Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Spojené státy americké Portland, Oregon

Počasí Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon se nachází na pobřeží Pacifiku a je druhým největším městem v Pacifickém severozápadě. Jeho klima je poměrně vlhké a mírné, s průměrnou roční teplotou kolem 13°C.

V létě se teploty pohybují kolem 20-25°C a může být velmi slunečno a suché, s minimem srážek. Nicméně, občas mohou přijít bouře, které mohou být doprovázeny silnými dešti. V zimě jsou průměrné teploty kolem 4°C, s občasnými sněhovými srážkami a velkými množstvími deště.

Mezi podzimem a jarem může být klima v Portlandu velmi deštivé, s mnoha obdobími déšť se spoustou mlhy. Nicméně, i když je mokro, Portland je krásný, zelený a plný života.

Portland je známý svým velkým množstvím parků a zahrádek, které jsou důkazem toho, že město dokáže prosperovat i při nepříznivých podmínkách počasí. Lidé jsou zde zvyklí na chladnější klima a početné srážky, což se však neodráží na jejich pozitivním přístupu k životu.

Celkově vzato, počasí v Portlandu, Oregon je vlhké a mírné, s relativně chladnými teplotami a velkým množstvím srážek, ale i mnoha slunečnými dny. To vše vytváří ideální podmínky pro krásné parky a zahrady, pro které je Portland tak slavný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Portland, Oregon


1. Jak dostat vízum pro cestu do Portlandu?
Pro získání víza do Spojených států amerických je nutné podat žádost o vízum u amerického konzulátu v zemi, kde bydlíte. Potřebujete předložit doklady o účelu cesty a finanční situaci.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Portlandu?
Nejlepší doba na návštěvu Portlandu je od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a máte možnost navštívit mnoho akcí a festivalů, které se v této době konají.

3. Jaké jsou možnosti dopravy v Portlandu?
V Portlandu je k dispozici městská hromadná doprava, kterou tvoří autobusy, tramvaje a metro. Dále se zde nachází mnoho cyklostezek, které jsou velmi oblíbené. K dispozici jsou také taxi služby a půjčovny aut.

4. Jaké jsou nejzajímavější atrakce v Portlandu?
V Portlandu se nachází mnoho zajímavých atrakcí, mezi nejznámější patří například Powells Books, Portland Art Museum, Oregon Museum of Science and Industry, Rose Garden a Portland Japanese Garden.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Portlandu?
V Portlandu máte na výběr z mnoha různých možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Oblíbené jsou také Airbnb pokoje a apartmány.

6. Kam se podívat v okolí Portlandu?
V okolí Portlandu se nachází mnoho zajímavých míst, jako například národní park Mount Hood, Columbia River Gorge, Tillamook State Forest a mnoho dalších malebných městeček a vesniček.

7. Jaká je situace s bezpečností v Portlandu?
Portland je relativně bezpečné město, ale stejně jako v jiných velkých městech je nutné být obezřetný a dávat pozor na své cennosti a osobní bezpečnost, zejména v oblastech, kde se vyskytuje vysoká kriminalita.


Letenka Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon, je jedním z nejkrásnějších měst v Pacifickém severozápadě Spojených států amerických. Mnoho turistů a cestovatelů si přijíždí užít množství outdoorových aktivit, horské túry, plavání v řekách a překrásné bikové stezky. Město Portland je také známo pro své hipsterské kavárny, micro pivovary a kvalitní kuchyni.

Vzhledem k tomu, že se Portland nachází na západním pobřeží, mnoho cestujících by se mohlo obávat vysokých nákladů na letenky do tohoto města. Nicméně, s řadou leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Portlandu, cestování do tohoto krásného města není tak těžké a nákladné, jak by mnoho lidí předpokládalo.

Pokud chcete najít levné letenky do Portlandu, jedním z nejlepších způsobů je sledovat nabídky leteckých společností a vybírat si z mnoha dostupných možností. Jednou z těchto společností je např. Delta Airlines, United Airlines nebo American Airlines, které nabízejí levné letenky z mnoha měst, včetně New Yorku, Los Angeles nebo Washingtonu.

Pokud plánujete svou cestu do Portlandu z Evropy, můžete využít letecké společnosti Icelandair, která létá do Portlandu přes Island. Tato společnost nabízí levné letenky z mnoha evropských měst a zároveň vám umožní zúčastnit se krátké zastávky v krásném Reykjaviku.

Je samozřejmě mnoho dalších leteckých společností, které nabízejí levné letenky do Portlandu a vaše volba závisí na osobních preferencích a poloze vašeho výchozího letiště.

Využití nabídky levných letenek do Portlandu vám umožní cestovat do tohoto úžasného města a prozkoumat místní hodnoty, jako je kvalitní káva, pivní scéna, jedinečná městská kultura a překrásná příroda. Portland je skvělým místem pro ty, kteří hledají nové zážitky a chtějí si odpočinout od rutiny. Kombinace městského stylu a velkého množství outdoorových aktivit v Portlandu nabízí množství spokojenosti a radosti pro cestovatele.


Dovolená Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon je největší město v americkém státě Oregon a nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky z celého světa. Toto město je často označováno jako jedno z nejrozsáhlejších a nejzelenějších měst v Americe, a to díky svému metruplisnímu charakteru a záludnému krajinářství. Portland je ideálním místem na dovolenou nebo prostě jen na víkendový výlet.

Jednou z nejpopulárnějších věcí, kterou si turisté mohou v Portlandu užít, je jeho kulinářská scéna. Je to město, kde se snoubí nejen různé kultury, ale především přírodní produkty. Místní kuchyně využívá velké množství bio potravin a sezonních čerstvých surovin, a dokáže je přetvořit v jedinečné a chutné pokrmy. Proto v Portlandu určitě najdete mnoho útulných kaváren i restaurací, kde ochutnáte nejen klasické americké jídlo, ale i mexickou, italskou, francouzskou nebo třeba japonskou kuchyni.

Pokud máte rádi divadelní představení, nedaleko od Portlandu můžete najít mnoho divadel a centra umění, které nabízejí mnoho různých akcí. Pravidelně se zde konají různé hudební koncerty, divadelní představení či výstavy, a zároveň je to skvělé místo pro návštěvu významných kulturních institucí, jako např. Oregon Symphony Orchestra nebo Oregon Ballet Theatre.

Portland je město plné zábavy a aktivit pro celou rodinu. Mnoho atrakcí pro děti nabízí Multnomah Falls, kde si můžete prohlédnout nádherné vodopády a s přírodou seznámit s pomocí jednoduchých cest, které vedou kolem nich. Dále je to třeba velký zoo Garden, která potěší nejen děti ale i dospělé. Pokud máte rádi adrenalin a dobrodružství, v Portlandu jsou k dispozici různé turistické výlety, třeba cykloturistika, kajak a trekování.

V Portlandu najdete i několik kaváren a barů, kde lze ochutnat různé druhy místních piv – zdejšího pivovarnictví se řadí mezi nejlepší v USA a můžete ochutnat nejen místní, ale i piva z celého světa. Pokud máte zájem navštívit místní pivovarny, můžete si objednat místní průvodce, který vás přivede na místa, kde se vyrábí velmi kvalitní pivo.

Pro milovníky přírody a pro ty, kteří si chtějí odpočinout, Portland nabízí mnoho parků a zahrad, kde si můžete užít přírodni krásy. Třeba International Rose Test Garden, která má nejen působivé květiny, ale také výhled na město nebo Washington Park, kde najdete mnoho turistických stezek a sportovních aktivit jako golf, bazén či tenisové kurty.

V Portlandu tak nikdo nevyjdene zkrátka, ať už máte zájem o rozhledy a kulturu, o gastronomii a pivovarnictví, nebo třeba o sport a adrenalinové zážitky. Portland je skvělé místo pro dovču a možná i pro vaši další dovolenou.


Ubytování Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland je jedním z nejoblíbenějších měst v Pacifiku Severozápadu Spojených států amerických. Je to město, které se vyznačuje svou bohatou kulturou, uměním, gastronomií a samozřejmě překrásnou přírodou. Pokud hledáte ubytování v Portlandu, máte spoustu možností, které vám umožní strávit svůj pobyt v tomto městě v klidu a pohodlí.

Nejprve se podívejme na centrum města. Pokud hledáte ubytování na krátkodobý pobyt, doporučujeme si zarezervovat hotel v centru města. Máte tak možnost být v těsné blízkosti nejlepších restaurací a barů a můžete si také udělat procházku do všech známých památek města. Některé z nejpopulárnějších hotelů jsou například The Nines, The Heathman, The Benson a The Paramount.

Pokud se chcete ubytovat v Portlandu na delší dobu nebo preferujete Airbnb nebo podobné platformy, máte také spoustu možností. V Portlandu je mnoho nabídek pro různé typy bytů, domů a dokonce i bungalovů.

Pokud vám to vyhovuje, můžete si pronajmout apartmán v blízkosti Downtownu, aby byl v dosahu vašeho příjmu nebo práce. Na druhé straně, pokud byste raději strávili svůj pobyt v klidné a relaxační atmosféře, doporučujeme si vyhledat ubytování v oblasti Sellwood nebo Hawthorne. Tyto oblasti nabízejí pohodlné a příjemně zařízené pokoje a apartmány, které jsou v dosahu přírodního parku Mt. Tabor.

Další dobrou volbou pro ubytování v Portlandu jsou Bed & Breakfast hotely. Tyto hotely nabízejí intimnější a relaxačnější zážitek, než klasické hotely. Kromě toho nejvíce z nich poskytují snídani, což vám ušetří náklady na jídlo během vašeho pobytu. Některé z nejlepších Bed & Breakfast hotelů v Portlandu jsou například The Lion and The Rose, The White House B&B, a The Portland's White House Inn.

Poslední možností pro ubytování v Portlandu jsou campingy. Portland je plný krásných přírodních parků a národních parků, takže pokud je váš účel návštěvy léčba "kabiny v lese," campingový pobyt bude určitě ideální pro vás. Pokud hledáte camping, kde budete mít pohodlnosti jako jsou pitné vody, elektřina a sprchy, doporučujeme vám zajistit si místo v Campground of the Giants. Pokud chcete strávit svůj čas spíše venku v oblíbených národních parcích, pak máte také k dispozici mnoho možností: Mount Hood National Forest, Columbia River Gorge National Scenic Area a také Crater Lake National Park.

Pro závěr vám přinášíme tipy, jak si zarezervovat ubytování v Portlandu:

1) Rezervujte si své ubytování s dostatečným předstihem. Mnoho míst v Portlandu je populární, zejména v letní sezóně, a ubytování se může rychle vyprodat.

2) Podívejte se na recenze ostatních hostů, kteří již byli v konkrétním hotelu nebo apartmánu.

3) Dbejte na bezpečnost. Pokud volíte Airbnb ale nevíte, zda má hostitel dobré reference, není nic špatného na tom, aby požádal majitele o ověření totožnosti.

4) Berte v úvahu polohu. Zvažte, zda chcete být v blízkosti centra města nebo raději v klidnější oblasti za městem.

Celkově vzato, v Portlandu máte spoustu možností ubytování, které si vyhoví. Chcete-li strávit svůj pobyt v klidu, blízko turistických atrakcí nebo v přírodě, Portland má pro vás možnosti, které vám nabídnou nezapomenutelný pobyt.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky