Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Jemen National Museum of Yemen

Letenka Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen: Tisíce let historie na jednom místě

Jemen leží na jihu Arabského poloostrova a je jednou z nejstarších obydlených oblastí na světě. Jeho historie sahá až 3 000 let př. n. l. a pro ty, kteří se zajímají o archeologii a historii, je Jemen ideálním místem k návštěvě. Jedním z nejvýznamnějších muzeí v zemi je Jemen National Museum of Yemen, které se nachází v hlavním městě Sanaa.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1971 a jeho cílem je zachovat a prezentovat kulturní dědictví Jemenu. V expozici muzea návštěvníci najdou artefakty, které dokumentují historii země od prehistorických dnů až po dobývání Islámského impéria a období osmanské nadvlády. Celkově je v muzeu k vidění více než 12 000 artefaktů, z nichž některé jsou více než 2 500 let staré.

Mezi nejdůležitější artefakty v muzeu patří sochy, nádoby, keramika a mnoho dalších artefaktů z období Sabaejců a Himjaritů. To jsou dvě starověké kmeny, které vládly Jemenu před příchodem Islámu a za jeho nadvlády. Mezi dalšími artefakty jsou starověké rukopisy, předměty ze zlata a stříbra a šperky.

Kromě historických artefaktů si návštěvníci mohou prohlédnout i tradiční oděvy, které se nosí v různých oblastech Jemenu. Během návštěvy muzea se můžete také dozvědět více o kultuře a zvyklostech Jemenu. V části muzea věnované tradičním hodnotám a zvyklostem Jemenu můžete vidět předměty, které byly používány během tradičních jemenských svátků a oslav.

Jemen National Museum of Yemen je umístěno v historické čtvrti Sanaa, která je také významnou turistickou atrakcí. Kromě toho, že se můžete projít ulicemi starého města, můžete také navštívit řadu historických budov a dalších muzeí.

Pokud se zajímáte o historii a kulturní dědictví, Jemen National Museum of Yemen rozhodně stojí za návštěvu. Od starověku po současnost, muzeum nabízí celkový pohled na bohatou historii a kulturu této úchvatné země.


Počasí Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen je významná kulturní instituce nacházející se v hlavním městě Sanaa. V muzeu jsou shromážděny neocenitelné artefakty, které odhalují bohatou historii a kulturu Jemenu.

Jemen je velice teplá země, která se nachází na Arabském poloostrově. Průměrná teplota v Jemenu se pohybuje kolem 28°C a padá na noc na asi 15°C. Většina země je vysokohorská a pokryta pouštěmi, což znamená, že počasí se může velmi rychle měnit.

V Jemenu trvá období sucha většinou od května do září a poté následuje mokré období. V období sucha mohou být dny velmi teplé až horké, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V noci však může být velice chladno, takže je důležité mít teplejší oblečení.

Na druhé straně, během období dešťů může občas docházet k povodním hlavně v horách, což může být nebezpečné, protože silnice mohou být velmi kluzké a právě kvůli těmto povodním jsou některé oblasti špatně přístupné.

Jemen je velice krásnou zemí a nabízí nejen bohatou historii, ale také úchvatnou přírodu. Místní kultura a tradice jsou velice pestré a zajímavé. Jemen National Museum of Yemen je skvělým místem, kde si můžete prohlédnout tuto krásnou zemi v minulosti i současnosti. Muzeum obsahuje unikátní sbírky a mnoho významných artefaktů. Navštivte tuto kulturní instituci a prohlédněte si historické jako i moderní umělecké exponáty, které Jemen nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen National Museum of Yemen


Q: V jakých hodinách je muzeum otevřeno?
A: Muzeum je otevřeno od neděle do čtvrtka od 9:00 do 14:00 hodin.

Q: Je nutné si předem rezervovat vstupenky?
A: Není nutné si předem rezervovat vstupenky, je však doporučeno oznámit svou návštěvu předem, aby personál muzea mohl lépe zorganizovat vaši prohlídku.

Q: Kolik stojí vstupné do muzea?
A: Vstupné do muzea je zdarma pro veřejnost.

Q: Může se v muzeu fotit?
A: Ano, je povoleno fotit a natáčet v muzeu, avšak s ohledem na ochranu expozic a citlivých předmětů je nutné dodržovat určitá pravidla.

Q: Jsou v muzeu k dispozici průvodci?
A: Ano, v muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace o expozicích a historii Jemenu.

Q: Je muzeum přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
A: Bohužel, muzeum není plně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí, kvůli některým schodům a úzkým chodbám.

Q: Jsou v muzeu k dispozici audio průvodci?
A: Momentálně audio průvodci nejsou k dispozici, ale personál muzea vám rád poskytne informace o expozicích.

Q: Je muzeum vhodné pro děti?
A: Ano, muzeum je vhodné pro děti, ale doporučuje se děti do muzea přivést v doprovodu dospělé osoby.


Ubytování Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen se nachází v hlavním městě Sana'a a patří mezi nejvýznamnější muzea na Arabském poloostrově. Je zde mnoho unikátních artefaktů, uměleckých děl a historických předmětů, které ukazují bohatou historii a kulturu Jemenu.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1971 a několikrát utrpělo poškození při bojích, nicméně v současné době je opět otevřeno pro veřejnost. Vstupenky stojí pouze pár jemenitů (méně než 10 dolarů) a pro studenty a děti jsou vstupné zcela zdarma.

V expozici muzea se nachází nejen artefakty z doby před islámskou érou, ale také předměty z období islámského kalifátu, středověkého Jemenu, kdy se na území dnešního Jemenu nacházelo mnoho velkých měst. Muzeum také obsahuje unikátní sbírku rukopisů, z nichž mnohé pocházejí z 10. až 16. století.

Kromě starožitností a historických artefaktů muzeum také přináší zábavu pro návštěvníky, což je možné například v dětském koutku, kde jsou k dispozici různé aktivity pro nejmenší návštěvníky. V prostorách muzea je také k dispozici kavárna, kde si můžete odpočinout a prohlédnout si krásný výhled na město.

V celkovém dojmu z návštěvy muzea je velký důraz kladen na architekturu a design, což dodává celému prostoru unikátní atmosféru. Museo vypadá jako starobylá arabská pevnost, která přivádí návštěvníka zpět do doby před několika stoletími.

Pokud vás zajímá historie a kultura Jemenu, pak je návštěva Jemen National Museum of Yemen skvělou volbou. Odhalte tajemství starověkých civilizací a objevte bohatou historii, která sahá až do nejstarších dob.


Dovolená Jemen National Museum of Yemen


Jemen je zemí s dlouhou historií, a tak není divu, že v této zemi najdeme mnoho muzeí a kulturních památek, které nás přivádějí zpět do minulosti. Jedním z nejdůležitějších muzeí v Jemenu je Národní muzeum Jemenu, které se nachází v hlavním městě Sanaa.

Muzeum je jedním z největších muzeí arabského světa a domovem některých z nejvzácnějších a nejcennějších artefaktů. Na jeho území se rozprostírá mnoho historických a kulturních pokladů, které ukazují návštěvníkům, jakým způsobem žili a jak se vyvíjeli obyvatelé této země.

Muzeum je rozděleno do několika sekcí:

1. Sekce archeologie - tento oddělení se věnuje archeologickým artefaktům ze starověkých říší hedžazského království, sábského království a říše Himjar. Najdeme zde stovky nádherných sošek a soch, starodávných hiérarchických symbolů a dalších významných artefaktů.

2. Sekce numismatických artefaktů - se zaměřením na mince a mincovníky z různých období historie Jemenu, včetně říše Himjar, al-Mutawakkilite, a spousty dalších.

3. Sekce dokumentů - dokumentuje celou historii Jemenu od starověku až po současnost. Najdeme zde velké množství rukopisů, dokumentů a starých knih, včetně Koránu.

4. Sekce obrazů - hostí četné portréty Krále a další panovníky, jakož i obrazy, které dokumentují společenské a kulturní život v Jemenu, jako je např. kreslený koně.

Národní muzeum Jemenu tak nabízí velmi pestrý výběr artefaktů, které zpřístupňuje návštěvníkům z celého světa. Je to ideální místo pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o jemenské kultuře a historii spolu s tím, co tato země nabízí turistům.

Navštívit Národní muzeum Jemenu je tak jednou z nejlepších věcí, které můžete na své dovolené ve středovýchodní Asii učinit. V muzeu nejsou pouze artefakty, ale také průvodci, kteří návštěvníkům pomohou zorientovat se v tom, co vidí, a pomohou jim najít největší poklady této země. Je to nezapomenutelný zážitek, který ocení každý, kdo touží po větší znalosti o jemenské historii a kulturní obohacení.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky