Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Nový Zéland Tauranga

Ubytování Nový Zéland Tauranga


Nový Zéland je zemí turistů oblíbenou pro svou nádhernou přírodu a rozmanitost krajiny. Vzali jsme si pod lupu jedno z měst, které se nachází na severním ostrově Wellingtonu - Taurangu.

Tauranga je město, které nabízí nejen krásné výhledy na oceán, ale také mnoho příležitostí pro aktivní odpočinek. Jsou zde rozmanité možnosti pro turisty, kteří se chtějí projít po památkách a zajímavostech a zároveň pro ty, kteří se rádi věnují adrenalinovým sportům. V Taurangu se nachází pěkný přístav a letiště, což je ideální pro turisty, kteří se rádi vydávají na výlety po ostrově.

Jaké jsou možnosti ubytování v Taurangu? V Taurangu si mohou turisté vybírat z různých druhů ubytování, od hostelů a penzionů po hotely s vyšší kvalitou ubytování. Pokud hledáte levné ubytování, můžete zvolit například hostel Waihi Beach Lodge nebo Baywatch Motor Inn.

Pro turisty, kteří hledají více komfortu a luxusu, jsou v Taurangu k dispozici různé hotely. Hotel Durham Motor Inn se nachází blízko centra města a nabízí luxusní pokoje s balkóny a výhledem na moře. Další možnosti pro turisty jsou například Trinity Wharf Tauranga, či Oceanside Resort & Twin Towers.

V Taurangu se také nachází několik kempů a karavanů, které jsou ideální pro turisty, kteří hledají ubytování přímo v přírodě. Kempy mají většinou dobré vybavení, jako jsou například sprchy a WC, a klidné přístavy pro lodě a čluny.

Většina ubytovacích zařízení v Taurangu je umístěna poblíž pláže, což je ideální pro turisty, kteří chtějí relaxovat na slunci a koupat se v oceáně. Taurangu nabízí také mnoho aktivit, jako je surfování, windsurfing, jízda na kajaku a vodní lyžování.

Vyhledávají-li turisté ubytování v Taurangu narovinu, je nutné si uvědomit, že ceny jsou zde poměrně vyšší a mohou být o dost dražší než v jiných městech na Novém Zélandu. Přesto jsou zde nabízeny služby na vysoké úrovni a turistům se určitě vyplatí zvolit si kvalitní ubytování. Vzhledem k tomu, že je Tauranga známá oblastí velkého množství turistů, by měli turisté ubytování rezervovat včas kvůli riziku přetížení ubytovacích kapacit.

Celkově lze tedy říci, že ubytování v Taurangu nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají ubytování z různých cenových kategorií a pohodlí. Pro turisty, kteří hledají komfort a luxus, jsou v Taurangu dostupné luxusní hotely s vynikající vybaveností, a pro příznivce turistiky a přírodního prostředí jsou k dispozici kempy a ubytování v přírodě. Vybrat si z toho všeho je jen na vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Tauranga


1. Jaké jsou národní parky v okolí Tauranga?
- V okolí Tauranga se nacházejí dva národní parky - park Kaimai-Mamaku na severovýchodě a park Te Urewera na západě.

2. Jaké jsou možnosti dopravy z letiště do centra Tauranga?
- Z letiště v Tauranga je možné využít taxi, pronajmout si auto, nebo využít místní autobusovou dopravu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Tauranga?
- Nejlepší sezónou pro návštěvu Tauranga je léto, tedy období od prosince do února, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní. Nicméně, celoročně je na Novém Zélandu mnoho zajímavých míst k návštěvě.

4. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Tauranga?
- Nejoblíbenější aktivity pro návštěvníky Tauranga jsou například pobyt na pláži, surfování, plavání s delfíny, vodní sporty, turistika po národním parku Kaimai-Mamaku, návštěva místních galerií a restaurací.

5. Potřebuji vízum k návštěvě Nového Zélandu?
- Pro vstup na Nový Zéland potřebují všichni cizinci vízum, kromě občanů Austrálie a některých dalších zemí s dohodou o volném pohybu osob. Víza lze žádat online před cestou.


Dovolená Nový Zéland Tauranga


Nový Zéland je krásná země plná přírodního bohatství a krásných výhledů. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou relaxace a vychutnávání si krás, nemůžete se splet. Tauranga, město ležící v západní části Severního ostrova, je skvělým místem pro návštěvu. Tam, kde se setkávají zeleň lesů s čistou modrou vodou oceánu, si užijete příjemné chvíle na pláži i mnoho dalších aktivit.

Kultura a historie

Tauranga je město plné kultury a historie. V minulosti toto místo obývali Maorové, a tak zde stále můžete najít celou řadu památek, které odkazují na tuto kulturu. Pokud byste se chtěli podívat do pravěku, můžete navštívit muzeum v centru města, které vám ukáže celou řadu exponátů, včetně fosilií dinosaura.

Přístav

Kromě krásné přírody, která obklopuje město, je hlavní atrakcí Tauranga jeho přístav. Tento přístav je velký a moderní a slouží nejen pro bohatý nákladový provoz, ale také jako turistická zajímavost. V přilehlé oblasti najdete řadu obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni a nabrat novou energii na další aktivity.

Pláže

Během svého pobytu v Tauranga nesmíte opomenout návštěvu pláže. Jedná se o bílý písek, který vypadá jako z katalogu. Je zde velké množství plážových aktivit, včetně surfování, kitesurfingu a jiných vodních sportů. Potápěči také mohou využít mořské hloubky k průzkumu korálů a ryb. Okružní plavby lodí jsou také velmi oblíbené.

Cestování

Přestože je Tauranga malé město, jeho lokace na severním pobřeží je ideální pro cestování po celém Severním ostrově. Můžete si pronajmout auto, aby jste sami prozkoumali okolí, nebo využít veřejnou dopravu, která vás odveze do dalších měst a turistických center. Pro ty, kteří chtějí ještě víc adrenalinu, doporučujeme let balónem či paragliding.

Nemůžete si dovolit vynechat Taurangu při návštěvě Nového Zélandu. Toto krásné město s přístavem a plážemi se stane Vaším oblíbeným místem pro pobyt. Pokud toužíte po přírodě, kulturách a adrenalinu, Tauranga vám to vše poskytne. Můžete si být jisti, že si na tomto malebném místě užijete naplno svou dovolenou.


Počasí Nový Zéland Tauranga


Nový Zéland je nádhernou zemí, plnou přírodních krás. Město Tauranga, ležící na severním pobřeží Severního ostrova, nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté moře a bohatou flóru a faunu. Ačkoliv se počasí v Tauranga může měnit, díky své poloze se může těšit z poměrně mírného klimatu po celý rok.

Léto v Tauranga

Letní měsíce (prosinec až březen) jsou v Tauranga typicky velmi slunečné a horké, s teplotami dosahujícími až 30 stupňů Celsia. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 25 stupňů. Pokud jste milovníkem slunce a pláží, bude pro vás léto v Tauranga dokonalou dobou pro dovolenou.

Podzim v Tauranga

Podzim (březen až květen) v Tauranga je obvykle velmi příjemným obdobím, s mírným počasím a teplotami stále kolem 20 stupňů Celsia. Toto období je ideální pro milovníky přírody, kteří si chtějí užívat výletů a procházek v okolních lesích a kopcích.

Zima v Tauranga

Zima (červen až srpen) v Tauranga je mírná, s teplotami kolem 15 stupňů Celsia během dne a kolem 10 stupňů Celsia v noci. I přesto, že jsou teploty v tomto období o něco nižší, můžete si stále užít mnoho aktivit venku, jako jsou turistika, cyklistika a jízda na koni.

Jaro v Tauranga

Jaro (září až listopad) v Tauranga je obdobím, kdy se můžete těšit na slunečné dny a mírné teploty. Denní teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální pro návštěvu pláží a procházky po okolní přírodě. Jaro v Tauranga je také obdobím, kdy se začíná objevovat bohatá a rozmanitá fauna.

Celkově je počasí v Tauranga velmi příjemné a vhodné pro návštěvu po celý rok. Zažijete zde příjemnou teplotu, nebojte se však občasného deště. Díky své poloze na severním pobřeží bude pro vás Tauranga nezapomenutelnou zkušeností.


Letenka Nový Zéland Tauranga


Pokud plánujete svou další dovolenou a přemýšlíte, kam se vydat, měli byste zvážit nádhernou destinaci na konci světa, Nový Zéland. To je země, která nabízí úchvatné scenérie, od krásných pláží až po neobyčejná jezera, zelenou vegetaci a majestátní horizonty. Pokud hledáte letenku do Nového Zélandu, pak ideální možností pro vás je Tauranga.

Tauranga je nejlidnatějším městem v západní části poloostrova Bay of Plenty na severním ostrově Nového Zélandu. Jeho polooha má mnoho výhod, jako třeba blízkost k národním parkům a atrakcím, jako jsou například sopečné hory či pláže, které patří k nejlepším v celé zemi. Také v blízkosti města se rozkládají vznešené hory a pro ty, kteří rádi vycházejí a turistují, nejsou možnosti k zábavě zdaleka konce.

Oblast Tauranga bývá také označována jako „Port of Plenty“, protože je hlavní oblastí produkce paprik, kiwi a dalších plodin. Jídlo, které zde můžete ochutnat, je často považováno za jedno z nejlepších v celé zemi.

Při návštěvě Taurangy byste měli využít možnosti a vydat se na pobřeží, kde se nachází několik krásných a neoblíbených pláží. Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete navštívit sopečné kopce, které se nacházejí v okolí města a pro ty, kteří se chtějí trochu více pobavit, zde nechybí ani bohaté noční život.

Za zmínku stojí fakt, že letiště v Taurangy se neustále rozvíjí a zlepšuje své služby pro návštěvníky. Nyní má letiště dohromady více než 400 letů týdně, což znamená, že se můžete do Taurangy dostat z mnoha míst na světě, včetně Austrálie a Jižní Afriky.

Zde je několik praktických tipů, které vám budou nápomocny, pokud se rozhodnete navštívit Taurangu:

- Nejlepší doba na návštěvu je od září do května, protože v této době je počasí velmi příjemné.
- Pro turisty z České republiky je nutné vlastnit platný cestovní pas a vstupní vízum.
- Při cestování v zemi si zapamatujte, že se zde jezdí vlevo a nejste zvyklí na silnice, proto musíte být opatrní.
- Pokud rádi pijete kávu, určitě vyzkoušejte místní specialitu - Flat White.

Věřte nám, výlet do Taurangy bude určitě nezapomenutelný. Pokud chcete zažít úchvatnou přírodu a zároveň relaxovat na jedné z nejkrásnějších pláží v Novém Zélandu, neváhejte a zamluvte si letenku právě sem!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky