Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Zambie Národní park Lochinvar

Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Lochinvar


1. Jak se dostat do Národního parku Lochinvar v Zambii?
Odpověď: Národní park Lochinvar se nachází asi 70 km severovýchodně od města Livingstone a asi 10 km jihozápadně od města Monze. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat autem nebo případně autobusem.

2. Jaký druh zvířat je možné vidět v Národním parku Lochinvar?
Odpověď: V Národním parku Lochinvar můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou sloni, buvoli, různé druhy antilop, krokodýli, hroši a mnoho dalšího.

3. Jak dlouho trvá navštívení Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Čas strávený v parku se liší podle zájmů návštěvníka. Většina turistů stráví v parku 1-2 dny.

4. Je nutné mít s sebou průvodce v Národním parku Lochinvar?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou průvodce, který vám pomůže identifikovat zvířata a poskytne vám informace o parku.

5. Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od května do října, kdy je sucho a zvířata se shromažďují u vodních zdrojů.

6. Jaký je vstupné do Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Vstupné se liší podle věku a národnosti návštěvníka. Pro zambické občany je to obvykle nižší než pro cizince.

7. Kde si mohu nechat srovnat ubytování v blízkosti Národního parku Lochinvar?
Odpověď: Ubytování v blízkosti parku najdete v městech Livingstone a Monze. Zajištění ubytování v těchto městech vám mohou pomoci cestovní kanceláře nebo agentury.


Ubytování Zambie Národní park Lochinvar


Zambie nabízí neuvěřitelné množství krásných míst a turistických atrakcí pro každého, kdo se vydá do této africké země. Jedním z těchto míst je Národní park Lochinvar, který leží v blízkosti města Monze. Tento park je domovem mnoha druhů divokých zvířat a rostlin, a proto je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu v celé její kráse.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Lochinvar, měli byste si naplánovat i ubytování. Národní park Lochinvar nabízí několik možností pro ubytování, aby se turisté mohli lépe soustředit na krásu parku a všech zážitků, které nabízí. Zde jsou některé z možností ubytování v Národním parku Lochinvar.

Kempy

Pokud chcete být uprostřed přírody, budete si moci vybrat jedno z mnoha kempů v Národním parku Lochinvar. V kempu se budete cítit jako skutečný cestovatel a budete mít na dosah mnoho zvířat a rostlin, které se zde nacházejí. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nocování pod oblohou a vychutnat si opravdový pocit z africké divočiny.

Chaty

Pokud však hledáte něco více luxusního, můžete si pronajmout chatu v Národním parku Lochinvar. Tyto chaty jsou dobře zařízené a nabízejí vám veškeré pohodlí, které potřebujete k odpočinku a relaxaci během vašeho pobytu v parku. Chaty jsou ideální pro páry a malé rodiny, kteří hledají příjemné ubytování v parku.

Lodge

Pokud se vám nechce během dovolené kempovat nebo ubytovat se v chatě, můžete si pronajmout luxusní lodge, která vám nabídne nadstandardní pohodlí a luxus. Tyto lodges jsou obvykle velmi dobře vybavené a nabízejí vám širokou škálu služeb, včetně bazénu, restaurace a dalších.

Všechny tyto možnosti ubytování v Národním parku Lochinvar si můžete zarezervovat online, aby vám zajistili vaše místo v parku na vaši dovolenou. Národní park Lochinvar je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Africe, a proto je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatelné zážitky a zároveň si užít dovolenou v prostředí přírody. Věříme, že vám tato informace pomohla při plánování vaší dovolené a že Národní park Lochinvar se stane nezapomenutelnou součástí vaší cestovatelské cesty.


Letenka Zambie Národní park Lochinvar


Zambia patří mezi nejkrásnější země Afriky a nabízí návštěvníkům mnoho krás, které stojí za vidění. Jedním z těchto krásných míst je Národní park Lochinvar, který se nachází v centrální části země. Pokud chcete navštívit tento úchvatný národní park, měli byste si zajistit letenku do Zambie.

Národní park Lochinvar se rozprostírá na ploše více než 400 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů. Mezi tyto druhy patří například hroch, kočka divoká, několik druhů antilop a mnoho ptáků. Park je také jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování zimování mnoha druhů ptáků, včetně bělokrkých volavek a stepních jeřábů.

Pro turisty je park vhodný především jako místo pro safari. Nejkrásnější prohlídku parku si užijete během období sucha, kdy jsou zvířata většinou koncentrována podél řeky Kafue a v okolí slaných plání. Kromě prohlídky parku na safari můžete také absolvovat prohlídku místní vesnice, kde si můžete prohlédnout místní řemesla a zvyky a ochutnat tradiční zambijskou kuchyni.

Letenky do Zambie se většinou prodávají z letišť v Evropě a v Africe. Nejlepší možností je najít lety do letiště v Lusace, které je hlavním městem Zambie a odtud se pak můžete vydat na cestu do Národního parku Lochinvar. V letním období se letenek může prodávat více než v zimním, takže je dobré si letenku zarezervovat s dostatečným předstihem.

Pokud hledáte dovolenou s krásnými a nezapomenutelnými zážitky, pak je návštěva Národního parku Lochinvar v Zambii tím pravým místem, kam byste měli na svých cestách zavítat. Vydejte se na safari a prožijte krásné chvíle v přírodní rezervaci plné zvířat a překrásné krajiny.


Dovolená Zambie Národní park Lochinvar


Pokud hledáte aktivní a nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené, pak byste měli zvážit návštěvu Národního parku Lochinvar v Zambii. Nachází se na jihozápadě země poblíž města Monze a je součástí rozlehlého komplexu mokřadů Kafue Flats.

Tento národní park je charakteristický především rovinnou krajinou pokrytou travami, která se rozkládá na ploše 428 km². Jedná se o domov velkého množství druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, zebry, krokodýli a různé druhy antilop. V posledních letech se zde také vyskytují ohrožené druhy jako jsou gepardi a jihoafričtí lvi.

Pokud si přejete vidět zvířata v co největším množství, doporučujeme navštívit národní park v období sucha, tedy od května do října. V tomto období se totiž koncentruje velké množství zvířat u řeky Kafue, která protéká parkem.

Procházky a projížďky parkem jsou většinou organizovány s průvodcem, který zajistí bezpečnost a zároveň vám pomůže identifikovat zvířata a pochopit jejich chování. Při procházkách se můžete dostat velmi blízko ke zvířatům, což je nezapomenutelný zážitek.

Národní park Lochinvar je také proslulý především svou bohatou faunou ptáků. Mokřady Kafue Flats a řeka Kafue totiž přitahují tisíce druhů ptáků, mezi kterými jsou k vidění například plameňáci, pelikáni, kormoráni a orli. Pokud máte rádi ornitologii, určitě si vyhraďte dostatek času na pozorování ptáků.

Národní park Lochinvar nabízí i možnost několikadenních safari výprav, které vám umožní prozkoumat park ještě detailněji. Během safari výprav se můžete setkat s mnoha zvířaty, která nejsou tak běžná, jako jsou paviáni, hyeny a lišky.

Pokud se chcete ubytovat v blízkosti parku, doporučujeme vám vybrat si ubytování v městě Monze, které je od národního parku vzdálené pouze 52 km. V Monzi se nachází řada hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování za rozumné ceny.

Celkově lze říci, že návštěva Národního parku Lochinvar v Zambii je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád přírodu, zvířata a dobrodružství. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou, měli byste určitě zvážit tento fascinující a krásný park jako vaši destinaci.


Počasí Zambie Národní park Lochinvar


Národní park Lochinvar se nachází v jižní části Zambie a patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v zemi. Nachází se v okolí řeky Kafue a je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, buvoli nebo žirafy. Navíc se zde rovněž nachází mnoho druhů ptáků, vdících sem v průběhu migrace.

Co se týče počasí, Zambie a její národní park Lochinvar patří mezi oblasti s velmi teplým a suchým klimatem. Teploty v průběhu roku se pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia, ovšem během nejteplejších měsíců (listopad a prosinec) mohou teploty stoupat až na 35°C.

Co se týče srážek, v národním parku Lochinvar jsou poměrně vzácné. V průměru zde spadne pouze kolem 500 mm srážek ročně, což ztěžuje životní podmínky pro některé druhy zvířat a rostlin.

I přesto, že počasí v Zambii a národním parku Lochinvar může být extrémně teplé a suché, oblast se stále těší značné oblibě jak u turistů, tak u výzkumníků přírody, kteří přijíždějí k pozorování některých z ptáků či dalších druhů, které se v této oblasti vyskytují. Na druhou stranu je však důležité, aby návštěvníci respektovali zdejší přírodní podmínky a chování místních zvířat, a aby se také snažili co nejvíce minimalizovat svůj vliv na citlivou přírodu Zambie a národního parku Lochinvar.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky