Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Turecko Izmir

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Izmir


1. Mám potřebu cestovat do Turecka Izmir, potřebuji vízum?
Ano, pro vstup do Turecka Izmir potřebujete vízum, které můžete získat při příjezdu nebo předem online.

2. Jaké jsou letiště v Izmiru?
V Izmiru jsou dva letiště - Mezinárodní letiště Adnan Menderes a Letiště Cigli.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Izmiru?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Izmiru, je taxi nebo autobus.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Izmiru?
Nejlepší doba pro návštěvu Izmiru je od dubna do října, kdy jsou teploty nejvyšší, ale také nejvíce turistů.

5. Jaká jsou oblíbená místa v Izmiru, která bych měl navštívit?
Mezi nejoblíbenější místa v Izmiru patří Basar Kemeralti, historické centrum, náměstí Konak a archeologické muzeum.

6. V Turecku Izmir mluví obyvatelé anglicky?
Angličtina není v Turecku Izmir tolik rozšířená jako v jiných evropských zemích, ale v turistických oblastech se dá mluvit anglicky.

7. Jaké jsou tradiční turecké pokrmy, které musím ochutnat?
Mezi tradiční turecké pokrmy patří baklava, kebab, köfte, dolma a mezze.

8. Mohu platit kreditní kartou v Izmiru?
V Izmiru se dá platit kreditní kartou, ale není to všude možné. Mějte vždy u sebe také hotovost.

9. Mám se bát bezpečnostní situace v Izmiru?
Bezpečnostní situace v Izmiru je obecně stabilní, ale doporučuje se dodržovat obecná opatření k ochraně před krádežemi a jinými trestnými činy.

10. Jakých sezónních aktivit se mohu zúčastnit v Izmiru?
V Izmiru se během léta pořádají řada kulturních a hudebních festivalů. Pro milovníky sportovních aktivit jsou k dispozici pláže, surfování a vodní sporty.


Letenka Turecko Izmir


Letenka do Izmiru, tureckého města na pobřeží Egejského moře, je ideální volbou pro cestovatele, kteří touží po krásách turecké kultury, historie a přírody, avšak nechtějí se utopit v davu turistů. Izmir nabízí nejen pláže, ale také úchvatné útesy, nádherné náměstí ve staré části města a mnoho dalšího.

Při vstupu do města vás přivítají úchvatné panoramata a neuvěřitelné pohledy na Tureckou říši. Protože Izmir byl založený již v 3. tisíciletí před naším letopočtem jako obchodní centrum Kárienů, můžete očekávat, že se tu setkáte s řadou kulturních památek.

Prvním místem, kde byste se měli zastavit, je náměstí Konak, kde se nachází "Hodiny věčnosti", jedna z největších věží hodin na světě. Věž stojí vedle krytého bazaru, kde si můžete zakoupit řadu věcí, a kolem náměstí jsou další památky, např. mrakodrapy Azizil-Akif a Konak.

Pokud vás baví procházky, můžete zamířit ke Kaşıkçı-uličce, která se nachází v srdci starého města. Kolem této ulice jsou výstavní domy v klasickém stylu s balkony a dřevěnými fasádami, jako by čas přestal téci.

Národní park Kemeralti je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí uniknout ruchu města. Tento park je plný stromů, květin a sladkosti, které vás naladí správným způsobem. Přímo v parku je také velká tržnice a památky, jako jsou římské lázně.

V Izmiru se určitě nevyplatí nevyužít návštěvu některé ze místních pláží. Například Altinkum, která se nachází jen pár kilometrů od města, nabízí nádhernou pláž s bílým pískem a průzračnou vodou. Dalšími plážemi, které stojí za zmínku, jsou slunečná Cesme, ozdravná Myndos nebo strmá pláž Ölüdeniz.

V neposlední řadě tu v Izmiru najdete i velké množství hospod, restaurací a stánků se stánky, kde můžete ochutnat místní speciality. Oblíbenými tradičními dobrotami jsou například bludiště kebab, baklava nebo oblíbená turecká káva.

Letenka do Izmiru je bezesporu dobrou volbou pro ty, kteří touží po relaxaci v klidném místě, avšak chtějí také využít možnosti objevovat místní kulturu a přírodu. Pokud plánujete svůj další výlet, rozhodně zvažte Izmir jako svou destinaci.


Ubytování Turecko Izmir


Pro mnoho turistů a cestovatelů je Izmir lákavým místem v Turecku. Nachází se na západním pobřeží země u Egejského moře a nabízí širokou škálu možností pro různé typy turistů.

Ubytování v Izmiru je bohaté a variabilní. Existují různé typy ubytování pro různé typy cestovatelů, ať už hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel.

Pro turisty, kteří hledají luxusní pobyt, jsou zde špičkové hotely s vysokými standardy a nabídkou služeb, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace s vyhlášenou tureckou kuchyní a vynikajícím výhledem na město a moře. Tyto hotely se nachází především v pobřežní části města, v blízkosti pláží a turistických atrakcí.

Co se týče středně velkých hotelů, Izmir nabízí mnoho možností v průměrně cenové kategorii. Tyto hotely mají většinou dobrou polohu a mohou nabízet různé druhy pokojů, od standardních po apartmány. Stejně jako v luxusních hotelech tyto hotely nabízejí různé služby, jako jsou bazény, posilovny, parkoviště a bezplatné Wi-Fi připojení.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je tu řada cenově dostupných hostelu a levných pensionů. Tyto ubytování se většinou nacházejí v centru města a mohou nabízet služby jako sdílené koupelny a společné místnosti pro odpočinek a relaxaci.

Jedním z hlavních faktorů, který určuje výběr ubytování, je umístění. Pokud plánujete pobyt v Izmiru, může být užitečné vybrat si ubytování v blízkosti turistických atrakcí a památek. Stejným způsobem můžete uvažovat o ubytování blízko moře nebo v centru města, dle vašich potřeb.

Celkově lze tedy říci, že Izmir nabízí širokou paletu ubytovacích možností, které uspokojí různé potřeby cestovatelů. Bez ohledu na váš rozpočet můžete najít vhodné ubytování, které splní vaše požadavky na pohodlí, pohodlí a umístění. Pokud tedy plánujete cestu do Izmiru, nemusíte se bát, že si nevyberete správné ubytování.


Počasí Turecko Izmir


Turecko je krásná země s nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce oblíbených míst k návštěvě je město Izmir, které se nachází na západním pobřeží Turecka. Město je obklopeno horami a nachází se na břehu Egejského moře. Když se podíváme na počasí v této oblasti, můžeme předpokládat středomořské stoupání teploty během jara a léta, s mírnými zimními měsíci.

Jaro (březen až květen)

Jaro je krásné období pro návštěvu Izmiru. Teploty se začínají zvyšovat a mají tendenci v průběhu jara stoupat. V březnu mohou průměrné teploty dosahovat 16°C během dne a 8°C v noci. Je však třeba počítat s chladnějšími nočními teplotami, takže si s sebou nezapomeňte vzít teplejší oblečení. V dubnu se očekávají teploty v rozmezí 22-23°C během dne a 12-14°C v noci. V květnu se teploty zvyšují ještě o něco více a mohou dosahovat 26°C během dne a 16°C v noci.

Léto (červen až srpen)

Léto je nejpříznivějším obdobím pro návštěvu Izmiru. Během těchto měsíců můžeme očekávat teploty okolo 30-35°C během dne a okolo 20-25°C v noci. V červnu jsou teploty stále ještě poměrně příjemné, a tak můžete užívat si krásné pláže a aktivní turistiku. V červenci a srpnu berte na vědomí, že teploty mohou být opravdu vysoké, takže si nezapomeňte brát s sebou dostatek vody a chránit se před sluncem.

Podzim (září až listopad)

Podzim je stále teplejší, avšak teploty se pomalu začínají snižovat. V září se můžeme těšit na teploty okolo 28-29°C během dne a 17-19°C v noci. V říjnu se teploty snižují na průměrně 22-23°C během dne a 12-14°C v noci. Listopad již může být trochu chladný s teplotami v rozmezí 16-17°C během dne a 7-9°C v noci.

Zima (prosinec až únor)

Zimní měsíce jsou v Izmiru mírné a vlhké. Průměrné teploty během dne se pohybují kolem 13-14°C a v noci okolo 4-6°C. Zimy jsou poměrně krátké, takže i když to může být chladnější, stále je zde spousta možností k prozkoumání a užívání si místní kultury a historie.

Obecně platí, že nejlepším obdobím pro návštěvu Izmiru jsou jaro a léto, kdy jsou teploty nejteplejší a slunce nejvíce svítí. Pokud však cestujete v zimě, nevzdávejte se, protože i v této době má město spoustu kouzel k objevení. Izmir nabízí turistům spoustu aktivit, během kterých si můžou užívat pláží, historických památek a kulturních akcí. Takže neváhejte a nasaďte si klobouk a ochranný krém proti slunci a vyjeďte objevovat krásy Izmiru!


Dovolená Turecko Izmir


Izmir je jedním z největších a nejrozvinutějších měst v Turecku. Leží na západním pobřeží, obklopené krásnou přírodou a historickými památkami. Díky svému teplému podnebí, krásnému pobřeží a nezvyklým atrakcím, Izmir se stává oblíbeným turistickým cílem.

Pokud hledáte dovolenou plnou kulturních zážitků, historických staveb a úchvatných výhledů, potom Izmir je pro Vás to správné místo. Můžete se projít kolem starých budov, navštívit muzeum historie města a prohlédnout si řadu historických památek, které zde najdete. Nezapomeňte navštívit také nádhernou mešitu Kızlaragasi, která byla postavena v roce 1740.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty v Izmiru je Kordon. Nachází se zde mnoho restaurací, kaváren, obchodů a dalších turistických atrakcí. Zde můžete spolu s místními obyvateli procházet kolem krásného moře a užít si kouzlo Izmiru.

Co se týče stravování, Izmir má spoustu restaurací se skvělou kuchyní, kterou byste určitě neměli vynechat. Kromě místních specialit se zde najdou také jídla vyskytující se v jiných částech Turecka, stejně jako mezinárodní kuchyně.

Pro ty, kteří touží po dovolené plné zábavy, mohou navštívit obrovské pláže, kde se dá odpočinout a zaplavat si. Na pláži se také dá vyzkoušet mnoho vodních sportů, jako je windsurfing, rafting, paragliding a další.

Samozřejmě se v Izmiru neobejde bez návštěvy trhu, kde se prodávají místní výrobky, jako jsou kožené zboží, keramika, textil a různé suvenýry.

Celkově lze říci, že Izmir je skvělé místo pro dovolenou, nabízející řadu historických, kulturních a zábavných zážitků. Výlet sem si určitě užijí především milovníci kultury a historie, ale i ti, kteří chtějí strávit čas u moře a užít si dovolenou plnou zábavy.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky