Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Slovinsko Bled

Dovolená Slovinsko Bled


Slovinsko je krásná, malebná a přitom málo známá země uprostřed Evropy. Jedním z nejkrásnějších jejích koutů je Bledské jezero a okolí, které je srovnáváno s italskou krajinou okolo jezera Como či rakouským Salzkammergut. Pokud se chystáte na dovolenou, mám pro vás několik důvodů, proč si právě Bled zamilovat.

Prvním z nejvýraznějších symbolů Bledu je malý ostrov uprostřed jezera s ikonickou kostelíkem sv. Martina. Na ostrov se dostanete jednou z tradičních lodí, které již od 19. století slouží k přepravě turistů po jezeře. Bodáky na obou stranách lodi nesoucího návštěvníky k ostrovu a pohledy na modré hladiny jezera s horským okolím se vám na dlouho vryjí do paměti.

Druhým nejvyhledávanějším místem na Bledu je hrad, který se tyčí na skále nad jezerem. Jeho zříceniny nabízejí návštěvníkům nevšední zážitek zprostředkovaný krásnými pohledy na jezero a okolní kopce. Na hradě se také nachází muzeum, které návštěvníkům přibližuje historii země a města Bled.

Procházka podél břehu Bledského jezera nabízí také mnoho dalších zážitků. U jezera se nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete dát kávu s výhledem na jezero, nebo si vychutnat tradiční slovinské jídlo. Pro milovníky přírody je pak k dispozici nespočet cest a stezek po okolních kopcích a loukách, které nabízejí krásné výhledy na jezero a okolí.

Na každý roční období má Bled své kouzlo. Letní turistika u jezera je bohatá na vodní sporty, jarní a podzimní cykloturistika pak nabízejí výlety do pěkných okolí jako jsou třeba řeka Sava, Vintgarské soutěsky nebo vrchol hory Triglav. V zimě se pak rozjíždí lyžařské středisko s několika sjezdovkami a okolí jezera nabízí romantické procházky po zasněžené krajině.

Pokud tedy hledáte krásnou destinaci na dovolenou, mám pro vás slovinsko Bled - místo, které nabídne krásné okolí, kulturní zážitky a mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku. Tak neváhejte a vydejte se na cestu za krásami této země!


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bled


1. Jaké jsou nejlepší aktivity na Bledu?
Na Bledu nabízí nejlepší aktivity například procházky kolem jezera, výlet na Bledský zámek, výlet na ostrůvek se kostelem Sv. Martina, půjčení kajaku nebo jízda na horském kole.

2. Jak se dostat z letiště do Bledu?
Z letiště v Lublani nebo Klagenfurtu je možné dojet do Bledu buď taxíkem, autobusem či si vypůjčit auto a jet individuálně.

3. Jaké jsou nejlepší hotely na Bledu?
Na Bledu najdete velký výběr ubytování, nejlepší hotely jsou Grand Hotel Toplice, Hotel Triglav Bled nebo Hotel Savica.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bledu?
Nejlepší doba na návštěvu Bledu je od května do října, když je počasí příjemné a aktivit je dostatek.

5. Je Bled vhodným místem pro rodinnou dovolenou?
Ano, Bled je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, nabízí mnoho aktivit vhodných pro rodiny s dětmi, jako jsou procházky kolem jezera, jízda na kole nebo půjčení kajaku.

6. Kolik stojí výlet na Bledský zámek?
Vstupenky na Bledský zámek stojí pro dospělého 11 EUR, pro děti od 6 do 14 let 5,5 EUR.

7. Je nutné si objednat vstupenky předem?
Vstupenky na Bledský zámek není nutné objednávat předem, ale je to v rámci možností doporučeno kvůli možnému zvýšení návštěvnosti.

8. Jak dlouho trvá výlet na ostrůvek se kostelem Sv. Martina?
Plavba na ostrůvek trvá zhruba 15 minut, návštěva kostela a prohlídka ostrova asi hodinu nebo dvě.

9. Je možné se na Bledu koupat?
Ano, je možné se koupat v jezeře Bled, voda je čistá a teplota v létě příjemně příjemná.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace na Bledu?
Na Bledu najdete mnoho restaurací, nejlepší jsou Vila Prešeren, Ostarija Peglez'n nebo Restavracija Julijana.


Ubytování Slovinsko Bled


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě a je známé svými krásnými horami, jezery a řekami. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v této zemi patří krásné městečko Bled, které se nachází na severu země. Bled je velmi oblíbeným turistickým místem, díky svým krásným jezerům, horským výhledům a historickým památkám. Pokud se rozhodnete navštívit Bled, dočkáte se zde mnoha možností ubytování.

Nejvíce populárním a luxusním ubytováním na Slovinsku je bezpochyby hotel Kempinski Palace, který se nachází v centru města na břehu jezera Bled. Tento hotel nabízí nádherné pokoje s výhledem na jezero i hory, vynikající restaurace, wellness centrum a mnoho dalších luxusních služeb. Pokud máte rozpočet na vysoké úrovni a hledáte ubytování na tom nejvyšším levelu, je hotel Kempinski Palace skvělou volbou.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou v Bledu k dispozici mnohé levnější varianty ubytování, jako například rodinná pohostinství nebo malé hotely. Tyto hotele nabízejí základní vybavení pro příjemný pobyt, jako jsou postele, vlastní koupelna a snídaně zahrnutá v ceně. Pokud nechcete utrácet příliš mnoho peněz za ubytování a raději si užijete spoustu aktivit a zážitků, které Bled nabízí, tyto hotely se vám zcela jistě budou hodit.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v Bledu déle než jen pár dní, jsou dostupné útulné apartmány s vlastní kuchyňkou, což je skvělé řešení pro ty, kteří chtějí vařit sami. Tyto apartmány jsou obvykle velmi dobře vybavené, včetně kuchyňského náčiní, ledničky a většinou i pračkou. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou přátel, je ubytování v apartmánech skvělou volbou pro společné stravování a relaxaci.

Celkově vzato, Bled nabízí mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů a romantických pohostinství, až po útulné apartmány a levné hotely. Ať už cestujete s partnerem, s rodinou nebo sami, můžete být jisti, že si v Bledu najdete ubytování, které plně vyhovuje vašim potřebám a požadavkům. Pobyt v Bledu je určitě nezapomenutelným zážitkem, který zůstane v paměti na celý život.


Letenka Slovinsko Bled


Slovinsko je jedním z nejmalebnějších koutů Evropy a Bled je jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, letenka Slovinsko Bled může být tou nejlepší volbou.

Bled, malebné městečko na severozápadě Slovinska, je především známé díky svému krásnému jezeru, které je obklopeno horami. Je místem, kde se setkávají příroda a historie, moderní aktivitami a tradičními zvyky.

Při návštěvě Bledu se určitě musíte projít okolo jezera. Možná vám do očí padne pohled na známý kostelík, který stojí na malebném ostrůvku uprostřed jezera. Pro milovníky vodních radovánek je na jezeře připraveno několik plaveckých zón, malé půjčovny loděk, kajaků, a také možnost paraglidingu.

K dispozici jsou zde také procházky po okolí jezera, ať už pěší nebo cyklistické trasy, které vás zavedou na nejkrásnější místa Bledu a jeho okolí. Mezi nejznámější patří třeba cesta ke kaňonu řeky Vintgar, který se vám naskytne na konci dvou kilometrů dlouhé procházky. Kaňon je vysoký několik desítek metrů a protéká jím potok v odtínech zelené.

Pokud si rádi prohlížíte památky, měli byste navštívit Bledský hrad, který stojí na kopci nad jezerem. Tento hrad na vás dýchne historií a nabízí nejen výhled na město a jezero, ale také prohlídku muzea.

V Bledu se také konají tradiční kulturní akce, jako jsou festivaly folklóru, degustace místních specialit a mnoho dalšího.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Slovinska a Bledu, můžete si vybrat z několika možností. Existují přímé lety z některých evropských měst do slovinského hlavního města Lublaně, odkud je možné jet do Bledu autem nebo autobusem. Některé lety vás mohou zavést i do letiště v blízkém italském městě Treviso, odkud je do Bledu jen pár hodin.

Letenka do Bledu může být levná, ale stojí za to přemýšlet i o výhodných propojení s ostatními evropskými městy, která lze využít k dalšímu cestování. Na cestách si určitě vybavte, že se nacházíte v zemi, jejíž charakteristickým znakem je neobyčejná příroda, která rozhodně stojí za to být objevena.

Vaší dovolenou v Bledu byste mohli strávit více týdnů, ale pokud máte k dispozici jen pár dní, určitě si celé Slovinsko důkladně užijete. Pořizování letenek do Bledu by mohlo být nápadem na zajímavou dovolenou, kterou jistě budete chtít zopakovat.


Počasí Slovinsko Bled


Slovinsko je malá země, která se nachází v jižní části Evropy. Má rozmanité klima a počasí se může lišit v závislosti na místě, kde se nacházíte. Pokud se chystáte navštívit Slovenko a oblíbenou turistickou destinaci Bled, rádi bychom vám přiblížili, jaké počasí v této oblasti můžete očekávat.

Jaro (březen – květen): V průměru jsou denní teploty v oblasti Bledu v jarním období mezi 10 a 20 stupni Celsia, ale mohou být velmi nestabilní a během dne klesnout nebo stoupnout. V noci se teploty s výjimkou ledna a února zřídka dostanou pod nulu.

Léto (červen – srpen): Letní počasí v Bledu je obvykle hodně slunečné a teplé. Denní teploty mohou být mezi 20 a 30 stupni Celsia, s tím, že v horkých dnech mohou dosáhnout až 35 stupňů. V noci se teploty pohybují kolem 15 – 20 stupňů.

Podzim (září – prosinec): Podzim v této oblasti je obvykle mírný a vlhký. Denní teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia, s tím, že v listopadu mohou začít teploty klesat až na 5 stupňů. V noci se teploty postupně snižují a v prosinci se obvykle pohybují kolem nuly.

Zima (leden – únor): V zimě jsou teploty v oblasti Bledu nízké a mohou dosahovat až -10 stupňů Celsia. Denní teploty jsou v průměru kolem 0 a 5 stupňů a v noci se dostávají pod nulu. V zimě lze na vysokých horách kolem Bledu očekávat sněžení.

Celkově vzato, Bled je krásná oblast, která nabízí návštěvníkům různé zážitky v závislosti na ročním období. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, berte v úvahu aktuální počasí a dobře se připravte na různé teploty a srážky.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky