Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Slovensko Štrbské Pleso

Dovolená Slovensko Štrbské Pleso


Štrbské Pleso je turistickým střediskem vysoko v Tatrách na Slovensku. Pokud plánujete dovolenou v přírodě, této oblasti byste rozhodně neměli podcenit. Nabízí totiž množství aktivit pro milovníky přírody, od pěší turistiky přes jízdu na kole až po lyžování.

Příroda Tatranského národního parku je jedinečná a krásná. Štrbské Pleso se nachází v nadmořské výšce 1 346 m n. m. a je obklopené křišťálově čistou vodou. V okolí můžete najít mnoho turistických tras a nádherných výhledů na okolní hory. Jednou z nejkrásnějších turistických tras v okolí je cesta ke Sliezskemu Domu, která vás provede překrásným údolím s kaskádami horských potoků a řek.

Štrbské Pleso není pouze pro letní dovolené. V zimě se zde můžete vydat na lyže nebo snowboard. Pro začátečníky jsou k dispozici sjezdovky se sněhovými dětmi, kteří se zde naučí základům lyžování. Skuteční profíci oceňují dráhu na Solisku, která se nachází v přímo v srdci Tatranského národního parku. Zde najdete pevné sněhové podmínky a perfektní tratě pro všech úrovně lyžařů.

Pro rodiny s dětmi je na Štrbském Plese plno aktivit. Například se můžete vydat na rodinnou procházku po okolí jezera, kde si můžete vyzkoušet také rybolov. Pokud Vám to nestačí, potom si můžete zahrát mini-golf, tenis nebo navštívit některý z dětských klubů, které nabízejí nejrůznější zábavu.

Na Štrbském Plese se nalezne spousta ubytování s výhledem na Tatry a celková atmosféra zdejších penzionů je velmi přátelská. Lídři turistického ruchu se snaží vytvořit udržitelnou činnost v této oblasti, takže pokud toužíte po dovolené s minimálním dopadem na životní prostředí, od Štrbského Plesa nebudete zklamáni.

Zkrátka, Štrbské Pleso je skvělým místem pro dovolenou s rodinou, přáteli nebo dokonce i sám. Nabízí krásu přírody, zábavu a relaxaci. Pokud nevíte, jaký druh dovolené si vybrat, měli byste zvážit Štrbské Pleso jako svou destinaci – určitě si zde najdete své.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Štrbské Pleso


Otázka: Jaký je nejbližší letiště k Štrbskému Plesu?
Odpověď: Nejbližší letiště se nachází v Popradu, které je vzdálené přibližně 25 km od Štrbského Plesa.

Otázka: Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy z letiště do Štrbského Plesa?
Odpověď: Nejlepší možnosti jsou vlak nebo taxi. Vlaky odjíždějí z letiště Poprad-Tatry přímo do Štrbského Plesa a taxi je také k dispozici na letišti.

Otázka: Má Štrbské Pleso vlastní lyžařské středisko?
Odpověď: Ano, Štrbské Pleso má vlastní lyžařské středisko s více než 12 km sjezdovek a moderními vlekovými zařízeními.

Otázka: Můžu si pronajmout lyžařské vybavení v Štrbském Plese?
Odpověď: Ano, v Štrbském Plese je možné si pronajmout lyžařské vybavení v několika půjčovnách.

Otázka: Existují v Štrbském Plese možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, Štrbské Pleso má mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

Otázka: Jaké jsou nejlepší aktivity v létě v Štrbském Plese?
Odpověď: V létě je Štrbské Pleso skvělým místem pro turistiku, vodní sporty, cykloturistiku a procházky v přírodě.

Otázka: Jaké jsou nejlepší aktivity v zimě v Štrbském Plese?
Odpověď: V zimě je Štrbské Pleso ideální pro lyžování, snowboarding, běžky a procházky v zimní krajině.

Otázka: Jaké jsou nejlepší restaurace v Štrbském Plese?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Štrbském Plese patří Koliba u Kuba, Furkotka a Reštaurácia Furmanec.


Počasí Slovensko Štrbské Pleso


Počasí na Slovensku je známo pro své výkyvy a nevyzpytatelnost, zejména v horských oblastech jako Štrbské Pleso. Tento krásný horský resort leží v srdci Tatranského národního parku a nabízí návštěvníkům možnost úniku do přírodního prostředí.

V létě se na Štrbském Plese teploty pohybují v průměru kolem 20–25 stupňů Celsia. Občas mohou být ale dny, kdy teploty stoupnou až k 30 stupňům Celsia, což je poměrně vysoká teplota pro horskou oblast. V noci se teploty snižují a mohou být i pod 10 stupni Celsia. V létě se obvykle vyskytují i krátkodobé bouřky s přeháňkami.

V zimě na Štrbském Plese může být velmi chladno. Teploty jsou obvykle pod nulou a mohou klesat na –15 stupňů Celsia až –20 stupňů Celsia. To znamená, že je nutné si při pobytu v této oblasti obléknout teplé oblečení a vhodné obuv. Sníh zde leží zhruba od začátku listopadu do konce dubna, a tak nabízí možnost lyžování a dalších zimních aktivit.

Celkově lze shrnout, že počasí na Štrbském Plese se velmi liší v závislosti na ročním období a může být poměrně nevyzpytatelné. Proto by každý, kdo se chystá navštívit tuto oblast, měl zkontrolovat předpověď počasí a obléknout se podle toho. Nicméně, s trochou rozumnosti, může být pobyt na Štrbském Plese nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Slovensko Štrbské Pleso


Štrbské Pleso je malá obec vysoko v horách na Slovensku a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Tento horský areál nabízí nádhernou přírodu a řadu aktivit pro turisty v každém věku. V následujících řádcích se podíváme na ubytování v této prestižní oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Štrbské Pleso, můžete si zvolit z celé řady různých druhů ubytování, zajišťujících různou úroveň pohodlí a vybavení. Ubytování zahrnuje luxusní hotely, apartmány a penziony, stejně jako hostely a kempy pro turisty s nižším rozpočtem.

Luksuzní hotely jsou v Štrbském Plese výjimečné a nabízejí prvotřídní vybavení a služby. Tyto hotely jsou ideální pro turisty, kteří hledají luxusní dovolenou v krásném prostředí. Mezi nejlepší hotely v této oblasti patří Grand Hotel Kempinski, Hotel Patria a Hotel FIS.

Apartmány jsou další velmi populární možností ubytování v Štrbském Plese. Tyto apartmány jsou obecně větší a nabízejí více soukromí než hotely a penziony. Většina aparmentů zahrnuje jednu nebo více ložnic, kuchyň, obývací pokoj a koupelnu. Mezi nejpopulárnější apartmány v oblasti patří Apartmánový dom Panorama, Apartmány Snow & Sun a Apartmány Crystal Palace.

Penziony jsou velmi oblíbené mezi turisty na rozpočtu. Štrbské Pleso má řadu penzionů, které nabízejí pohodlné a útulné ubytování za příznivé ceny. Většina z těchto penzionů nabízí snídaně a další služby spojené s ubytováním. Mezi nejoblíbenější penziony v této oblasti patří Penzion Hviezdoslav, Penzion Pleso a Penzion Furkotka.

Pokud máte rádi přírodu a chcete strávit svou dovolenou v přírodě, můžete zvolit kempování. V této oblasti je k dispozici několik kempů, které nabízejí stanování v přírodě. Tyto kempy jsou ideální pro turisty, kteří hledají nízkorozpočtové a dobrodružné zážitky. Mezi nejoblíbenější kempy patří Kemp Sever, Kemp Koruna a Campsite Ubytovna.

Štrbské Pleso je jednou z nejlepších turistických destinací na Slovensku a nabízí širokou škálu ubytování pro turisty s různým rozpočtem. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, pohodlný penzion nebo dobrodružný kemp, určitě najdete ubytování, které vám vyhovuje.


Letenka Slovensko Štrbské Pleso


Letenka Slovensko Štrbské Pleso

Slovensko je jednou z krásnych krajín Európy, a jedno z jeho najkrajších miest, Štrbské Pleso, leží v Tatrách a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrôv kľudu a zeleného kvetom pokrytého kopca, môžete si zabezpečiť letenku na Štrbské Pleso.

Existujú rôzne možnosti, ako kúpiť letenku na Štrbské Pleso. Môžete použiť internetové vyhľadávače letov, ktoré vám umožnia nájsť najlacnejšie lety. Môžete tiež porovnať ceny medzi rôznymi letiskami vo svojom okolí a vybrať si najvýhodnejšiu možnosť.

Ak plánujete letieť z cudziny, najlepšie sa orientuje letisko v Krakove, odkiaľ je Štrbské Pleso vzdialené len niekoľko hodín cesty. Letisko v Krakove je jedno z trendových letísk v Európe a ponúka mnoho možností, ktoré máte k dispozícii.

Detvania, rafinujte rozvojovú etapu, nové letisko nahrádza existujúci prístav, ktorý osluhoval iba niekoľko návštevníkov ročne. Nové letisko priláka viac návštevníkov a prekvapuje svojím moderným dizajnom a možnosťami pre letectvo.

Ak sa chystáte na cestu do Štrbského Plesa, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie a zistiť, aké aktivity máte k dispozícii. Štrbské Pleso ponúka turistom množstvo atrakcií a zážitkov, vrátane výletov na vrcholky Tatier, prechádzok po okolí a možnosti užiť si oddych v srdci prírody.

Takže, neváhajte a zabezpečte si letenku na Štrbské Pleso a okúste krásy Tatier na vlastné oči. Ak si zájdete Štrbské Pleso, určite sa budete cítiť akoby ste prišli do iného sveta, kde sa všetky vaše starosti a problémy stratia, a viete sa zrelaxovať a užiť si život.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky