užijte si to nejlepší z Gruzie.


Letenka Gruzie Městí


Letenka do Gruzie je nejenže skvělý způsob, jak si užít kouzla Tbilisi a dalších měst v této zemi, ale také je to vynikající příležitost pro objevování místních zvyklostí, kultur a tradičního jídla.

Gruzínská republika je bohatá na přírodní krásy, historické památky a působivou kuchyni. Tbilisi, hlavní město Gruzie, je nejlépe známé pro své kouzlo, zahrnující křivolaké uličky, barokní a klasicistní budovy a pestrobarevné bazary. V místních tržištích můžete ochutnat různá jídla, jako je například chinkali, plněné knedlíky vyrobené z vepřového, hovězího či jehněčího masa, nebo khachapuri, tradiční sýrová pita.

Pokud máte rádi přírodu, pak určitě navštivte Svanetii, oblast ve vysokých horách, která je domovem jedné z nejstarších kultur v Evropě. Tato oblast se může pochlubit nejvyšší horou Gruzie, Šcharou, a překrásnými horskými jezery a řekami. Zajímavou zastávkou na vaší cestě by mohla být i překrásná jeskyně Prometheus.

Pokud si užijete pobyt v Tbilisi a Svanetii, zkuste se podívat i na další místní klenoty, jako je například Kachetie, vinařská oblast, která láká návštěvníky nejen krásou, ale neuvěřitelně chutným vínem. Samozřejmě nezapomeňte též navštívit Batumi, největší balneologické letovisko na pobřeží Černého moře.

Jelikož Gruzie nabízí neuvěřitelné množství krás a památek, vaše cesty se budou ubírat na jih, na sever, na východ i na západ. Musíte si vynaložit spoustu energie a času, abyste všechny tyto krásy spatřili, ale navštívit Gruzii je něco, co by měli udělat jednou v životě všichni nadšenci kultury a dobrodružství.

Letenka do Gruzie je ideální pro milovníky dobrodružství, kteří hledají nová místa, nové zážitky a nová dobrodružství. Zkuste vrhnout svůj strach přes palubu a vydat se na cestu do této země nádherné krajiny, a určitě nebudete litovat.


Dovolená Gruzie Městí


Gruzie je země plná krásných hor, údolí, památek a živé kultury. Pokud máte v plánu navštívit ji na dovolené, určitě byste neměli vynechat návštěvu jednotlivých měst, která mají co nabídnout. Abychom vám usnadnili výběr, zde jsou některá z nejlepších měst Gruzie, která byste měli zahrnout do svého seznamu.

Tbilisi

Tbilisi je hlavní a největší město Gruzie. V samotném centru města se nachází mnoho památek, včetně Tbiliské pevnosti, Metekhi kostela a Narikala hradu. Tbilisi je také místem, kde můžete ochutnat nejlepší gruzínskou kuchyni, a to v jedné z mnoha restaurací nebo kaváren.

Batumi

Batumi leží na pobřeží Černého moře a je známý svými plážemi, parky a moderní architekturou. Kromě toho, že můžete relaxovat na pláži, můžete si také prohlédnout mnoho místních turistických atrakcí, včetně místního divadla a Narikala pevnosti.

Mtskheta

Mtskheta se nachází v blízkosti Tbilisi a je považováno za důležitý historický i náboženský centrum Gruzie. Zde se nachází mnoho památek, včetně kostela svatého Jiří, katedrály Sv. Svatého Nino a Mtskhetského kláštera.

Džvari

Džvari se nachází nedaleko Mtskhety a je důležitým místem pro pravoslavné poutníky. Zde se nachází Džvarský kříž a klášter Džvari, jedny z nejznámějších památek v Gruzii.

Signagi

Signagi je malé město ležící ve východní Gruzii, které je považováno za jedno z nejromantičtějších měst v Gruzii. Toto město je známé svými křížovými klenbami a nádhernou architekturou. Kromě toho má Signagi také nádherné výhledy na okolní krajinu, takže byste si zde měli určitě udělat čas na procházku nebo rande.

Kvareli

Kvareli se nachází v blízkosti hory Chaukhi a horního toku řeky Alazani. Nachází se zde několik památek, včetně Kláštera Nekresi a Pláže Kvareli. Pro milovníky vína a jídla se v okolí nacházejí i vinice, kde si můžete pochutnat na skvělém gruzínském vínu a ochutnat místní speciality.

Tyče

Tyče je starobylé město s velkou historií. Nachází se v blízkosti Arménie a Turecka. Město je plné starověkých kostelů, katedrál a hřbitovů, což ho dělá jedním z nejzajímavějších míst v Gruzii, které byste neměli minout.

Celkově vzato, Gruzie má mnoho měst, které stojí za návštěvu a nabízejí krásné památky, výhledy a gastronomii. Když se rozhodnete navštívit Gruzii, nezapomeňte si užít atmosféru každého města a zahrnout do svého itineráře všechny tyto krásné lokality.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky