Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Turecko Samsun

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Samsun


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Samsunu?
Nejlepší doba na návštěvu Samsunu je od června do srpna, kdy jsou teploty velmi příjemné a vhodné pro odpočinek na pláži.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Samsunu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Samsunu, je taxíkem. Cena se pohybuje kolem 70-80 tureckých lir.

3. Co je nejlepší turistickou atrakcí v Samsunu?
Nejlepší turistickou atrakcí v Samsunu je zřejmě Atatürkův muzeum, které se nachází v centru města a je zasvěceno osobnosti Mustafy Kemala Atatürka, zakladatele moderního Turecka.

4. Kde najdu nejlepší restaurace v Samsunu?
Nejlepší restaurace v Samsunu se nacházejí v historické části města, která se nazývá Pazar. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako třeba kebab nebo baklavu.

5. Potřebuji vízum pro návštěvu Samsunu?
Ano, pro návštěvu Turecka, včetně Samsunu, potřebujete platné vízum. Víza se v současné době vydávají elektronicky a je třeba je získat předem přes oficiální webovou stránku turecké vlády.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v Samsunu?
Nejlepší pláže v Samsunu jsou Ladik pláž, Yalı Beach a Fener Plajı. Všechny jsou velmi příjemné a nabízejí vhodné podmínky pro plavání a opalování.

7. Lze se v Samsunu domluvit anglicky?
Ano, v Samsunu se většina lidí umí domluvit anglicky, zejména v turisticky atraktivních oblastech. Nicméně může se stát, že v méně turisticky frekventovaných místech bude komunikace složitější.

8. Jaký je průměrný rozpočet pro návštěvu Samsunu?
Průměrný rozpočet pro návštěvu Samsunu záleží na tom, jak dlouho se plánuje pobyt a jak náročné jsou požadavky na ubytování, stravování a volnočasové aktivity. Nicméně, s průměrným rozpočtem 700-1000 Kč za den lze v Samsunu pohodlně pobýt.


Letenka Turecko Samsun


Turecko je vynikajícím turistickým cílem, a to především díky slunečným plážím, krásné přírodě a historickým památkám. Pokud hledáte méně prozkoumaný kout Turecka, může být Samsun to pravé místo pro vás.

Samsun je přístavní město na severu Turecka u Černého moře. Je to metropole stejnojmenné provincie a zaměřuje se na kulturu, umění a vzdělávání. I když to není tak vyhledávané místo jako Istanbul nebo Antalya, má tolik co nabídnout. Historické budovy, krásné parky, tradiční bazary a moderní obchodní centra - to vše naleznete v Samsunu.

Pokud chcete Samsun navštívit, měli byste zvážit letenku do této destinace. Mezinárodní letiště Samsun-Çarşamba Airport (SZF) se nachází asi 23 km jihozápadně od města Samsun a z Prahy se tam můžete dostat například s přestupem v Istanbulu. Lety jsou obvykle nabízeny od společností jako například Turkish Airlines nebo Pegasus Airlines. Cena letenky se v průměru pohybuje kolem 5000 korun.

Jakmile přistanete v Samsunu, máte před sebou mnoho možností. Budete zachváceni atmosférou města, které se vyznačuje skvělou kuchyní - pokusit se musíte turecké jídlo jako jsou kebab, lahmacun nebo pide. Pokud máte chuť na historii, můžete navštívit muzeum Gazi Kásim Paša, kde se dozvíte o místní historii a zvyklostech.

Samsun však není jen o historii a kultuře - má také krásné pláže a parky, kde se můžete odpočinout a relaxovat. Například park Bati, který je velmi oblíbený mezi místními i návštěvníky, nabízí možnost procházky nebo pikniku. Pokud si chcete užít plážový život, je tu Mert Park, kde můžete slunit se na písku nebo si zaplavat v moři.

Samsun je také ideálním místem pro nákupy, s řadou obchodů, včetně tradičních bazarů a moderních nákupních středisek. Pokud máte rádi nakupování, neměli byste vynechat návštěvu Bazar Atakum, který nabízí mnoho folkloristických výrobků, jako jsou koberce, keramika a šperky.

Navštivte Samsun a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na severu Turecka. Pokud hledíte po levné letenky, snažte se cestovat mimo sezónu - v květnu a v červnu nebo pak od září.

Turecko je zemí s mnoha tvářemi, a Samsun je jednou z nich. Přijďte, prozkoumejte a užijte si to, co toto skvělé město nabízí.


Ubytování Turecko Samsun


Turecko je zemí bohatou na kulturní a historické atrakce, ale také na krásné přírodní scenérie a pláže. Samsun, město na pobřeží Černého moře, je jedním z turisticky atraktivních míst v této oblasti. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, jistě vás bude zajímat i ubytování.

V Samsunu a jeho okolí najdete řadu hotelů, apartmánů, pensionů a ubytování v soukromých apartmánech. Většina ubytování je koncentrována v okolí centra města a pláží.

Nejvíce využívaným typem ubytování jsou hotely, které se nacházejí přímo u pláží a nabízejí většinou all-inclusive stravování. Mezi nejznámější hotely v Samsunu patří Sheraton Samsun Hotel nebo Hotel North Point.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, mohou být vhodná prostředí rodinných penzionů nebo apartmánů. V těchto typech ubytování získáte více soukromí a klidu a můžete se těšit na domáckou atmosféru. Mezi oblíbené penziony patří například Dumanli Pension nebo Gondol Apart.

V poslední době stále více populárními jsou také ubytování nabízená přes Airbnb. Tyto byty jsou často v majetku místních obyvatel a nabízejí tak další možnost poznat místní kulturu a život. Navíc většinou jsou dobře vybaveny kuchyňkou, což umožňuje vařit i vlastní jídlo.

Vzhledem k velkému množství nabídek je dobré zvážit výběr ubytování již předem a zarezervovat si ho s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v období turistické sezóny.

Kromě kvalitního ubytování můžete v Samsunu počítat i s pestrým kulturním programem. Můžete si prohlédnout například archeologické naleziště Hattuša nebo město Amasya s kamennými domy. Navíc město Samsun pořádá každý rok řadu kulturních akcí, jako například mezinárodní filmový festival nebo festival jazzové hudby.

V Samsunu tak najdete ubytování pro každého, ať už preferujete luxusní hotely nebo klidná prostředí rodinných penzionů. Pokud tedy plánujete cestu do Turecka, můžete zvážit návštěvu tohoto zajímavého města na černomořském pobřeží.


Počasí Turecko Samsun


Turecko Samsun je město, které se nachází na severním pobřeží Turecka, přímo u Černého moře. Díky své poloze má město mírné středomořské podnebí, což znamená, že zde jsou mírné zimy a horká léta. Když se podíváme na průměrné teploty v průběhu roku, můžeme vidět několik významných trendů.

Na jaře v Samsunu začínají teploty pomalu stoupat, což v průměru znamená teploty kolem 13 až 15 °C. V květnu se teploty vzápětí dostávají na kolem 20-21 °C, což se stává velmi příjemnou teplotou pro jakýkoli druh aktivity venku. Díky jarním dešťům je zde krásná zeleň, kterou můžete vychutnat.

Léto v Samsunu může být velmi horké, což je ideální pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou na pláži. Průměrné teploty se v letních měsících pohybují kolem 25-30 °C, ale mohou být i vyšší. V červenci a srpnu je teplota na nejvyšší hodnotě a může být až 35 °C. Naštěstí zde fénové jemně vanou a velmi dobře ulehčí vedru.

Podzim v Samsunu je opět mírný, pršet může, ale teploty jsou příjemné a umožňují milovníkům outdoorových aktivit plánovat své výlety na čerstvém vzduchu. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C v září a 15-20 °C v listopadu. Tento podzim je pro mnoho turistů oblíbený díky své nádherné přírodě a zlatavému slunečnímu svitu.

Zima v Samsunu není příliš chladná, ale může být deštivá a oblačná. Průměrné teploty zde kolísají okolo 9-10 °C v prosinci a lednu a kolem 12-15 °C v únoru a březnu. Teploty se mohou dostat i k nule, ale velmi zřídka. Pokud obléknete stylový důtek a teplé boty, můžete si i v zimě užít krásné aktivity v okolí města.

Zkrátka, Samsun je město, které nabízí celoroční přístup k příjemnému počasí. Bez ohledu na to, kdy se sem rozhodnete jet, něco zajímavého určitě najdete. Zkuste třeba jít na procházku po městě a kochat se jeho krásami, než přejdete k písčité pláži a užijete si horký den v moři. Pokud se vám líbí krásná příroda, okolí města nabízí mnoho možností pro relaxaci a odpočinek. Samsun je ideálním místem pro dovolenou plnou krásného počasí.


Dovolená Turecko Samsun


Dovolená v Turecku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají slunce, pláže a krásné přírodní scenérie. Návštěva Samsunu, města ležícího na severním pobřeží Turecka, vám nabízí mnoho možností k odpočinku a relaxaci.

Samsun má krásné pláže

Samsun je známý svými úchvatnými plážemi a krásným pobřežím na Černomořském pobřeží. Populárními plážemi jsou například Atakum, Halk Plajı nebo Sheraton pláž. Tyto pláže jsou ideální pro piknik nebo koupání a nabízejí mnoho aktivit, jako je windsurfing, potápění a plachtění.

Historické památky v Samsunu

Samsun je také bohatý na historii a kulturu. Zde můžete navštívit několik památek, jako je například archeologické muzeum, mešitu Gazi Veled, palác Milletvekiller nebo hrob původního tureckého zakladatele Oghuz Khana. Pro milovníky historie jsou zde rovněž mohylová zařízení a skvostné stezky pro pěší turistiku.

Lokální kuchyně v Samsunu

Když už se nacházíte v Turecku, určitě oceníte i místní kuchyni. Samsun je známý svými autentickými místními pokrmy, jako je třeba kaburga dolması (plněné maso), Sakızlı muhallebi (sladký dezert) či Tatar böreği (pečivo s masem). Pro milovníky lahodných jídel doporučujeme vyzkoušet také nápoj Salep, což je tradiční teplý nápoj z kořene orchideje, vločkového máku a cukru, či nápoj Ayran, což je ovocný nápoj s jogurtem.

Jak se dostat do Samsunu

Samsun leží na severozápadním pobřeží Turecka a může být snadno dosažen letecky, vlakem nebo autobusem. Letiště Samsun-Çarsamba se nachází přibližně 20 km od centra města Samsunu a lze zde nalézt různé spoje z různých destinací.

Závěr

Dovolená v Turecku Samsun může být pro turistu skvělým zážitkem. Krásné pláže, kulturní památky, autentická místní kuchyně a dobrodružné outdoorové aktivity nabídnou návštěvníkům mnoho možností, jak si užít svou dovolenou. Tak co neváhejte a užijte si krásy Turecka!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky