Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Slovensko Banská Štiavnica

Ubytování Slovensko Banská Štiavnica


Banská Štiavnica je jedno z nejkrásnějších historických měst na Slovensku. Je obklopeno krásnou přírodou a je to skvělé místo pro turisty, kteří hledají klid a pohodu. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr různé možnosti. Zde jsou některé z nich.

Hotel Grand Matej

Tento hotel se nachází v centru města a nabízí luxusní ubytování pro turisty. Nabízí moderní pokoje vybavené TV, minibarem a bezplatným Wi-Fi připojením. V hotelovém restauraci si můžete vychutnat tradicionální slovenská jídla a v hotelovém baru si odpočinout s nápojem. Hotel Grand Matej také nabízí wellness s celou řadou procedur, sauna, vířivku a fitness centrum.

Panoráma Hotel

Panoráma Hotel se nachází na kopci a nabízí nádherný výhled na celé okolí. Hotelové pokoje jsou prostorné a mají výhled na hory a lesy. V hotelu je k dispozici bazén, sauna, masáže a další wellness procedury. Hotelová restaurace nabízí tradicionální slovenská jídla a u baru si můžete vychutnat pivo nebo víno.

Pension John Malkovich

Pension John Malkovich se nachází v klidné části města a nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením a bezplatným Wi-Fi připojením. Z pensionu se můžete snadno dostat do centra města, nebo do přírody. Pension má vlastní restauraci, kde si můžete objednat různá jídla a místní speciality.

Kemping Banská Štiavnica

Pro milovníky kempingu nabízí město také kempingy. Kemping Banská Štiavnica se nachází v malebné části města a nabízí stanování i karavany. V kempu je k dispozici plně vybavené sociální zařízení, sprchy a kuchyňka. Kemping má také půjčovnu kol, kajaků a čtyřkolek.

Uběhli jsme již poměrně velké množství času od té doby, kdy bylo Banská Štiavnica hlavním střediskem slovenského těžebního průmyslu, ale město si stále udržuje svou historickou atmosféru a přitahuje turisty z celého světa. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete mít vynikající možnost prozkoumat toto nádherné město a jeho bohatou historii.


Dovolená Slovensko Banská Štiavnica


Dovolená na Slovensku může být skvělým zážitkem. Jedním z míst, které rozhodně stojí za návštěvu, je město Banská Štiavnica. Toto historické město se nachází v centrálnej časti Slovenska a nabízí návštěvníkům široké možnosti pro aktivní odpočinek, kulturní zážitky a nádherné přírodní scenérie.

Banská Štiavnica je regionálním centrem Hornonitrianského regionu a díky svému bohatému dědictví byla zapsána na seznam UNESCO. Již v minulých stoletích se zde těžila ruda a stříbro a dnes zde můžete vidět mnoho historických staveb této doby.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Banské Štiavnici je Svatoštefanský náměstí, kde se nacházejí historické budovy z 16. a 17. století. Za návštěvu určitě stojí kostel sv. Kateřiny, kde se nacházejí cenné goticko-renesanční klenoty.

Město je také obklopeno krásnou přírodou, což poskytuje návštěvníkům skvělé možnosti pro turistiku a cyklistiku. V okolí se také nachází několik jezer, kde můžete provozovat vodní sporty, jako je například windsurfing.

Pro milovníky adrenalinu jsou v okolí také dobře zavedené lanové parky a horolezecké trasy. Pro ty, kteří chtějí poznat město a její okolí, jsou k dispozici různé turistické trasy s průvodci.

Banská Štiavnica nabízí také širokou škálu kulturních akcí. Každý rok se zde koná Mezinárodní festival hudby a umění "Dni Chvály", kde můžete vidět mnoho koncertů a výstav.

V tomto historickém městě je k dispozici mnoho ubytovacích možností, ať už preferujete luxusní hotely, penziony nebo apartmány. Pro milovníky kempování je k dispozici také několik kempů v okolí.

Navštívit město Banská Štiavnica můžete po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je od května do října, kdy jsou venkovní aktivity v plném proudu a počasí je příjemné.

Celkově lze říci, že Banská Štiavnica je skvělou volbou pro dovolenou, která vám umožní poznat historii i krásnou přírodu na Slovensku. Můžete si zde odpočinout, být aktivní a prožít skvělé kulturní zážitky.


Počasí Slovensko Banská Štiavnica


Banská Štiavnica je krásne mesto nachádzajúce sa v strednom Slovensku. Jeho poloha v hornej časti Štiavnických vrchov z neho robí jednu z najkrajších destinácií na Slovensku. Počasie v Banskej Štiavnici býva v zime krásne a snehové, v lete zase slnečné a prijemné.

Zima v Banskej Štiavnici býva chladná, s teplotami klesajúcimi aj pod -10°C. Ovšem, počasie býva aj krásne a slnečné, čo robí mesto v tomto období ešte krajším. Okolité kopce sú pokryté snehom a zimné aktivity sú na dennom poriadku. Mnohí turisti sa vyberajú na prechádzky po okolí, na bežecké trate alebo na lyže.

Jar v Banskej Štiavnici je obdobím kvitnúcej prírody. Počasie tu býva teplejšie, s teplotami dosahujúcimi až do 20°C. Obdobie jarnej zimy v meste býva pomerne krátke a prechádza sa rýchlo do obdobia leta.

Leto v Banskej Štiavnici býva nádherné a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 25-28°C, čo je ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať krásy mesta a jeho okolia. Letné mesiace sú tiež obdobím mnohých kultúrnych podujatí, ako napríklad koncerty na otvorenom a festivaly, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia.

Jeseň v Banskej Štiavnici býva veľmi príjemná a farebná. Listnaté stromy sa menia na zvláštne odtiene žltej a červenej, čo robí z prírody okolo mesta výnimočné miesto na prechádzky. Teploty sa pohybujú okolo 15-20°C.

Všeobecne je počasie v Banskej Štiavnici veľmi príjemné počas celého roka, pretože sa nachádza vo vnútrozemí krajiny a nie je ovplyvňované výraznými morskými vplyvmi. Mesto je preto vhodné pre turistov, ktorí si chcú užiť krásy hornej prírody, ale aj pre tých, ktorí preferujú kultúrno-historické pamiatky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovensko Banská Štiavnica


1) Jak se dostat do Banské Štiavnice?
Nejjednodušší způsob je autobusem nebo vlakem z Bratislavy nebo Banské Bystrice. Také se dá dojet autem.

2) Kde lze ubytovat v Banské Štiavnici?
V Banské Štiavnici se nachází mnoho hotelů, penzionů i soukromých apartmánů.

3) Jaké jsou turistické atrakce v Banské Štiavnici?
Banská Štiavnica je světově proslulá historickou architekturou, místními muzei a dolováním stříbra. Dále se můžete podívat na Kalvárii, starý hrad, botanickou zahradu a další.

4) Kde se dají koupit suvenýry v Banské Štiavnici?
Suvenýry lze zakoupit v místních obchodech s dárky a suvenýry, ale také na trhu se suvenýry, který se koná každý víkend.

5) Jaké jsou místní speciality v Banské Štiavnici?
Místní speciality zahrnují tradiční slovenské jídla, jako jsou zemiakové klbka, bryndzové halušky a pirohy. Dále se zde můžete ochutnat místní pivo a vína.

6) Kde lze najít informace o akcích v Banské Štiavnici?
Informace o akcích v Banské Štiavnici lze najít na oficiálním webu města, v místních novinách a letácích.

7) Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Banské Štiavnici?
Děti si mohou užít návštěvu muzea dolování, hradu, botanické zahrady, ale také zábavních parků a adventure parků v okolí města.

8) Kam se dá v Banské Štiavnici vyrazit na výlet?
V okolí města se nachází několik klidných městeček, jako např. Kremnica, ale také přírodní parky, jako třeba Národní park Nízké Tatry.


Letenka Slovensko Banská Štiavnica


Letenka Slovensko Banská Štiavnica: Kam se vypravit?

Banská Štiavnica, historické město v srdci Slovenska, je klenotem a skutečnou perlovou nejen pre turisty, ale i pro cechovni pracovniky. Letenka Slovensko Banská Štiavnica je tak nejen pro turisty, ale také pro všechny ty, kteří mají zájem o krásné kultury Slovenska, mistrovská díla řemesel a historii.

Z Prahy do Banské Štiavnice není cesta dlouhá. Cesta trvá přibližně hodinu a půl. Pokud se chystáte na vlastní pěst, budete potřebovat řidičský průkaz, registrační značku a povolení od majitele auta. Na cestu do Banské Štiavnice budete potřebovat nejméně 50 litrů benzínu nebo nafty, takže pořiďte si zásobníky paliva.

Značka Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedním z nejvýznamnějších míst zachovalých středověkých a renesančních památek na Slovensku. Město bylo založeno na počátku 13. století a stalo se centrem těžby drahých kovů, jako jsou stříbro, zlato nebo měď.

Dnes je Banská Štiavnica tichým městem s krásnými památkami, rozmanitou architekturou a klidnými uličkami. V centru města se nachází řada historických budov, mezi kterými vynikají Frančiskánský klášter, zvonice sv. Kateřiny a farský kostel sv. Kateřiny. Ve městě také můžete navštívit technické muzeum se stroji z těžby a železáren.

Okolí města

Okolí Banské Štiavnice je plné turistických cest, malých vesnic a místních památek. Těžební místa a zbytky dolů roztroušených po krajině se staly dnes turistickými atrakcemi.

Jedinou velkou dominantou okolí Banské Štiavnice je zřícenina hradu Šášov, který se nachází v 15 km od města. Jinak je okolí města velice zalesněné a rozvíjejí se tady turistické aktivity.

Letenka Slovensko Banská Štiavnica: Jak toulat se po okolí

Můžete si pronajmout v různých místnostech a penzionech, nebo si zarezervujte hotel přímo v centru města. V Banské Štiavnici budeme chodit po kamenitých uličkách a krajině v okolí města si prohlédneme na kole či jiných turistických aktivitách.

Letenka Slovensko Banská Štiavnica - Významná destinace
Význam Banské Štiavnice spočívá v tom, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších destinací na Slovensku. Je to prvotřídní destinace pro ty, co hledají inspiraci, romantiku a kulturu, o cokoliv jiného se nejedná.

Letenky Slovensko Banská Štiavnica jsou ideální pro ty, kteří chtějí cestovat bez větší námahy. Vynechají tak nejen časovou náročnost dlouhých cest, ale i náklady na cestování po silnicích, za benzín nebo jinými náklady.

Tak co ještě váháte? Kupte si letenku Slovensko Banská Štiavnica, prohlédněte si nádherné historické město a okolí, ať už na pár dní nebo celý týden. Nečekejte a vydejte se na cestu do této výjimečné destinace kde budete mít nádherně strávený čas.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky