Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Kuba Topes de Collantes

Letenka Kuba Topes de Collantes


Topes de Collantes je horská oblast nacházející se v centrální části Kuby. Toto místo je jedinečné nejen svou krásou, ale také díky své přírodní rozmanitosti a kulturnímu dědictví, které se zde doslova tvoří do jednoho úchvatného prostředí. Pokud uvažujete o cestě na Kubu a máte rádi přírodu, neváhejte navštívit toto mistrovské dílo přírody.

Zkuste si udělat představu o tom, že se nacházíte na vrcholu hor, obklopeni nádhernou vegetací, vzdálenými vodopády a smaragdovými říčkami. To je Topes de Collantes. Než se však dostanete do této oblasti, musíte si zajistit letenku. Cena letenky závisí na sezóně, kdy chcete cestovat, ale obecně lze říci, že letenky na Kubu nejsou zrovna ty nejlevnější. Přesto se vyplatí cestovat do této exotické země, kde si budete moci prohlédnout mnoho jedinečných turistických atrakcí.

Při návštěvě Topes de Collantes je třeba si obstarat průvodce, který vám může ukázat ta nejkrásnější místa - největších vodopádů, nejvýše položených hor a řek a také rostoucí flóru a faunu. Výlet do této oblasti se často začíná ve více než 800 metrů nad mořem vysoko položené městečko Trinidad.

Tento historický záznam byl vyhlášen UNESCO jako světové dědictví a je známý pro své malebné uličky a historii, kterou byste neměli opomenout. Z městečka se vydáte do Topes de Collantes, které se nacházejí v zálivu Guaniguanico. Až budete na místě, můžete se zúčastnit mnoha aktivit jako například pěší turistiky, obdivování ptáků nebo vodopádů.

Topes de Collantes je zkrátka ideálním místem pro příznivce krásné přírody a bude vášm úkolem se o tom přesvědčit osobně. Určitě si však všimnete, že je to oblast, která si nezadá s jinými krásnými turistickými destinacemi světa. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku na Kubu s odletem z vaší oblíbené destinace již dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Topes de Collantes


Asi nejlepší bude když napíšu pár otázek a na ně odpovím :)

1. Co je to Kuba Topes de Collantes?
- Kuba Topes de Collantes je horská oblast v centrální části Kuby, která je známá pro svoje přírodní krásy a bohatou flóru a faunu.

2. Jak se tam dostat?
- K nejznámějším místům v Kuba Topes de Collantes se dá dostat autem, nebo si dojedete do nedalekého Trinidadu a odtamtud si můžete domluvit nějakou exkurzi.

3. Co můžu vidět v Kuba Topes de Collantes?
- V Kuba Topes de Collantes je spousta různých míst, které stojí za návštěvu, ale k nejznámějším patří například vodopády Caburní a El Nicho, botanická zahrada a různé turistické trasy.

4. Jaká je tam cena ubytování?
- Cena ubytování v Kuba Topes de Collantes závisí na tom, kde se rozhodnete zůstat, ale většina hotelů a hostelu stojí v průměru kolem 30-40 USD za noc.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kuba Topes de Collantes?
- Nejlepší čas na návštěvu Kuba Topes de Collantes je od listopadu do dubna, kdy je tam sucho a příjemné počasí. V letních měsících může být hodně vlhko a horko.


Dovolená Kuba Topes de Collantes


Kuba je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Karibiku. Země je známá nejen pro své pláže a kubánský rum, ale také pro řadu přírodních parků a rezervací. Jedním z těchto míst je Topes de Collantes.

Topes de Collantes je národní park v centrální části Kuby. Park se nachází v pohoří Escambray a tvoří ho rozlehlá horská oblast s řadou vodopádů, potoků a kvetoucích luk. Národní park byl založen v roce 1956 a od té doby se stal populárním místem pro turisty, kteří hledají odpočinek v krásné přírodě.

Topes de Collantes je ideálním místem pro všechny, kdo mají rádi outdoorové aktivity. Park nabízí mnoho možností pro turistiku, pěší túry, cykloturistiku a jízdu na koni. Mezi nejpopulárnější túry patří návštěva vodopádů El Salto, Caburní a Vegas Grandes. Tato místa jsou obklopena malebnými horami a křišťálově čistou vodou.

Turisté mohou také navštívit muzeum Trinitarias, které se nachází v oblasti Topes de Collantes. Toto muzeum je vzdělávacím centrem, které se zaměřuje na uchování a propagaci tradičních kubánských kulturních hodnot.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, Topes de Collantes nabízí řadu lázní a wellness center. Tyto instalace jsou postaveny v přírodním prostředí a nabízejí řadu procedur, jako jsou masáže, koupele a sauny.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v blízkosti Topes de Collantes, jsou k dispozici různé možnosti. K dispozici jsou hotely, hostely a chaty, které jsou postaveny v krásném přírodním prostředí.

Národní park Topes de Collantes je jedním z nejkrásnějších a nejlépe uchovaných přírodních zdrojů na Kubě. Pokud plánujete svou další dovolenou na Kubě, nezapomeňte navštívit Topes de Collantes a objevte krásy tohoto fascinujícího místa.


Počasí Kuba Topes de Collantes


Kuba, jedna z nejkrásnějších karibských zemí, patří mezi světově nejznámější turistické destinace. Mezi oblíbené místo patří i národní park Topes de Collantes, který se nachází na jižním pobřeží Kuby. Návštěvníci si zde užijí krásnou přírodu a úžasnou klimatu.

Národní park Topes de Collantes je vysoko položen a proto je zde klima chladnější než na pobřeží. V zimě teploty klesají až na 5 °C, ale v létě mohou být teploty až 30 °C. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 °C. Zimní teploty poskytují úlevu od tepla a letní teploty zase poskytují příležitost k osvěžující koupeli v řekách a vodopádech.

Město Trinidad, které je nedaleko národního parku, má pro změnu tropické klima. Teploty zde kolísají mezi 24 až 30 °C v průběhu celého roku. Nejteplejší období je během léta, kdy mohou teploty dosahovat až 35 °C. Většinou však fouká příjemný větřík, který pomáhá snižovat teplotu a udržovat svěží atmosféru.

Západní oblasti Kuby, jako je Varadero a Havana, mají podobné klima jako Trinidad. Varadero bývá teplejší než Havana, s letními teplotami kolem 33 °C a zimními teplotami kolem 22 °C. Havana má v průměru teploty kolem 28 °C v létě a kolem 20 °C v zimě.

Všechny tyto oblasti mají své specifické klimatické podmínky, ale na konci dne jsou všechny stejně krásné a příjemné. Pokud plánujete návštěvu Kuby, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí, aby vaše dovolená byla zcela perfektní.


Ubytování Kuba Topes de Collantes


Kuba je destinací, kterou si určitě musíte přidat na svůj seznam cestování. Tato země nabízí nepřeberné množství krásných míst, které stojí za návštěvu. Jednou z takových míst je i Topes de Collantes.

Topes de Collantes je přírodní park nacházející se ve střední části Kuby. Tento park se nachází pouze několik kilometrů od slavného letoviska Trinidad. Topes de Collantes se rozprostírá na 12 000 hektarech a nabízí návštěvníkům impozantní výhled na okolí. Zde se můžete dostat až do výšky 800 metrů nad mořem a užít si impozantní rozhled na všechny strany.

Pokud plánujete návštěvu Topes de Collantes, nemusíte se bát, že byste zde neměli, kde se ubytovat. V Topes de Collantes samotných sice nejsou žádné ubytovací zařízení, nicméně v blízkosti přírodního parku se nachází spousty hotelů, resortů a ubytování pro každého.

Nejoblíbenějším ubytováním v Topes de Collantes jsou tzv. casas particulares. Tyto ubytování jsou vlastně soukromé pokoje pánských nebo dámských domů a nabízejí velkou množinu služeb. Od klimatizace, TV, Wi-Fi až po snídani nebo večeři. Pro návštěvu Topes de Collantes a okolních oblastí se jedná o ideální volbu.

Další možností ubytování jsou místní hotely, kterých se v této oblasti nachází hned několik. Mezi ty nejoblíbenější patří např. Hotel Los Helechos, Hotel Villa Caburni, Hotel El Salto nebo Hotel Kurhotel Escambray. Tyto hotely nabízejí dokonalý komfort, nejmodernější technologie a snaží se, aby potěšily každého návštěvníka.

Pokud se chcete ubytovat více do přírody, můžete se rozhodnout pro ubytování v kempu. Zde se můžete ubytovat v chatkách, stanových místech nebo i ve vlastním karavanu. Ubytování v kempu je cenově přijatelné, pro dovolenou s celou rodinou se tedy jedná o ideální volbu.

Topes de Collantes je nejen nádherné, ale též čisté a bezpečné místo pro vaši dovolenou. Zde se můžete ubytovat v bázích, které se mohou srovnávat s nejlepšími na světě. Vyberte si tedy to své a užijte si procházky přírodou těsně pod vodopády a růžové květinové zahrady.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky