Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Zambie Národní park Choma

Letenka Zambie Národní park Choma


Vydáte-li se na letenku do Zambie, můžete toho v této africké zemi zažít hodně. Jednou z nejzajímavějších lokalit v Zambii je Národní park Choma. Tento park se nachází v jižní části Zambie a je domovem pro mnoho nádherných zvířat.

Národní park Choma se rozprostírá na celkové ploše 4 800 kilometrů čtverečních a nabízí mnoho možností pro konání safarí. Zde můžete pozorovat slony, lvy, buvoly, gepardy, krokodýly, některé druhy antilop a mnoho dalších zvířat. Kromě toho má park velký význam z hlediska ochrany divokých zvířat.

Park Choma má také výjimečnou krajinu. Řeka Kafue, která protéká parkem, nabízí příležitosti pro pozorování volně žijících zvířat. Do této oblasti se vydávají nejen místní obyvatelé, ale i turisté z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Choma, můžete se dostat sem letecky z hlavního města Lusaky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do této oblasti. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na čase, kdy se rozhodnete cestovat.

V parku Choma existuje řada kempů, které jsou dostupné pro turisty. Tyto kempy nabízejí ubytování a další služby pro turisty. K dispozici jsou i průvodci, kteří vám pomohou při pozorování zvířat.

Kromě Choma jsou v Zambii i jiné zajímavé národní parky, které stojí za návštěvu. Zambie je plná nádherné přírody, takže vás určitě nebude nic překvapovat.

Národní park Choma je jedním z nejkrásnějších míst v Zambii. Pokud se cítíte dobrodružně, zvažte návštěvu této oblasti a zažijte nevypravitelné dobrodružství při pozorování nádherných zvířat v divoké a přírodní krajině.


Počasí Zambie Národní park Choma


Zambie je země v jižní Africe, která je proslulá svými rozsáhlými národními parky, které přitahují mnoho turistů každý rok. Jedním z nejkrásnějších parků v této oblasti je Národní park Choma, který se nachází v nadmořské výšce 1400 metrů v jihozápadní části země.

Pokud se chcete vydat do této oblasti, musíte být připraveni na teplé a suché počasí. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, s teplotami v průběhu léta, když prší, dosahují vysokých 35 stupňů. V zimě se teploty mohou snížit na 10 stupňů, zejména v noci, takže byste měli přemýšlet o tom, aby jste si s sebou vzali dostatek teplejších vrstev.

Národní park Choma je obklopen krasovými kopcemi a savanami, a protože je na jihozápadní straně Zambie, je silně ovlivněn monzunovými dešti. Průměrný roční úhrn srážek je asi 1000 mm, ale výraznými rozdíly mezi obdobími sucha a monzunu. Suché období začíná v květnu a končí v listopadu a v tomto období až do září není žádný déšť. Srážky se obvykle vrací v říjnu a tento měsíc může být velmi deštivý. Nejvíce deštivé období je od listopadu do března, kdy může velká část parku být zatopena vodou. Zatopení je také doprovázeno silnými bouřemi a větry, a proto byste měli být připraveni na rychlou změnu počasí.

Pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu Národního parku Choma, doporučuje se období od června do srpna, kdy se teploty udržují na mírných hodnotách a je to v období nejmenšího rizika dešťových přeháňek. Pokud se chystáte do parku v období monzunového období, buďte připraveni na velmi bouřlivé počasí.

Celkově vzato, návštěva Národního parku Choma v Zambii je neuvěřitelný zážitek pro každého, kdo miluje přírodu a exotické krajiny. Pamatujte si, že se jedná o suchý klimatický region, kde horké a slunečné počasí je běžné po většinu roku. Buďte proto připraveni na toto počasí a nenechte se odradit příležitostnými bouřemi, které mohou být občas velmi dramatické. S dobrým oblečením a příslušenstvím se ale budete moci těšit na toto nezapomenutelné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Choma


1. Jak se dostat do Zambie Národního parku Choma?
Odpověď: Národní park Choma se nachází v jižní Zambii. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přes město Lusaka, odkud je park vzdálen asi 260 km. K dispozici jsou autobusy, taxi a pronájem vozidel.

2. Jaká zvířata lze vidět v Národním parku Choma?
Odpověď: V parku lze obdivovat rozmanitou africkou faunu, včetně slonů, lvů, gazelek, leopardů, hyen, zebříků, impal a mnoha dalších zvířat.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici pro návštěvníky Národního parku Choma?
Odpověď: Národní park Choma nabízí různé aktivity pro návštěvníky, včetně safari, pěší turistiky, rybaření a pozorování ptáků.

4. Jaká je cena vstupenky do Národního parku Choma?
Odpověď: Ceny vstupného se mohou lišit v závislosti na sezóně a druhu aktivity. Za safarí v parku se platí asi 50-60 USD na osobu.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Choma?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě parku je od května do listopadu, kdy je méně srážek a viditelnost je lepší. Nicméně, i v ostatních měsících si můžete užít krásy parku.


Ubytování Zambie Národní park Choma


Zambie je jednou z nejkrásnějších zemí v Africe, plná přírodních krás a divokých zvířat. Pokud máte v plánu navštívit tuto zemi, určitě nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu Národního parku Choma. Tento park se nachází v jihozápadní části Zambie a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů a řady druhů ptáků.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Choma, máte několik možností. První možností je ubytování v kempu. Kemp je vybaven základními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňské vybavení. K dispozici jsou zde také stanové chatky a místa pro stanování. Toto je skvělá volba pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k přírodě a zažít autentický outdoorový zážitek.

Další možností je pronajmout si chatu nebo bungalov. Tyto ubytování jsou většinou luxusnější a poskytují vám veškeré pohodlí, které potřebujete po dni stráveném v národním parku. Chaty a bungalovy jsou komfortně zařízeny a mají vlastní koupelnu, klimatizaci a většinou i terasu s výhledem do přírody.

Poslední možností je ubytování v hotelu. V Národním parku Choma se nachází několik hotelů různých cenových kategorií, které poskytují ubytování v pokojích s vlastní koupelnou. Tyto hotely mají také restaurace a bary, kde si můžete vychutnat tradiční zambijské jídlo a pití.

V Národním parku Choma je k dispozici řada aktivit, které si můžete užít během pobytu. Můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v přírodě, procházet se po turistických stezkách a objevovat krásy parku nebo se koupat v řece. Jistě bude podle vašich představ.

Pokud hledáte dovolenou v srdci africké divočiny, Národní park Choma v Zambii je skvělou volbou. Nabízí mnoho možností ubytování, aby vyhovovalo potřebám každého cestovatele. Připravte si svůj kufr, ať už zvolíte hotelový pobyt či pobyt v přírodě, a vydejte se na dobrodružství svého života.


Dovolená Zambie Národní park Choma


Zambia je země plná přírodní krásy a exotických zvířat, a Národní park Choma není výjimkou. Tento park se nachází v jižní části země, v jihozápadním cípu provincie Copperbelt, a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a gepardů.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Choma, můžete se těšit na nádherné výhledy a zážitky z ochutnávání tradiční zambijské kuchyně. Park se rozkládá na ploše 9 000 hektarů a je ideálním místem pro pozorování zvířat. Můžete také zkusit šnorchlování a potápění v jednom z mnoha místních jezer. Národní park Choma je také známý pro své místní komunity, kde se můžete setkat s mnoha zambijskými rodinami a poznat jejich kulturu.

Jižní Zambia je také oblast, kde se nachází mnoho přírodních památek, jako jsou delta a řeka Zambezi, Victoria Falls a mnoho dalších. Pokud byste si chtěli pro svůj pobyt v Národním parku Choma něco vybrat více specifického, můžete zkusit navštívit město Livingstone, které je domovem mnoha muzeí a galerií.

V Národním parku Choma najdete mnoho rekreačních aktivit, které se hodí pro každého. To může zahrnovat pěší turistiku, jízdu na koni, rybaření, nebo dokonce závody na býčí obžínal. Pokud hledáte jedinečnou dovolenou pro sebe a svou rodinu, Národní park Choma může být tou správnou volbou.

Jednou z klíčových věcí, které můžete ochutnat během svého pobytu v Národním parku Choma, je místní kuchyně. Zambijská kuchyně se vyznačuje pestrou směsí tradičních zvířecích produktů, jako jsou kuřecí, kozí a hovězí maso, a mnoho místních plodů a koření. Doporučujeme vyzkoušet některé z místních specialit, například "nsima" nebo "kapenta".

Navštívíte-li Národní park Choma v období sucha, je možné, že budete muset vyvinout více úsilí, abyste zvířata zahlédli. V období dešťů se však otevírají nové cesty a terény, kde můžete pozorovat zvěř. V jakémkoli období, však můžete být jisti, že Váš pobyt v Národním parku Choma bude naplněn množstvím jedinečných zážitků!

Zambie je země, která nabízí mnoho přírodních krás a Národní park Choma je jedním z nejkrásnějších parků této země. Pokud hledáte dovolenou, která je plná přírody a zvířat, Národní park Choma by mohl být tou správnou volbou. Připravte se na dobrodružství a zážitky, které si budete pamatovat po celý život!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky