Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Švýcarsko Willisau

Dovolená Švýcarsko Willisau


Dovolená ve Švýcarsku, konkrétně v malebném městečku Willisau, se rozhodně vyplatí. Těšit se můžete na čistou přírodu, krásné historické budovy a nezapomenutelné zážitky.

Willisau je malebné městečko, které se nachází ve středu Švýcarska, v kantonu Lucern. Město je obklopené kopcemi a zavěšené na úbočích, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří rádi objevují přírodu a krásnou krajinu.

Historické centrum města je největším lákadlem pro turisty. Budovy z 16. a 17. století s typickými dřevěnými frontami okořeněné hospodářskými a řemeslnými domy vytváří kouzelnou atmosféru. Procházkou po městě se tak můžete cítit jako při návratu do minulosti. Ve městě se nacházejí i dvě kostely, kostel St. Peter a kostel St. Nikolaus, které jsou dokonalým způsobem, jak prozkoumat architekturu a dějiny města.

Pokud rádi trávíte čas v přírodě, Willisau nabízí mnoho možností pro turisty. Procházky v okolí města nejenže nabízí fyzickou aktivitu, ale také krásné krajiny a výhledy na švýcarskou přírodu. Vzdušnou čarou pouze několik kilometrů od města se nachází přehrada Glaubenbielen, která je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě.

Willisau se může pyšnit i svou bohatou kulturou. Každoročně v červenci se ve městě koná dvoutýdenní festival jazzové hudby, který přitahuje mnoho turistů z celého světa. Festival nabízí nejen jazzovou hudbu, ale také mnoho dalších kulturních a společenských aktivit.

Willisau je tedy ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolené v přírodě, stejně jako pro ty, kteří hledají kulturní a společenské zážitky. Malebné městečko se dokonale hodí pro rodiny s dětmi, milovníky přírody, historie a kultury.


Ubytování Švýcarsko Willisau


Willisau je malebné město v kantonu Lucern, v srdci Švýcarska. Její blízkost k mnoha turistickým atrakcím a přírodním zázrakům činí z Willisau oblíbené turistické místo. A pokud hledáte perfektní ubytování pro svou dovolenou, Willisau má pro vás mnoho možností.

Mnoho hotelů a penzionů v Willisau nabízí tradiční švýcarskou pohostinnost a dokonalou kombinaci moderního a rustikálního stylu. Návštěvníci mohou vybírat z široké škály možností ubytování, které splní všechny potřeby a přání.

Jeden z nejznámějších hotelů v Willisau je Hotel Mohren. Byl postaven v roce 1500 a dodnes nabízí svým hostům špičkové služby a pohodlí. Hotel se nachází v srdci města a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na úchvatné šviýcarské krajiny. Hosté si mohou vychutnat skvělou švýcarskou kuchyni v restauraci hotelu.

Dalším skvělým ubytováním v Willisau je Rainhofscheune. Hotel je perfektní pro rodiny a grupy, kteří hledají velký prostor a pohodlí. Rainhofscheune nabízí jednoduché a moderní zařízení a výtah, což je ideální pro osoby s omezenou mobilitou. Hosté si mohou sami vařit v plně vybavené kuchyni.

Alternativou k hotelům jsou samozřejmě penziony. Penzion Willisauerhof je oblíbené místo k pobytu v Willisau a je ideální pro ty, kteří hledají skromnější variantu ubytování. Snídaně a večeře se podávají každý den v restauraci hotelu a hosté si mohou vychutnat švýcarské pokrmy, které jsou připraveny s použitím místních surovin.

Dalším populárním penzionem je Garden's Bed & Breakfast. Penzion se nachází v klidné části města a je obklopen nádhernými zahrady. Hosté si užijí soukromí bez rušivých vlivů města a mohou se vyzkoušet v tradičním švýcarském kvartýru. Penzion je blízko do mnoha turisticky zajímavých míst a může být skvělým výchozím bodem na výlety po okolí.

V souhrnu, Willisau je malebné město, které nabízí skvělé možnosti ubytování pro turisty a návštěvníky. Každá nabídka ubytování má něco speciálního a tým vždy udělá maximum, aby se hosté cítili pohodlně a jako doma. Pokud tedy zvažujete cestu do Švýcarska, rozhodně neváhejte navštívit Willisau a využít bohatou nabídku ubytování, kterou vám město nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Willisau


1. Jak se dostat do Willisau z letiště?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Willisau z letiště, je vlakem. Z letiště v Curychu existuje přímá linka do stanice Willisau, která trvá asi 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Willisau?

Willisau je známé svým folklórem a tradičními slavnostmi. Navštivte muzeum hudby a folklóru v centru města. Existuje také mnoho turistických tras, krásných parků a zahrad a mnoho sportovních zařízení.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Willisau?

Nejlepší čas na návštěvu Willisau je v létě, kdy můžete zažít mnoho slavností a kulturních aktivit. V zimě se pak můžete vydat na lyže nebo snowboard do nedalekých hor.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Willisau?

V Willisau se nachází několik skvělých hotelů, které nabízejí komfortní ubytování a výborné služby. Mezi nejlepší patří Hotel Mohren, Hotel Sonne a Hotel Bareiss.

5. Co mohu ochutnat v Willisau?

Willisau je známé svým tradičním sýrem Schafchäs, který se vyrábí z ovčího mléka. Kromě toho můžete ochutnat také místní vína a pivní speciality.


Počasí Švýcarsko Willisau


Švýcarské město Willisau se nachází v kantonu Lucern a leží v nadmořské výšce 585 metrů. Willisau se nachází v centru Švýcarska a má umístění, které ho chrání před extrémními povětrnostními podmínkami, což znamená, že počasí v Willisau je převážně mírné.

Průměrná teplota v Willisau se pohybuje mezi 0 a 12 stupni Celsia, přičemž průměrná teplota v zimě je přibližně -1 až 3 stupně Celsia a průměrná teplota v létě je mezi 14 a 22 stupni Celsia. Willisau má vlhké podnebí, což znamená, že srážky jsou obvykle rozloženy po celý rok a jsou poměrně rovnoměrné. Průměrná roční srážková míra se pohybuje mezi 1200 až 1400 milimetry.

Během zimy se v Willisau vyskytuje velmi málo sněhu. I když sněhové srážky jsou pravidelné, sníh se neudržuje na zemi po dlouhou dobu kvůli mírné teplotě. V průměru spadne v zimě asi 40 centimetrů sněhu.

Jaro a podzim jsou v Willisau mírné a podnebí je příjemné. V těchto měsících se mírný déšť vyskytuje s průměrnou srážkovou mírou kolem 100 milimetrů za měsíc. Léto je nejteplejším obdobím v Willisau, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Léto je také obdobím největší srážkové aktivity, přičemž průměrná srážková míra se pohybuje kolem 190 milimetrů za měsíc.

V Willisau panuje převážně oblakové počasí, což znamená, že slunce lze vidět jen zřídka. Na největší počet slunečních dnů můžeme očekávat v létě.

Celkově lze říci, že počasí v Willisau je převážně mírné a stabilní, což znamená, že je ideální pro turisty, kteří hledají komfortní prostředí k prozkoumání města a jeho okolí. Nejlepší období pro návštěvu Willisau je mezi květnem a zářím, kdy teploty jsou stále příjemné a srážky jsou mírné.


Letenka Švýcarsko Willisau


Letenky do Švýcarska jsou velmi oblíbené, a to zejména pro turistické účely. Pokud patříte mezi fanoušky přírody a zároveň kultury, pak byste měli navštívit malé městečko Willisau. Leží v kantonu Luzern v centrální části Švýcarska.

Willisau je město s bohatou historií a nabízí mnoho kulturních zážitků. Toto město má velmi zachovanou historickou část, která je jedním z největších a nejkrásnějších středověkých měst v celém Švýcarsku. Rovněž stojí za návštěvu budova radnice, která je postavena v gotickém stylu a je jedním z nejlépe zachovaných středověkých objektů v zemi.

Pro turisty, kteří mají zájem o kulturní zážitky, je Wilhelm Tell Open-Air Theater ve městě něco, co by neměli minout. Tento čtyřhodinový představení je inspirováno slavným švýcarským hrdinou Wilhelmem Tellem a jeho bojem proti tyranii rakouských vládců.

Multifunkční kulturní centrum HGW Schüür je rovněž velmi populárním místem, kde se konají koncerty, divadelní představení a mnoho dalšího. Pro turisty, kteří se zajímají o moderní umění, je muzeum Hergiswil v Luzernu velmi zajímavé místo. Toto muzeum v sobě spojuje výstavu současného umění a zároveň nabízí velmi pěkný výhled na Lucernské jezero a okolní přírodu.

Jako každé švýcarské město, tak i Willisau má vybudovanou dobře připravenou síť turistických stezek, cyklistických tras a pěších tras. Nejkrásnější místo v okolí města je ale nepochybně národní park Jungfrau-Aletsch, který je několik kilometrů vzdálený. Tento národní park nabízí nádherné výhledy na alpskou krajinu, ledovce a horské vodopády.

Při návštěvě města Willisau si nenechte ujít ani místní kuchyni. Švýcarská kuchyně je známá svými sýry, čokoládou a raclettem, což je speciální jídlo z topeného sýra. Restaurace v Willisau nabízejí tyto tradiční pokrmy, ale rovněž i moderní kuchyni.

Návštěva čistého a krásného Švýcarska je pro turisty nezapomenutelný zážitek a letenky do Willisau jsou rychlým a pohodlným způsobem, jak toto malebné město a jeho okolí objevit a naplno si užít.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky