Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Německo The Berlin Reichstag

Nejčastější dotazy a odpovědi Německo The Berlin Reichstag


1. Co je Berlin Reichstag?
Berlin Reichstag je historická budova v Berlíně, která sloužila jako sídlo německého parlamentu.

2. Kdy byla budova postavena?
Budova byla postavena v letech 1884 až 1894, za vlády pruského krále Viléma I.

3. Je možné navštívit Berlin Reichstag?
Ano, je možné navštívit Berlin Reichstag a projít si její interiéry. Pro vstup do budovy je však nutné si předem rezervovat místo.

4. Jakou roli hrála budova za druhé světové války?
Budova sloužila jako sídlo nacistického parlamentu a byla těžce poškozena během bojů o Berlín v roce 1945.

5. Kdy byla budova obnovena?
Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 byla budova postupně obnovena a v roce 1999 byla slavnostně otevřena jako sídlo nového německého parlamentu.

6. Jaká je historická hodnota budovy Berlin Reichstag?
Berlin Reichstag je jednou z nejvýznamnějších historických budov v Německu, která připomíná mnoho klíčových momentů v německé historii, včetně nacistického období a Berlínské zdi.

7. Jaké jsou hlavní atrakce, které lze vidět v budově Berlin Reichstag?
Mezi hlavní atrakce patří velká kopule s panoramatickým výhledem na město, výstava o historii budovy a prohlídka s výkladem v několika jazycích.

8. Kolik stojí vstup do budovy Berlin Reichstag?
Vstup do budovy je zdarma, ale je nutné si předem rezervovat místo. Vstup na kopuli stojí 8 eur za dospělého a 4 eura za děti do 16 let.

9. Kolik trvá prohlídka budovy Berlin Reichstag?
Prohlídka trvá zhruba 60 až 90 minut, v závislosti na počtu navštěvujících a na tom, zda se zúčastníte výkladu v několika jazycích a na prohlídce kopule.

10. Jak se dostanu k budově Berlin Reichstag?
Budova se nachází v centru Berlína a je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou nebo taxíkem. Dále lze využít i jízdu na kole nebo pěší túru.


Letenka Německo The Berlin Reichstag


Letenka Německo - The Berlin Reichstag

Při plánování návštěvy Německa by měla být jedním z nejzajímavějších míst, které si nenechte ujít, návštěva budovy Reichstag v Berlíně. Budova Reichstagu, sídlo německého parlamentu, je ikonou moderního německého politického života a nabízí návštěvníkům báječný výhled na město.

Abychom se dostali k Reichstagu, musíme si zajistit letenku do Německa. V současné době provozuje mnoho leteckých společností lety do Berlína, a to jak přímé spoje, tak s přestupem v jiném městě. Mezi nejznámější letecké společnosti patří Ryanair, Lufthansa, EasyJet a další.

Po příletu do Berlína si můžete pronajmout auto nebo použít veřejnou dopravu. Od berlínského letiště se můžete dostat do centra města pomocí metra, vlaku nebo taxíku. Pokud se rozhodnete jet metrem, musíte si zakoupit časovou jízdenku, kterou můžete použít na všechny druhy berlínské veřejné dopravy.

Budova Reichstagu byla postavena v roce 1894 a sloužila jako budova německého parlamentu. Během 30. let byla budova Reichstagu vypálena a od té doby byla opuštěná, až do roku 1990, kdy byla rekonstruována a nyní slouží jako sídlo německého parlamentu.

K přístupu do Reichstagu se musíte registrovat předem přes internet nebo na místě. Vstup na vrchol budovy je zdarma, ale musíte se registrovat a předložit platné doklady totožnosti.

Po vstupu na vrchol budovy Reichstagu se můžete těšit na nádherný výhled na Berlín s vyhlídkovou terasou. V reálném čase můžete sledovat život v centru Berlína a mnoho historických pamětihodností, jako jsou Braniborská brána, Katedrála svatého Víta a Stříbrná rybka.

V Reichstagu si můžete také prohlédnout výstavu o historii budovy a jejích politických událostech, jako je rozdělení Německa během studené války a sjednocení v roce 1990.

Vstup na Reichstag je dobře organizován, personál řádně řídí proud návštěvníků a v budově jsou nabízeny i služby občerstvení. Pokud si naplánujete návštěvu Reichstagu, budete mít z něj téměř jedinečný zážitek, neboť můžete navštívit architektonickou perlu, získat pohled na dějiny německého parlamentu a podívat se na celé město Berlín.


Počasí Německo The Berlin Reichstag


V posledních letech se počasí v Německu stalo předmětem intenzivních diskuzí, jelikož se zde objevuje řada extrémních výkyvů. Někteří hovoří o globalní klimatické změně, jiní zase poukazují na přirozené kolísání počasí. Nicméně je jisté, že v posledních letech se v Německu mnohé změnilo a počasí zde již není to, co bývalo.

Berlin, hlavní město Německa, má podobně jako ostatní velká města v zemích střední Evropy typické středoevropské podnebí: mírné zimy a teplá léta. Nicméně právě v posledních letech se toto klima významně změnilo a již není tak stabilní, jako bývalo dříve.

V zimním období se mohou objevovat extrémně nízké teploty, které mohou dlouhodobě trvat. To zažila také Berlínská budova Reichstag, která byla v minulosti symbolem německého parlamentu a dnes slouží jako moderní parlamentní sál. V roce 2018 se zde teplota snížila až na minus 20 stupňů Celsia, což je rekordně nízká teplota pro toto místo. To vedlo k tomu, že některé části budovy, zejména kouřovody, byly poškozeny.

V letních měsících naopak dochází k extrémně vysokým teplotám, které mohou trvat i několik týdnů. V roce 2019 se například teplota v Berlíně vyšplhala na 38,6 stupňů Celsia, což je nejvyšší naměřená teplota v historii města. Tyto extrémní teploty vedou k vyčerpání organismu, zhoršují kvalitu ovzduší a zvyšují riziko vzniku lesních požárů.

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí v Německu, je kvalita ovzduší a množství srážek. V minulosti bývalo Německo známé především pro své deštivé počasí, nicméně v posledních letech dochází k nedostatku srážek, což vede k vysychání řek a množícím se kalamitám. Kvalita ovzduší je také velkým tématem diskusí, zejména v souvislosti s exhalacemi z automobilového průmyslu.

Závěrem lze tedy říci, že počasí v Německu se v posledních letech výrazně proměnilo a již není tak stabilní, jako bývalo dříve. Tyto změny mají mnoho negativních dopadů, jako jsou například poškození budov, riziko vzniku lesních požárů nebo zvyšování kvality ovzduší. Nicméně díky vývoji moderních technologií a snahy lidí mohou být tyto dopady alespoň částečně zmírněny.


Ubytování Německo The Berlin Reichstag


The Berlin Reichstag je jednou z nejvýraznějších budov v německé metropoli. Tato budova byla postavena na konci 19. století a sloužila jako sídlo německého parlamentu až do požáru v roce 1933. Od té doby budova sloužila různým účelům, včetně využití jako sklad potravin během druhé světové války. Od roku 1999 však byla budova zrenovovaná a slouží opět jako sídlo německého parlamentu.

The Berlin Reichstag je také oblíbené turistické místo, protože poskytuje úchvatný výhled na město. Kromě toho nabízí také možnost prohlídky budovy, což zahrnuje výstup na vrchol kopule, kde se nachází vyhlídková plošina.

Při návštěvě města Berlin můžete využít ubytování v blízkosti budovy The Berlin Reichstag. Existuje řada hotelů a apartmánů v této oblasti, které poskytují pohodlné ubytování v srdci města.

Jedním z možných ubytování je hotel Adlon Kempinski, který se nachází jen několik minut chůze od budovy The Berlin Reichstag. Tento luxusní hotel nabízí pokoje s výhledem na město a nejmodernější vybavení. Hosté mohou také využít širokou škálu wellness a fitness služeb.

Dalším možným ubytováním je apartmán The Mandala Suites, který se nachází v bezprostřední blízkosti budovy The Berlin Reichstag. Tyto prostorné apartmány jsou vybaveny moderním nábytkem a kuchyňským koutem. Hosté mohou také využít fitness a wellness služeb a relaxovat na terase s výhledem na město.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování v blízkosti The Berlin Reichstag, můžete zvolit hotel NH Collection Berlin Mitte Friedrichstraße. Tento hotel se nachází v centru města jen pět minut chůze od budovy The Berlin Reichstag. Nabízí moderní pokoje s úžasnými vybaveními včetně klimatizace a minibaru.

The Berlin Reichstag je důležitou budovou v historii Německa a zároveň nabízí nezapomenutelný výhled na město. Pobyt v tomto okolí může být skvělé zákaznické zážitky, když Vaše potřeby budou splněny moderními hotelem a apartmány v této oblasti.


Dovolená Německo The Berlin Reichstag


Berlin Reichstag je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických staveb v Německu, stojí na místě, kde od konce 19. století stála budova německého parlamentu. Tato budova je jednou z nejvýznamnějších památek, které Německo nabízí, což potvrzují i tisíce turistů, kteří se každoročně přijíždějí na tuto dovolenou v Německu.

Reichstag byl postaven v roce 1894 a sloužil jako sídlo německého parlamentu až do požáru v roce 1933. Poté byl po dlouhém restauračním procesu znovuotevřen pro veřejnost v roce 1999 a od té doby se stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Německu.

Tuto budovu byste neměli na své dovolené v Německu vynechat, protože je naprosto úchvatná. Kromě samotné budovy Reichstag totiž turisté mohou obejít i nádherné parky a okolí, například Brandenburskou bránu, Růžovou zahradu, slavnou prostoru Potsdamer Platz nebo památník holocaustu.

Reichstag nabízí možnost vystoupat na jeho střechu, což je pro návštěvníky obrovský zážitek. Zde si můžete užít krásný výhled na nádhernou německou krajinu a panoráma Berlína. Mezi těmi lidmi, kteří se chtějí zúčastnit této atrakce je obrovská konkurence, a tak je nutné si své místo rezervovat s dostatečným předstihem.

Kromě nabídky k prohlídce Reichstag nabízí i mnoho dalších atrakcí, jako je například kavárna a restaurace. Můžete si poté, co jste si prohlédli tuto úchvatnou stavbu, odpočinout, dát si kávu a pozorovat nádherné okolí, které je plné turistů a krásných pohledů.

Berlin Reichstag je tedy jedinečná budova, která nikoho nepřestane udivovat, a tak byste ji určitě neměli vynechat na své dovolené v Německu. Reichstag nabízí úchvatnou atmosféru, historické památky a možnost získat nádherné zážitky z návštěvy tohoto místa. Proto určitě stojí za to na dovolenou zamířit právě sem.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky