Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Nepál Rolwaling Valley

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Rolwaling Valley


1. Jak se dostat do Rolwaling Valley?

Rolwaling Valley se nachází v distriktu Dolakha v Nepálu a nejlepší způsob, jak se tam dostat, je využití veřejné dopravy, jako jsou autobusy a taxi.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Rolwaling Valley?

Nejlepší období k návštěvě Rolwaling Valley je od března do května a od září do listopadu.

3. Jaké jsou nejlepší trasy treku v Rolwaling Valley?

Nejlepšími trasami treku v Rolwaling Valley jsou Tashi Lapcha Pas, Rolwaling Glacier, Beding, Na Gaon a Yalung Ri.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Rolwaling Valley?

Nejlepšími aktivitami v Rolwaling Valley jsou trekking, horská turistika, pěší túry, skalní lezení a kempování.

5. Kde se nachází nejlepší ubytování v Rolwaling Valley?

Nejlepší ubytování v Rolwaling Valley je k dispozici v Bedingu a Na Gaonu, kde najdete různé hotely, penziony a ubytovny. Také je možné stanovat v kempu v přírodě.

6. Potřebuji na treky v Rolwaling Valley průvodce?

Ano, na treky v Rolwaling Valley potřebujete průvodce. V Nepálu platí zákon, že každý turista musí mít průvodce při všech horských trekingech.

7. Jaký je nejvyšší vrchol v Rolwaling Valley?

Nejvyšší vrchol v Rolwaling Valley je Gauri Shankar, který dosahuje výšky 7 136 metrů nad mořem.

8. Kde mohu najít tradiční produkty v Rolwaling Valley?

Tradiční produkty, jako jsou ručně tkané koberce, šperky, keramika a mnoho dalšího, můžete najít na trzích a obchodech v Bedingu a Na Gaonu.


Dovolená Nepál Rolwaling Valley


Nepál je země plná překvapení a unikátních zážitků, které nabízí turistům z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu je Rolwaling Valley, mělké údolí obklopené impozantními horami, s malebnými vesničkami a fascinující kulturou místních obyvatel.

Rolwaling Valley se nachází v centrální části Nepálu, mezi horami Annapurna a Everest. Toto údolí patří mezi nejzachovalejší oblasti Nepálu a turisté, kteří se sem vypraví, se mohou těšit na nádherné výhledy na okolní hory, vodopády a pralesy. Nejkrásnější částí Rolwaling Valley je řeka Tama Koshi, která protéká celým údolím a propojuje všechny vesnice.

TIP: Pokud se do Rolwaling Valley vydáte v období mezi říjnem a květnem, můžete se těšit na krásné výhledy na mohutné himálajské štíty a na dohled se objeví i nejvyšší hora světa - Mount Everest.

V Rolwaling Valley se nachází mnoho tradičních vesniček, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky. Největší z vesnic je Beding, kde se nachází největší klášter v oblasti a kde žijí místní obyvatelé stále velmi tradičním způsobem života. Turisté zde mohou navštívit místní trhy a ochutnat místní speciality, jako je například yaková sýrová polévka.

Největším lákadlem Rolwaling Valley je však nepochybně turistická aktivita. Toto údolí patří mezi nejoblíbenější místa turistů, kteří se chtějí vydat na trekkingovou cestu. Pro ty, kteří se chtějí vystoupit nejvyšší hory, je zde k dispozici neuvěřitelně krásná trekkingová trasa vedoucí na horu Gauri Shankar.

Rolwaling Valley nabízí turistům nádherné výhledy na horizonty všech možných barev a odstínů a je přímo stvořeno pro ty, kteří hledají krásu přírody a klidnou atmosféru, daleko od všedního ruchu a shonu velkoměsta.

TIP: Pokud se chystáte na trekking v oblasti Rolwaling Valley, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek jídla a pití, vodu na cestu, stan a spacák. Vzhledem k extrémnímu terénu a povětrnostním podmínkám může být cesta velmi náročná, a proto není vhodná pro začátečníky. Pro zkušené turisty se však jedná o jedinený zážitek, který si budou pamatovat celý život.

V závěru je třeba říci, že Rolwaling Valley je místem, které by si měl navštívit každý milovník přírody a horolezectví. Je to krásné místo, obklopené nádhernou přírodou, kde se můžete úplně odpojit od všedního světa a načerpat novou energii a sílu pro další výzvy. Pokud máte rádi cestování a adrenalin, Rolwaling Valley by mělo být na vašem seznamu nepálských destinací, které chcete navštívit.


Letenka Nepál Rolwaling Valley


Pokud hledáte netradiční destinaci pro svou další dovolenou, může být pro vás zajímavou volbou letenka do Nepálu a následné putování údolím Rolwaling.

Rolwaling Valley se nachází v centrálním Nepálu a patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti země. Skrytý za horami a vysokými vrcholy, toto údolí ještě stále nepodlehlo turistickému průmyslu a nabízí skutečně autentickou zkušenost z cestování.

Hlavním lákadlem je zde pak pohled na 7 000 metrů vysokou horu Gauri Shankar, která dominuje nad údolím a představuje pro mnoho horolezců zvučný název. Pokud nejste zkušený horolezec a neplánujete na ni aklimatizační výstup, můžete si horu jen tak prohlédnout z údolí.

V údolí se nachází také několik menších osad, kde žijí místní obyvatelé se svou tradiční kulturou a vyznáním. Pro turisty, kteří upřednostňují autentickou zkušenost, jsou tyto osady ideálním místem k řízení se místními zvyky a tradicemi.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet trekking v Nepálu, je údolí Rolwaling také skvělou volbou. Nabízí řadu tras v různých délkách a úrovní obtížnosti. Můžete například navštívit vesničky Beding nebo Na, které se nacházejí na cestě k hranicím Tibetu.

Abychom se dostali do Rolwaling Valley, musíme se nejprve dostat do Nepálu. Letenky do Nepálu lze zakoupit na internetu, stejně jako ubytování v Kathmandu či jiných městech. V Nepálu pak můžeme trávit čas prozkoumáváním kulturního bohatství, návštěvou chrámů a pagod, ale také třeba jízdou na slonech.

Protože se jedná o vzdálenější a méně navštěvovanou oblast Nepálu, je třeba si v údolí rolwaling zajistit průvodce a případně i doprovodného nosiče na výpravu. Je zde také třeba dodržovat pravidla ochrany přírody a místních tradic.

Všechny tyto skutečnosti ale stojí za to, když konečně dorazíte do Rolwaling Valley a objevíte krásy této jedinečné části Nepálu.


Ubytování Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley je jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu, plné překrásných hor a údolí, které lákají turisty z celého světa. A pokud hledáte ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí během vašeho pobytu v této části Nepálu, potom by ubytování v Rolwaling Valley mohlo být tou správnou volbou pro vás.

V Rolwaling Valley najdete mnoho různých typů ubytování, od tradičních guesthousů, po luxusní hotely, které nabízejí veškeré moderní vybavení a luxusní služby. Ať už hledáte jakýkoliv typ ubytování, v Rolwaling Valley najdete to, co vám vyhovuje.

Jedním z nejoblíbenějších druhů ubytování v této oblasti jsou tzv. tradiční guesthousy, které jsou malé, jednoduché a cenově přijatelné. Tyto guesthousy jsou často provozovány rodinami a nabízí čisté a útulné pokoje s několika základními vybaveními, jako jsou např. teplá voda, záchod, malý balkon a ložní prádlo. Navíc si hosté mohou vychutnat místní jídlo a pohostinnost místních obyvatel.

Pokud hledáte ubytování s větším komfortem, můžete zvolit luxusnější hotel nebo resort, který nabízí veškeré moderní vybavení a výhled na okolní hory a údolí. Tyto hotely nabízejí pokoje s většími postelemi, několika přidanými vybaveními a mnohdy i restauraci, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo z celého světa.

Jinou možností pro ubytování v Rolwaling Valley jsou turistické chaty, které nabízejí turistům příležitost prozkoumat krásu této oblasti bez nutnosti nosit těžké propracované výbavy. Tyto chaty poskytují základní ubytování s dřevěnými postelemi, spacáky a několika dalšími základními vybaveními. Hosté mohou využít i další služby, jako např. restaurace, kde je nabízeno místní jídlo.

V každém případě, bez ohledu na to, zda si zvolíte tradiční guesthouse, luxusní hotel, nebo turistickou chatu, ubytování v Rolwaling Valley vám poskytne nejen vynikající zážitek, ale také mnoho způsobů, jak si užít nádhernou přírodu a tradice této části Nepálu. Takže pokud hledáte místo, kde si užít neuvěřitelnou krásu Nepálu, potom je Rolwaling Valley místem, kde určitě naleznete to, co hledáte.


Počasí Nepál Rolwaling Valley


Nepál je zemí kontrastů. Zatímco v Dolních zemích je typické subtropické počasí s vysokými teplotami a vlhkostí, u hor země rozhoduje celoroční chlad a sníh. V blízkosti hory Everest se nachází menší méně známé údolí jménem Rolwaling Valley. Toto údolí leží v jižní části země a nabízí úchvatnou krajinu, která zahrnuje horské vrcholy, ledovce a strmé rokle.

Počasí v Rolwaling Valley závisí na ročním období, kterého se údolí nachází. V zimě navlhavá oblast zmrzne a mnoho turistů se v této době vyhýbá. V létě se mohou návštěvníci připravit na stále více srážek a zelené pastviny na zemi a to, co se zdá být nepěstovanou krajinou, se bude měnit na zplodiny po celé pláni. V těchto letních měsících mohou lidé ochutnat i klimatizované slunce, ale vzhledem k nadmořské výšce to znamená, že slunce může být stále velmi intenzivní, takže turisté by se měli chránit opalovacími krémy.

Podzim a jaro jsou období, kdy jsou vnímány jako nejlepší procházky v údolí. Teploty v tuto dobu jsou mírné a vrcholky hor lze vidět bez jakékoli oblačnosti. V těchto měsících se také konají některé masové výpravy horolezců, kteří se snaží vyšplhat na vrcholky, které se zdají být šplhající do nebe.

Celkově platí, že turisté by měli být kdykoliv připraveni na změnu počasí, a to zejména v horách. Měli by být připraveni na zimu, déšť a příležitostně teplé počasí. Rovněž by si měli být vědomi toho, že nadmořská výška může způsobit některé doprovodné zdravotní problémy, takže by si měli dodržovat dostatečné přizpůsobení klimatu a možnosti.

Celkově lze říci, že Rolwaling Valley je pro návštěvníky s omezeným casem nebo zájem osob, kteří se chtějí projít horskou krajinou s rozpočtem, velmi působivým a velice rozmanitým zážitkem.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky