Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi

Dovolená Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou oblíbeným turistickým cílem pro mnoho lidí z různých zemí. Jedním z nejnovějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu je Louvre Abu Dhabi. Tento impozantní muzeum otevřelo své brány v roce 2017 a ihned se stalo jednou z nejlépe hodnocených turistických atrakcí na Blízkém východě. Následující článek se zaměří na to, co můžete očekávat během vaší návštěvy Louvre Abu Dhabi.

Louvre Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat v Abú Dhabí, jednom ze sedmi emirátů. Je to první pobočka Louvru mimo Francii a celkově jedno z největších muzeí na světě. Návštěvníci se mohou těšit na více než 12 000 exponátů ze všech koutů světového kulturního dědictví, včetně mistrovských děl od Leonarda da Vinciho po Picassa.

Louvre Abu Dhabi je postaven ve stylu arabské architektury s moderním dotekem. Budova sama o sobě je uměleckým dílem, kde se promítá voda, aby vytvářela příjemnou atmosféru a vytvářela přirozené světelné efekty. Některé galerie jsou otevřené, takže se můžete těšit na příjemný průvan a krásné výhledy. Vnitřní prostor muzea dává návštěvníkům pocit, že se nachází v pravém srdci kultury.

Louvre Abu Dhabi se zaměřuje na vztahy a významné okamžiky v dějinách umění a civilizace po celém světě, a to od počátku až po současnost. Muzeum má za cíl představit jedinečnost každé kultury a zároveň ukázat, jak se v průběhu dějin kultury spojovaly a ovlivňovaly se navzájem.

Jednou z významných galerií je Galerie náboženství, která ukazuje, jak se náboženství ovlivňovala a jak se v průběhu dějin měnila. Další galerie se zaměřuje na dobytí světa a vztahy mezi Evropou a arabským světem, kdy umění a kultura byly významnými faktory. Pro fanoušky moderního umění je zde Galerie moderního a současného umění, kde lze vidět díla od Salvadora Dalího, Pietra Leonardiho nebo Roye Lichtensteina.

Kromě stálých expozic má muzeum také několik tematických výstav, které se střídají během roku. Tyto výstavy se zaměřují na různé aspekty kultury a umění z celého světa.

Celkově tedy Louvre Abu Dhabi nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek. Jedná se o impozantní muzeum, které nevyjadřuje pouze arabskou kulturu, ale spojuje v sobě mnoho kultur a uměleckých stylů z celého světa. Pokud tedy plánujete návštěvu Spojených arabských emirátů, určitě nevynechejte Louvre Abu Dhabi. Jedná se o vynikající místo, které vám nabídne nepřeberné množství vědomostí, zážitků a krásné chvíle.


Ubytování Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Louvre Abu Dhabi je jedním z největších muzeí na Blízkém východě a nachází se v hlavním městě Spojených arabských emirátů, v Abu Dhabi. Toto muzeum není jen vynikající kulturní památkou, ale také je jedinečným místem k ubytování pro turisty, kteří hledají něco více než jen klasický hotel.

Louvre Abu Dhabi byl otevřen v listopadu 2017 a v roce 2019 získal prestižní ocenění za architekturu, které bylo uděleno na mezinárodním festivalu architektury v Barceloně. Muzeum bylo navrženo architektem Jean Nouvelem a jeho propracovaná architektura vytváří neuvěřitelné zážitky.

Jedinečné ubytování v Louvre Abu Dhabi umožňuje turistům nejen prohlížení neuvěřitelných artefaktů, ale také možnost ponořit se do architektonického díla. Možnosti ubytování jsou různé, ale všechny jsou naprosto luxusní. Nabízeny jsou jednolůžkové až čtyřlůžkové pokoje a apartmány s koupelnou. V ubytování je samozřejmostí klimatizace, moderní technologie, vysokorychlostní internet, kabelová televize a minibar.

Louvre Abu Dhabi je rovněž vybaven stylovou restaurací, kde si turisté mohou vychutnat neuvěřitelné kulinářské zážitky. Je zde k dispozici vynikající káva a široká nabídka domácího čaje.

Další vynikající výhodou ubytování v Louvre Abu Dhabi je snadná dostupnost k nejznámějším památkám Abu Dhabi. Například, je to jen 15 minut jízdy od pláže Corniche a 20 minut jízdy od největšího nákupního centra ve Spojených arabských emirátech, Yas Mall, kde lze najít různé obchody, zábavní parky a různé jiné atrakce.

Kromě toho je Louvre Abu Dhabi ideálním místem pro relaxaci a oddych. Vybírat můžete z různých relaxačních aktivit, jako je sauna, masáže či cvičení jógy v nádherné a klidné atmosféře.

Většina turistů, kteří navštíví Louvre Abu Dhabi se shodují, že jde o jedinečné místo k ubytování a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte zážitek jako nikdy předtím v jednom z nejvýznamnějších muzeí na světě a zároveň chcete zažít nejlepší pohostinnost ve Spojených arabských emirátech, Louvre Abu Dhabi je pro vás tou správnou volbou.


Počasí Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Spojené arabské emiráty jsou pro své neuvěřitelné zážitky a kulturní bohatství oblíbeným turistickým cílem mnoha turistů z celého světa. V posledních letech se v Emirátech otevřelo mnoho zajímavých turistických atrakcí, které nevyhledejí pouze milovníci luxusu a extravagance, ale i milovníci umění.

V roce 2017 bylo otevřeno v Louvre Abu Dhabi první francouzské muzeum mimo území Francie, které představuje neuvěřitelnou sbírku umění z celého světa. Louvre Abu Dhabi je nejen vynikajícím muzeem, ale také úžasným architektonickým skvostem, který se skvěle sladí s arabským prostředím.

Vzhledem k tomu, že Emiráty jsou většinou spjaty se sluncem, mnoho lidí se ptá na to, co je nejlepší roční období pro návštěvu Louvre Abu Dhabi. Pokud se chcete vyhnout vysokým teplotám, je nejlepší návštěva v zimních měsících, které se pohybují v rozmezí od listopadu do dubna. V těchto měsících se teplota pohybuje kolem 20 °C až 30 °C.

V létě jsou teploty v Abu Dhabi extrémně vysoké, a proto vás návštěva může omezit. Pokud se rozhodnete navštívit Louvre Abu Dhabi v létě, mějte na paměti, že venkovní výstavy a aktivity jsou k dispozici pouze ve večerních hodinách a v ranních hodinách.

Kromě toho, že je Louvre Abu Dhabi uměleckým skvostem, nabízí návštěvníkům i nádherné výhledy na Perský záliv a neobvyklou architekturu. Muzeum hostí neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl, včetně egyptských soch, italských malířů a dalších uměleckých předmětů.

Celkově lze říci, že Emiráty jsou oblíbeným cílem turistů po celý rok, ať už se rozhodnete k návštěvě v létě nebo v zimě. Louvre Abu Dhabi je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst v Emirátech a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte luxusní dovolenou plnou kulturních zážitků, určitě byste měli zvážit návštěvu Spojených arabských emirátů a Louvre Abu Dhabi.


Letenka Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


Letenka do Spojených arabských emirátů představuje návštěvu jedné z nejúžasnějších destinací na celém světě. Abu Dhabi je hlavním městem Spojených arabských emirátů a je také známé jako centrum kultury a umění. Tento druh letenky nabízí turistům možnost navštívit jedno z nejnovějších muzeí v této oblasti, a to Louvre Abu Dhabi.

Louvre Abu Dhabi je fascinující muzeum nacházející se na ostrově Saadiyat v Abu Dhabi. Základní kámen byl položen v roce 2009 a otevření muzea proběhlo v listopadu roku 2017. Louvre Abu Dhabi se může pyšnit tím, že je prvním muzeem podle jmenování Louvre Carrier Bellem in Arabie. Muzeum se nachází v uchvacující budově navržené architektem Jean Nouvelem.

Vstupenka do Louvre Abu Dhabi zahrnuje návštěvu více než 12 výstav, které jsou rozděleny do tématických oblastí, jako jsou například vztahy mezi jednotlivými kulturami, vědou a uměním a architekturou. Muzeum poskytuje jedinečnou příležitost prozkoumat různé formy umění včetně malířství, sochařství, kreslení, tisku a fotografie. Mezi nejvýznamnější artefakty patří například kometu Halleye z roku 1705, kterou vytvořil Antoine Coypel, a také mnoho dalších starověkých i moderních děl od umělců z celého světa.

Louvre Abu Dhabi se snaží nabídnout návštěvníkům interaktivní zážitek, kde si mohou užít krásy různých uměleckých děl, ale také si získat více znalostí o kulturních a historických tématech. K tomu mohou návštěvníci využít nabídek speciálních prohlídek nebo aktivit, jako jsou workshopové programy nebo přednášky.

Protože se nachází na ostrově Saadiyat, Louvre Abu Dhabi nabízí návštěvníkům velice jedinečnou kombinaci kulturního dědictví a moderního umění. Tento ostrov je dobře známý svou krásou a nabízí několik dalších turistických aktivit jako jsou návštěvy muzeí, různé sportovní aktivity, pláže a další.

Letenky do Spojených arabských emirátů a k návštěvě Louvre Abu Dhabi jsou k dostání jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny. Nabízejí návštěvníkům příležitost prozkoumat jak kulturu a umění, tak i krásy tohoto krásného místa. Pokud hledáte nové zážitky a objevování, letenka do Spojených arabských emirátů a návštěva Louvre Abu Dhabi tuto potřebu plně uspokojí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Louvre Abu Dhabi


1. Jaké jsou otevírací hodiny Louvre Abu Dhabi?

Louvre Abu Dhabi má otevřeno od 10:00 do 20:00 hodin od středy do neděle a v úterý od 10:00 do 22:00 hodin. Pondělí je vstup zdarma a galerie jsou uzavřeny.

2. Jaké jsou vstupné do Louvre Abu Dhabi?

Vstupné do Louvre Abu Dhabi se liší podle věku a zahrnuje vstup na všechny výstavy, galerie a aktivity v muzeu. Dospělí zaplatí 60 dirhamů, studenti a senioři mají slevu a platí 30 dirhamů, zatímco děti do 13 let vstupují zdarma.

3. Jak se dostanu do Louvre Abu Dhabi?

Louvre Abu Dhabi se nachází na umělém ostrově Saadiyat Island v Abu Dhabi. K dispozici je parkování pro návštěvníky, ale také můžete použít Taxi, Uber, nebo místní MHD autobusy.

4. Musím si předem koupit vstupenky do Louvre Abu Dhabi?

I když není nutné si vstupenky předem kupovat, doporučuje se to, aby byly zajištěny místa a zamezilo se frontám na pokladnách.

5. Jaká umělecká díla mohu vidět v Louvre Abu Dhabi?

Louvre Abu Dhabi nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl od starověkých egyptských památek až po soudobá umělecká díla. Mezi nejvýznamnější exempláře patří Giuseppe Penoneho instalace, obraz "Modlitba Mincaye" od Paula Gauguina a socha "Vidění a Moudrost" od Auguste Rodina.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky