Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Mexiko Bacalar

Počasí Mexiko Bacalar


Mexiko Bacalar je krásné místo, kde se setkávají turisté z celého světa. Toto město je domovem pro mnoho různých přírodních divů, jako je Lagune Bacalar, kterou místní nazývají Lagunou sedmi barev kvůli různým odstínům modři, zeleni a turkve. Toto místo se také může pochlubit svým klimatem, které je pro mnoho cestovatelů tou nejdůležitější věcí. V tomto článku se budeme věnovat počasí Mexiko Bacalar.

Mexiko Bacalar má subtropické klima. To znamená, že většinu roku je zde teplé a vlhké počasí. V období letních měsíců, které jsou červenec a srpen, jsou teploty velmi vysoké, a to až 37 °C. V této době je velmi důležité hydratovat se pitím vody, nebo například kokosové vody, aby se zabránilo dehydrataci.

Zimní měsíce v Mexiko Bacalar jsou od prosince do února. I když zde není takové horko jako v létě, stále jsou teploty velmi příjemné, s maximálními teplotami kolem 28 °C a minimálními kolem 20 °C. V této době je sice vlhčí vzduch, ale stále se jedná o příjemné počasí pro turisty, kteří sem přijíždějí.

Během celého roku v Mexiko Bacalar je velmi důležité se chránit před sluncem. Sluneční paprsky jsou velmi intenzivní a mohou způsobit velké poškození kůže, a také způsobit řadu zdravotních problémů. Vždy bychom měli používat opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a nosit klobouky, šátky a brýle na ochranu před sluncem.

V Mexiko Bacalar se občas také vyskytne hurikánová sezóna, která trvá od června do listopadu. Pokud tedy plánujete do města cestovat v této době, měli byste být velmi opatrní a sledovat místní zpravodajství. Vyhněte se plavbě na lodi během bouřek a držte se v blízkosti úkrytu.

Celkově lze říci, že Mexiko Bacalar je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají krásné počasí a relaxaci v sousedství přírodních krás. Bez ohledu na to, zda plánujete do Mexiko Bacalar cestovat v letním nebo zimním období, měli byste se vždy držet optimálního hydratačního programu a chránit se před sluncem. Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, nezůstanete určitě zklamaní.


Letenka Mexiko Bacalar


Pokud hledáte krásnou destinaci pro svou další dovolenou, Bacalar v Mexiku by mohlo být to pravé místo. Toto malebné městečko leží na jihovýchodě Mexika a je známé především pro svou krásnou lagunu sedmi barev a starověké mayské ruinové památky.

Abyste se mohli dostat do Bacalaru, budete potřebovat letenku do nejbližšího letiště v městě Chetumal, které je vzdáleno pouze 40 minut od Bacalaru. K letišti Chetumal se dostanete nejlépe letadlem z Mexického města Cancún nebo Mexico City.

Cancún je mezinárodním letištěm, které nabízí mnoho přímých spojení z různých částí světa. Z Cancúnu máte dvě možnosti, jak se dostat do Chetumal. Můžete si pronajmout auto a jet po dálnici, což vám zabere asi 3 hodiny, nebo můžete vyrazit autobusem. Cesta autobusem trvá asi 4-5 hodin.

Pokud letíte z Mexico City, můžete si s leteckou společností Viva Aerobus zajistit přímý let do Chetumalu v délce asi 2 hodin a 15 minut. Nejlépe je let z Mexico City využít jako přímého letu, abyste ušetřili čas.

Jakmile dorazíte na letiště Chetumal, můžete si pronajmout auto nebo vzít taxi do Bacalaru. Cena taxíku se pohybuje okolo 400-500 mexických pesos (asi 600-800 korun). Další možností je využít shuttle busu, který vás vezme přímo do Bacalaru a cena se pohybuje okolo 150-200 mexických pesos (asi 250-300 korun).

Celková cena letenky do Chetumalu závisí na mnoha faktorech, jako jsou letové časy, sezona, délka předem objednané letenky a letecká společnost. Cena letenky z Cancúnu do Chetumalu se pohybuje okolo 50-70 amerických dolarů (1200-1700 korun), z Mexico City je cena trochu vyšší a pohybuje se okolo 80-100 amerických dolarů (1900-2400 korun).

Navštívení Bacalaru a jeho krásné laguny sedmi barev bude určitě nezapomenutelný zážitek. Proto neváhejte a vyrazte na dovolenou do Mexika a objevte tuto skvělou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Bacalar


1. Jak se dostat do Bacalar?

Lze se dostat do Bacalaru letecky, autobusem, autem nebo lodí. Nejbližší mezinárodní letiště je v Cancúnu, odkud je Bacalar vzdálen asi 4 hodiny jízdy. Autobusové spojení je velmi dostupné z Cancúnu i dalších větších měst v Mexiku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bacalaru?

Nejlepší aktivity v Bacalaru zahrnují vodní aktivity, jako je kajak, paddleboarding a plavání, ale také relaxaci u jezera, fotografování cenotů, návštěvu historických památek, jako je Fuerte de San Felipe (pevnost San Felipe) a místních muzeí.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bacalaru?

Nejlepší doba na návštěvu Bacalaru je od prosince do dubna, kdy je počasí suché a slunečné. V létě je mnohem vlhčí a teplejší, ale stále je to ideální čas pro koupání v jezeře.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Bacalaru?

Mezi nejlépe hodnocené restaurace v Bacalaru patří Kuxtal, Lulu's Mexican Food a The Bandoneón. Tyto restaurace nabízejí tradiční mexickou kuchyni i další mezinárodní speciality.

5. Jaké jsou nejlepší místa k pobytu v Bacalaru?

V Bacalaru je mnoho míst k pobytu, jako jsou hotely, hostely a Airbnb pronájmy. Mezi nejlepší místa k pobytu patří Casa Bakal, Hotel Rancho Encantado a Las Velas Bacalar.

6. Je Bacalar bezpečné město k návštěvě?

Bacalar je relativně bezpečné místo k návštěvě, ale jak v kterémkoliv cestování, měli byste být opatrní a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Měli byste být obezřetní při pouličních prodejcích a na pláži a udržovat si své cennosti v bezpečí.


Dovolená Mexiko Bacalar


Dovolená v Mexiku může být nezapomenutelným zážitkem, který nabízí mnoho exotických a krásných lokalit. Jedním z takových míst je Bacalar. Nachází se přibližně 40 km jižně od přístavu Chetumal v státě Quintana Roo na Karibském pobřeží, uznávané oblasti s krásnými břehy a tyrkysovými vodami.

Bacalar je také známý jako „Laguna de los Siete Colores“ nebo Laguna sedmi barev, protože voda mění svůj odstín od tyrkysově modré až po tmavší barvu fialovou.

Laguna Bacalar zahrnuje přibližně 42 km² s množstvím ostrovů a mělkých oblastí, vhodných k plování a potápění. Oblast je také bohatá na biologickou diverzitu a zahrnuje místní druhy ryb a rostlin.

Bez ohledu na vaše preference, může tato oblast nabídnout mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění, plavání, rybaření, pádlování na kajaku, jízda na paddleboardu a další. Celý den můžete strávit prozkoumáváním okolí, relaxací na pláži a pozorováním nedotčené přírody.

Navíc v Bacalaru najdete i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla, jako jsou mořské plody, tacos a churros, stejně jako evropská jídla pro ty, kdo budou chtít ochutnat něco méně tradičního.

Pokud budete mít chuť na procházku, můžete využít přímo u jezera a projít cestou nazývanou El Malecon, kde najdete mnoho obchodů a restaurací. Toto místo přináší útulnou a přátelskou atmosféru, ve které se snadno ztratí čas.

Bacalar může být ideální místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. To určitě oceníte, pokud toužíte po úniku z každodenního shonu.

Celkově řečeno, Bacalar nabízí jedinečnou kombinaci fantastického vzhledu, historie a přírodních krás, což se stává oblíbeným cílem pro turisty. Vyhledávejte levné letenky, zarezervujte si dovolenou a přivítejte nezapomenutelný zážitek v Mexiku v Laguna Bacalar.


Ubytování Mexiko Bacalar


Mexiko je země plná krásné přírody a kulturního dědictví. A pokud hledáte útočiště v klidném a příjemném prostředí, tak by vás mohlo zajímat město Bacalar.

Bacalar je malebné město v mexickém státě Quintana Roo. Jeho hlavní atrakcí je krásné jezero s 7 různými odstíny modré a modro-zelené barvy. Je to ideální místo pro ty, kdo si chtějí užít klidného a relaxačního pobytu.

Co se týče ubytování, můžete si vybrat z různých typů ubytování, které odpovídají různým rozpočtům a preferencím.

Pokud hledáte pohodlné a luxusní ubytování, tak má město Bacalar několik možností. Mezi nejlépe hodnocené hotely patří Hotel Rancho Encantado, který nabízí pohodlné a prostorné pokoje až pro čtyři osoby, bazén s dech beroucím výhledem na jezero a snídani zahrnutou v ceně.

Další zajímavou volbou je Casa Chukum, což je hotel založený na ekologických principách. Jeho design je inspirován mayským kulturním dědictvím a nachází se v klidné části města s výhledem na jezero. Hotel nabízí pokoje a apartmány s vysokou úrovní pohodlí, bazén a restauraci, kde se podávají organická jídla.

Pro ty, kteří preferují více neformální a levnější možnosti, má Bacalar řadu hostelu a menších hotelů. Například Hostal & Suites Pata de Perro se nachází v centru města a nabízí jednoduché pokoje, společenskou místnost a terasu, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Další možností je hotel Green Monkey Bacalar, kde se nachází bungalovy a chaty, které nabízejí útulné a soukromé prostředí. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí se svou rodinou užít relaxační dovolenou v klidné atmosféře.

V každém případě se můžete těšit na pohodlné a čisté ubytování v Bacalaru, kde si můžete odpočinout a užít si krásné jezero a okolní přírodu. Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, bude to rozhodně dobrá volba pro chvíle klidu a odpočinku v Mexiku.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky