Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Itálie Amalfi Coast

Počasí Itálie Amalfi Coast


Itálie je země, která patří mezi nejkrásnější země světa. Výjimečným místem v Itálii je Amalfi Coast, což je pobřeží v jižní části země. Tuto oblast poznáš také jako Costiera Amalfitana. Většina turistů si sem přijíždí užít krásného moře, výjimečné přírody a sladkého odpočinku. Na Amalfi Coast panuje příjemné středomořské klima, které se postupně mění s tím, jak se zvyšuje nadmořská výška.

Nízké oblasti Amalfi Coast mají proslulé horká léta, kdy teploty mohou dosahovat až 30 ° C. V červenci a srpnu si je opravdu třeba dávat pozor na přehřátí, zejména na plážích. Nicméně moře nabízí vynikající chladicí prostředek. Během zimy je zde mírné a vlhké klima s teplotami okolo 10 ° C. Kdyby ses přece jenom rozhodl pro návštěvu v zimě, neškodí se vybavit nepromokavou bundou.

V průběhu jara se počasí Amalfi Coast pomalu zlepšuje a začínají se objevovat slunečnější dny s teplotami kolem 18-20 ° C. Na začátku května tu bývá stále poměrně chladno, ale od poloviny měsíce se počasí uklidní a stává se konečně teplým. Květen a červen jsou proto ideální doby na výlety a turistické aktivity.

Podzim je relativně mírný a optimální pro turisty. Venku není příliš horko, teploty se pohybují kolem 20-22 ° C a déšť je poměrně vzácný. To umožňuje navštěvovat okolí Amalfi Coast bez obav z teplot a pocení. Pro turisty, kteří rádi fotí, může být podzim procvičovacím prostorem k zachycení krajiny v barevných odstínech, což je pro některé cestovatele důvod, proč volí právě tuto část roku.

V každém ročním období je podstatné mít sebou dostatečné množství vody a chránit si hlavu před sluncem. Mnoho lidí je také citlivých na horko a vlhkost, takže je dobré být v tomto směru opatrný a přizpůsobit se podmínkám.

Amalfi Coast je jednoznačně výjimečné místo, kde se můžeš připravit na pohodovou dovolenou, bezproblémové schváltizení a krásné počasí, které si můžeš užít po celý rok. Doufáme, že ti náš článek pomohl nalézt potřebné informace a že brzy objevíš krásy Amalfi Coast na vlastní oči!


Ubytování Itálie Amalfi Coast


Italské pobřeží Amalfi je jedním z nejkouzelnějších míst, které vám Itálie může nabídnout. Bohatá historie, úchvatné výhledy na Tyrhénské moře a famózní kuchyně jsou jen některé z mnoha aspektů, které lákají turisty z celého světa. Pokud tuto oblast plánujete navštívit, nezapomeňte si zarezervovat ubytování, které bude vašemu dovolenkovému zážitku přirozeně přizpůsobeno.

V případě Amalfi pobřeží máte na výběr mnoho možností, od luxusních přístavišť a hotelů až po zábavné a cenově dostupné možnosti, jako jsou Airbnb a levné hostely. V Amalfi je všechno o lokalitě, a protože všechny stavby jsou postaveny na úbočí skal, může být důležité získat doporučení od lidí, kteří toto místo znají, aby vám pomohli najít to správné ubytování pro vaše potřeby.

Pokud hledáte luxusní zážitek, Amalfi vám nabídne několik možností, od luxusních hotelů až po soukromé vily a byty. Tyto přepychové možnosti nabízejí úchvatné výhledy na moře, často s bazény a přímým přístupem na pláž. Některé z nich dokonce nabízejí vířivky a soukromou pláž. Tyto možnosti jsou zpravidla dražší, ale pokud hledáte něco mimořádného, určitě si tuto možnost prohlédněte.

Pokud hledáte levnější možnosti, Airbnb a hostely nabízejí v Amalfi mnoho skvělých možností. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější než luxusní střediska - ale to neznamená, že budete muset ztratit na kvalitě. Pokud hledáte útulnou atmosféru, můžete si vybrat pobyt v tradičních italských domech, které byly přeměněny na soukromé a propracované ubytování. Tyto ubytování jsou zpravidla levnější a mnohé nabízejí stejně působivý výhled na okolní krajinu jako jejich luxusní protějšky, ale také vám mohou nabídnout přímé setkání s místními obyvateli. Také jsou k dispozici nejrůznější typy pokojů, jako dvou- až čtyřlůžkové pokoje, rodinné pokoje, stejně jako celé byty jako v AirBnB.

Určitě bude velmi důležité několik týdnů před odjezdem hnát své plány a obsazení ubytování. Čím dříve to uděláte, tím větší šance, že si můžete vybrat čas a místo, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Neméně důležitou věcí je vzít v úvahu, jaký druh dovolené plánujete strávit. Pokud chcete strávit čas pohádkovým prohlížením památek, naplánujte svůj pobyt v rámci většího středu oblasti, nebo v městech, jako jsou Salerno, Amalfi nebo Praiano. Pokud vás zajímá pobyt na pláži, podívejte se na obce, jako jsou Positano a Ravello, které mají pěkné pláže koupání. Neměli byste se bát také kombinovat tyto dva druhy pobytu, budete tak moci toto pobřeží plně vychutnat.

Celkově vzato, pobřeží Amalfi je překrásnou a kouzelnou oblastí, kterou byste si měli vychutnat naplno. Planujte včas a vyberte si takové ubytování, které bude odpovídat vašim preferencím a působit na vás jako dokonalý prostor pro relaxaci a odpočinek. Nezapomeňte vyzkoušet také lahodnou italskou kuchyni!


Dovolená Itálie Amalfi Coast


Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a její Amalfi Coast je jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu. Toto pobřeží se nachází v jižní Itálii a rozprostírá se podél Tyrhénského moře. Je to místo, kde najdete krásné pláže, skalnaté útesy, malebné vesnice, elegantní města a nádherné panoramata.

Amalfi Coast se táhne z města Sorrento na západě až po město Salerno na východě. Pobřeží zahrnuje několik měst a vesnic, včetně Amalfi, Positano, Ravello, Praiano a dalších. Každé z těchto měst je jedinečné a nabízí své vlastní kouzlo a krásy.

Amalfi je největším městem na pobřeží a bylo jedním z nejdůležitějších námořních center v Itálii v minulosti. Město je známé svou katedrálou Panny Marie z 13. století, která je jedním z nejkrásnějších kostelů v Itálii. Druhé velké město na pobřeží je Positano, které je plné malebných domů postavených na úbočí kopců a výhledů na moře. Město je také známé svými plážemi a elegantními butiky.

Další nezapomenutelné místo na Amalfi Coast je město Ravello, které se nachází na vrcholu hory nad pobřežím. Ravello je známé svou krásnou zahradou Villa Cimbrone a Villa Rufolo, které nabízejí panoramatický výhled na moře a okolní krajiny.

Na Amalfi Coast si můžete užít i nádhernou přírodu, například Národní park Vesuv, který se nachází poblíž Sorrenta. Park nabízí krásné přírodní scenérie, vulkanické krátery, lesy a mnoho turistických tras pro milovníky přírody.

Pokud jde o gastronomii, Amalfi Coast nabízí nejlepší italskou kuchyni. Můžete ochutnat přímořské plody, čerstvou místní zeleninu a ovocné dezerty jako limoncello nebo torta caprese, která je vyrobena z mandlí a čokolády.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou v Itálii, Amalfi Coast je tou pravou destinací. Pobřeží nabízí nezapomenutelné zážitky a krásy, které si určitě nebudete chtít nechat ujít. Jestliže tedy poznávání nových kultur a krásných míst, relaxace, plážové radovánky a dobré jídlo jsou vašimi prioritami, pak je pro vás Amalfi Coast tou nejlepší volbou.


Letenka Itálie Amalfi Coast


Pokud toužíte po nádherných plážích, křivolakých uličkách a okouzlující přírodě, váš vysněný cíl se jmenuje Amalfi Coast. Tento italský pobřežní klenot se rozprostírá na jihozápadě země v regionu Campania a nabízí turistům nekonečné množství zážitků a atrakcí.

A jak se tam dostat? Nejjednodušší způsob je letecky. Z České republiky se do Itálie létá zejména do Benátek, Milána, Říma nebo Neapole. Pokud se rozhodnete pro let do Neapole, můžete si být jistí, že to bude jedna z nejlepších volb. Neapol je totiž nejblíže k Amalfi Coast a nachází se zhruba hodinu vzdálená od samotného pobřeží.

Letecké společnosti, které nabízí lety do Neapole z Prahy, jsou například Ryanair, EasyJet, Wizz Air nebo Smartwings. Ceny letenek se pohybují v závislosti na termínu a času předobjednání, ale v průměru se dají sehnat za pět až šest tisíc korun.

Jakmile přistanete v Neapoli, můžete se buď rozhodnout pro přímý přesun na Amalfi Coast, nebo si na několik dní nebo týdnů pronajmout auto a objet přilehlá města a vesničky. Cesta na Amalfi Coast z Neapole trvá zhruba hodinu a půl a vede nejkrásnějšími místy regionu.

V Amalfi Coast si můžete užít pláže, turistické stezky a skvělé restaurace se nejlepším mořským jídlem. Nechce se vám jezdit autem? Využijte služeb lodí, které vás po pobřeží přepraví z jedné pláže na druhou. Pro milovníky historie jsou must-sees muzeum v Sorrentu nebo Pompeje, které se nacházejí v těsné blízkosti Amalfi Coast.

Italská Amalfi Coast nabízí nádhernou přírodu, nezapomenutelné zážitky a dokonalou kombinaci kultury a pohody. S dostupnými letenkami zpět nás ale rázem vracíme zpět do reality. Avšak již s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na slunečné pobřeží u Tyrhénského moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Amalfi Coast


Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Amalfijském pobřeží?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Amalfijském pobřeží patří Fornillo Beach, La Marinella Beach a Arienzo Beach.

Dotaz: Jaké jsou nejpopulárnější města na Amalfijském pobřeží?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější města na Amalfijském pobřeží patří Amalfi, Positano, Ravello a Praiano.

Dotaz: Jak se dostat na Amalfijské pobřeží z Neapole?
Odpověď: Nejlepší možností jsou autobusy nebo taxi z Neapole. Další možností je cesta vlakem z Neapole do Salerna a poté pokračování na Amalfijském pobřeží lodí.

Dotaz: Kde se dá ubytovat na Amalfijském pobřeží?
Odpověď: Na Amalfijském pobřeží se dá ubytovat v mnoha různých typech ubytování, včetně apartmánů, hotelů, vil a bed and breakfast.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Amalfijské pobřeží?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Amalfijského pobřeží je v období od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů nižší než v letních měsících.

Dotaz: Jaká je typická kuchyně na Amalfijském pobřeží?
Odpověď: Typická kuchyně na Amalfijském pobřeží je založena na čerstvých rybách a mořských plodech, ale také na zelenině, bylinkách a místním ovoci. Mezi nejtypičtější pokrmy patří mozzarella di bufala, limoncello a spaghetti alle vongole.

Dotaz: Jakou měnu platí na Amalfijském pobřeží?
Odpověď: Na Amalfijském pobřeží platí euro.

Dotaz: Co si mohu na Amalfijském pobřeží koupit jako suvenýr?
Odpověď: Mezi typické suvenýry z Amalfijského pobřeží patří keramika, ručně vyrobené kabelky z kůže, místní citrusové produkty a šperky vyrobené z korálů a perel.

Dotaz: Jak dlouho bych si měl na Amalfijském pobřeží plánovat dovolenou?
Odpověď: Doporučujeme plánovat návštěvu na 5 až 7 dní, aby bylo možné plně zažít a objevit krásy Amalfijského pobřeží.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky