Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Itálie Ravello

Dovolená Itálie Ravello


Itálie je země plná krásných měst a míst k návštěvě, ale pokud hledáte perfektní cíl pro dovolenou, která vám nabídne naprostý klid a pohodlí, měli byste se podívat na nádherné město Ravello. Rozkládající se na vrcholcích hor nad Amalfijským pobřežím, Ravello je v současné době malým, ale velmi oblíbeným turistickým střediskem, kde najdete fantastickou kuchyni, úžasnou přírodu a neuvěřitelné umění.

Začněte návštěvou Villa Rufolo. Tato nádherná vila pochází z 13. století a je jedním z nejznámějších turistických přímořských památek v Ravello. Vila nabízí fantastický výhled na Amalfijské pobřeží a nabízí návštěvníkům řadu překrásných zahrad a ornamentálních fontán. Vila Rufolo je také domovem berlínského filharmonického orchestru, který každoročně v létě pořádá hudební festival. Pokud máte rádi hudbu, doporučujeme si to nenechat ujít.

Dalším místem, které byste měli navštívit v Ravello, je Villa Cimbrone. Tato nádherná vila pochází z 11. století a je obklopena nádhernou zahradou. Hned na vstupu do zahrady se můžete nechat okouzlit zříceninami Apollónova chrámu a pokračovat dál k divadle. To je něco, co nelze během vaší cesty Ravello vynechat. Divadlo nabízí úchvatný výhled na pobřeží a na jasné dny můžete vidět i vzdálený ostrov Capri.

Pokud si chcete užít dovolenou v klidu a v relaxační atmosféře, můžete si odpočinout v některé z mnoha kaváren, které se nacházejí ve městě. Nabízejí nejen vynikající kávu, čaj a dorty, ale také nádherný výhled na celé město a okolní krajiny. Můžete tak ztratit hodiny svého dne, poslouchat hudbu, sledovat okolní krajiny a užívat si Ravello plnými doušky.

Posledním, ale ne méně důležitým místem k návštěvě v Ravello je kostel Svatého Františka. Tato krásná katedrála pochází ze 14. století a nabízí nejen klid a tichou atmosféru, ale také řadu malovaných obrazů a soch. Pokud máte rádi umění, toto místo vás jistě nadchne.

V Ravello najdete skvělé ubytování, řadu restaurací a mnoho dalších míst k návštěvě. Pokud se chcete vyzbrojit proti davy turistů, doporučujeme návštěvu mimo hlavní sezónu. To by vám mohlo poskytnout vynikající příležitost k ochutnání nádherného jídla a k užití si klidu a relaxace, které město nabízí. Ravello je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii a ideálním místem pro perfektní dovolenou. Ať už jste cestovateli, umělci nebo jen milovníky pohody a krásy, Ravello je tím pravým místem pro vás.


Letenka Itálie Ravello


Letenka do Ravello: Krásné italské městečko s nevšední atmosférou

Jedno z nejkrásnějších městeček světa se nachází na úpatí Apenin v jižní Itálii. Ravello v regionu Campagna nabízí turistům z celého světa neuvěřitelnou atmosféru a nádherné scenérie. Pokud od něj nechcete být příliš vzdáleni, je to jen pár kilometrů od pobřežních letovisek jako jsou Amalfi či Positano.

Mnoho návštěvníků odjíždí z Ravela nadšených a spokojených. Proč tedy nezkusit si letenku právě do tohoto malého městečka? Pro aspoň chvíli si odpočinout a cejtite nepopsatelnou atmosféru jižní Itálie.

Historie Ravela sahá více než tisíc let zpět. V tomto městě se nachází řada památek a zajímavostí, z nichž některé jsou zapsány do seznamu Unesco. Svoji historii si můžete prohlédnout například v kostelech San Giovanni del Toro a Santa Maria a Gradillo. Při prohlídce se rozhodně nudit nebudete.

Kromě kulturních památek si samozřejmě užijete také krásnou přírodu. Máte-li rádi pěší túry, neváhejte vyrazit na vrcholky Apenin v okolí městečka. Uvidíte odtud krásný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajiny.

Ravello je také místem, kde se koná řada kulturních akcí a festivalů. Ty jsou často spojeny s hudbou, uměním a literaturou. Nejvýznamnější festivaly jsou Ravello Festival a Wagnerův festival. Na nich se setkáte s těmi nejlepšími umělci současnosti/ a klasické hudby z celého světa.

Nad městečkem se tyčí středověký hrad, který byl v průběhu let obýván apatickými mnichy a později i vláčenými rodinami. Tento krásný hrad je jednou z nejpamátkově nejcennějších budov města.

No a naprosto roztomilými jsou zdejší uličky, které svými malebnými zákoutími nabízejí parádní zážitek při procházení.

Celkově lze říci, že tento kousek jižní Itálie jen tak neuvidíte, a z Ravela se můžete vrátit rozmanitými zážitky, které budete moci načerpat jedině zde. Užijte si to!


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravello


1. Jak se dostat do Ravello?

Nejlepší možností je cestovat do nejbližšího letiště v Neapoli a odtud pokračovat vlakem nebo autobusem. Doplňkovou alternativou může být pronájem auta nebo taxi služby.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ravello?

Nejlepší období pro návštěvu města je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a turistický ruch je menší. Léto je sice neživý a plné akcí a festivalů, ale je nutné počítat s častými dešti a velkým počtem turistů.

3. Co vidět v Ravello?

Ravello je známý svými krásnými zahradami jako Villa Cimbrone a Villa Rufolo, kde můžete obdivovat výhledy na pobřeží. Dále stojí za návštěvu katedrála San Pantaleone, která je architektonický skvost.

4. Kam se ubytovat v Ravello?

V Ravello jsou k dispozici mnoho kvalitních hotelů a penzionů. Mezi nejznámější patří Hotel Palumbo Ravello, Belmond Hotel Caruso a Palazzo Avino.

5. Jaký je místní jazyk v Ravello?

Italština je oficiálním jazykem v Ravello a obecně v celé Itálii. Většina lidí mluví anglicky a některé místní obyvatele mluví také německy a španělsky.

6. Jaký je místní klimatický podnebí v Ravello?

Ravello má středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota léta dosahuje přibližně 25 stupňů Celsia, zatímco teploty zimních měsíců se pohybují kolem 10 až 15 stupňů.

7. Jak ochutnávat místní kuchyni v Ravello?

Místní restaurace nabízejí tradiční italská jídla, jako jsou těstoviny, pizza a mořské plody. Doporučujeme navštívit místní trhy a výběr čerstvých ingrediencí, abyste si mohli vytvořit vlastní speciální italské jídlo.


Počasí Itálie Ravello


Itálie je země s bohatou historií a kulturou, ale také s rozmanitým klimatem v závislosti na regionu. Ravello, malé městečko v provincii Salerno v oblasti Kampánie, leží na pobřeží Amalfi a má typicky středomořské klima s mírnými zimami a teplými léty.

Léto v Ravello začíná v červnu a končí v září, kdy jsou teploty nejvyšší a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C. V noci se ochladí na příjemných 20 °C. Pláže jsou ideální pro koupání a slunění, a navíc v této oblasti bývá vyšší vlhkost, která zvyšuje pocit tepla.

Podzim v Ravello trvá od října do listopadu a je charakteristický mírným podnebím. Teploty klesají na průměrných 17 °C během dne a 12 °C v noci a den krátí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné barvy podzimu a měkké světlo.

Zima v Ravello je mnohem milejší, než v jiných částech Evropy. Během prosince a ledna se teploty pohybují kolem 13 °C a v noci mohou klesnout až na 8 °C. V případě sněhu není nutné se obávat, v této oblasti je velmi málo sněhových srážek.

Jaro v Ravello je krásně, čerstvé a plné květů. Během března a dubna se teploty zvyšují a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 20 °C. Tyto měsíce jsou ideální pro turistiku, navštívit národní park Cilento nebo prozkoumat historické památky a zajímavosti.

Celkově je Ravello a oblast Kampánie skvělým místem pro návštěvu během celého roku. Pokud toužíte po letních plážových dovolených, nebo upřednostňujete procházky v zimě, najdete zde co hledáte. Navštivte Ravello a užijte si krásy Středomoří!


Ubytování Itálie Ravello


Italské městečko Ravello leží na pobřeží Amalfi na jižním pobřeží Itálie. Obklopen vesnicí s krásnou zelenou krajinou, Ravello nabízí impozantní výhled na Tyrhénské moře. Mezi turisty je Ravello velmi oblíbené kvůli svému romantickému charakteru a nádherným historickým památkám. Pokud hledáte pro své turné na pobřeží Amalfi ubytování, může Ravello být skvělou volbou.

Hotel Palumbo

Jde o jedno z nejluxusnějších ubytování v Ravello. Palumbo se nachází v historické vile z 12. století s ohromujícím výhledem na pobřeží Amalfi. Hotel poskytuje bohaté zázemí pro hosty, jako třeba venkovní bazén, terasu pro opalování a tradiční italskou restauraci. Hosté si mohou vybrat z jednotlivých pokojů a apartmánů, každý pokoj je opatřené starobylým nábytkem a uměleckými díly.

Hotel Villa Cimbrone

Hotel Villa Cimbrone je další úchvatný hotel v Ravello. Tento luxusní hotel se nachází v bývalém klášteře na okraji města. Kromě úžasné polohy hotelu, hosté mohou užívat překrásné zahrady se sochami, květinovými porosty a elegantními fontánami. Hotel nabízí rozsáhlý výměr pokojů a apartmánů s klimatizací, Wi-Fi, minibarem a satelitní televizí.

Hotel Bonadies

Pokud hledáte spíše cenově dostupné ubytování v Ravello, může se Vám líbit Hotel Bonadies. Nachází se pár kroků od města a je vybaven většinou, mohou se zde nacházet nadstandardní služby jako venkovní bazén, sluneční terasu a nealkoholický bar. Hotel nabízí mnoho pokojů k výběru a všechny jsou vybaveny soukromým balkónem a výhledem na pobřeží Amalfi.

V Ravello lze najít ubytování pro každý rozpočet a každé preference. Pokud hledáte luxusní nebo cenově dostupné hotely, nebo si chcete zarezervovat byt skrze Airbnb, můžete být jisti, že si můžete užít svůj pobyt v této nádherné italské destinaci. Ravello nabízí různé kulturní a historické památky, zahrady, kde se mohou turisté procházet a vychutnat si nádherný výhled na moře, a také přístup k nedalekým plážím, které jsou ideální pro plavání a koupání.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky