Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Japonsko Himeji

Dovolená Japonsko Himeji


Dovolená v Japonsku je úžasný zážitek a Himeji je jedno z nejkrásnějších měst v zemi vycházejícího slunce. Nachází se v prefektuře Hjógo na ostrově Honšú a je známé především díky svému nejznámějšímu turistickému cíli - Himejskému zámku zvanému "Bílý volný kohout" .

Himejský zámek je jedním z nejznámějších zámků v Japonsku a je považován za národní poklad. Zámek byl vystavěn v roce 1333 a přes několik století byl využíván jako velehorský hrad. V 17. století byl však zcela přestavěn a získal svou ikonickou bílou barvu. Dnes je Himejský zámek neuvěřitelně populárním turistickým cílem, který přitahuje turisty z celého světa.

Kromě zámku je v Himeji mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za vidění. Mezi nimi je například Koko-en zahrady, které jsou velmi populární v období jara, kdy se zde koná sakura - slavnost kvetoucích třešní. V zahradách můžete pozorovat uzavřené vodovody a nádrže na vodu, které byly používány při stavbě hradu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Himeji-józan Sakusho. Toto místo bylo kdysi skladem pro zemědělské produkty, ale dnes se z nich stal jedinečný komplex galerií, obchodů a tradičních řemeslných dílen.

Himeji je také populárním místem pro stravování. Centrum města nabízí mnoho malých obchůdků, kde si můžete vychutnat tradiční japonské jídlo. Nášlepky z rýžové mouky, zeleninové a masové rizoty jsou oblíbené jídla vyhledávané místními i turisty.

Pokud se chystáte na dovolenou v Japonsku, neměli byste opomenout navštívit krásné město Himeji. Himejský zámek a další turistické atrakce vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Stačí si jen zajistit letenky a ubytování v této krásné lokalitě a můžete se těšit na fantastickou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Ubytování Japonsko Himeji


Pokud máte v plánu navštívit Japonsko a zajímá vás historie a kultura, rozhodně byste neměli vynechat Himeji. Tento japonský město se nachází v prefektuře Hyogo a je známý zejména díky svému impozantnímu lávu Himeji, který byl v roce 1993 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, budete potřebovat také ubytování. V této článku se podíváme na možnosti, které máte k dispozici.

Himeji není největší město, proto nečekejte, že zde najdete kamenné hotely po celém městě. Naštěstí je v oblasti připraveno několik skvělých možností, jak si užít svůj pobyt.

Jednou z populárních možností je najmout si místnost v rodinném guesthousu, zvaném ryokan. Tyto pokoje jsou většinou plné autentických japonských prvků, jako jsou tatami matrace na podlaze, futons a původní design místnosti. Většina ryokanů nabízí svým hostům snídani a večeři, kterou si můžete vychutnat přímo na pokoji. Hlavní výhodou pobytu v ryokanu je, že se můžete ponořit do místní kultury a získat lepší představu o tom, jak vypadá život v Japonsku.

Další populární možností jsou hotely nabízející zahrady a bazény. Tyto hotely jsou především pro hosty, kteří chtějí relaxovat a užít si určitou úroveň luxusu během svého pobytu. Tyto hotely často nabízejí bazény s termální vodou a japonské zahrady, kde si můžete vychutnat krásu přírody.

Pokud hledáte levnější možnosti, nabízejí se v Himeji také hostely. Tyto zařízení nabízejí podobné prostředí jako ryokany, ale za nižší cenu. Většinou si v nich sdílíte pokoji s ostatními hosty a společné prostory jako jsou kuchyně a sprchy. Hostely jsou ideální pro mladé cestovatele, kteří se chtějí několik dní zdržet za nižší cenu.

Pokud jste opravdu na rozpočtu, můžete zkusit také možnost couchsurfingu. Jedná se o službu, která spojuje hosty s místními lidmi, kteří nabízejí své volné pokoje ke spánku. Tato služba je zdarma, ale musíte být připraveni na to, že nebudete mít plnou kontrolu nad tím, kde budete spát.

Výběr ubytování v Himeji závisí na vašem rozpočtu a preferencích. V oblasti najdete mnoho různých zařízení, které vám umožní prožít svůj pobyt v Japonsku tak, jak si to přejete. Pokud hledáte méně turisticky zaměřenou oblast, a přesto s mnoha kulturními zážitky, pak je Himeji skvělou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Jak se dostat do Himeji?

Nejsnáze se do Himeji dostanete vlakem z Osaka nebo Hirošimy. Z Osaka je to asi 45 minut jízdy, z Hirošimy asi 1,5 hodiny.

2. Jaké je nejvhodnější období k návštěvě Himeji?

Nejlepší období k návštěvě Himeji je na jaře, kdy kvetou sakury, nebo na podzim, kdy jsou stromy zbarveny do pestrobarev.

3. Co všechno musím vidět v Himeji?

Největší atrakcí v Himeji je Himejský zámek (Himeji-jo), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit Kokoen, krásnou zahradu v okolí zámku, nebo chrám Gokoku, za kterým se nachází hřbitov, na kterém je pohřbeno mnoho slavných Japonců.

4. Musím si dopředu zakoupit vstupenky na Himejský zámek?

Obvykle není nutné vstupenky kupovat předem, ale mohou být v době největšího zájmu (zejména během sakurové sezóny a zlatého týdne) vyprodané.

5. Můžu v Himeji najít ubytování?

Ano, v Himeji se nachází mnoho hotelů a hostelu. Doporučujeme si ubytování rezervovat alespoň několik týdnů předem, abyste měli dostatek času na výběr.


Počasí Japonsko Himeji


Himeji je město nacházející se na jihovýchodě Japonska. Je to hlavní město prefektury Hyogo a je známé pro svůj UNESCO světově dědictví – Himeji-jō, nádherný hrad postavený v 17. století.

Himeji má oceánské podnebí, což znamená vlhké léto a mírně chladné zimy. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 5°C. Deštivé období je v Himeji od června do srpna, kdy může být více než 200 mm srážek za měsíc, což znamená, že je to nejvhodnější období pro turisty, kteří chtějí vidět zelené krajiny a květiny. Na druhé straně, v zimě se můžete potkat se sněhem, zejména v horách.

Podzim (září a říjen) je nejoblíbenější sezónou pro turisty, kteří chtějí vidět krajiny s barevnými listy, které se obvykle objevují v posledních dvou týdnech října. Je to také dobrý čas na procházky a na návštěvu chrámů a svatyň, které jsou v Himeji mnoho.

Během jara je Himeji pokrytý kvetoucím sakurami (japonské třešně). Sakura se obvykle začíná objevovat kolem konce března a v prvních týdnech dubna. Toto období je velmi krátké, takže jsou v Himeji mnoho akcí a oslav k přivítání jara a k vizuálnímu zážitku, který zanechává v srdcích mnoha lidí.

Celkově lze říci, že Himeji má jedinečné počasí, které je pro turisty velmi vhodné během jakéhokoli období. Se správným plánováním můžete navštívit Himeji v jakémkoli období roku a objevit jeho kulturu, historii, jídlo, přírodu a mnoho dalšího.


Letenka Japonsko Himeji


Pokud hledáte cestovatelský zážitek pro vaši příští dovolenou, rozhodně byste měli zvážit cestu do Japonska. Tato země leží v Asii a nabízí návštěvníkům mnoho krás a zajímavostí. Jedním z nejvíce kultovních míst v Japonsku je hrad Himeji, který se nachází v prefektuře Hjógo. Pokud se chystáte navštívit tuto památku, nezapomeňte si zakoupit letenku Japonsko Himeji.

Hrad Himeji je jedním z největších a nejzachovalejších středověkých hradů v Japonsku. Jeho historie sahá až do 14. století, kdy byl zbudován jako pevnost pro ochranu přístavního města. V průběhu staletí byl hrad často přestavován, avšak vždy byl pečlivě zachován jeho původní vzhled.

Dnes je hrad Himeji otevřený pro veřejnost a můžete si jej prohlédnout zblízka. Taštičky s letenkou do Japonska a lodními jízdami přímo do Himeji jsou dobrou variantou, jak navštívit tento monumentální palác. Při prohlídce hradu Himeji se můžete projít po dlouhých chodbách, uvidíte nádherné zahrady a podíváte se do historických místností. Celý komplex se skládá ze sedmi menších hradů, které jsou propojeny úzkými chodbami.

Hrad Himeji je také pověstný tím, že je jedním z největších a nejkrásnějších hradů uprostřed moře. Přesně ze středověkých zápasů na něm najdete stovky střílen prasata a býky, které jsou velice zajímavé k pozorování. Celý hrad má až 7 patrovou konstrukci a vysokou věž, z níž se otevírá krásný výhled na okolní krajinu.

Pokud máte o hrad Himeji zájem, neváhejte a zakupte si letenku Japonsko Himeji. Tato destinace je určitě stojí za návštěvu a zaručuje nezapomenutelný zážitek v Japonsku.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky