Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Indonésie Tanah Lot Temple

Dovolená Indonésie Tanah Lot Temple


Indonésie se může pyšnit mnoha nádhernými turistickými atrakcemi a mezi nimi třeba patří Tanah Lot Temple.

Tanah Lot Temple se nachází v Balíjské provincii Indonésie a je jedním z nejnavštěvovanějších hinduistických chrámů v této oblasti. Chrám leží na malém skalnatém ostrově, který je vzdálen asi 100 metrů od břehu, a na první pohled působí velmi tajemně.

Turisté sem často proudí, aby zažili fantastické západy slunce nad mořem a nádherné výhledy na balíjskou krajinu. Tanah Lot chrám je nejen místem duchovního zážitku pro místní obyvatelstvo, ale také turistickou atrakcí, která dává možnost podívat se zcela jinak na tradice a kulturu v Indonésii.

Poloha chrámu poblíž moře dává vzniknout magickému a mystickému kouzlu celého místa. Legenda říká, že chrám byl postaven námořníkem, kterému se skrze modlitby a oběti podařilo uklidnit shnilé vodní základy a ano tak vzniklo "země pod mořem" - Tanah Lot.

Jakmile dorazíte k chrámu, musíte nejdříve projít bránou a poté pokračovat dlouhou cestou proti proudu moře po kamenných můstcích. Cesta je však více než odměněna úchvatnými výhledy, které Vám chrám nabídne. Vstup do chrámu samotného pro turisty bohužel není povolen, ale můžete procházet po okolí a obdivovat jeden z nejkrásnějších hinduistických chrámů v Indonésii.

Pokud se chystáte na dovolenou do Indonésie a Balíje, nenechte si ujít návštěvu Tanah Lot Temple. Toto místo Vám poskytne jedinečnou příležitost nahlédnout do zajímavé a exotické kultury Indonésie a zároveň si můžete vychutnat nezapomenutelný západ slunce s podmanivým výhledem na moře a horizont.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Tanah Lot Temple


Q: Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Tanah Lot?
A: Tanah Lot Temple je otevřen každý den od 7:00 do 19:00.

Q: Jaká je vstupní cena do chrámu Tanah Lot?
A: Vstupné do chrámu Tanah Lot se pohybuje mezi 60 000 a 80 000 indonéských rupií (cca 90 - 120 Kč).

Q: Je nutné mít určitý druh oblečení na návštěvu chrámu Tanah Lot?
A: Ano, pro návštěvu chrámu Tanah Lot je vyžadován vhodný pokryv hlavy a krycí oblečení, aby byla dodržena tradice a náboženská etiquette. Oblečení a šátek na hlavu lze zapůjčit na místě.

Q: Je možné navštívit chrám Tanah Lot s průvodcem?
A: Ano, na místě jsou průvodci k dispozici. Je však možné si najmout průvodce předem v rámci organizovaného výletu.

Q: Je na místě zdarma parkoviště?
A: Ano, na místě je zdarma parkoviště pro návštěvníky.

Q: Lze na místě zakoupit suvenýry?
A: Ano, na místě je mnoho stánků, kde lze zakoupit suvenýry, šperky a místní umělecké výrobky.

Q: Je nutné úcta k tradicím a náboženství při návštěvě chrámu Tanah Lot?
A: Ano, dodržování tradic a náboženské etiquette je důležité a očekává se od návštěvníků úcta k tomuto posvátnému místu. Je důležité být respektován k tichu a míru kolem chrámu.


Letenka Indonésie Tanah Lot Temple


Cestování do Indonésie je v poslední době stále oblíbenější a není se čemu divit. Tato země plná krásných pláží, exotických ostrovů a kultury je přitažlivá pro cestovatele z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Tanah Lot Temple, svatostánek ležící na malém ostrůvku nedaleko pobřeží ostrova Bali.

Tanah Lot Temple je hinduistický chrám, který se nachází na vrchu mořského útesu, který vystupuje z oceánu. Tento chrám patří mezi nejzajímavější a nejnavštěvovanější památky v celé Indonésii a svou působivou architekturou a místem, na kterém stojí, si získal i pozornost turistů z celého světa.

Vyrazit k Tanah Lot Temple je nejlepší v brzkých ranních hodinách nebo později odpoledne, kdy se slunce nachází nízko na obzoru a vytváří okouzlující krajiny. Ze západu vypadá Tanah Lot Temple dramaticky, zvláště při západu slunce, kdy moře vydává své tajemné zvuky a tvoří nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud přijedete za návštěvou tohoto chrámu, můžete se těšit na mnoho aktivit, jako například návštěvu důlního tunelu, který spojuje chrám s pevninou, nakupování v okolních obchodech s dárky a suvenýry, nebo ochutnávání tradičních indonéských specialit v místních restauracích.

Aby bylo možné se k chrámu dostat, je nutné vstoupit na území chrámu a zaplatit vstupné. Vstupné se pohybuje od 20 000 až do 50 000 rupií (asi od 10 do 25 korun) a závisí na tom, zda se jedná o dospělého nebo dítě.

Cestování do Indonésie a návštěva Tanah Lot Temple je pro mnoho lidí snem, který dokáží splnit díky letenkám, které nabízí řada leteckých společností. Pokud již máte v plánu cestu do Indonésie, nezapomeňte si prohlédnout také krásné místa v jeho okolí, jako jsou pláže Bali, sochy Borobudur, ostrov Gili a mnoho dalších.

Výlet do Indonésie a návštěva Tanah Lot Temple je zážitek, na který nezapomenete. Uvidíte krásnou hinduistickou architekturu, divokou přírodu a slyšíte typické zvuky Indonésie, které zůstanou v paměti napořád. Ať už jdete s rodinou nebo kamarády, bude to nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Indonésie Tanah Lot Temple


Indonésie je země plná úžasných památek, zábavních aktivit a krásných pláží. Jednou z mnoha ikonických památek v této zemi je Tanah Lot Temple, nejvíce fotografovaný chrám v Indonésii.

Tanah Lot Temple se nachází na skalním výběžku na pobřeží Bali. Tento chrám je věnován bohu moře a je údajně navržen tak, aby sloužil jako obranná pevnost proti nájezdům z moře. Tanah Lot Temple se stal nejvýznamnějším turistickým cílem na Bali a je jednou z nejkrásnějších památek v Indonésii.

Turisté se k Tanah Lot Temple přicházejí především kvůli krásnému výhledu, který je odsud na moře a okolní krajinu. Navíc si mohou prohlédnout chrám zblízka a obdivovat jeho krásné a detailní řezby a sochy.

Přejedete-li do Tana Lotu, můžete se těšit na mnoho dalších aktivit. Existuje mnoho restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete vychutnat tradiční indonéské pokrmy. Kromě toho lze v blízkosti chrámu najít mnoho obchodů, kde vás ochotně seznamí s místními suvenýry.

Pokud si chcete vychutnat celé pobřeží, navštivte některou z pláží v okolí, jako je například Kuta nebo Seminyak, kde si můžete užít slunce a moře. Tyto pláže jsou oblíbené mezi turisty, kteří chtějí prožít nezapomenutelné zážitky.

Pokud plánujete do Indonésie cestu a chcete navštívit Tanah Lot Temple, měli byste zvážit ubytování v blízkosti chrámu. V okolí se nachází mnoho hotelů a resortů, kde si můžete zarezervovat pokoj a užít si pohodlného pobytu po celý den.

Celkově řečeno, návštěva Tanah Lot Temple v Indonésii je zážitek, který by si neměl nikdo nechat ujít. Kombinace krásné a historické památky s krásným pobřežím a okolím vytváří jedinečnou atmosféru, která si zaslouží návštěvu.


Počasí Indonésie Tanah Lot Temple


Indonésie, země tisíce ostrovů, je známá nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také svým tropickým klimatem. Když se ale řekne Indonésie, pravděpodobně se každému vybaví Tanah Lot Temple – ikonická stavba, která vyčnívá z moře jako symbol země.

Tanah Lot Temple se nachází na západním pobřeží Bali, na útesu obklopeném vodou. Je to jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů na ostrově a pro mnoho lidí je to také jedno z nejkrásnějších míst v Indonésii. Když se ale bavíme o počasí, Tanah Lot Temple může být trochu problematickým místem – především v období dešťů.

Indonésie má dvě roční období – suché a deštivé. Sušší období trvá od května do října, kdy je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm. Naopak, deštivé období, které trvá od listopadu do dubna, může být velmi deštivé a nevyzpytatelné.

V období dešťů může být návštěva Tanah Lot Temple potenciálně nebezpečná. Pokud je vítr silný a vlny jsou vysoké, není bezpečné vstoupit na útes a na prohlídku chrámu. Pro návštěvníky je důležité sledovat předpovědi počasí a špatné podmínky dodržovat. V případě, že se rozhodnete pro návštěvu během období dešťů, mějte na paměti, že bude pravděpodobně mnoho turistů a bude těžké najít klidné místo pro fotografie.

Nicméně v době sucha je Tanah Lot Temple pohádkové místo. Slunce svítí a voda se zklidní, což dává možnost návštěvníkům si užít krásného výhledu na přírodní scenérii. Právě v tuto dobu je nejlepší čas na návštěvu chrámu a prozkoumání okolních obchodů, které nabízejí mnoho suvenýrů a místních specialit.

V souhrnu, Tanah Lot Temple je vynikající symbol Indonésie, který může nabídnout krásné zážitky pro turisty v případě, že dodržují bezpečnostní opatření. Navštivte krásný chrám a užijte si úchvatné scenérie, ale mějte na paměti, že počasí může být nepředvídatelné.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky