Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Namibie Damaraland

Ubytování Namibie Damaraland


Namibie je země s ohromující přírodou, rozmanitými zvířaty a jedinečnou kulturou. Jedno z nejzajímavějších míst v této oblasti je Damaraland, co je území v západní Namibii. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, měli byste zvážit ubytování v Damaralandu. Nabízí řadu možností pro každého cestovatele, od romantických střechových chat, až po luxusní safari lodže.

Základní ubytování

Damaraland je oblast vyjímečná svou divokou přírodou a kulturou. Pokud hledáte skromnější ubytování, špičkové stany a kempy umožní kempovat pod nádherným africkým nočním nebem. Pokud si chcete zadalit pod střechou, najdete zde řadu cenově dostupných pokoje a hostelů, které se mohou stát perfektním výchozím bodem pro vaše dobrodružství.

Střechové chaty

Pro milovníky romantiky a přírody mohou být ideálním řešením střechové chaty. Tyto stylové chaty s tarasem na střeše nabízejí jedinečný zážitek spánku pod hvězdami, zároveň však mají vlastní koupelnu a další soukromí. Pokud si to zvolíte místo hotelového pokoje, můžete si vybírat z řady možností, ať již chcete odpočívat zasazený v přírodě nebo spát pod sandstonovými výchozy.

Safari Lodže

Luxusní safari lode v Damaralandu nabízejí úžasné ubytování pro cestovatele, kteří chtějí zažít tento kus světa v plné pohodě a luxusu. Tyto lodže nabízejí prémiové pokoje se soukromou koupelnou, nejlepší služby a výjimečné restaurace s mistrovským jménem. Vzhledem k tomu, že tyto lóže často zahrnují poznávací okruhy, je ideální možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat tento kout světa s nádhernou a mnohotvárnou faunou.

Co očekávat

Ubytování v Damaralandu vám umožní prožít úžasný zážitek při poznávání Namibie v srdci Země, zatímco si můžete vychutnat pohodlí a luxus, jaký si zasloužíte. Očekávejte vynikající poznávací okruhy, špičkový servis a chutnou místní kuchyni.

Výběr ubytování v Damaralandu je obrovský, ať už hledáte jednoduché a skromné ubytování nebo luxusní safari lodže. Hledejte rešerše a rezervujte chvíli, kterou nezapomenete.


Dovolená Namibie Damaraland


Namibie je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst na světě. Jeho rozmanitou a bohatou krajinu tvoří nádherná pouštní krajina s četnými horami, rostlinami a zvířaty. Jedním z nejzajímavějších míst pro dovolenou v Namibii je Damaraland, území ležící na severu země, které nabízí nezapomenutelný zážitek pro cestovatele hledajícího dobrodružství.

Damaraland v Namibii je znám pro své nádherné scenérie zejména v oblasti Brandbergu, kde se nachází nejvyšší hora Namibie. Hora Brandberg se vynořuje z pouště a dosahuje výšky 2 573 metrů. Tento horský masiv je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat včetně nosorožců, gepardů a slonů. Brandberg je také domovem pro jednu z nejvýznamnějších kulturních památek v Namibii - agamovy malby. Tyto prehistorické malby jsou staré přes 2 000 let a vypráví příběhy o lidu San.

Další atrakcí v oblasti Damaralandu jsou petroglyfy Twyfelfontein, které se nacházejí na skalách v poušti a jsou staré více než 6 000 let. Tyto zajímavé petroglyfy zobrazují zvířata jako například nosorožce, slony a lvy, ale také lidské postavy a geometrické obrazce.

Pro turisty hledající dobrodružství a adrenalin jsou v Damaralandu k dispozici různé aktivity jako například ledovcové túry v poušti, pěší výlety v horách, potápění se s delfíny a plavání v rybnících naplněných slonovinou. Návštěvníci mohou také navštívit tradiční vesnice lidí Himba a Herero a poznat místní kulturu a zvyklosti.

Místo, kde si turisté mohou pronajmout ubytování v Damaralandu, jsou lodže, kempy a eco-campy. Tyto možnosti nabízíme v přírodě a umožňují vám prožít nádherné zážitky blízko k flóře a fauně Namibie.

Damaraland Namibie je jedinečné místo, které nabízí nejen nádhernou scenérii a kulturní dědictví, ale také obrovskou dávku dobrodružství, která vás nevyděsí. Jestli hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu a krásné krajiny, pak Damaraland v Namibii bude tou správnou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Damaraland


1) Jaké zvířata můžu vidět v Damaralandu?
- V Damaralandu se můžete setkat s velkými savci jako jsou sloni, nosorožci, lvové, gepardi, hyeny, zebry, gazely a žirafy.

2) Je bezpečné cestovat do Damaralandu?
- Obecně je Namibie považována za bezpečnou destinaci. Nicméně, jako v jakékoliv jiné zemi, může dojít k drobným kriminalitě.

3) Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Damaralandu?
- Nejlepší období pro návštěvu Damaralandu jsou zimní měsíce (květen až srpen), kdy je klima mírné a příjemné.

4) Co si vzít s sebou na safari v Damaralandu?
- Doporučujeme pohodlné oblečení, boty na turistiku, sluneční brýle a klobouk, repelent proti hmyzu, fotoaparát a dalekohled.

5) Jaké jsou nejlepší místa k pobytu v Damaralandu?
- Mezi nejoblíbenější ubytování v Damaralandu patří Damaraland Camp, Mowani Mountain Camp, Palmwag Lodge a Rhino Camp.

6) Kolik dní bych měl věnovat návštěvě Damaralandu?
- Doporučujeme minimálně 2-3 dny, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásy Damaralandu a zároveň si užít i safari.

7) Je potřeba mít očkování před cestou do Damaralandu?
- Namibie nevynucuje očkování, ale doporučuje se očkovat proti hepatitidě A a B, difterii a tetanu a chřipce.

8) Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Damaralandu?
- Mezi nejoblíbenější aktivity v Damaralandu patří safari, turistika, návštěva skalních malb, setkání s místními kmeny a pozorování zvěře.

9) Jak je nejlépe se dopravit do Damaralandu?
- Nejlepší způsob dopravy do Damaralandu je automobilem. Doporučujeme pronajmout si auto s pohonem 4x4, protože mnoho silnic je v dezolátním stavu.

10) Mohu navštívit Damaraland s dětmi?
- Ano, Damaraland je vhodný i pro rodiny s dětmi. Nicméně, vzhledem k divokým zvířatům je nutné dodržovat bezpečnostní pravidla a nedovolit dětem pohybovat se samostatně na divocejších místech.


Počasí Namibie Damaraland


Namibie Damaraland se nachází ve střední části Namibie a nabízí úžasnou divokou krajinu s množstvím přírodních krás. Pokud se chystáte do této oblasti, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat.

Obecně lze říci, že v Damaralandu je suché a horké klima. Nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden se střední denní teplotou kolem 35 stupňů Celsia. V období od dubna do srpna je mírnější a teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia přes den a 10 stupňů Celsia v noci.

V tomto západním regionu Namibie je naprostá většina srážek soustředěna na období předchozího zimního období, které běží od května do září. Současné suché podmínky vytvářejí neobyčejně divokou a rozmanitou krajinu, kterou si budete moci užít během své návštěvy.

V Damaralandu je běžně silný vítr, který často přináší množství písku a prachu, takže byste měli mít vhodnou ochranu pro kameru a elektroniku. Větry se nejvíce projevují mezi červnem a srpnem. V tuto dobu mohou být vysoké vlny v oceánu, což může znemožnit některé vodní aktivity. Nicméně, i při větrných podmínkách je v Damaralandu stále hodně k vidění a objevování.

Vzhledem k teplotním podmínkám a suchému počasí je důležité mít dostatek tekutin, dostatek ochranných prostředků proti slunci a chránit svou hlavu. Dále je důležité, aby jste oblečení přizpůsobili pro klima. Oblečení v jasných barvách je vhodnější, než tmavé barvy, vzhledem k tomu, že vycházejí z pravidla, že světlé barvy odrážejí sluneční záření a tmavé barvy jej pohlcují.

V každém případě se doporučuje, aby jste se při pobytu v Damaralandu řídili podmínkami počasí a připravili se co nejlépe na různé situace. Damaraland je neuvěřitelně krásné místo, ať už přijedete kdekoli za rok a můžete se těšit na nevšední zážitky a zážitky, které si budete pamatovat po zbytek svého života.


Letenka Namibie Damaraland


Cestování do Damaralandu v Namibii je zážitkem plným krásných scenérií a neuvěřitelných přírodních úkazů. Letenka do této oblasti je jedinou možností, jak se k ní dostat, neboť silniční sít v této krajině jsou pro běžné dopravní prostředky příliš náročné.

Damaraland se nachází ve středu Namibie a je jednou z nejodlehlejších oblastí v této zemi. Zdejší krajina je charakteristická zvlněnými kopci, vyschlými řekami a dramatickými skalními útvary. Je domovem pro mnoho endemických druhů zvířat, jako jsou sloni pouštní, gepardi, hyeny a další druhy divoké zvěře.

Ještě předtím, než začnete hledat letenky do Damaralandu, je důležité pečlivě naplánovat svou cestu. Typická cesta do této oblasti zahrnuje let z Evropy nebo Ameriky do hlavního města Windhoeku, odkud se musíte vydat na delší cestu do Damaralandu. Nejlepší způsob, jak se k této oblasti dostat, je naplánovat krátký let z Windhoeku do jednoho ze sousedních letišť. Zde budete moci pronajmout letadlo a vzlétnout k neuvěřitelnému letu nad krajinou Damaralandu.

Během letu si budete moci vychutnat neuvěřitelné výhledy na Namibskou poušť a horské řetězce na severu. V dálce uvidíte řeky a jezera, které poskytují oblasti vodu pro zde žijící divokou zvěř. Po přistání se ocitnete v úplně jiném světě a připravte se na neuvěřitelné zážitky, které si budete pamatovat celý život.

Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou, určitě byste neměli vynechat Namibii a oblast Damaralandu. Tato oblast je neuvěřitelná kombinace divoké přírody a neuvěřitelného krásna, takže neváhejte a vyrazte na poznávací zájezd do této afričtí perly co nejdříve.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky