Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Egypt Marsa Alam Port Ghalib

Dovolená Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egypt je jednou z nejžádanějších turistických destinací, plná exotického kouzla a fascinující historie. Pro mnoho turistů je Egypt synonymem pro Jízdu na velbloudovi, pyramidy a Nil. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Egyptě, zajímavou možností pro vás může být návštěva Marsa Alam a Port Ghalib.

Marsa Alam se nachází na jihu Egypta, na břehu Rudého moře a je velmi oblíbená u potápěčů díky svému úžasnému podmořskému životu. Zdejší vody jsou ideální pro pitný režim, koupání a potápění. Dále zde najdete zatopenou lagunu, pláže a mnoho malých ostrůvků.

Port Ghalib opět leží u Rudého moře, ale na severu od Marsa Alam. Je to moderní turistické městečko, kde můžete najít mnoho možností pro relaxaci, potápění a sportovní aktivity.

Mezi nejoblíbenější aktivity v Marsa Alam a Port Ghalib patří potápění. Je zde obrovské množství živého korálového útesu, což umožňuje snadné pozorování mnoha druhů ryb a mořských živočichů. V obou městech najdete řadu nabídek pro potápěčské kurzy a výlety. V Port Ghalib je také mnoho možností kitesurfingu, windsurfingu, plachtění, golfové hřiště a tenisové kurty.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat, jsou tu pláže s bílým pískem a čistou vodou Rudého moře. Pro milovníky wellness jsou zde luxusní spa centra nabízející kosmetické a wellness procedury. Pokud máte rádi noční život, Marsa Alam má mnoho barů a klubů s hudbou a tancem a Port Ghalib nabízí nákupní centra, kino a kasino.

Další místem, které by se mohlo stát zajímavým pro vaši návštěvu, je blízký národní park Wadi El Gemal, který je domovem pro mnoho druhů fauny a flóry, a také pro starodávné ruiny.

Pro plánování vaší dovolené v Egyptě byste neměli podcenit ani místní kuchyni. Města Marsa Alam a Port Ghalib nabízejí mnoho tradičních, arabských a přímořských restaurací s čerstvým rybím a mořským plody a zajímavými kořeněnými pokrmy.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Marsa Alam a Port Ghalib, můžete si být jisti, že uvidíte nádhernou přírodu a podmořský život. Ať už chcete aktivní dovolenou nebo jen odpočinek na pláži s prázdnou hlavou, Marsa Alam a Port Ghalib nabízejí dostatek možností pro všechny typy turistů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Port Ghalib


1. Kam se vydat na výlet v okolí Port Ghalibu?
V okolí Port Ghalibu lze navštívit např. Národní park Wadi el-Gamal, ostrov Marsa Mubarak nebo zátoku Sharm El Luli.

2. Jaké jsou pláže v Port Ghalibu?
Port Ghalib nabízí několik pláží, jako např. Marsa Shouna Beach, Coraya Beach nebo bránu k Mořským želvám.

3. Jaké aktivity se dají v Port Ghalibu podniknout?
V Port Ghalibu se můžete věnovat potápění, šnorchlování, surfování, rybaření, projížďkám na katamaránech či vodních skútrech.

4. Jaké jsou ceny v restauracích a na trzích v Port Ghalibu?
Ceny v restauracích a na trzích v Port Ghalibu se liší podle druhu zařízení. Většinou jsou ale nižší než v České republice.

5. Jsou v Port Ghalibu bezpečné podmínky pro turisty?
Port Ghalib je poměrně bezpečné místo pro turisty. Nicméně i zde je vhodné mít na mysli základní bezpečnostní opatření, jako např. nezapomenout na pas, udržovat opatrnou a respektující komunikaci s místními obyvateli a vyvarovat se nebezpečných lokalit v noci.


Letenka Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Pokud zvažujete dovolenou v Egyptě, určitě byste měli zvážit možnost návštěvy Marsa Alamu a Port Ghalibu. Tato oblast leží na jihovýchodním pobřeží Egypta a je známá svými prehistorickými městy a nádhernými korálovými útesy.

Nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je letadlem. Letenky na Egypt, Marsa Alam Port Ghalib jsou k dispozici v různých cenových kategoriích dle Vašich požadavků a preferencí. Letiště Marsa Alam se nachází asi 60 km od Port Ghalibu a je snadno dostupný od většiny evropských měst.

Jakmile se dostanete do Marsa Alamu a Port Ghalibu, máte před sebou rozmanitost zážitků a aktivit. Marsa Alam je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zjistit, co Egypt nabízí. Můžete se projet na velbloudech přes poušť, procházet se po rušné tržiště v Marsa Alam City nebo návštěvu národního parku Wadi el Gemal. V Port Ghalibu najdete mnoho luxusních hotelů, restaurací a lákavých obchodů, kde si můžete užít nakupování.

Pro ty, kteří si chtějí užít čas na pláži nebo pod vodou, nabízí Marsa Alam a Port Ghalib některé z nejlepších pláží a podmořských oblastí v Egyptě. Oblast je známa svými úžasnými korálovými útesy a bohatstvím mořského života. Můžete si vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a opravdu se nechat pohltit krásami podmořského světa.

Pokud hledáte dovolenou plnou zábavy, Marsa Alam a Port Ghalib nabízejí mnoho nočních klubů a barů, kde se můžete bavit se svými přáteli a poznávat místní kulturu.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že území Marsa Alamu a Port Ghalibu má značně stabilní politickou situaci a je oblastí, kterou je možné bez problémů prozkoumat.

Pokud hledáte ideální místo pro vaši další dovolenou, Marsa Alam a Port Ghalib jsou určitě skvělou volbou. Letenky Egypt Marsa Alam Port Ghalib jsou dostupné za přijatelné ceny a nabízejí překrásné zážitky pro ty, kteří je hledají.


Ubytování Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské město Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí překrásné pláže s křišťálově čistou vodou a korálové útesy, což jej dělá oblíbeným turistickým cílem.

Mezi nejoblíbenější ubytování patří letoviska v Port Ghalib. Toto letovisko leží na jihozápadě Marsa Alamu a nabízí luxusní apartmány a hotely, které jsou inspirací mnoha architektonickými stylemi. Tyto styly jsou snoubeny s moderními prvky, takže Port Ghalib nabízí komfortní a moderní ubytování.

K dispozici jsou různé druhy ubytování včetně prostorných apartmánů, rodinných pokojů a elegantních hotelových apartmánů pro ty, kteří hledají extra luxus a soukromí. Někteří mají výhled na přístav a na jihovýchod na Rudé moře.

V Port Ghalib najdete také několik restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídla a nápojů. Restaurace jsou otevřeny po celý den a nabízejí skvělé pokrmy inspirované místními specialitami a světovou kuchyní.

Pro ty, kteří potřebují zábavu, jsou v Port Ghalib k dispozici různé rozmanité aktivity včetně zážitkových sportů, jízdy na koni, šnorchlování a potápění do Rudého moře. Existuje také mnoho kulturních aktivit, jako jsou exkurze do místních oblastí a památek.

Pokud se rozhodnete navštívit Marsa Alam a chtěli byste se ubytovat v Port Ghalib, můžete si být jistí, že Vás zde nečekají jen hezké a komfortní ubytování, ale také zážitek z místní kultury a nádherného Rudého moře.


Počasí Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egypt je známý svými slunečnými podnebími a nádhernými scenériemi, včetně Jaderského moře. Marsa Alam a Port Ghalib se nacházejí na jižním pobřeží Egypta a jsou populárními turistickými destinacemi pro lidi hledající slunečné počasí a krásné pláže.

V Marsa Alamu a Port Ghalib jsou teploty během celého roku velmi teplé. Během letních měsíců, které zahrnují červenec, srpen a září, jsou teploty průměrně kolem 30-33 °C. V zimě, která trvá od listopadu do února, se teploty výrazně nezmění a zůstávají kolem 24-26 °C.

Díky místnímu podnebí jsou Marsa Alam a Port Ghalib ideálními místy pro potápění a další vodní aktivity. Voda v Jaderském moři je průzračná a teplá, což umožňuje snadné pozorování mnoha druhů ryb a korálů. Turisté se často potápějí v místech jako Dolphin House, Elphinstone nebo Abu Dabbab, kde mohou vidět žraloky, delfíny, karety a mnoho dalších mořských bytostí.

V Marsa Alamu a Port Ghalib však může být občas velmi silný vítr. Oblast má velký potenciál pro sporty jako windsurfing, kiteboarding nebo jachting, díky průměrné rychlosti větru kolem 20 uzlů, což umožňuje těmto sportům plně využívat své potenciály.

Celkově lze říci, že Marsa Alam a Port Ghalib mají velmi příjemné a slunečné počasí, které je ideální pro potápění, vodní sporty a relaxaci na pláži. Turisty naléhavě vyzýváme, aby se před odjezdem informovali o místních klimatických podmínkách a aby si s sebou vzali potřebné ochranné faktory a košile s dlouhým rukávem, abychom zabránili přepálení kůže.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky