Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Bolívie Laguna Colorada

Letenka Bolívie Laguna Colorada


Pokud patříte mezi cestovatele, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích a zároveň si rádi prohlíží nádherné krajiny, možná byste měli zvážit návštěvu Bolívie. Tato země totiž skýtá mnoho krás a zvláště jedna z nich je obzvláště unikátní – Lagunu Coloradu.

Laguna Colorada je mělké solné jezero, které se nachází v Andách, v blízkosti hranice s Chile. Své jméno získala kvůli své intenzivní rudé barvě, která je způsobena vysokým obsahem železa a mikroskopických řas. V průběhu dne se barva stále mění od světlejšího odstínu až po tmavě červenou barvu při západu slunce. Zajímavostí je, že se v jezeře vyskytuje velké množství plameňáků, kteří díky kontrastu s rudou vodou vypadají velmi malebně.

Návštěva Laguny Colorady není jednoduchá a vyžaduje určitou přípravu. Nejlepší možností je si pronajmout vůz s řidičem, který vás provede celou oblastí. Cesta z města Uyuni trvá asi 3-4 hodiny a vede přes rozsáhlou solnou pláň Salar de Uyuni. Doporučuje se jet v dopoledních hodinách, aby bylo možné vidět solné plochy z jejich nejkrásnější strany.

Po příjezdu k Laguně Colorada se můžete projít po okolí a pozorovat množství flóry a fauny, která se zde vyskytuje. Navštívit můžete i nedaleký Gejzír Sol de Mañana, který je další z atrakcí této oblasti. Je to velmi aktivní gejzír, který můžete vidět velmi zblízka a dokonce se i natáhnout a uvařit čaj na horkých sopkách.

Celkově je návštěva Bolívie a Laguny Colorady nezapomenutelnou zkušeností a stojí určitě za to si připlatit za letenku a prozkoumat tuto nádhernou zemi. A pokud se chystáte navštívit Bolívii, nezapomeňte si vzít dostatek oblečení na různé počasí a vodu, protože v této oblasti může být velmi suché a dehydratace je během cesty běžná.


Ubytování Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je země plná přírodních krás, které turisté z celého světa rádi navštěvují. Jedním z nejzajímavějších míst v Bolívii je bezesporu Laguna Colorada. Tuto krásnou lagunu lze najít v nadmořské výšce téměř 4 300 metrů v oblasti Potosí. Pokud plánujete navštívit Bolívii, určitě byste neměli minout tuto unikátní destinaci.

Abychom vás mohli lépe informovat, přinášíme vám informace o ubytování v této oblasti.

Laguna Colorada je poměrně odlehlé místo, ale přesto turisté obvykle nacházejí způsob, jak se tam dostat, a to s pomocí místních cestovních agentur. Existuje několik možností ubytování v této oblasti, v závislosti na tom, co pro vás nejvíce vyhovuje.

První možností je kempování. Pokud jste příznivcem dobrodružství a chtěli byste vyzkoušet kempování, můžete si svoji vlastní stan postavit. Vzhledem k místnímu počasí však musíte vzít v úvahu to, že při kempování v nadmořské výšce téměř 4 300 metrů budete muset mít vhodné vybavení a být připraveni na extrémní klimatické podmínky.

Další možností je pobyt v dočasných místních chatkách. Tyto chatky jsou obvykle otevřené pouze v letních měsících a nabízejí návštěvníkům jednoduché ubytování s postelemi, společnou koupelnou a základními potřebami pro vaření. Tento typ ubytování je obvykle nejlevnější, ale může být také nejvíce omezený vzhledem k pozorování místních zvyklostí.

Pokud si však přejete pohodlnější a komfortnější ubytování, nabízí se vám příležitost zůstat v pohádkovém horském hotelu. V této oblasti je k dispozici několik hotelů a ubytování by mělo být chopen se postarat o potřeby cokoliv od páru až po rodinu. Tyto hotely vám mohou nabídnout ubytování s vlastním sociálním zařízením, teplou vodou a větší pohodou a dostupností k jídlu.

Pro turisty, kteří chtějí zažít pravé dobrodružství, je nalezení ubytování v této oblasti skvělým způsobem, jak se vypořádat s náročnými přírodními podmínkami s neuvěřitelným výhledem na krásnou naturu. Bez ohledu na váš výběr, zanechá návštěva této oblasti úžasný dojem, který bude s vámi navždy.


Počasí Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je země s různorodým klimatem a různorodou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst v zemi je Laguna Colorada, což je slané jezero, které se nachází v Altiplanu a je součástí národního parku Eduardo Avaroa.

Laguna Colorada se vyznačuje unikátní barvou vody, která je výsledkem přítomnosti sinic a řasy v jezeře. Vzhledem k tomu, že jezero je poměrně malé a mělké, barva se může měnit v závislosti na úhlu slunečních paprsků a času dne. V některých momentech může být Laguna Colorada zcela rudá, přičemž v jiných částech dne se barva mění na oranžovou nebo růžovou.

Vzhledem k nadmořské výšce 4 278 metrů nad mořem a odlehlé poloze vysoko v Andách, má Laguna Colorada velmi specifické klima. V létě (od listopadu do března) jsou teploty stále poměrně chladné, ačkoli mohou být vysoké během dne. V noci se teploty mohou snadno snížit pod nulu. Během zimy (od června do srpna) jsou teploty ještě nižší a noční teploty mohou být velmi chladné (až -20 stupňů Celsia).

Kromě teploty se také můžeme setkat se specifickými povětrnostními podmínkami v oblasti, včetně silných větrů, bouří, silného slunce a sucha. Návštěvníci, kteří navštíví pláně Altiplano, jsou proto často doporučováni, aby si vzali s sebou teplé a voděodolné oblečení, opalovací krém a dostatek vody.

Laguna Colorada je unikátním přírodním územím Bolívie, které svým unikátním vzhledem a působivým klimatem přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud jste fanouškem přírody a turistiky, rozhodně byste neměli vynechat toto místo při své návštěvě Bolívie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Colorada


1. Co je Laguna Colorada?

Laguna Colorada je krásné slané jezero nacházející se v jihozápadní Bolívii v nadmořské výšce 4 278 metrů. Je jednou z hlavních turistických atrakcí v Bolívii.

2. Proč se jezero jmenuje Laguna Colorada?

Jezero se jmenuje Laguna Colorada (červené jezero) kvůli zvláštnímu zbarvení vody, které je odrazem červených řas, rostoucích v jezeře.

3. Jak se dostat k Laguně Colorada?

Laguna Colorada se nachází v národním parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve v bolivijské Altiplaně. Nejlepší způsob, jak se dostat k Laguně Colorada, je půjčit si auto nebo se připojit k organizovanému výletu.

4. Jakou teplotu má voda v Laguně Colorada?

Voda v Laguně Colorada má průměrnou teplotu okolo 5 až 10 stupňů Celsia.

5. Můžu v jezeře plavat?

Bohužel, plavání v jezeře není povoleno. Zachování čistoty a ochrana zdejších druhů zvířat jsou nejvyšší prioritou.

6. Kolik stojí vstup do národního parku Eduardo Avaroa?

Vstup do národního parku Eduardo Avaroa stojí 150 bolivijských bolivarů pro cizince (přibližně 21 USD) a 30 bolivijských bolivarů pro Bolivijce. Platba se obvykle provádí v hotovosti na vstupu do parku.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Laguny Colorada?

Nejlepší čas na návštěvu Laguny Colorada je mezi listopadem a březnem, kdy jsou slunečné dny a teploty nejvyšší. Avšak četné srážky na jaře a na podzim mohou také způsobit krásné pohledy na jezero. Je důležité si uvědomit, že Altiplano může být velmi chladné, když slunce zapadne, a být připraven na extrémní chlad.


Dovolená Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Tato země nabízí mnoho turistických atrakcí, které je třeba vidět a navštívit. Jednou z těchto atrakcí je Laguna Colorada.

Laguna Colorada se nachází v Bolívii, přesněji na jihozápadě země v nadmořské výšce 4 278 metrů. Je to sopečné jezero, které se nachází v oblasti národního parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve. Laguna Colorada je známá především pro svou neuvěřitelnou krásu. Je to poměrně malé jezero o rozloze 60 km², ale jeho voda má červené zbarvení.

Je to právě tato červená barva, která je hlavním lákadlem Laguna Colorada. Zbarvení vody vzniká díky velkému množství sinic, které se ve vodě nacházejí. V závislosti na slunečním záření může být červená barva ještě intenzivnější. V okolí jezera jsou také písečné duny a sopečné krátery, které přispívají k jeho jedinečné kráse.

Laguna Colorada je také domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou například plameňáci, kachenky nebo labutě. V okolí se také nacházejí různé druhy zvířat, jako jsou lišky, lamy nebo andská guanako.

Pro turisty je Laguna Colorada neuvěřitelným místem k návštěvě. Na místě jsou k dispozici turistické trasy, po kterých se můžete projít v okolí jezera a vidět mnoho zvířat a rostlin. U jezera také najdete několik turistických ubytoven s jednoduchými, ale čistými pokoji.

Pokud se rozhodnete navštívit Bolívii, nezapomeňte na Laguna Colorada. Toto míst je nádhernou ukázkou neuvěřitelné krásy přírody. Navštivte Lagos Colorados, prozkoumejte rozmanitou faunu a floru v oblasti a nechte se fascinovat krásou tohoto nádherného sopečného jezera.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky