Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Maroko Atlas Mountains

Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Atlas Mountains


Dotazy:

1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Atlasových hor v Maroku?
2. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Atlasových horách?
3. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Atlasových horách?
4. Co bych si měl vzít s sebou na výlet do Atlasových hor?
5. Jaké jsou náklady na výlet do Atlasových hor?

Odpovědi:

1. Nejlepší čas na návštěvu Atlasových hor je od března do května a od září do listopadu. V těchto měsících jsou teploty mírné a pravděpodobnost srážek je poměrně nízká.

2. Nejlepší turistické trasy v Atlasových horách jsou Toubkal, Mgoun, Siroua, M’Goun Massif, Jebel Saghro a další. Tyto trasy nabízejí krásné výhledy a jedinečný zážitek pro turisty.

3. V Atlasových horách je možné najít různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů, hostinců, kempů a chat. Většina ubytování se nachází v blízkosti turistických tras a nabízí výhledy na horizont.

4. Pokud se chystáte na výlet do Atlasových hor, měli byste si vzít s sebou pohodlné boty, větrané oblečení, sluneční brýle, klobouk či šálu a dostatek vody. Je také dobré mít u sebe mapu a kompas, aby se vám náhodou neztratili.

5. Náklady na výlet do Atlasových hor závisí na vašem způsobu cestování, délce trvání výletu a vybavení. Průměrné náklady na ubytování a jídlo se pohybují mezi 700 až 1 500 Kč na osobu za den. Pokud si toužíte užít luxusnější dovolenou, může cena stoupat až k 5 000 Kč na osobu za den.


Počasí Maroko Atlas Mountains


Maroko je zemí s rozmanitým klimatem, které se výrazně liší podle oblasti a nadmořské výšky. Atlasové hory jsou jednou z nejvýznamnějších oblastí Maroka a nabízejí mnoho různých podnebných zón.

Atlasové hory se nacházejí ve středu Maroka a jsou rozděleny do tří hlavních oblastí: Velký Atlas, Střední Atlas a Anti-Atlas. Všechny tyto oblasti mají specifické podnebí, které závisí na nadmořské výšce, geografické poloze a vzdálenosti od oceánu.

Velký Atlas se nachází na jihu Maroka a zahrnuje nejvyšší vrcholky hory Toubkal, který je s výškou 4 167 metrů nejvyšší horou v Severní Africe. Tato oblast je charakteristická suchým a horkým podnebím, které je vhodné pro turisty v letních měsících. V zimních měsících se však vyskytuje silný sníh a strmé svahy se stávají ideálními pro lyžování a další zimní sporty.

Střední Atlas se nachází na severuchovýchodě Maroka a je charakteristický sub-tropickým podnebím, které je vhodné pro turisty po celý rok. Tato oblast je méně suchá a teploty jsou mírnější než v oblasti Velkého Atlasu. V zimních měsících zde padá sníh a turisté se mohou těšit na lyžování a jiné zimní sporty. V létě je klima příjemné a vhodné pro turistické aktivity, jako je turistika, pěší túry, horolezectví nebo jízda na koni.

Anti-Atlas se nachází na jihozápadě Maroka a je charakteristický horkým a suchým klimatem. Tato oblast je méně vhodná pro turisty než Velký a Střední Atlas, ale nabízí unikátní možnosti pro turisty, kteří hledají tiché a pusté kraje. Anti-Atlas nabízí nádhernou krajinu a je domovem mnoha druhů zvířat, například velbloudů, berberských opic a jiných zvířat.

Souhrně lze říci, že Atlasové hory v Maroku nabízejí návštěvníkům různé druhy podnebí a klimatu, což umožňuje turistům navštívit tuto oblast po celý rok. Bez ohledu na roční období se turisté mohou těšit na jedinečné zážitky, cestování a poznávání různých druhů fauny a flory této úchvatné oblasti.


Letenka Maroko Atlas Mountains


Maroko se řadí mezi oblíbené turistické destinace, a to nejen díky svému bohatému historickému dědictví, exotické kultuře a krásným plážím na pobřeží Atlantského oceánu. Kromě těchto atrakcí nabízí Maroko také fascinující krajinu v pohoří Atlas Mountains, které se rozprostírají přes celé Maroko. Tento horský systém s téměř 2500 km délky je pojmenován po římském bohu Atlasovi. Pokud milujete přírodu, dobrodružství a dovolenou plnou aktivit, letenka do Maroka Atlas Mountains je právě pro vás.

Pohoří Atlas Mountains se nachází mezi městy Agadir na západě a Fès na východě. Tyto hory nabízejí ohromující scenerii a jsou bohaté na přírodní zdroje, jako jsou řeky, průzračné jezera a údolí, která jsou vyzdobena krásnou flórou a faunou. Nejdůležitějším vrcholem v pohoří je Toubkal, nejvyšší hora Maroka a celého severního Afriky s nadmořskou výškou 4 167 metrů.

Mezi oblíbené aktivity, které můžete v pohoří Atlas Mountains podniknout, patří horolezectví, turistika, cyklistika, rybaření a další venkovní aktivity. Všechny tyto aktivity vám umožní prozkoumat krásu tohoto horského celku a hlouběji pochopit marockou kulturu.

Turisty také přitahuje údolí Ait Bouguemez, které se nachází v srdci pohoří Atlas. Toto údolí může být označeno za skutečnou perlu Atlasu. Zde najdete rozmanité a atraktivní krajiny, kamenité planiny, ostré vrcholky, vodopády a řeky. Toto údolí je také domovem k Berberům, místním obyvatelům, kteří patří k nejstarším etnikům severní Afriky. Zajímavostí je, že Berbeři ještě stále žijí jejich tradičním a historickým způsobem života.

Pokud si chcete užít dovolenou, která se bude lišit od běžného turistického ruchu, pak letenka do Maroka Atlas Mountains je tou správnou volbou. Vychutnejte si krásu horského Massiva, změňte svůj stereotypní život, prohlédněte si neuvěřitelnou krajinu a během svého pobytu si prohlédněte i města Marrákeš, Fés a Agadir. Maroko je skutečně zemí bohatou na kulturu, historii a přírodu, která si zaslouží vaše pozornost.


Dovolená Maroko Atlas Mountains


Maroko je zemí plnou kontrastů a krásy, plné nádherných krajinných obrazů, neuvěřitelných architektonických divů a vynikajících kulinářských zážitků. Jednou z nejatraktivnějších oblastí k návštěvě je Atlas Mountains, národní park ležící vysoko ve vnitrozemí země a nabízející návštěvníkům nádherné výhledy a jedinečné outdoorové zážitky.

Prvním krokem k návštěvě Atlas Mountains je příjezd do Marrákeše, hlavního města Maroka. Turisté se pak přesouvají do města Imlil, jež leží v samém srdci národního parku. Imlil je skvělým výchozím bodem pro procházky a výšlap do Atlas Mountains.

Nejlepší období pro návštěvu této oblasti jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a deště nejsou tak časté. V létě je už velmi horko a v zimě může být leckdy přístup do hor komplikovaný pro velké množství sněhu.

Mezi nejoblíbenější zážitky v Atlas Mountains patří výstup na nejvyšší vrchol v Maroku, Toubkal (4167 m n. m.). Stejně tak oblíbené jsou různé přechody hor, které nabízejí nezapomenutelnou cestovatelskou zkušenost a přispívají k mnohem hlubšímu poznání krajiny a místních obyvatel.

V Atlas Mountains se nachází mnoho městeček, které stojí při návštěvě za to. Těmi nejznámějšími jsou především Ait Benhaddou, kasbah vystavěná ze země a písku, a Telouet s velkolepým palácem, kde kdysi sídlil pán nad touto oblastí. Jeho památky si můžete prohlédnout a užít si nezapomenutelnou atmosféru.

Pro více relaxační způsob poznávání této oblasti lze navštívit některé z méně známých vesniček či nádherných jezer, které se ukrývají v horách. Turisté si zde mohou užít atmosféru malebného venkovského života, poznat staré tradice a způsoby života tamních obyvatel.

Kulturní zážitky je možné dostat i v Imlilu, posledním sídle před vstupem do hor. Jsou zde bazarové trhy, staré mešity a džamie, a také historické památky z doby sektářských ařábů.

Závěrem lze konstatovat, že Atlas Mountains Maroka nabízí neuvěřitelné cestovatelské zážitky pro každý vkus. Takže pokud máte na mysli nějakou nezapomenutelnou dovolenou, rozhodně neváhejte a vydejte se za krásou Atlas Mountains.


Ubytování Maroko Atlas Mountains


Maroko je země plná překrásných přírodních krás a úžasných míst pro turisty. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací je pohoří Atlas Mountains. Nachází se v centrální části Maroka a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud se rozhodnete navštívit toto pohoří, nabízí se vám řada možností ubytování.

Jednou z možností, jak si užít krásy Atlas Mountains s výhledem na nedotčenou krajinu, je ubytování v místních domech a hotelech. Tyto místní domy nazývané riady jsou nádherné a obvykle jsou postaveny z tradičních materiálů jako jsou kamenné zdi, řemeslně zpracované dveře a okna a terasy s výhledem do údolí. Hotely jsou luxusnější a nabízejí hostům vše, co potřebují k tomu, aby se cítili jako doma. Pohoří Atlas však nabízí také velký výběr základních hotelů, kde si můžete ubytovat za rozumnou cenu.

Další možností, jaké ubytování si můžete v Atlas Mountains zvolit, jsou tzv. kasby. Kasby jsou tradiční zemědělské domy, které se používají jako turistické ubytování. Tyto domy jsou obvykle ve venkovských oblastech, takže si zde můžete užít klidného a relaxačního pobytu. Kasby jsou často luxusní a nabízejí návštěvníkům služby, jako je venkovní bazén, tradiční marocká kuchyně a masáže.

Pokud hledáte opravdový luxus, tady je pro vás výběr luxusních hotelů v Atlas Mountains. Tyto hotely nabízejí luxus, který si zaslouží náročnější turisté. Tyto hotely jsou obvykle umístěny v krásných lokalitách, takže můžete očekávat nádherné výhledy na údolí a hory. Tyto hotely jsou vysoko kvalitní a nabízejí hostům leteckou dopravu, oběd s výhledem na hory a další prvotřídní služby.

Návštěva Atlas Mountains v Maroku je určitě jednou z nejlepších věcí, které můžete v této zemi podniknout. Pokud hledáte ubytování, máte stále velký výběr. Od tradičních místních domů a kasb po luxusní hotely, všechny tyto možnosti by měly být brány v úvahu v závislosti na vašich potřebách a přáních. Kteroukoli volbu zvolíte, zaručeně si užijete krásy Atlas Mountains a uvidíte, jak je toto místo krásné a mimořádné.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky