Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Francie Aix-en-Provence

Počasí Francie Aix-en-Provence


Aix-en-Provence se nachází v jižní Francii a je hlavním městem departementu Bouches-du-Rhône. Město je známé pro své umělecké dědictví, krásné ulice a historické stavby. Kromě toho je Aix-en-Provence také oblíbeným turistickým cílem díky svému příjemnému středomořskému klimatu.

Klima v Aix-en-Provence je typicky středomořské, což znamená teplá léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě často přesahuje 30 stupňů Celsia, přičemž nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou maximální teplotou 31 stupňů Celsia. Léto je obdobím vysokých teplot, suchého počasí a slunečných dní. Srážky jsou vzácné a jsou nejvyšší v zimě.

Zima v Aix-en-Provence je mírná s průměrnou minimální teplotou okolo 5 stupňů Celsia. Nejstudenějším měsícem je leden s průměrnou minimální teplotou 2 stupně Celsia. Srážky jsou vyšší než v létě, přičemž největší množství srážek spadne v listopadu a prosinci.

Jaro a podzim jsou obdobím přechodu mezi létem a zimou. Teploty jsou příjemné a srážky jsou nižší než v zimě, ale často se mohou vyskytnout deštivé dny. Toto období je vhodné pro turisty, kteří chtějí uniknout horkým letním dnům.

Celkově je počasí v Aix-en-Provence velmi příjemné a ideální pro návštěvu města a jeho okolí. Léto je dobrým obdobím pro plážové aktivity a návštěvy krásných parků a zahrad. Turisté mohou také využít koupání v privátních bazénech nebo v moři. Září a říjen jsou vhodné pro návštěvy vinic a kopcovité krajiny Provence. Zima a jaro jsou obdobím pro prohlídku památek a kulturních akcí v centru města.

Ať už se rozhodnete navštívit Aix-en-Provence v létě nebo v zimě, můžete se těšit na příjemné počasí a krásnou atmosféru jižní Francie.


Dovolená Francie Aix-en-Provence


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě díky své bohaté historii, kultuře, jazyku, jídle a poklidnému životu při stolici. Mezi mnoha zajímavými destinacemi v této zemi najdete město Aix-en-Provence. Toto malé město se nachází v departementu Bouches-du-Rhône v regionu Provence-Alpes-Cote d'Azur, jehož krásu obdivovali umělci jako Cézanne nebo Hemingway.

Aix-en-Provence je překrásné místo s historickými památkami, úchvatnou architekturou a skvělými restauracemi a kavárnami. Když navštívíte toto místo, zjistíte, proč je to jedna z nejoblíbenějších destinací v jižní Francii.

Jako turista byste měli začít své putování po městě na Place d'Albertas, což je krásné náměstí s fontánou, připomínající arcidiecézní palác. Toto centrum města je plné kamenných budov a úzkých uliček plných obchodů. Kromě toho ve městě najdete řadu muzeí a galerií.

Pokud rádi utrácíte peníze v obchodech, zajděte do Rue des Bédarrides, Rue Gaston de Saporta nebo Rue Aude. Tyto ulice nabízejí širokou škálu obchodů se značkovým oblečením, módními doplňky a stylovým nábytkem.

Pro milovníky zahrady se nabízí návštěva Garden of Pavillon-de-Garcia. Tento park byl kdysi sídlem slavného aixského dramatika Garcii Lopeze de Vega.

Dalšími zajímavými památkami, které byste neměli opomenout, jsou: Fountaine des Quatre-Dolphins, Různé kostely, Katedrála Saint-Sauveur, Královský Palác a Muzeum Aix-en-Provence.

A když jste vyčerpali své tělo a mysl, čas na kulturní zážitky. Město nabízí celou řadu kulturních akcí, například uměleckých výstav, operních představení, koncertů a divadelních představení.

Abychom to shrnuli, návštěva Aix-en-Provence je nezapomenutelným zážitkem. Je to krásné město s bohatou historií a kulturou, kde najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste se cítili šťastní a spokojení. Tak neváhejte a naplánujte si svou dovolenou a uvidíte naprosto neuvěřitelná místa!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Aix-en-Provence


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence?

Nejlepší doba na návštěvu Aix-en-Provence je od dubna do října, kdy je počasí nejteplejší a slunečné.

2. Jak se dostat do Aix-en-Provence?

Do Aix-en-Provence se lze dostat letecky, vlakem, autobusem nebo autem.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v Aix-en-Provence patří katedrála Saint-Sauveur, muzeum Granet, Cours Mirabeau, Cezanneova trasa, zámek La Coste a mnoho dalších.

4. Jaká je místní kuchyně v Aix-en-Provence?

Tradiční místní kuchyně v Aix-en-Provence zahrnuje rybí pokrmy, zeleninové saláty, kozí sýr, olivový olej a vína z regionu Provence.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence?

Nejlepší pláže v okolí Aix-en-Provence se nacházejí v oblasti Cassis a La Ciotat. Mezi nejpopulárnější patří Plage du Bestouan, Plage du Grand Large a Plage du Mugel.


Letenka Francie Aix-en-Provence


Pokud plánujete navštívit jihovýchodní Francii, Aix-en-Provence by mohl být vaším ideálním cílem. Tento malý, ale překrásný město je známý svými malebnými uličkami, historickými památkami, uměleckými muzei a především svým slavným kulturním dědictvím.

Abyste se sem dostali, musíte zakoupit letenku do Francie, a to přímo do nedalekého letiště Marseille Provence. Toto letiště je vzdáleno přibližně 25 kilometrů od Aix-en-Provence a nabízí širokou škálu letů z celého světa.

Jakmile přistanete v letišti Marseille Provence, můžete si pronajmout auto, chytit autobus nebo využít služby taxislužby, aby se dostali do Aix-en-Provence. Cesta v autě trvá přibližně 25 minut a nabízí nádherný výhled na krajiny Provence.

Aix-en-Provence je starobylé město s bohatou historií a kulturními dědictvím. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála svatého Salvátora, fontána Rotunda, Arc de Triomphe a muzeum Granet. Navštivte Place des Four-Dauphins a Place des Quatre-Dauphins, odhalíte zde krásné fontány a stavby. Je také vhodné navštívit krásnou palácovou zahradu - Jardin des Quatre-Dauphins a Parc Jourdan.

V samotném centru města je plno uměleckých galerií a spousty kaváren, kde se můžete posadit a projít se po slavné Cours Mirabeau. Návštěva Aix-en-Provence by nebyla úplná bez návštěvy trhů Provence. Tyto trhy se konají denně a nabízejí návštěvníkům místní speciality, koření, potraviny, květiny a umělecké předměty.

Zkrátka, letenka do Aix-en-Provence nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o kulinářské zážitky, kulturní památky nebo jen krásné ulice a náměstí, Aix-en-Provence je místo, které stojí za to navštívit.


Ubytování Francie Aix-en-Provence


Francie je známa krásnými městy, kulturním dědictvím a překrásnou přírodou. Aix-en-Provence je jedním z těchto míst, které si turisté obvykle nenechají ujít.

Aix-en-Provence je město ležící v jihovýchodní Francii a patří mezi nejstarší města této země. Své neokázalé jméno získalo díky nádhernému prostředí, ve kterém se nachází – uprostřed Sainte Victoire hory a okolních vinic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Aix-en-Provence, budou mít na výběr z mnoha hotelů, penzionů a apartmánů. Nabídku ubytování v tomto městě lze rozdělit na několik kategorií – od levných a jednoduchých možností pro turisty s nižším rozpočtem, až po luxusní hotely s vysokou úrovní služeb.

Pro turisty s omezeným rozpočtem je ideální volbou ubytování v jednom z levnějších hotelů nebo penzionů. Tyto možnosti ubytování se obvykle nacházejí v okrajových částech města, kde cena za nocleh začíná na 30 € až 40 € na osobu. Takovéto ubytování nenabízí luxusní služby jako jsou restaurace či bazény, ale jsou skvělou volbou pro turisty, kteří hledají pouze čisté, jednoduché a pohodlné ubytování.

Pro turisty, kteří si chtějí užít vysokou úroveň služeb, jsou k dispozici luxusní hotely a apartmány. Mnoho hotelů v Aix-en-Provence nabízí apartmány s kuchyňským koutem, ložnicemi a soukromými balkóny s pohledem na město. Tyto luxusní hotely se nacházejí obvykle v samotném srdci města. Cena za ubytování v těchto hotelech začíná na 150 € a může se vyšplhat až k 500 € za noc.

Pokud si přejete zažít opravdové Provence, můžete se ubytovat v jednom z mnoha bed and breakfast, které se nacházejí v této oblasti. Tato ubytování bývají obvykle součástí tradičních provensálských domů a nabízejí hostům nezapomenutelnou atmosféru. Navíc bývají levnější než luxusní hotely.

Pro všechny kategorie turistů je Aix-en-Provence skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Město nabízí mnoho kulturních a historických památek, nádhernou přírodu a mnoho možností pro nákupy a gastronomické zážitky. Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, budete určitě spokojeni s kvalitou a úrovní služeb.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky