Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Omán Wahiba Sands

Počasí Omán Wahiba Sands


Omán je země nacházející se na jihovýchodě Arabského poloostrova, která je známá svým rozmanitým klimatem. Na jihu pobřeží Ománu narazíte na písečné duny, které jsou obrovské a zajímavé turisty. Jedním z nejznámějších regionů s nádhernými písečnými dunami v této oblasti je oblast Wahiba Sands.

Wahiba Sands je rozsáhlá oblast písečných dun v Ománu, která se rozkládá na ploše 12 500 čtverečních kilometrů. Nachází se mezi oblastí pohoří Al Hajar na severovýchodě a údolím Wadi Bani Khalid na jihu. Wahiba Sands je přístupná pouze během zimních měsíců, když teploty klesají na přijatelné úrovně. Během léta jsou teploty tak vysoké, že zde nenajdete žádnou aktivitu turistického charakteru.

Pokud byste chtěli navštívit tuto oblast v zimních měsících, měli byste vědět, že toto místo je velmi chladné a teploty zde bývají často pod nulou. Je proto důležité si sebou vzít pevné boty, bundu a teplé oblečení. Na rozdíl od toho jsou především ve dnech velmi horké, takže byste si měli vzít také přilnavé oblečení, které vám nebudou překážet při traverzování této oblasti.

Wahiba Sands je obvykle ročně spíš suchá oblast. Po několik let poslední zemětřesení způsobilo vznik podzemních jezer, z nichž se mohlo v důsledku vytvořit méně suché prostředí. V zimě se však v této oblasti také mohou vyskytnout srážky, takže pokud navštívíte Wahiba Sands v této období, můžete očekávat dešťové bouřky.

Obvykle ale Wahiba Sands patří mezi nejsušší oblasti v Ománu. Většinu času zde panuje horké a suché podnebí, takže turisté, kteří se sem vydávají, mohou očekávat mnoho slunečných dnů. Proto si připravte zejména vhodné oblečení a pokud přece jen míříte do této části v období srražek, také vhodnou ochranu proti dešti.

Celkově je však návštěva Wahiba Sands zážitkem, který budete pamatovat navždy. Nádherné písečné duny se rozprostírají na výrobním mezích a jsou ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a nechtějí se bát výzev. Přestože se nachází v poušti a teploty zde bývají vysoké, návštěvníci jsou obvykle uchváceni tímto nádherným prostředím a vrací se sem stále dokola.


Letenka Omán Wahiba Sands


Omán je země, která láká cestovatele z celého světa svou nádhernou přírodou, fascinující kulturou a tradičním způsobem života. Pokud jste v Ománu a hledáte dobrodružství, pak byste neměli vynechat Wahiba Sands.

Wahiba Sands nebo také Ramlat al Wahiba je rozsáhlá náhorní plošina ve středním Ománu, pokrytá jemným bílým pískem. Tento pohyblivý písek, který je vítr unášen ze Sahary, vytváří písečné duny o výšce až 150 metrů. V této oblasti žije několik tradičních beduínských rodin, kteří zde žijí již po staletí a přežívají pouze z využívání přírodních zdrojů.

Cestování do Wahiba Sands není tak snadné, ale za to je to dobrodružství, které stojí za to. Většinou se sem jezdí džípy, které si můžete pronajmout v hlavním městě Maskat. Cesta trvá zhruba 3 hodiny a vede přes hory a okolo vesniček, kde můžete vidět místní kulturu a život. Když dorazíte do Ramlat al Wahiba, tak uvidíte nekonečné duny, které jsou překrásné při západu slunce.

Nejlepší čas na návštěvu Wahiba Sands je během zimy, kdy jsou teploty mírnější a příjemnější. V létě zde může být velmi horko a nedoporučuje se pohyb ve dnech, kdy mohou být teploty i nad 50 stupňů Celsia.

Když budete v Ramlat al Wahiba, tak byste neměli vynechat návštěvu místního beduínského tábora, který je obklopen dunami. Zde se můžete podívat na tradiční beduínský život a ochutnat místní speciality, jako jsou například datle a čaj s kardamomem.

Další zajímavostí v oblasti jsou pramenitá oáza, ve které se dá bez problémů vykoupat. Pokud jste zvyklí na plavání ve vodách oceánu, pak se budete cítit jako doma v krásně modrém a čistém jezírku.

Celkově lze říci, že návštěva Ománu a konkrétně Wahiba Sands je zážitek, který by neměl chybět na každém seznamu cestovatelských zážitků. Pokud chcete zažít autentickou beduínskou kulturu a zároveň se ponořit do krásné přírody s písečnými dunami, Wahiba Sands je pro vás to pravé místo.


Ubytování Omán Wahiba Sands


Omán a jeho Wahiba Sands jsou velmi oblíbenou turistickou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Jedná se o nekonečné duny písku, které se táhnou v délce více než 200 km po jihovýchodním Ománu. Pokud se chystáte na cestu do této oblast, nabízí se otázka ubytování. V tomto článku se podíváme na typy ubytování v oblasti Wahiba Sands a poradíme vám, jak si vybrat to nejlepší.

Bivakování v Beduínském táboře

Určitě nejvíce autentickou a tradiční zkušeností je strávit noc v Beduínském táboře. Tyto tábory se nacházejí hluboko v srdci pouště a nabízejí turistům jedinečnou příležitost pozorovat hvězdy a naslouchat tichu pouště. V těchto táborech se nachází pokojíky či stany, ale také sdílené sociální zařízení a jídelny. Každý Beduínský tábor má své vlastní zvyky a tradiční kuchyni, kterou je určitě dobré ochutnat.

Kempování

Pokud nechcete platit za luxusní téma či hotel, je možnost strávit noc kamennou. Kempování v Ománu není složité, když máte vlastní stan a potřebný vybavení. V kempu si můžete rozdělat oheň a vařit si vlastní jídlo, což může být velmi zábavné a ušetří vám také nějaký ten rial. Kempování ale vyžaduje trochu více plánování a příprav, takže je vhodnější pro zkušené cestovatele.

Luxusní hotely a tábory

Pokud si přejete pobyt plný luxusu a komfortu, nabízí se vám řada možností. V oblasti Wahiba Sands se nachází několik luxusních hotelů a tábory, které nabízejí prvotřídní služby a ubytování v moderním stylu. Pokud tedy preferujete více pohodlí a nevadí vám vyšší ceny, určitě se zařaďte do jednoho z těchto hotelů.

Jak si vybrat nejlepší ubytování

Výběr nejlepšího ubytování je závislý především na vašich potřebách a preferencích. Pokud máte rádi zážitky a nejraději byste strávili noc v autentickém Beduínském táboře, pak je to pro vás ta správná volba. Pokud hledáte luxus a pohodlí, tak si vyberte jeden z mnoha luxusních hotelů a tábory v oblasti.

Závěr

Ubytování v Ománu a jeho oblasti Wahiba Sands nabízí několik možností pro všechny typy cestovatelů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, určitě si užijete krásnou pouštní krajinu a nezapomenutelné zážitky. Takže pokud se chystáte do této oblasti, užijte si to!


Dovolená Omán Wahiba Sands


Pokud hledáte exotickou dovolenou s unikátními zážitky, může být Omán správnou volbou. Tato země v Perském zálivu nabízí nekonečné pláže, písečné duny a tajuplná údolí. Mezi nejzajímavější oblasti patří Wahiba Sands.

Wahiba Sands – co to vlastně je?

Wahiba Sands je rozsáhlá dunová poušť, která se nachází na východě Ománu. Tato oblast je domovem beduínských kmenů, kteří zde tradičně žijí a chovají velbloudy. Poušť je pojmenována po beduínském kmeni Bani Wahiba, kteří ji obývali po mnoho generací.

Co lze v Wahiba Sands vidět?

V Wahiba Sands se nachází mnoho krásných a kuriózních věcí, které okouzlují návštěvníky. Zdejší území je známé svým pestrým životem. Můžete zde spatřit vydry, lišky, pískomily, krysy, hady, ještěry a mnoho dalších druhů zvířat.

Poušť je také místem, kde najdeme mnoho starožitností, jako jsou starobylé nekropole, vodní kanály a kamenné sochy. Některé z těchto památek sahají až do doby bronzové a železné.

Jak se dostat do Wahiba Sands?

Poušť Wahiba Sands je dosažitelná autem z hlavního města Ománu, Muscatu. Z Muscatu se vydáte na cestu směrem na jih a dojezd na místo závisí na tom, kam se chcete dostat v poušti.

Je možné si pronajmout auto a řídit se sám, ale dobrým způsobem, jak se dostat do pouště je využít služeb místních průvodců.

Co si vzít na cestu do pouště?

Při návštěvě Wahiba Sands je důležité si vzít vhodné oblečení. Pouštní klima může být velmi tvrdé a extrémní, takže je důležité se dobře připravit. Měli byste mít sebou lehké oblečení, klobouk nebo šátek proti slunci, dostatek vody a slunečního krému. Pokud chcete v poušti přenocovat, rekreace povlečení a dostatek jídla jsou také nutností.

Co je nejlepší čas na návštěvu Wahiba Sands?

Nejlepší čas na návštěvu Wahiba Sands je na podzim nebo na jaře, kdy teploty jsou mírnější a příjemnější. V létě se teploty mohou pohybovat kolem 45 stupňů Celsia, což může být pro návštěvníky velmi náročné. Na druhou stranu, v zimě mohou být noční teploty velmi nízké, takže je třeba se dobře obléct.

Závěr

Wahiba Sands je fascinující místo plné přírodních zázraků a kultury beduínských kmenů. Pokud hledáte jedinečné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou, může být návštěva této pouště správnou volbou. Nezapomeňte si přichystat vhodné oblečení a doporučuje se využít služeb místních průvodců pro dokonalou zkušenost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Wahiba Sands


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí na Wahiba Sands v Ománu:

1. Co jsou Wahiba Sands?

Odpověď: Wahiba Sands jsou rozlehlé písečné duny v jihovýchodní části Ománu. Jsou to jedny z největších suchých písečných oblastí na Arabském poloostrově.

2. Jak se dostanu do Wahiba Sands?

Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Wahiba Sands, je pronajmout si vůz s pohonem 4x4 nebo se připojit k organizovanému výletu. Je také možné dojet na místním autobusem z města Bidiyah, které leží poblíž.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Wahiba Sands?

Odpověď: V Wahiba Sands je možné podnikat několik aktivit, včetně jízdy na velbloudovi, písečného surfing a písečného buggying. Můžete také navštívit místní beduínské osady a poznat místní kulturu a zvyky.

4. Jaké je doporučené období pro návštěvu Wahiba Sands?

Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Wahiba Sands je mezi říjnem a březnem, kdy jsou teploty mírné a snesitelnější pro outdoorové aktivity.

5. Kde se mohu ubytovat v Wahiba Sands?

Odpověď: V Wahiba Sands je k dispozici několik kempů a beduínských táborů, kde můžete trávit noc pod hvězdami. Je důležité si ubytování předem zarezervovat, aby se zajistila dostupnost.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky