Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Irsko Achill Island

Počasí Irsko Achill Island


Irsko je země, kde se počasí může rychle měnit během krátké doby. Tento fakt platí i pro Achill Island, který se nachází na západním pobřeží země. Achill Island je největší ostrov v oblasti Mayo a jedním z nejkrásnějších míst v Irsku. Ostrov láká návštěvníky zejména svou přírodní krásou a neuvěřitelně malebnými scenériemi.

Počasí na Achill Island se tedy může výrazně měnit během dne a v závislosti na ročním období. V létě se na Achill Island dostaví teploty nad 20°C, ale průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C. Zatímco v zimě se teploty pohybují mezi 5-10 °C. V období mezi říjnem a únoru se na Achill Island běžně objevují silné vichřice, které mohou výrazně ovlivnit pobyt na ostrově. Tyto vichřice jsou způsobovány tzv. atlantickými cyklónami, které přinášejí silný vítr a deště.

Přestože počasí na Achill Island není vždy ideální, návštěvníci si mohou užít krásné scenérie a přírodu, která ostrov nabízí. Achill Island je známý svými úchvatnými plážemi, divokými útesy a nádhernými horami. Návštěvníci si mohou vychutnat procházky po vlnících se zelených kopcích, procházky kolem jezer a vodopádů, západy slunce nad Atlantikem a mnoho dalšího.

Jednou z atrakcí, která by se neměla nechat ujít, je návštěva historických ruin bývalého kláštera Achill, které byly postaveny v 12. století. Ostrov má také mnoho tradičních hospod a restaurací, které nabízejí skvělé jídlo a pití a kde můžete ochutnat místní speciality.

Pokud plánujete návštěvu Achill Island, pak se doporučuje obléci si přizpůsobivé oblečení a být připraven na změny počasí. To vám umožní užít si krásný ostrov bez ohledu na zimu nebo léto.


Letenka Irsko Achill Island


Irsko je země plná krásných a malebných ostrovů, které lákají turisty z celého světa. Pokud máte rádi přírodu, klid a romantiku, Achill Island je pro vás tím pravým místem k návštěvě.

Achill Island se nachází v severozápadní části Irska a je největším ostrovem v zemi. Oblast je obdařena překrásnou přírodou, úchvatnými výhledy na oceán a bohatou historií. Akvamarínové vody a nedotčené pláže lákají k nechávání starostí všedního dne a přesunu do této malebné oblasti.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Achill Island, můžete si najmout vlastní auto nebo se prozkoumávat pěšky a užívat si na plné čáře krásy ostrova. Pokud budete mít chuť na koupání, můžete se vplavit do teplých vod a relaxovat na pláži Dollar Bay. Pokud se užíráte nadlouho a hledáte něco, co vás zaujme, vydejte se po stezce Great Western Greenway, která se rozprostírá po celém ostrově.

Na ostrově najdete také mnoho historických a kulturních památek, jako je Achill Beg Island, klášter Kildamon, hrad Kildamhnait a mnoho dalších. Ostrov je plný tradičních kopcovitých domů, které vás přenesou do minulosti a uvědí vás do období starých tradic a zvyků.

Achill Island je také známým turistickým centrem a poskytuje mnoho turistických zařízení a aktivit. Pro milovníky vodních sportů je zde k dispozici široká škála aktivit, jako jsou plachtění, kajak, Rybaření a surfování. Pokud máte chuť na mírnou adrenalinovou nálož, můžete také vyzkoušet horolezectví a Výlety na kajaku.

Nakonec, nejdůležitější rozhodnutí v případě cesty na Achill Island je vybrat si správnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Irska, z nichž mnohé lze zakoupit za velmi přijatelné ceny. Doporučujeme porovnat ceny různých leteckých společností a nalézt pro sebe tu nejlepší.

Achill Island je malebná oblast Irska plná přírodních krás a historie. Pokud cestujete do této oblasti, nezapomeňte navštívit místní památky a užít si vodní sporty. Zendesk Guide vám pomůže s informacemi o ubytování a dalších turistických informacích, aby vám pobyt na Achill Islandu byl co nejpříjemnější.


Dovolená Irsko Achill Island


Asistent: Jaká délka článku je požadovaná?

Článek by měl mít v délce cca 600-800 slov. Děkuji!

Jedno z nejkrásnějších míst v Irsku, které stojí za návštěvu, je Achill Island. Je to největší ostrov v Irsku a nalézá se na západě země, nedaleko od města Westport.

Achill Island je plná historie a krásného přírodního prostředí. Ať už máte zájem o procházky v přírodě nebo o odpočinkovou dovolenou na pláži, Achill Island má pro každého něco.

Co je na Achill Island zajímavé?

Achill Island je plná nádherných pláží - včetně silver strand, kde se můžete koupat v průzračném moři. Ostrov je také domovem pro nejstarší hospodu v Irsku nazvanou The Achill Head Hotel. Tato hospoda se nachází v srdci ostrova a nabízí tradiční irské jídlo a drinky.

Achill Island je také plná historie - můžete navštívit Achill Island Heritage Centre a objevit mnoho informací o historii ostrova a jeho lidí. Kromě toho by měli turisté navštívit Westport House, který je největší historickou památkou v Irsku. Tento historický dům a zámek s velkou zahradou a jazýčkem je nejlepším místem, kde si můžete vychutnat kouzlo starobylého Irsku.

Sportovní aktivity na Achill Island

Achill Island má také mnoho aktivit pro sportovce. Turisté by se měli pokusit projet se na koni po krásné krajině nebo na kole po přírodě. Jsou také k dispozici společnosti, které organizují rybolovné výlety a jiné vodní aktivity, jako je například windsurfing nebo jachting.

Achill Island je také ideálním místem pro milovníky golfového sportu. Ostrov má 9 jamkové hřiště s krásnými výhledy na moře.

Zažijte irskou kulturu na Achill Island

Aby byla vaše dovolená úplná, měli byste se také pokusit zažít irskou kulturu. Můžete navštívit Achill Island Art Gallery nebo si užít skvělou irskou hudbu v jedné z místních hospod.

Jak se dostat na Achill Island?

Achill Island je přístupná auto nebo autobusem. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto a projet se po známé Wild Atlantic Way, jedné z nejkrásnějších cest v Evropě.

Výlet na Achill Island je nezapomenutelný zážitek a ideální destinací pro ty, kteří si chtějí užít krásnou přírodu a historii. Pokud iskladaní turisté chtějí zažít Irsko v jeho plné kráse, Achill Island je pro ně tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Achill Island


1. Jak se dostat na Achill Island?
- Nejlepší způsob je autobusem z města Westport nebo k pronájmu auta. Na ostrov se dá dostat také trajektem z města Roonagh.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Achill Island?
- Nejlepší doba na návštěvu Achill Island je od dubna do října. V létě bývá teplota příjemná a více možností na outdoorové aktivity.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce na Achill Island?
- Nejznámější atrakcí na Achill Island je ruiny Deserted Village a Keem Bay, která nabízí úžasný výhled na Atlantik.

4. Kde se nejlépe ubytovat na Achill Island?
- Achill Island nabízí širokou škálu ubytování od hotelů po bed and breakfast. Doporučujeme se ubytovat v oblasti Keel a Dooega.

5. Jaké jsou možnosti outdoorových aktivit na Achill Island?
- Na Achill Island si můžete užívat pěší turistiku, horskou cyklistiku, jízdu na koni a surfování. Ostrov má také několik golfových hřišť.

6. Kde se najíst na Achill Island?
- Na ostrově najdete několik místních hospod a restaurací, které nabízejí tradiční irská jídla jako jsou ryby a ovoce moře.

7. Zda-li je nutné mít při návštěvě Achill Island očkování proti nějakým nemocem?
- Při vstupu na území Irska nejsou nutná žádná očkování, avšak doporučujeme si zkontrolovat aktuální zdravotní situaci před cestou.


Ubytování Irsko Achill Island


Achill Island je největší a nejzápadnější ostrov v irském souostroví. Nachází se u západního pobřeží Irska, nedaleko od města Westport. Ostrov je populárním turistickým cílem, díky svému krásnému přírodnímu prostředí a množství turistických atrakcí. Pokud plánujete navštívit Achill Island, budete potřebovat ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností.

Hotel Achill Cliff House

Jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Achill je Achill Cliff House. Hotel se nachází na útesu s krásným výhledem na oceán a nabízí hostům jedinečný zážitek. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí vynikající výhled na okolní krajinu. Kromě ubytování si můžete užít i wellness a fitness centrum, které jsou součástí hotelu.

Horské chaty a kempování

Pro ty, kteří hledají způsob, jak strávit noc ve skutečné divočině, jsou tu horské chaty a kempování. Můžete si pronajmout chatu, kde strávíte noc v objetí přírody. K dispozici jsou i kempy, kde si můžete postavit stany a užít si krásy ostrova během noci.

Ubytování ve městě Keel

Ve městě Keel najdete mnoho ubytovacích zařízení. Od levných hostelů a penzionů až po luxusní apartmány, můžete si vybrat dle svých preferencí. V místních restauracích a kavárnách můžete ochutnat místní speciality a vychutnat si atmosféru města.

Ubytování u rodiny

Ubytování u místní rodiny může být nejen ekonomickým řešením, ale také skvělou příležitostí pro poznání kultury a tradic ostrova Achill. Mnoho místních rodin nabízí pronájem pokojů svým hostům a ochotně vám pomohou s jakýmkoliv dotazem, který máte.

Celkově lze říci, že Achill Island nabízí mnoho možností pro ubytování. K dispozici jsou luxusní hotely, útulné pensiony, kempy a horské chaty. Vyberte si podle svých preferencí a užijte si pobyt na tomto krásném irském ostrově.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky