Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Singapur National Orchid Garden

Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur National Orchid Garden


1. Kdy jsou otevřené zahrady Singapur National Orchid Garden?

Zahrady jsou otevřené každý den od 8:30 do 19:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do zahrady Singapur National Orchid Garden?

Vstupné do zahrady stojí 5 SGD pro dospělé a 1 SGD pro děti a seniory (návštěvníci nad 60 let).

3. Jak se dostanu do zahrady Singapur National Orchid Garden?

Zahrady se nacházejí v Botanic Gardens, které jsou dobře přístupné veřejnou dopravou (MRT). Nejbližší stanice je Botanic Gardens MRT station na Circle Line a Downtown Line.

4. Jak dlouho trvá prohlídka zahrady Singapur National Orchid Garden?

Prohlídka zahrady trvá obvykle 1 až 2 hodiny, ale samozřejmě záleží na tom, jak dlouho si chcete prohlížet květiny a učit se o nich.

5. Jsou v zahradách Singapur National Orchid Garden na prodej rostliny?

Ano, v zahradách jsou na prodej rostliny a semena.

6. Můžu si s sebou do zahrady Singapur National Orchid Garden vzít jídlo a pití?

Ve zdrojích zahrady Singapur National Orchid Garden není uvedeno, že by návštěvníci nemohli nést jídlo a pití, nicméně je třeba dodržovat pravidla a uklidit po sobě. V zahradách jsou také několik kiosky, kde si můžete koupit nápoje a občerstvení.

7. Můžu si v zahradách Singapur National Orchid Garden vzít psy?

V zahradách nejsou psi povoleni, s výjimkou vodicích psů pro osoby se zrakovým nebo sluchovým postižením.

8. Můžu fotografovat v zahradách Singapur National Orchid Garden?

Ano, fotografování ve zahradách je dovoleno.

9. Jsou zahrady Singapur National Orchid Garden otevřené i v deštivém počasí?

Zahrady jsou otevřené většinou i za deštivého počasí, ale může docházet k uzavření určitých částí z důvodu údržby.

10. Můžu si v zahradách Singapur National Orchid Garden vzít kočárek pro dítě?

Ano, kočárek pro dítě je možné do zahrad vzít a zahrady jsou také vybaveny chodníky pro kočárky.


Letenka Singapur National Orchid Garden


Letenka do Singapuru vás může zavést na mnoho turistických atrakcí, nicméně jedno místo byste neměli přehlédnout – National Orchid Garden.

Jedná se o botanickou zahradu o rozloze 82 hektarů se speciálním zaměřením na orchideje. Zahradu naleznete v areálu Botanic Gardens, který byl roku 2015 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

Oblast bonsají a sukulentů představuje krásné prostředí, kde můžete spatřit rostliny z celého světa. Nicméně to nejlepší Vás čeká na konci, kde se nachází National Orchid Garden.

Tato zahrada má k dispozici více než 1000 druhů a 20000 hybridů orchidejí, které jsou rozmístěny v nádherném prostředí. Květy jsou tu od nejmenších po největší. Přestože expozice orchidejí je dělá hlavním lákadlem zahrady, naleznete tu také několik dalších zahrad a vodních ploch. V Botanic Gardens můžete také navštívit prales Tembusu s nejstarším a nejvyšším stromem Singapuru.

Singapur je známý jako Orchidejový stát a návštěva National Orchid Garden je bezesporu dokonalým místem, kde si tuto krásu naplno užít. Pokud jste milovníkou rostlin a přírody, určitě byste neměli vstup do zahrady vynechat.

Můžete zakoupit samostatnou vstupenku do National Orchid Garden nebo vstupenku do celého areálu Botanic Gardens, což je mnohem výhodnější a zahrnuje vstup i do dalších zahrad, výstav či expozic.

Pokud tedy plánujete odlet do Singapuru, nezapomeňte na návštěvu této krásné botanické zahrady. National Orchid Garden je dokonalým místem pro milovníky orchidejí, přírodní krásy a klidu.


Počasí Singapur National Orchid Garden


Singapur National Orchid Garden je působivý botanický zahradní komplex, který se pyšní tím, že má jednu z největších sbírek orchidejí na světě. Nachází se v blízkosti Botanické zahrady Singapur, která byla v roce 2015 prohlášena za světové dědictví UNESCO.

Tento překrásný park je rozdělen do několika zón, z nichž každá je zasvěcena určitému druhu orchideje. Návštěvníci mohou obdivovat nejen množství barev a vzorů orchidejí, ale také se dozvědět více o biologii a historii těchto křehkých květů.

Jedním z největších lákadel pro návštěvníky Singapur National Orchid Garden je jeho klima. Singapur má vlhké a horké klima s vysokou vlhkostí po celý rok. Tato klimatická podmínka vytváří ideální prostředí pro růst orchidejí a dalších tropických rostlin.

V průběhu roku se teplota ve dne pohybuje okolo 30 stupňů Celsia s vysokou vlhkostí vzduchu, která se pohybuje mezi 80 a 90 procenty. Noční teploty se obvykle snižují na 24 až 26 stupňů Celsia. Díky těmto podmínkám se v Singapur National Orchid Garden orchideje rozvíjejí a kvetou po celý rok.

Výhodou tohoto tropického klimatu je to, že rostliny nejsou vystaveny extrémům sucha nebo chladu, které by mohly ovlivnit jejich růst a kvetení. To znamená, že návštěvníci mohou navštívit Singapur National Orchid Garden kdykoli během roku a užít si krásu orchidejí v plné zralosti.

I když Singapur National Orchid Garden nemá "sezónu" jako jiné zahrady, kvetou zde některé z nejkrásnějších orchidejí na světě v období od srpna do října. Tyto orchideje jsou obzvláště trvanlivé a dokáží vydržet extrémní podmínky, jako jsou krátkodobé sucho nebo záplavy.

Zkrátka, návštěva Singapur National Orchid Garden je skvělou příležitostí pro návštěvníky k odpočinku a obdivování nádherných květin v tropickém klimatu. Duchovním potěšením je pozorovat orchideje v jejich přirozeném stanovišti. Bez ohledu na počasí, návštěvníci budou fascinováni rozmanitostí a krásou orchidejí v této úžasné botanické zahradě.


Ubytování Singapur National Orchid Garden


Singapur National Orchid Garden: Království orchidejí

Pro milovníky květin a přírody je návštěva Singapur National Orchid Garden naprostou nutností. V tomto rozlehlém parku se nachází více než 60 000 orchidejí, což z něj činí největší orchidejovou zahradu na světě.

Park byl otevřen v roce 1995 a rozprostírá se na ploše více než 3 hektarů. Každý rok se sem sjíždějí návštěvníci z celého světa, aby obdivovali neuvěřitelně barevné a rozmanité květy. V parku se nachází celkem 1000 druhů orchidejí, z nichž některé jsou velmi vzácné a ohrožené.

Procházka parkem vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Všude okolo vás se nacházejí orchideje o různých tvarech, velikostech a barvách. Mezi nejkrásnější druhy patří například rodu Vanda, Dendrobium, Aranda nebo Papilio. V každé části parku na vás čekají nové a nové druhy orchidejí, takže se určitě nebudete nudit.

Park není pouze o orchidejích, ale také o přírodě jako takové. V parku se nachází několik potoků, umělých vodopádů a jezírek, které přispívají k romantické a klidné atmosféře parku. Pokud máte rádi průvodcovské prohlídky, můžete si objednat prohlídku s průvodcem. Tento zážitek vám umožní lépe porozumět historii, významu a kultuře orchidejí.

Pokud rádi fotíte, park je dokonalým místem pro vás. Orchideje jsou velmi fotogenické a nabízejí nekonečné možnosti pro focení. Park poskytuje také profesionální fotografické služby, takže si můžete nechat nafotit nádherné fotografie s orchidejemi v pozadí.

Singapur National Orchid Garden nabízí řadu různých akcí a aktivit, jako jsou workshopy řezání orchidejí, výstavy, prohlídky a mnoho dalšího. Pokud rádi nakupujete suvenýry, ve vstupní hale parku najdete obchod s mnoha krásnými suvenýry jako jsou kalendáře, placky, magnety a samozřejmě i samotné orchideje.

Pokud si chcete užít návštěvu parku plnými doušky, doporučujeme vám ubytovat se v Singapuru a strávit zde několik dnů. V Singapuru se nachází řada luxusních hotelů, ale také levnějších možností. Pokud se rozhodnete pro luxusní variantu, můžete si například zarezervovat pobyt v hotelu Marina Bay Sands, který se nachází nedaleko parku.

Návštěva Singapur National Orchid Garden je jedinečný zážitek. Park nabízí nevšední krásu a klidnou atmosféru uprostřed pulzujícího města. Pokud rádi procházíte krásnou přírodou a obdivujete nejkrásnější květy na světě, doporučujeme vám tento park určitě navštívit.


Dovolená Singapur National Orchid Garden


Singapur National Orchid Garden je unikátní turistickou atrakcí, kterou určitě stojí za to navštívit při cestě do Singapuru. Tento nevšední zážitek nabízí návštěvníkům nádhernou expozici orchidejí v různých barvách a tvarech.

Jako jedna z nejvýznamnějších botanických zahrad na světě, Singapur National Orchid Garden uchovává bohatou sbírku orchidejí z celého světa. Tento park byl otevřen v roce 1995, a nabízí procházku v pohodlí a klidu tropického ráje, kde se potkávají exotické rostliny a barvy, které si člověk jen tak nepamätuje.

S většinou druhů orchidejí jsme se setkali pouze na obrázcích nebo v televizních reportážích. Nyní si můžeme prohlédnout ty jedinečné květiny až zblízka a vidět, jaké krásy je skutečně možné nalézt v přírodě. Mezi hlavní atrakce patří např. rohovníková orchidej nazvaná Vanda Miss Joaquim - národní květ Singapuru. Nebo můžete vidět orchideje postavené na skále, což dokazuje jaký vliv má klima na pěstování.

Interiér zahrady je rozdělen několika sekcemi, ve kterých se nachází různé druhy orchidejí. Mezi jejich velikosti, tvary a barvy najdeme nejvíce ohromujících, avšak i ty nejinak nevypadající květy. V zahradě lze vidět unikátní redhouskové orchideje, stejně jako hybridy, zelené orchideje a další druhy.

Velmi zajímavá je také zahrada medikačních bylin, která se nachází v blízkosti vstupu do parku. Navštívení této zahrady si můžete přidat do itineráře, a také se dozvědět zajímavé informace o medicíně starých kultur, která by mohla pomoci při řešení různých zdravotních problémů.

Park nabízí rovněž ucelené výklady, kde se návštěvníci mohou naučit o historii, původu a růstu různých druhů orchidejí. Návštěvníci mohou také vidět funkci laboratoří, kde se pěstují a šlechtí nové hybridy. Průvodci jsou vždy k dispozici pro kohokoliv, kdo potřebuje informace nebo pomoc v průběhu prohlídky.

Každý rok je zahrada najednou v sobotu otevřena večer. To je ideální příležitost pro milovníky orchidejí, aby si vychutnali atmosféru a prohlédli si pestré barvy orchidejí osvětlených lampami.

Katéetova zahrada byla založena na konci 19. století a změnila se v exotickou zahradu, která láká tisíce návštěvníků ze všech koutů světa. Zahrada je otevřena celoročně, kromě prvního dne v novém roce. Singapur National Orchid Garden je ideální doplněk k jakémukoliv itineráři a určitě stojí za návštěvu, pokud se nacházíte v Singapuru.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky