Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Ghana Akosombo Dam

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Akosombo Dam


1. Jakým účelem byla postavena Akosombo Dam?
Akosombo Dam byla postavena jako součást projektu Volta River Project v Ghaně, který měl za cíl napájet zemědělská pole a zároveň zvyšovat energetickou nenáročnost země, jelikož Ghaně tehdy často docházela elektřina.

2. Jak vysoká je Akosombo Dam?
Akosombo Dam dosahuje výšky zhruba 114 metrů a je široká asi 660 metrů.

3. Jaká je kapacita výroby elektřiny na Akosombo Dam?
Akosombo Dam může vyprodukovat v průměru asi 1 000 megawattů elektřiny.

4. Může Akosombo Dam způsobit zaplavení okolních oblastí?
Ano, v roce 1965 při dokončení stavby bylo několik oblastí pod hladinou vody, a to včetně historického města Akosombo. Nicméně byl zřízen plánovací výbor, který se snaží minimalizovat škody na obyvatelích a přírodě.

5. Kde se nachází Akosombo Dam?
Akosombo Dam se nachází na řece Volta v Ghaně.


Letenka Ghana Akosombo Dam


Akosombo Dam, která leží v Ghaně, patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím v této zemi. Tento gigantický přehrada a elektrárna se rozkládá na řece Volta, která je jedním z nejvýznamnějších průmyslových zdrojů energie v západní Africe. Navštívit Akosombo Dam se stalo velmi populárním a tato atrakce se čím dál tím více stala oblíbeným cílem pro mnoho turistů z celého světa.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Akosombo Dam a západní Afriku, je letenka do Ghany nezbytností. Existuje několik aerolinek, které nabízejí lety do této země, kterou můžete využít a těšit se z pohostinnosti a neuvěřitelné kultury tohoto regionu.

Mezi aerolinky, které létají do Ghaně patří například British Airways, Ethiopian Airlines, Egypt Air nebo Turkish Airlines. Většina těchto aerolinek nabízí lety s přímými spoji z různých destinací po celém světě. Například Turkish Airlines nabízí lety z Prahy s přestupem v Istanbulu.

Letenky do Ghany se mohou lišit v závislosti na sezóně a mohou se také lišit podle toho, jak daleko předem si letenku rezervujete. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Akosombo Dam a chcete si ušetřit nějaké peníze, můžete zkusit hledat nabídky slevových letenek na internetu nebo kontaktovat různé aerolinky, které nabízejí speciální tarify a akce.

Až dorazíte na letiště v Ghaně, budete potřebovat nějaký druh dopravy, kterým se dostanete k Akosombo Dam. Nejběžnější způsoby, jak se tam dostat, jsou soukromé taxi nebo pronájem automobilu. Doporučujeme se předem informovat o cenách a možnostech dopravy, abyste si mohli vybrat nejlepší možnosti.

Návštěva Akosombo Dam je zážitek, který je naprosto nezapomenutelný. Nemůžete si nechat ujít možnost vidět jackals, krokodýly, gazely a další zvířata v této neuvěřitelné africké krajině. Akosombo Dam vám nabídne krásné výhledy na řeku Volta, zářící slunce a příjemnou atmosféru.

Pokud se to snažíte, mohou letenky do Ghany být poměrně drahé, ale návštěva Akosombo Dam a celého západního Afriky určitě stojí za investici. Podívejte se na různé nabídky letenek a najděte si tú, která vám nejvíce vyhovuje a začněte plánovat svou nezapomenutelnou dovolenou v Ghaně.


Počasí Ghana Akosombo Dam


Ghana je země, která leží v západní Africe. Když slyšíte o Ghanském počasí, pravděpodobně se Vám vybaví horké klima a tropické deště. Ačkoliv se počasí v Ghaně může v každé oblasti mírně lišit, většina země má jedno společné – výskyt sucha a dešťových období.

Jednou z klíčových oblastí, kde se zdejší počasí projevuje, je Akosombo Dam. Jedná se o obrovskou vodní nádrž, která má klíčovou úlohu při výrobě elektřiny pro celou Ghanskou republiku. Tento přehradní systém byl postaven v 60. letech minulého století a svým rozložením připomíná spíše moře než řeku.

Počasí v oblasti Akosombo Dam má roční období, kdy je suché a kdy naopak deštivé. Suché období trvá od listopadu do března, kdy teploty často dosahují až 35 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Důležitou informací ale je, že i v této době jsou v oblasti občas přítomné silné větry z Sahary, takže výskyt písečných bouří není neobvyklý.

Deštivé období přichází v dubnu a končí v září. Prakticky po celou dobu tohoto období prší, přičemž srážky nejsou tak intenzivní jako v tropech Asie nebo Jižní Ameriky. Voda v přehradě stoupá o více než 10 metrů a množství proudu v řece také vzrůstá. To vede k větší produkci elektřiny a také k vývozu přebytků do jiných zemí.

Jednou z nejvíce příjemných období pro návštěvu Akosombo Dam je nyní měsíc říjen. Teploty jsou nižší, srážky nejsou příliš časté a celková nálada v oblasti je velmi příjemná.

Vzhledem k tomu, že počasí ovlivňuje mnoho různých faktorů, může se výše uvedené měnit v závislosti na konkrétních geografických podmínkách. Pokud máte zájem navštívit Akosombo Dam, vřele doporučuji sledovat aktuální předpovědi počasí a přizpůsobit se podmínkám daného dne.


Dovolená Ghana Akosombo Dam


Ghana Akosombo Dam je krásné místo, které lze navštívit během dovolené v Ghaně. Tento přehradní systém se nachází na řece Volta a byl dokončen v roce 1965. Slouží jako zdroj elektřiny pro zemi a zahrnuje velkou nádrž, kterou lze využít k vodním sportům a rybaření.

Návštěvníci se budou cítit ohromeni impozantním výhledem na přehradu a okolní krajinu. Můžete si pronajmout malou loď a projíždět se po přehradě, stejně jako navštívit okolní rybářské vesnice a zaujmout se způsobem života místních lidí.

Pokud jste na dovolené v Ghaně, doporučuji vám strávit zde víkend a užít si plavbu na lodi po přehradě, sledovat slunce, jak zapadá nad vodou a ochutnat místní speciality. Zvláště doporučuji ochutnat ryby, které jsou chytány přímo z řeky Volta.

V okolí přehrady se nachází také mnoho turistických tras a pro milovníky přírody se nabízejí výlety na kolech a pěší túry. Oblast je bohatá na druhohorní skály, vodopády, výhledy a má mnoho kopců, které lze na kole nebo pěšky projíždět.

Aby bylo vaše cestování snadné a pohodlné, je nejlepší si pronajmout auto, nebo se spojit s místním cestovním ředitelem. Mohou vám nabídnout mnoho služeb, včetně dopravy, ubytování a mnoha dalších aktivit.

Celkově je Ghana Akosombo Dam skvělým místem pro dovolenou, které přináší krásnou přírodu a zázemí přehrady. Můžete se tady uvolnit, užívat si klidného rybolovu a nadherných západů slunce. Pokud hledáte místo, kde najdete pokoj a ticho, Ghana Akosombo Dam je ideální volbou.


Ubytování Ghana Akosombo Dam


Ghana má mnoho turistických destinací k návštěvě a jednou z nich je také Akosombo Dam. Tento impresivní vodní přehrada a hydroelektrárna se nachází na řece Volta v jihovýchodní části země a nabízí kromě svého technického významu také skvělé ubytování pro návštěvníky.

Ubytování v Akosombo Dam je rozmanité a zahrnuje několik typů, aby vyhovovaly různým požadavkům a potřebám hostů. Níže najdete několik možností, které jsou k dispozici:

1. Kaolin Hotel: Tento hotel se nachází v krásném lesnatém prostředí a nabízí hostům pohodlné ubytování v moderních pokojích s vlastní koupelnou. Mezi další vybavení patří klimatizace, televize a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel také má restauraci, bary a bazén, takže hosté se mohou uvolnit a užívat si příjemných pobytových zážitků.

2. Volta Hotel: Tento hotel se nachází v blízkosti nábřeží řeky Volta a je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít výhled na jezero a vodní přehradu. K dispozici jsou pokoje s výhledem na řeku i lesy a každý z nich je vybaven klimatizací, trezorem a minibarem. Hosté si mohou užívat komplexní nabídky služeb, včetně lázní, bazénu, golfového hřiště a mnoha restaurací.

3. Mabot Properties: Toto ubytování je ideální pro návštěvníky, kteří se chtějí ubytovat blíže k přehradě a užít si vodní sporty a další aktivity. Domy jsou plně zařízené a mají vlastní kuchyň, takže hosté se mohou stravovat dle svého uvážení. K dispozici je také bazén, terasa a zahrada.

4. Hill View Hotel: Tento hotel se nachází v klidném a tichém prostředí mezi kopcemi, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Ubytování je k dispozici ve formě pokojů a apartmánů s klimatizací a TV. Hotel také nabízí služby jako jsou restaurace, bary a bazén, takže hosté mohou relaxovat a užít si pobyt.

Ubytování v Akosombo Dam nabízí hostům šanci užít si krásnou přírodu a zároveň se těšit z pohodlného ubytování. Oba prvky se v tomto místě spojují a dávají hostům neuvěřitelné zážitky a zážitky na dovolenou, které budou mít stále na paměti.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky