Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Slovinsko Dornava

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Dornava


Jaké je Slovinsko Dornava?
Slovinsko Dornava je malá občina v severovýchodním Slovinsku na hranici s Rakouskem.

Jak se tam dostat?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Slovinska Dornava, je letecky do hlavního města Lublaně a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do oblasti.

Co mohu v Dornavě vidět a dělat?
Hlavní atrakcí v Dornavě je zřícenina zámku Dornava, který je datován do 13. století. Kromě toho můžete v oblasti najít skvělé cyklostezky a možnosti pro outdoorové aktivity jako pěší turistiku a rybaření.

Jaké jsou obvyklé teploty v Dornavě?
Teploty v Dornavě se liší podle ročního období. V létě dosahují teploty průměrně 25 °C a v zimě průměrně -1 °C.

Kde se v Dornavě dají najít ubytování?
V Dornavě najdete několik možností ubytování, z nichž nejpopulárnější jsou hotely a penziony. K dispozici jsou ale také privátní apartmány a chaty.

Jaká místní jídla musím ochutnat?
Slovinská kuchyně se vyznačuje mnoha regionálními specialitami. V Dornavě můžete ochutnat tradiční jednohubky s klobásou, tzv. "čevapčiči", a také různé druhy sýrů a vín, například Renski rizling.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dornavy?
Turistická sezóna v Dornavě trvá od dubna do října, avšak nejlepší čas na návštěvu je v letních měsících, kdy jsou teploty příjemné a v oblasti se konají různé kulturní akce.


Letenka Slovinsko Dornava


Dornava je malá obec, která se nachází v severovýchodním Slovinsku. Tato oblast nabízí mnoho krásné přírody, historických památek a kulturních aktivit. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, můžete zvážit letenku do blízkého letiště v oranžové Mariboru nebo blízké rakouské Vídni.

Letenky do Mariboru najdete u několika leteckých společností, jako jsou Wizz Air, Ryanair a Vueling. Tyto společnosti nabízejí přímé lety z několika evropských destinací, včetně Londýna, Liverpoolu, Milána a Berlína. Cena letenky se obvykle pohybuje kolem 50 až 100 eur, a to v závislosti na sezoně a na tom, jak brzy si zakoupíte letenku.

Pro návštěvu Dornava a okolí se doporučuje půjčit si auto, nebo si pronajmout skútr, kolo nebo motocykl. Tím získáte větší svobodu pohybu a budete moci snadno navštívit různé přírodní parky a turistické atrakce v regionu.

Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti je Pohorje, které se nachází severně od Mariboru. Pohorje je největší horou v této oblasti s výškou až 1573 metrů nad mořem. Tady najdete krásné zelené lesy, horské bytosti a mnoho turistických stezek.

Dalším impozantním místem v této oblasti je řeka Drava, která protéká těsně pod Dornaverou. Řeka Drava nabízí nádherné scenérie a možnosti pro turisty k raftingu, kajakování a rybaření.

Památky, které určitě nechybí na seznamu turistických cílů, jsou bližná Wine Road, kde se nachází mnoho vinařství a oblasti Tosca v blízkosti Mariboru, která je proslulá svými termálními koupelemi.

Slovinsko je krásnou zemí s mnoho přírodních krás a historických památek. Pokud se rozhodnete navštívit tento region, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou aktivit, krásy přírody a památek. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku do Slovinska, abyste si mohli přijet užít krásy Dornavy a okolí.


Ubytování Slovinsko Dornava


Slovinsko je krásná země plná přírodních krás a historie se snadno nalezne téměř na každém kroku. Dornava je příjemné město v centrální části Slovinska, které láká turisty ze všech koutů světa. Pokud tedy plánujete navštívit Slovinsko, určitě neopomeňte zahrnout Dornavu do svého itineráře.

Jak si najít ubytování v Dornavě?

Slovinsko má mnoho nabídek pro ubytování. V Dornavě můžete najít levné a útulné hotely, ale také luxusní miesta s vyhlídkou na okolní přírodu. Mezi nejpopulárnější ubytování v Dornavě patří:

1. Penzion Dornava

Nabízí ubytování v krásně rekonstruovaném statku z roku 1930. Penzion Dornava má celkově 12 pokojů, z toho 4 apartmány. Každý pokoj je vybaven potřebným nábytkem a má vlastní koupelnu. K dispozici je také venkovní bazén a sauna, které jsou dostupné pro hosty zdarma.

2. Hotel Botra

Hotel Botra se nachází v blízkosti města Dornava a nabízí 16 stylových pokojů. Každý pokoj je vybaven klimatizací, ledničkou a televizorem s plochou obrazovkou. Soukromé parkoviště je k dispozici zdarma a hosté mohou využít také společné kuchyňské zařízení.

3. Apartmány Dornava

Nabízí pohodlné ubytování v prostorných apartmánech s plně vybavenou kuchyní a vlastní koupelnou. V apartmánech jsou také televize s plochou obrazovkou a klimatizace. Apartmány Dornava jsou perfektním řešením pro rodiny nebo skupiny přátel.

Co dělat v Dornavě?

Dornava je příjemné a klidné město, které nabízí mnoho možností pro relaxaci a aktivní trávení volného času. Mezi nejpopulárnější aktivity patří:

1. Cykloturistika

Dornava leží v srdci Slovinského vinorodého kraje, který je ideálním místem pro cyklistické výlety. Můžete si pronajmout kolo a poznat úchvatnou krásu okolí. Mezi nejoblíbenější trasy patří Dornavska pot in pokrajina, která vede přes údolí řeky Dráva.

2. Pěšky po úvalu řeky Drávy

Tato oblast nabízí nádherné výhledy a úchvatnou přírodu. Okolí řeky Drávy je plné krásných lesů, louk a polí, které se jistě stanou nezapomenutelným zážitkem.

3. Kempování

Slovinsko je velmi oblíbenou destinací pro kempování. V Dornavě můžete najít místa, kde si můžete postavit stan a užít si přírodu, na kterou nikdy nezapomenete.

Celkově je Dornava skvělým místem pro relaxaci a pro aktivitu. Vyberte si své oblíbené místo k ubytování a začněte objevovat krásu Slovinska.


Počasí Slovinsko Dornava


Slovinsko je jedna z nejmenších zemí v Evropě, která leží uprostřed kontinentu. Dornava je malé město, které se nachází v severovýchodní části Slovinska a je obklopeno malebnými kopcemi a vinicemi.

Klimatické podmínky v této oblasti jsou mírné s chladnými zimami a teplými léty. Průměrná roční teplota v Dornavě je kolem 10 °C s průměrnou teplotou v létě asi 25 °C a v zimě klesá na kolem -5 °C. Místní klima je ovlivněno blízkostí Alp a Jaderského moře.

V Dornavě jsou zimy obvykle sněhové, ale ne příliš intenzivní. Teploty v zimě mohou klesnout až na -20 °C. V létě jsou dny dlouhé a slunečné s teplými teplotami kolem 25 °C, a to až do pozdního podzimu.

Kvůli své poloze uprostřed kontinentu jsou srážky v Dornavě rovnoměrně rozloženy po celém roce. Průměrné srážky se pohybují okolo 1000 - 1500 mm ročně, což je podobné jako v jiných částech Slovinska.

Během podzimu a zimy může být v Dornavě mlha a při větrném počasí mohou být teploty chladnější než obvykle. V ostatních částech roku však bývá počasí většinou mírné, což znamená, že si turisté mohou užívat krásnou přírodu a venkovské oblasti tehdy, kdy je počasí příjemné.

V Dornavě se nachází mnoho sportovních aktivit. Místní obyvatelé a turisté si mohou vychutnat nádherné cyklistické trasy a turistické stezky, které nabízejí impozantní krajinu pro všechny milovníky turistiky. V letních měsících je možné si užívat koupání v řekách a jezerech v oblasti.

Celkově vzato, Dornava a celé Slovinsko se pyšní svou nádhernou krajinou a přírodou, kterou je možné vidět plně jen díky hezkému počasí. Kvůli kontinentálnímu podnebí se doporučuje plánovat návštěvu v letních měsících, aby se turisté mohli opravdu zahřát a užívat si místních aktivit.


Dovolená Slovinsko Dornava


Dornava je idylickou oblastí prostředí Slovinska, která je ideální pro dovolenou. Obklopují ji zelené kopce, políčka a rybníky, což z ní dělá úžasné místo na relaxaci a odpočinek. V Dornavě můžete využít mnoho aktivit, jako jsou cyklistické trasy, turistické stezky, rybaření a sportovní aktivity.

Především, pokud chcete poznávat krásy Slovinska, je Dornava perfektním výchozím bodem. Národní park Pohorje a Pohorje Lesní Rezervace jsou jen kamenem dohodil. Zde si můžete užít krásnou přírodu a prozkoumat úchvatné tajemství. Pohorje hory nabízejí nekonečné možnosti pro turistické aktivity, včetně procházek přírodou, horských kol, zimních sportů a mnoho dalšího.

Milovníci vody mohou navštívit nachází rybník Dornava, kde mohou rybařit, nebo si v létě užít koupání v přátelské klidné vodě. Navíc je zde také spousta vodních sportů, jako kanoistika, vodáctví, jízda na klidné vodě, a další.

Pro nevěsty a ženicha hledající romatickou dovolenou, Dornava je naprosto dokonalé místo. Okružní cesty okolím je neuvěřitelně krásné, s nekonečnými zástupy stromy a terén, který je pokryt květinami od jara do podzimu. Obec Dornava je také plná kouzla a romantiky, což poskytuje dokonalý pozadí pro navazování vztahů a vytváření krásných pamětí.

A pokud chcete svou dovolenou spojit s kulturními zážitky, Dornava má spoustu kulturních památek, jako jsou kostely, zámky a muzea. Tato místa jsou plná historie, kterou lze objevovat díky průvodcům a informačním materiálům k dispozici v místech samotných.

Slovinsko Dornava nabízí něco pro každého návštěvníka. Obklopena přírodou a nabízející spoustu turistických a sportovních aktivit, je to nezaměnitelně jedno z nejkrásnějších míst, kde můžete strávit svůj odpočinkový čas. Přesně takovou péči, kterou budete potřebovat k tomu, aby se vaše mysl a tělo dokonale uvolnily a odpočinuly si.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky