Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Togo Cascade de Womé

Nejčastější dotazy a odpovědi Togo Cascade de Womé


Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Togo Cascade de Womé:

1) Co je Togo Cascade de Womé?
Togo Cascade de Womé je kaskáda vodopádů v západní Africe, nacházející se v Togu.

2) Jak se dostat k Togo Cascade de Womé?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Togo Cascade de Womé, je autem nebo na motorku, protože veřejná doprava v této oblasti není příliš rozvinutá.

3) Musím si s sebou vzít nějaké speciální vybavení, abych navštívil Togo Cascade de Womé?
Neexistuje žádné speciální vybavení, které byste si museli vzít s sebou, ale doporučuje se, aby jste si vzali boty na túry a náhradní oblečení, protože můžete být mokrí z vodopádu.

4) Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Togo Cascade de Womé?
Nejlepší doba na návštěvu Togo Cascade de Womé je v suché sezóně od listopadu do března.

5) Je turistická infrastruktura v Togo Cascade de Womé dostatečná?
Turistická infrastruktura v této oblasti není vyspělá, ale jsou zde malé restaurace a ubytování.

6) Musím platit vstupné na Togo Cascade de Womé?
Ano, musíte zaplatit vstupné, ale cena není vysoká.

7) Jak dlouho trvá návštěva Togo Cascade de Womé?
Návštěva Togo Cascade de Womé může trvat několik hodin, v závislosti na tom, jak dlouho chcete zůstat a prozkoumat okolí.


Počasí Togo Cascade de Womé


Togský kaskádovitý vodopád Cascade de Womé je jednou z největších přírodních atrakcí v zemi. Nachází se ve středu Toga, poblíž města Kpalimé, a tvoří ho celkem čtyři stupně vodopádu, které klesají přibližně o 60 metrů.

Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 25 °C, s vysokou vlhkostí během deštivého období od května do října. Nejteplejší měsíce jsou únor a březen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30°C.

V období sucha, od listopadu do dubna, je počasí v Cascade de Womé mnohem příjemnější. Teploty se pohybují kolem 22°C a vlhkost vzduchu je podstatně nižší. Turisté tak mohou v klidu prozkoumat místní okolí a vodopád.

V oblasti nad vodopádem se nachází tropický les, který můžete navštívit v průběhu celého roku. Během deště se však mohou cesty stát kluzkými, což může ztížit vaší cestu. Během období sucha jsou cesty v lese běžně přístupné, a tak se můžete plně soustředit na krásy okolí.

Kromě toho, že se jedná o nezapomenutelnou přírodní kulisu, Cascade de Womé nabízí i několik atraktivit, jako jsou zaměstnanci místního kulturního centra, kteří představují zdejší kulturu a umění. Turisté mohou také navštívit místní trhy a ochutnat mnoho tradičních pokrmů.

V období sucha můžete využít též možnost opravdu zažít krásy Cascade de Womé. Povodně a mohutné srážky jsou velmi časté v období dešťů, a průměrná návštěvnost vodopádu je v té době mnohem nižší.

Zkrátka, návštěva Togského kaskádovitého vodopádu Cascade de Womé je nezapomenutelný zážitek, ať už ho navštívíte v období sucha nebo v období dešťů. Snažte se plánovat svou cestu s ohledem na počasí, abyste mohli co nejvíce využít svého času a poznat neuvěřitelnou krásu tohoto místa.


Letenka Togo Cascade de Womé


Togo je země v západní Africe, kterou mnoho turistů stále přehlíží. Nicméně, pokud se vydáte do tohoto malého, ale krásného státu, jistě byste neměli vynechat návštěvu jednoho z jeho největších přírodních divů - Cascade de Womé.

Jde o několikakilometrový vodopád, který se táhne v hluboké a úzké propasti. Voda se zde sesouvá téměř z výšky stovky metrů do původně klidné říčky Mono. Vodopád se nachází na pomezí Toga a Gany, asi deset kilometrů od města Kpalimé.

První nutné kroky na cestě k vodopádu Cascade de Womé jsou cesta do Lomé, hlavního města Toga. Cestu lze absolvovat s českou aerolinkou SmartWings, která letí rovnou z Prahy. Lomé je rovněž významné přístaviště pro celou západní Afriku a naskýtá se tak možnost přivykat návštěvě Toga plavbou po hlavních vodních cestách.

Z Lomé se dá pokračovat dál na jih, na městečko Kpalimé, odkud je to na samotný vodopád asi padesát kilometrů. Cesta není složitá, ale trvá zhruba hodinu a půl a vede místy poměrně zhoustlým pralesem.

Když se pak konečně dostanete k cíli své cesty, budete odměněni téměř až mystickou atmosférou tohoto místa. Voda řeky Mono se v místě vodopádu pěkně hlučně řítí do tůně, zatímco kolem vás se zvedá oblaka bílého vodního oparu. Člověk se tu skoro cítí jako v nějaké nezmapované džungli.

Navštívit Togo není úplně jednoduché, ale to dělá z Cascade de Womé skutečně jedinečné místo, kterého si můžete užít v tichu a klidu kdykoliv a kdekoliv. Stačí si jen jet na letenku a vyrazit na cestu.


Dovolená Togo Cascade de Womé


Pokud hledáte dovolenou full adrenalinu a trávit čas v přírodě, než vyrazit do Toga. Tento nádherný západoafrický stát nabízí mnoho fascinujících míst k prozkoumání, a mezi nimi je i úchvatný vodopád Cascade de Womé.

Woméský vodopád se nachází v severní části Toga, nedaleko obce Kpalimé. Vodopád klesá ze skály vysoké téměř 20 metrů a vytváří několik stupňů, přičemž nejvyšší stupeň je nejkrásnější a nejvíce navštěvovaný. Voda se po prudkém pádu z výšky rozprskne do tisíců kapek, tvoří oblaka aerosolu a vytváří krásný dešťový oblak. Pohled na vodopád je neuvěřitelně dramatický a malebný, což vám sdělí nádherný pocit.

Při návštěvě vodopádu Cascade de Womé se můžete těšit na krásné scenérie a přátelskou atmosféru. Toto místo bylo v minulosti posvátným místem pro místní kmen, a tak zde budete moci vidět nádherné zelené krajiny, neokoukané skály a působivá okolní venkovská scéna. Okolí je ve velké míře pokryto lesy a pokud máte štěstí, můžete vidět mnoho divokých zvířat a ptáků.

Pokud máte chuť na přírodu a cestování, pak je výlet do Toga a návštěva vodopádu Cascade de Womé ideální činnost pro vás. Kromě nádherného vodopádu určitě navštivte i okolní oblasti a získejte více zkušeností o Togské kultuře a životě na venkově. Scenérie zde je prostě úžasná a bude vás jistě inspirovat a nabudit vás k prozkoumání toho, co po celém Togu nabízí.

Tahle krásná část Afriky nabízí mnoho jiných míst k prozkoumání, a tak neváhejte, abyste navštívili Togo a poznali jedinečnou krásu tohoto nádherného kontinentu.


Ubytování Togo Cascade de Womé


Togo Cascade de Womé je jedním z nejkrásnějších vodopádů v západní Africe. Nachází se v blízkosti města Kpalimé, v oblasti Plateaux region, v jižním Togu a nabízí návštěvníkům úžasné turistické zážitky. Kaskádovitý vodopád, který se skládá ze tří částí, dosahuje výšky 160 metrů a patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Togu.

Ubytování

V blízkosti vodopádu se nachází několik možností ubytování. Například v hotelu Cascade de Womé, který se nachází v malebném lesíku kousek od vodopádu. Tento hotel nabízí velmi dobré ubytování, kde si můžete vychutnat krásu okolní přírody a užít si ticho a klid. Hotel má moderně zařízené pokoje, restauraci a bazén. Pokud hledáte kvalitní ubytování pro relaxaci, tak je Cascade de Womé dobrou volbou.

Další možností ubytování je UCFEB Touring, což je kemping s chatkami, který se nachází nedaleko od vodopádu. Tento kemping nabízí základní chatky s prostornou postelí, vlastním sociálním zařízením a terasou s výhledem na okolní krajinu. Toto ubytování je vhodné pro návštěvníky, kteří hledají příjemné a cenově dostupné ubytování.

Další tip na ubytování může být Hotel La Cascade, který je vzdálen asi deset minut jízdy od vodopádu. Jedná se o hotel s pokoje přímo v koruně stromů, což dodá celému ubytování neuvěřitelný šarm. Tento hotel nabízí pohodlné pokoje, restauraci s tradičními jídly a bazén pro relaxaci během horkých letních dnů.

Aktivity

Kromě návštěvy vodopádu Cascade de Womé si můžete užít jiné turistické atrakce, jako jsou vodopády Akouédo, falla Volta Grande a národní park Fazao-Malfakassa. Tyto atrakce se nacházejí v blízkosti vodopádu a lze je navštívit během jednoho dne.

Zkrátka, vodopád Cascade de Womé nabízí skvělé ubytování a mnoho turistických aktivit, což ho činí ideálním místem pro strávení dovolené v Togu. Takže, s úžasnou přírodou, která vás obklopuje, vodopádem a mnoha zábavnými aktivitami, Cascade de Womé je perfektním místem pro relaxaci a užití si krás Africké krajiny.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky