Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Bulharsko Balčik

Dovolená Bulharsko Balčik


Dovolená v Bulharsku nabízí nejen krásné pláže a slunce, ale i zajímavé historické a kulturní památky. Mezi ně patří i malebné město Balčik, situované na pobřeží Černého moře.

Balčik je známý zejména díky svému zámku, který zde nechal postavit rumunský král Ferdinand I. v letech 1924-1936 pro svou manželku Marii. Tento zámek, inspirovaný architekturou orientu, je pojmenován po královnině rodném městě – Peleș. Je obklopen rozlehlými zahradami s výhledem na moře a nabízí možnost procházek v okolí. V areálu zámku se nachází také muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii a kultuře oblasti.

Kromě zámku nabízí Balčik i další atrakce. Turisté si mohou prohlédnout místní přístav, procházet se historickým centrem města nebo navštívit místní botanickou zahradu, která se rozkládá na ploše více než 65 hektarů. Tato zahrada, založená v roce 1940, je domovem pro mnoho zvláště chráněných druhů rostlin a je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě.

Dovolená v Balčiku je také ideální pro milovníky pláží. Město má několik krásných pláží, a to jak na okraji města, tak i v jeho blízkosti. Na plážích je možné si půjčit lehátka a slunečníky a využít také širokou nabídku vodních sportů.

Kromě toho je z Balčiku snadné podnikat výlety do okolí. Například do sousedního města Kavarna, kde se nacházejí další historické památky, jako například zřícenina římské pevnosti. Nebo do městečka Dobrič, které se nachází ve vnitrozemí a je považováno za kulturní centrum regionu.

V Balčiku najdou své místo také turisté, kteří se chtějí věnovat aktivnímu odpočinku. Město nabízí ty nejlepší podmínky pro cyklistiku, turistiku, ale také například golf.

Celkově lze říci, že Balčik nabízí širokou nabídku aktivit a zároveň krásné přírodní scenérie a historické památky. Do tohoto místa se vyplatí vyrazit jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi.


Počasí Bulharsko Balčik


Bulharsko je známé svojí příznivou teplotou, což je důvod, proč se každý rok tisíce lidí vydávají na dovolenou do této země. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější regiony Bulharska patří i Balčik s nádherným pobřežím Černého moře.

Celkové počasí v oblasti Balčiku

Balčik, stejně jako většina přímořských oblastí Bulharska, mívá v létě vysoké teploty. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje okolo 28°C a rozdíl mezi dnem a nocí činí zhruba 10°C. V noci se teplota snižuje na asi 18-20°C, takže pokud plánujete výlety do místních restaurací nebo barů, nezapomeňte si vzít s sebou oblečení na převlečení.

V září se teploty mírně snižují a v říjnu už bývá dost chladno na to, abyste se museli obléknout do kalhot a mikiny. V zimě, od listopadu do února, bývá většinou chladně a vlhko, teploty se pohybují okolo 6°C až 10°C. Proto je lepší Balčik navštívit v létě nebo na jaře.

Léto v Balčiku

V létě jsou teploty v Balčiku stále příjemné, ale také může být poměrně vlhko, obzvláště v červenci a srpnu. Mnozí lidé si užívají slunce a pláž, ale také musí být opatrní, aby se neopálili příliš. V létě také může být mraky a deštivé dny, ale obvykle jsou tyto dny jen krátkodobé a slunce opět vyjde rychle.

Jaro a podzim v Balčiku

Jaro a podzim jsou období, kdy je v Balčiku méně turistů, ale stále je tam příjemné počasí. V dubnu a květnu teploty rostou a návštěvníci si mohou vychutnat krásné slunečné dny, když bývá okolo 20°C. V září a říjnu jsou teploty opět příjemné a procházky na plážích či spánek na pláži jsou tak stále dostupné.

Závěr

Obecně, počasí v Balčiku je příznivé po většinu roku. Chcete-li si užít leto, lépe se vydat do města během července a srpna. Pokud preferujete klidnější pláže a méně turistickou atmosféru, můžete si vybrat měsíce jaro či podzim. Stačí si jen dát pozor na déšť, nezapomeňte, že země má vlhké klima celý rok. Každopádně, i tak si užijete krásné počasí a nezapomenutelnou dovolenou ve městě či na pláži v Balčiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balčik


Jaké je nejlepší období k návštěvě Balčiku?

Nejlepší období pro návštěvu Balčiku je od června do září, kdy jsou teploty mírné a průměrná teplota moře dosahuje 25-26 ° C.

Jak se dostanu do Balčiku?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Balčiku, je letecky do letiště Varna, odkud se můžete dostat do Balčiku autem nebo autobusem. Také existují přímé autobusové spoje z hlavních měst Bulharska.

Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Balčiku?

Mezi nejlepší pláže v okolí Balčiku patří pláže Albena, Kranevo, Zlatník a Riviera. Tyto pláže jsou dobře vybaveny a nabízejí mnoho zábavy a vodních aktivit.

Jaké památky stojí za návštěvu v Balčiku?

Hlavní turistickou atrakcí v Balčiku je palác královny Marie, který se nachází na útesu nad mořem. Dále stojí za návštěvu Zahrady Balčik, archeologický park a místní muzeum.

Kde se dá ubytovat v Balčiku?

V Balčiku najdete mnoho možností ubytování - od hotelů a penzionů až po apartmány a soukromé vily. Nejlepší možností je rezervovat si ubytování předem na internetu.


Ubytování Bulharsko Balčik


Bulharsko je země s bohatou kulturní historií a krásnou přírodou. Na pobřeží Černého moře se nachází město Balčik, které je známé svým nádherným zámkem a krásnými plážemi. Pokud plánujete návštěvu Balčiku, budete potřebovat ubytování. V tomto článku vám představíme možnosti ubytování v Balčiku.

Hotely

V Balčiku najdete mnoho hotelů různých cenových kategorií a nabízejících různé služby. Nejvíce hotelů se nachází poblíž pláže. Zde se nachází mnoho all-inclusive hotelů pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou u moře.

Pokud hledáte něco méně luxusního a více autentického, doporučujeme zkusit menší rodinné hotely. Tyto hotely se nachází v centru města a jsou velmi cenově dostupné. Navíc vám umožní vidět místní kulturu a život.

Priváty a apartmány

Další možností jsou priváty a apartmány k pronájmu. Ty se nachází v různých částech města, v klidných oblastech nebo blízko středu města.

Pokud cestujete větší skupinou nebo s rodinou, pronájem apartmánu může být skvělou volbou. Tyto pokoje jsou často více prostorné a jsou vybaveny kuchyňským koutem, což vám umožní vařit vlastní jídlo.

Vila

Pokud hledáte větší a prostornější ubytování, v Balčiku jsou k dispozici i vily k pronájmu. Tyto vily se nachází mimo centrum města a často mají vlastní bazén a zahradu. Tato možnost je zejména pro ty, kteří chtějí mít své soukromí a komfort.

Ke zvážení při výběru ubytování

Při výběru ubytování v Balčiku je důležité zvážit, co přesně hledáte. Pokud hledáte klidnou dovolenou, pak je pro vás ideální si zarezervovat privát nebo pronajmout apartmán. Pokud se chcete pobavit a užít si co nejvíce z místního života, doporučujeme si zvolit menší rodinný hotel.

Závěrem

Balčik nabízí mnoho možností ubytování a každý si může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje. Je nanejvýš důležité předem zvážit své preference a mít na paměti, co stojí za to investovat. Ať už zůstanete v některém z luxusních all-inclusive hotelů nebo si pronajmete privát, tak Balčik vás určitě ohromí svými krásami a historií.


Letenka Bulharsko Balčik


Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku je město Balčik. Nedaleko od mořského pobřeží Černého moře, Balčik je znám pro své nádherné zahrady, historické památky a krásné pohledy na moře. Pokud hledáte levné letenky do Bulharska a chtěli byste navštívit i město Balčik, máme pro vás několik tipů.

Letiště, kam si kupovat letenky

Nejbližším letištěm k Balčiku je letiště Varna, které je vzdáleno 45 km od města. Varna je velké letiště s mnoha spoji z různých evropských destinací, takže si můžete najít letenku Balčik za rozumnou cenu. Pokud letíte z Prahy, brněnského nebo ostravského letiště, můžete si koupit letenky do Varny se společnostmi Ryanair, Wizz Air, Smartwings nebo ČSA.

Jak se dostat z letiště do Balčiku

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště do města Balčik. Nejjednodušší variantou je taxi, které vás přiveze přímo k vašemu hotelu v Balčiku. Pokud preferujete společnou dopravu, můžete si rezervovat transfer předem u některého z místních dopravců.

Další možností je pronájem auta, což je ideální řešení, pokud chcete mít plnou volnost a možnost naplánovat si výlety i do okolí Balčiku. Na letišti Varna je několik autopůjčoven, jako jsou například Avis, Europcar nebo Hertz.

Co vidět v Balčiku

Balčik je malé přímořské městečko, které má hodně turistických atrakcí. Nejzajímavějšími památkami jsou zahrady v paláci Královny Marie, které se nacházejí na útesu nad mořem. Tyto zahrady jsou skutečně nádherné a nabízejí návštěvníkům úchvatný výhled na moře. V paláci samotném najdete malé muzeum, které ukazuje historii tohoto místa, která sahá až do dob Římanů.

Další zajímavostí v Balčiku je kaple Sv. Anastázie, která se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře. Kaple je velmi malebná a pro místní obyvatele má velký význam.

Pokud máte rádi plážové aktivity, pak se určitě vydejte na písečnou pláž v městečku Albena, které je pouhých 10 km od Balčiku. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších na celém bulharském pobřeží Černého moře.

Balčik je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku a stojí za to, když tam zamíříte během svého pobytu v této zemi. A na nákup letenek do Bulharska si určitě nezapomeňte předem porovnat ceny a vybrat si ten nejvýhodnější let.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky