Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Zambie Národní park Lusaka

Počasí Zambie Národní park Lusaka


Zambia je země, která se nachází v jižní Africe a je známá pro své národní parky, které nabízejí neuvěřitelné zážitky a krásné scenérie. Mezi tyto národní parky patří i Národní park Lusaka, který se nachází v jižní části Zambie.

Národní park Lusaka se rozprostírá na ploše více než 3 500 kilometrů čtverečních a je domovem různých druhů zvířat a rostlin. Podnebí v tomto národním parku se vyznačuje horkými léty a mírnými zimami. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, ale může se výrazně lišit v závislosti na období v roce.

Období dešťů v Národním parku Lusaka trvá většinou od listopadu do března, takže turisté by měli být připraveni na zvlhčující klima a nepravidelné srážky. V této době se trávy a keře zelenají a kvetou, což přináší působivý a krásný pohled na park. Nicméně, vyšší srážky mohou představovat značné potíže, pokud jde o přístupnost silnic a stop pro safari.

V období sucha, které trvá od dubna do října, je krajina v národním parku osušená a stromy ztrácí své listy. To přináší obvykle trochu příjemnější teploty a přehlednou pohled do krajin, ale mohou být také vidět některá z velkých zvířat - zejména sloni - kteří přicházejí do okolí řek a jezer, aby se napili.

Navštěva Národního parku Lusaka v jakémkoliv ročním období je určitě zážitkem, který stojí za to. Turisté se mohou těšit na setkání s velkým množstvím zvířat, včetně slonů, leopardů, lvů, hyen, krokodýlů a dalších. Návštěva parku si také vyžaduje dobré oblečení a boty odpovídající podmínkám, protože příroda může být překvapivá a nevypočitatelná.

Závěrem lze říci, že Národní park Lusaka nabízí neuvěřitelné příležitosti pro turisty, kteří hledají dobrodružství a krásy africké přírody. Pokud navštívíte tento park, nechte si své dojmy ještě dlouho pobyt v paměti.


Dovolená Zambie Národní park Lusaka


Zambia je země, která se nachází v jižní Africe a je známá svými národními parky s bohatou a rozmanitou faunou a florou. Mezi ně patří i Národní park Lusaka, který se nachází nedaleko hlavního města Zambie - Lusaky.

Národní park Lusaka je nejoblíbenější turistickou atrakcí v této oblasti a je tvořen prostornými pláními, kde se pasou divocí koně, antilopy, impaly, zebráci a mnoho dalších zvířat. Tito tvorové obývají park po celý rok a turisté si mohou užít jedinečné zážitky z pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. V parku se také nachází mnoho krásných jezer a řek, kde si návštěvníci mohou vychutnat pohled na hipopotamy, buvoly a krokodýly.

Kromě pozorování zvířat je park také vhodný pro různé outdoorové aktivity, jako jsou cyklistika, turistika, rybaření a pikniky. Za zmínku také stojí, že v parku lze využít luxusní ubytování s výhledem na savanu.

Národní park Lusaka je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí poznat africkou přírodu a její působivou krásu. Mezi nejlepší období k návštěvě parku patří měsíce od června do září, kdy je suché období a je tudíž možné pozorovat zvířata na mnoha místech.

Navštivte Národní park Lusaka a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Zambii plnou poznávání africké přírody a zvířat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Lusaka


O: Jaký druh zvířat mohu vidět v Zambii Národní park Lusaka?
O: Vstup do parku je zdarma nebo je třeba platit vstupné?
O: Jaké jsou otvírací hodiny Zambie Národní park Lusaka?
O: Mohu se ve Zambii Národní park Lusaka projíždět autem?
O: Je možné v parku pozorovat zvířata na safari?
O: Mohu si pronajmout safarové vozidlo a průvodce v parku?
O: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Zambie Národní park Lusaka?
O: Jsou v parku k dispozici ubytovací možnosti?
O: Kde mohu najít více informací o Zambie Národní park Lusaka?
O: Jaká je cena pronájmu safarového vozidla a průvodce v parku?


Letenka Zambie Národní park Lusaka


Pokud máte rádi přírodu a expediční cestování, návštěva Zambie je pro vás to pravé. Tato africká země skýtá mnoho možností, jak prozkoumat její krásy a nejlepší způsob, jak to udělat, je návštěva národního parku v okolí hlavního města Lusaka. Tento park nabízí neuvěřitelný pohled na místní zvířata, jako jsou sloni, lvi a velbloudi, a je také domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a živočichů.

Pro cestovatele, kteří se chtějí podívat na tento unikátní kus světa, je letenka do Zambie určitě nezbytná. Samotné město Lusaka nabízí spoustu možností ubytování a základní vybavení, což z něj činí ideální výchozí bod pro návštěvu národního parku.

Pokud byste se rozhodli pro pobyt v městě Lusaka, můžete si zde pronajmout auto a vyrazit na exkurzi. Národní park je vzdálen jen několik kilometrů od města, což znamená, že můžete strávit celý den v přírodě a večer se vrátit do města.

Celý park je rozdělen na čtyři hlavní oblasti a v každé z těchto oblastí naleznete specifický druh rostlin a zvířat. V oblasti Chunga se můžete podívat na zebráky, kafry a hrochy, zatímco v oblasti Lusaka West můžete spatřit velké druhy kočkovitých šelem, včetně lvů a leopardů. V oblasti Mile Lapa se nacházejí převážně žirafy a pak tu je také oblast Chisamba, kde se zase například můžete podívat na velbloudy.

Plížení se přes bujnou vegetaci národního parku a pozorování živočichů v přírodním prostředí je zážitkem, který se jen těžko srovnává s návštěvou zoologické zahrady. A když už se unavíte z podívané na zvířata, můžete se jít vykoupat v některém z četných jezer v parku nebo si prostě odpočinout a užívat si klidu a krásy přírody.

Výlet do Zambie a návštěva národního parku v Lusace je skvělou příležitostí pro každého, kdo touží po dobrodružství a chce proniknout do tajů africké přírody. Takže neváhejte a zakupte si letenku do Zambie a vydejte se na nezapomenutelnou cestu plnou neuvěřitelných zážitků a zážitků, které budou navždy zasazeny v paměti.


Ubytování Zambie Národní park Lusaka


Národní park Lusaka je jedním z jedinečných přírodních zdrojů Zambie. Nachází se v jihozápadní části země a má rozlohu přes 500 kilometrů čtverečních. Je domovem mnoha druhů divokých zvířat a rostlin, stejně jako mnoha kmenů místních obyvatel.

Pokud si plánujete návštěvu Národního parku Lusaka, bude snadné najít ubytování. Většina hotelů a resortů v okolí se snaží nabídnout svým hostům co největší komfort a příjemný pobyt. Tyto hotely byly postaveny v bezprostřední blízkosti parku, takže cesta k němu není nijak náročná.

Mezi nejpopulárnější a nejvíce luxusní ubytování patří v blízkosti Národního parku Lusaka zařízení s názvem Mika Convention Lodge. Tento hotel nabízí prostorné a luxusní pokoje, každý s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na hlavní haly národního parku. Dále nabízí volný vstup do fitness centra a vysokorychlostní internet zdarma.

Pokud hledáte netradiční, ale přesto pohodlné ubytování, může být pro vás volbou dzípový kemp. Dzípový kemp je oblast, kde můžete kempovat a spát v pohodlném stanu, přičemž vám bude k dispozici veškeré vybavení, které potřebujete k přežití v divočině. Ve vašem stanu najdete pohodlné postele a koupelny, stejně jako venkovní ohniště, kde si můžete uvařit jídlo. Tento typ ubytování se obvykle účtuje na noc a ceny se mohou lišit podle počtu lidí, kteří se rozhodli v kempu být.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, pak je tu několik některých levnějších hotelů, které se nacházejí v blízkosti parku. Tyto hotely nabízejí pokoje za dostupné ceny a přestože nemají takové vybavení jako luxusnější hotely, stále jsou pohodlné a dokáží splnit obecné potřeby cesty. Některé hotele je možné si rezervovat přes internet, takže je doporučujeme rezervovat předem.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Národním parku Lusaka, věříme, že si pobyt v tomto krásném a jedinečném přírodním zdroji užijete naplno. Pamatujte, že tyto hotely nabízejí zázemí pro každodenní aktivity na své recepci, takže v případě potřeby neváhejte kontaktovat personál s dotazy nebo požadavky. Bon voyage!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky