Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Izrael Telč-Avivské muzeum umění

Dovolená Izrael Telč-Avivské muzeum umění


Izrael je země s dlouhou a bohatou historií, kterou můžete objevovat při vaší dovolené v Tel Avivu. Město je centrem izraelského umění a nabízí mnoho elegantních galerií, muzeí a uměleckých středisek. Mezi nimi patří i jedno z nejznámějších muzeí umění v Tel Avivu – Telč-Avivské muzeum umění.

Telč-Avivské muzeum umění bylo založeno v roce 1932 jako první muzeum umění v Izraeli. Od té doby se muzeum stalo největším a nejúspěšnějším muzeem umění v Izraeli, které se zaměřuje na sběr, uchovávání a prezentaci izraelského a mezinárodního umění.

Muzeum se nachází v moderní budově na Rothschildově bulváru, která pochází z roku 1971 a byla navržena architektem Danielem Chamovitzem. Budova má 4 patra a nabízí návštěvníkům mnoho výstavních prostor, výstavních sálů, knihoven, obchodů s uměleckými předměty a kaváren.

Vstup do muzea stojí 50 šekelů a cena je velmi přijatelná s ohledem na množství exponátů, které muzeum nabízí. Expozice muzea se pravidelně obměňuje a přináší nová témata, která se zaměřují na nejvýznamnější tvůrce a díla v historii umění.

Většina exponátů Telč-Avivského muzea umění je dílem izraelských umělců, ale muzeum také obsahuje umělecké díla z celého světa. Expozice zahrnuje například obrazy, sochy, grafiky, fotografie a další umělecká díla.

Muzeum se soustředí i na vzdělávací aktivity pro děti i dospělé. Nabízí například různé workshopy, kurzy kreslení, malování a řemeslné aktivity. Umožňuje také návštěvníkům získat lepší přehled o izraelské umělecké scéně a její historii.

Pokud tedy přemýšlíte kam vyrazit na dovolenou a chcete navštívit jedno z nejvýznamnějších uměleckých muzeí v Izraeli, Telč-Avivské muzeum umění by nemělo chybět na vašem seznamu. Muzeum nabídne nejen krásné umělecké díla, ale i zajímavé a inspirativní zážitky.


Počasí Izrael Telč-Avivské muzeum umění


Izrael je země, která se rozkládá na ploše necelých 22 tisíc kilometrů čtverečních s různorodým podnebím, které je ovlivněno polohou na křižovatce tří kontinentů - Asie, Afriky a Evropy. V Tel Avivu, největším městě Izraele, se nachází Tel-Avivské muzeum umění, které patří k nejvýznamnějším kulturním institucím této země. Jaké je však počasí v Tel Avivu?

Tel Aviv se nachází na pobřeží Středozemního moře a má středomořské podnebí. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 17 °C s minimálními teplotami okolo 8 °C. V létě jsou teploty vysoké, až kolem 30-35 °C. Největší srážky jsou v zimě, konkrétně v lednu a únoru, kdy prší přibližně 100 mm srážek. V létě je období sucha, kdy srážky jsou velmi vzácné. Nejvhodnější období pro návštěvu Tel Avivu je proto na jaře (březen až duben) a na podzim (říjen až listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky není mnoho.

Tel-Avivské muzeum umění se nachází v samém srdci Tel Avivu a nabízí neobyčejnou příležitost vidět mnoho významných uměleckých děl. Galerie se skládá z několika stálých sbírek: moderní a kontroverzní umění, umělecké dílo Reuvena Rubina, umění ze středomořských oblastí, díla z Asie, Afriky a Ameriky a sbírky designu a fotografie. Kromě stálých sbírek se v Tel-Avivském muzeu umění také konají dočasné výstavy a umělecké akce, které jsou populární mezi místními a turisty.

Celkově lze říci, že Tel Aviv je zajímavé město, které nabízí mnoho kulturního i uměleckého bohatství. Tel-Avivské muzeum umění je významným příkladem kulturní instituce této země, která poskytuje možnost vidět krásné výstavy a umělecká díla. Zajisté stojí za návštěvu pro všechny milovníky umění a kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Telč-Avivské muzeum umění


1. Jaké jsou otevírací hodiny muzea?
Otevírací hodiny muzea jsou většinou od neděle do pátku od 10:00 do 18:00. Ve čtvrtek jsou otevírací hodiny prodlouženy až do 21:00 a v sobotu je muzeum zavřené.

2. Jak se dostat do muzea?
Muzeum se nachází v centru Tel Avivu a je snadno dostupné městskou dopravou či taxíkem.

3. Kolik stojí vstupné do muzea?
Vstupné do muzea se liší v závislosti na věku a platební kapacitě návštěvníků. Studenti, senioři a děti mají slevu. Podrobné informace o cenách vstupného jsou k dispozici na webových stránkách muzea.

4. Jaké jsou hlavní výstavy, které muzeum momentálně nabízí?
Muzeum pravidelně pořádá výstavy současného umění, ale také expozice historického umění. Zdroj aktuálních výstav a expozic je k dispozici na oficiálních webových stránkách muzea.

5. Je v muzeu možné využít průvodcovské služby?
Ano, muzeum nabízí průvodcovské služby pro skupiny návštěvníků, které musí být předem objednány. Průvodcovské služby jsou zpoplatněny.

6. Je v muzeu povoleno fotografování?
Fotografování je v muzeu povoleno pouze za předpokladu, že návštěvník respektuje pravidla týkající se ochrany uměleckých děl. V některých výstavních sálech je fotografování zakázáno.

7. Je v muzeu možné zakoupit suvenýry a dárky?
Ano, v muzeu je k dispozici obchod se suvenýry a dárky, kde návštěvníci mohou zakoupit například reprodukce uměleckých děl, knihy nebo designové předměty.

8. Je nutné vstupenky na výstavy rezervovat předem?
Rezervace vstupenek na výstavy není nutná, ale v případě velkého zájmu o určitou výstavu se může stát, že na místě budou vstupenky vyprodané. V takovém případě je vstupenka možná pouze na základě předchozí rezervace.


Ubytování Izrael Telč-Avivské muzeum umění


Izrael Telč-Avivské muzeum umění (anglicky Tel Aviv Museum of Art) je jedním z nejvýznamnějších kulturních institucí v Izraeli a zároveň jednou z nejvýznamnějších galerií moderního a současného umění na Blízkém východě. Muzeum se nachází v centru Tel Avivu a nabízí celou řadu zajímavých uměleckých sbírek.

Pokud hledáte možnost ubytování v blízkosti Telč-Avivského muzea umění, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů v okolí. Jedním z nejluxusnějších možností je pětihvězdičkový hotel The Norman Tel Aviv. Tento historický hotel, který byl renovován a přeměněn na luxusní hotelový komplex s moderním interiérem, se nachází pouhých pár kroků od Telč-Avivského muzea umění. Hotel nabízí exkluzivní pokoje a apartmány s balkony a výhledem na město, stejně jako soukromý bazén a fitness centrum. Hosté si mohou vychutnat jídlo v jednom z hotelových restaurací nebo se jen tak projít po přilehlých ulicích, kde najdou mnoho dalších restaurací a kaváren.

Další možností ubytování v blízkosti Telč-Avivského muzea umění je Boutique hotel Rothschild 22. Tento designový boutique hotel se nachází na Rothschildově bulváru, nejpopulárnější ulici v Tel Avivu, a nabízí moderní a stylové pokoje a apartmány, vybavené výhradně módním nábytkem a předměty od izraelských návrhářů a umělců. Hotel Rothschild 22 má také krásnou střešní terasu s výhledem na město a nabízí snídani a lehké občerstvení.

Další možností ubytování v blízkosti Telč-Avivského muzea umění je luxusní apartmánový komplex Sea N'Rent. Tyto apartmány se nacházejí ve vzdálenosti přibližně 10 minut chůze od muzea. Apartmány jsou prostorné, moderní a nabízejí plně vybavenou kuchyň a výhled na moře. Hosté mohou také využívat krytý bazén a fitness centrum.

Celkově lze říci, že pro hosty hledající ubytování v blízkosti Telč-Avivského muzea umění je Tel Aviv plný možností. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, designový boutique hotel nebo prostorný apartmán, najdete zde mnoho možností, které vám umožní objevit nádherné umělecké sbírky v Telč-Avivském muzeu umění.


Letenka Izrael Telč-Avivské muzeum umění


Izrael Tel-Avivské muzeum umění (The Israel Museum) je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Izraeli. Nachází se ve městě Jeruzalém a je domovem více než 500 000 uměleckých děl a artefaktů.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit toto fascinující místo, je nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, letecky. Fluktuace v cenách letenek bývají v různých sezonách, ale většina leteckých společností nabízí pravidelné linky mezi Tel Avivem a Jeruzalémem.

Izrael Tel-Avivské muzeum umění se skládá z několika sekcí, které zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla, etnografické sbírky, jakož i avantgardní a současné umění.

Mezi stálé výstavy patří například expozice biblického období, které prezentují důležité biblické příběhy prostřednictvím archeologických artefaktů. V této části jsou také vyobrazeny rekonstrukce chrámů, dedikovaných bohům a celé množství dalších dekorativních objektů.

Dále se lze podívat např. na výstavy tradičního umění a uměleckých děl z různých období. Ty představují nejen různé žánry, ale také různé techniky, které v průběhu let používali umělci v regionu.

Muzeum nabízí také výstavy pandanů, které zmíněné archeologické artefakty srovnávají se současným uměním a designem.

Kromě toho muzeum nabízí i mnoho dočasných výstav a speciálních programů, které mají přitahovat mezinárodní návštěvníky. A protože se nachází v samém srdci Jeruzaléma, můžete si během své návštěvy prohlédnout i krásy této historické a náboženské oblasti západního Jeruzaléma.

Pokud tedy plánujete návštěvu Izraele a máte rádi umění, nezapomeňte si vyzkoušet letenku do Tel Avivu a zároveň si užít kout historie, o které jste možná nikdy neslyšeli předtím. Izrael Tel-Avivské muzeum umění je určitě jedním z nejlepších míst, co si cestovatelé mohou v této oblasti užít.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky