Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Rakousko Klagenfurt

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Klagenfurt


1. Jak se dostat z letiště Klagenfurt do centra města?
- Z letiště jezdí autobusová linka č. 42, která vás doveze k hlavnímu nádraží. Dále je možné použít taxi nebo si pronajmout vůz.

2. Které jsou nejlepší atrakce v Klagenfurtu?
- Mezi nejlepší atrakce patří Landhaus, Botanická zahrada, Minimundus, Klagenfurtskému zámečku a Nejvyššímu vrcholu.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Klagenfurtu?
- Některé z nejvyhledávanějších restaurací v Klagenfurtu jsou Kottnig, Restaurant Florian, Due Sicilie, Walter-von-der-Vogelweide a Pumpe.

4. Kde se dá nejlépe nakoupit v Klagenfurtu?
- Nejlepší nakupování v Klagenfurtu nabízí obchodní centrum City Arkaden. Další populární nákupní destinace jsou např. Kramergasse či Gerberstraße.

5. Co je Kärnten Card a jak ji získat?
- Kärnten Card je karta poskytující přístup k mnoha atrakcím na území Karyntie, včetně Klagenfurtu. Lze ji zakoupit online nebo na turistických informačních centrech a platí po dobu jednoho kalendářního roku.


Ubytování Rakousko Klagenfurt


Rakousko je země s úchvatnou přírodou, historickými památkami a mnoho jiných zajímavostí. Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Klagenfurt.

Klagenfurt je hlavním městem rakouského spolkového státu Korutany. Toto malé město je lemováno řekou Wörthersee, což je krásné jezero, ideální pro vodní sporty a relaxaci.

Když se rozhodnete navštívit Klagenfurt, musíte si samozřejmě také vybrat vhodné ubytování. Město má pro návštěvníky k dispozici řadu různých možností.

Jednou z nejlepších variant, co se týká polohy, je ubytování přímo v centru města. Zde najdete řadu hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi nejlepší hotely v centru města patří například Hotel Palais Porcia, Hotel Sandwirth nebo Hotel Atrigon. Tyto hotely nabízejí různé typy pokojů s moderním vybavením a mají také restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další možností jsou hotely a apartmány v okolí jezera Wörthersee. Tyto ubytovací jednotky nabízejí krásný výhled na jezero a okolní kopce. Některé z nejlepších hotelů v této oblasti jsou například Seepark Hotel, Schlosshotel Velden nebo Falkensteiner Schlosshotel Velden. Tyto hotely mají také své vlastní pláže, kde si můžete užít sluníčka a osvěžujícího koupání.

Pokud hledáte něco levnějšího, můžete se ubytovat v penzionech v okolí města. Tyto ubytovací jednotky obvykle nabízejí jednodušší, ale cenově dostupné pokoje s výhodným umístěním. Některé z nejlepších možností jsou Pension Ayurveda nebo Pension Schöller.

Celkově lze říci, že Klagenfurt má pro návštěvníky mnoho vhodných možností ubytování. Záleží na vašich preferencích a potřebách, jakou volbu uděláte. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel v centru města nebo pro levnější penzion v okolí jezera, určitě si užijete krásy Korutan a města Klagenfurt.


Letenka Rakousko Klagenfurt


Pokud uvažujete o cestě do Rakouska a hledáte letenku do Klagenfurtu, můžeme vám tuto destinaci vřele doporučit. Klagenfurt je hlavním městem spolkové země Korutany a nachází se v jižní části Rakouska nedaleko hranic s Itálií a Slovinskem.

Klagenfurt je městem, které se pyšní krásnou historií, skvělými památkami a překrásnou přírodou. Jeho nejvýznamnějším symbolem je neoklasicistní budova radnice, kterou najdete na náměstí Alter Platz. Dalším nedílným prvkem Klagenfurtu jsou překrásné zahrady a parky, mezi nejznámější patří italský zahrádkářský park, který se nachází při východním břehu jezera Wörthersee. Kolem jezera se nachází mnoho turistických stezek, proto pokud máte rádi pěší procházky, můžete si vychutnat krásy kraje pěšky.

Jižní Korutany se pyšní skvělým podnebím a jsou ideálním místem pro aktivní dovolenou. Pokud jste sportovní typ, můžete si u jezera Wörthersee pronajmout kolo nebo si pronajmout lodku a projet se po jezeře. Velmi oblíbenou atrakcí v oblasti je také lyžování. K dispozici jsou mnohé lyžařské trasy, které turistům nabízejí nádherné výhledy na korutanské Alpy.

Klagenfurt má velmi dobré spojení s celým Rakouskem i sousedními zeměmi. Na letišti Klagenfurt se zastavuje mnoho leteckých společností, včetně nízkonákladových, takže najdete lety za velmi přívětivé ceny. Pokud například cestujete z Prahy, můžete si letenky pořídit za přibližně 2 000 Kč s nízkonákladovou společností Ryanair.

Klagenfurt je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají krásnou přírodu, historické památky a aktivní dovolenou. Navíc díky nedalekým hranicím s Itálií a Slovinskem, máte možnost poznat více zemí během jedné cesty. Tak neváhejte a naplánujte si dovolenou do Rakouska s letenkou do Klagenfurtu.


Počasí Rakousko Klagenfurt


Klagenfurt je hlavním městem rakouské spolkové země Korutany a je jedním z nejteplejších měst v Rakousku. Nachází se v údolí řeky Drávy a je obklopen alpskými vrcholy, což může mít vliv na místní klima.

Klagenfurt má mírné středoevropské klima s teplými lety a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25°C, přičemž v nejteplejších měsících - červenci a srpnu - může dosahovat až 30°C. V zimě se teploty pohybují okolo 0°C a nejnižší teploty mohou dosáhnout až -10°C.

Srpen a září jsou nejdeštivější měsíce v Klagenfurtu. Průměrná roční srážková výška je kolem 800 mm, což se jeví jako mírná množství deště. V zimě bývá padání sněhu omezené, i když od ledna do března mohou některé oblasti nad městem očekávat až deset dní sněžení.

Pokud jde o počasí v Klagenfurtu během roku, každé období má určitá specifika. Jaro (březen - květen) bývá chladnější a může být deštivé, ale teploty se postupně zvyšují. Léto (červen - srpen) je nejteplejší a nejsušší období s maximálními teplotami a stíny také pomáhají trochu ochladit. Podzim (září - listopad) je velmi pěkné a teplé, s krásnými barevnými listími, ale stále může být dostatek dešťových srážek. Zima (prosinec - únor) může být poměrně mrazivá a oblačná s menšími sněhovými padáními.

Celkově lze říci, že Klagenfurt je příjemné město se středomořským vlivem, kde jsou teploty v průměru vyšší než v jiných částech Rakouska. Návštěvníci by si měli být vědomi sezónního vlivu, ale většinu roku nabízí město dobré počasí pro turistiku nebo relaxaci.


Dovolená Rakousko Klagenfurt


Klagenfurt se nachází ve východním Rakousku a je hlavním městem Kärntenu. Je to skvělé místo pro dovolenou s rodinou, přáteli nebo pro romantický výlet pro dva. V Klagenfurtu najdete spoustu atrakcí a aktivit, které vás nebudou nudit.

Jezero Wörthersee, které se nachází nedaleko Klagenfurtu, je jedním z nejkrásnějších míst v Rakousku. Jezero je přírodní tápáním pro turisty, kteří si přijdou na své vodním lyžováním, jízdou na kolečkových bruslích, pěšky na procházce nebo jen relaxací na pláži.

V centru Klagenfurtu se nachází Městský park, který je obklopen zelení a je ideálním místem pro odpočinek a procházky. V parku se nachází různé kašny, sochy a památky, které odkazují na minulost města.

Sklárna Riedel je další zajímavou atrakcí v Klagenfurtu, která nabízí exkurzi po továrně a dozvíte se vše o výrobě skla. Můžete zde také navštívit muzeum věnované této značce, která je známá po celém světě.

Pro milovníky divadla a kultury je zde Landestheater Kärnten, kde se můžete těšit na vynikající představení a koncerty.

Pokud rádi nakupujete, určitě si nenechte ujít centrum města, kde se nachází různé obchody a butiky, kde si můžete pořídit něco nejen pro sebe, ale i pro své blízké.

Večery v Klagenfurtu jsou plné života, můžete se vydat do některého z klubů nebo barů a zúčastnit se různých akcí, jako jsou koncerty, DJ sety nebo karaoke večery.

Jedním z nejvíce oblíbených míst v Klagenfurtu je Kaiserhof, kde si můžete vychutnat tradiční rakouskou kuchyni a kvalitní vína.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Klagenfurtu, určitě si pořiďte Kärnten Card, která vám umožní vstup do mnoha atrakcí a zvýhodněné ceny. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do tohoto krásného města v Rakousku!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky