Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Rumunsko Braşov

Počasí Rumunsko Braşov


Braşov je krásné historické město v Rumunsku, které leží v Transylvánii, na úpatí Karpat. Jeho poloha mezi pohořími dává městu vynikající klima, které se liší podle ročního období.

V létě, Braşov nabízí příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia. Slunce svítí stále silněji a místní obyvatelé i turisté vycházejí ven, aby si užili přírodní krásy. V okolí města můžete najít krásné národní parky, hory a lesy, kde si můžete užít pikniky, turistiku nebo jiné venkovní aktivity.

Podzim v Braşovu přináší zlaté barevné listí a podstatně chladnější teploty. Průměrné teploty jsou kolem 12 stupňů Celsia, což znamená, že byste měli zabalit teplejší oblečení a připravit se na chladnější dny. To ale neznamená, že byste neměli navštívit Braşov v podzimním období. Stále si můžete užít turistiku, výlety na kole a návštěvy místních historických památek, jako je třeba Branovský hrad, známý také jako hrad Drákula.

Zima v Braşovu je zimou jako v pohádce. Sníh kryje krajinu a vytváří romantickou atmosféru. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 stupňů Celsia, ale v některých dnech mohou být i mnohem nižší. Místní si užívají soboty a neděle na sjezdovkách. Populárními středisky jsou například Poiana Braşov nebo Predeal. V centru města si můžete užít tradičního vánočního trhu, kde se prodávají místní speciality a ručně vyráběné suvenýry.

Jaro v Braşovu je krásně barevné. Všechny keře a stromy začínají kvést, a nové listy se objevují na větvích. Průměrné teploty kolem 15 stupňů Celsia umožňují procházky v přírodě a pěší túry v okolí města. Zdá se, že v tomto ročním období se probouzí vše kolem vás. Zpříjemňují prázdniny naříklad Velikonoce a oslavy prvního máje.

Celkově lze říci, že Braşov je skvělým místem k návštěvě kdykoliv během roku. Rozmanitost klimatu vytváří vynikající podmínky pro různé typy turismu a zábavy, což zařazuje Braşov do kategorie turistických měst, kam se plánují výlety nebo turistiku. V Braşovu se můžete ponořit do bohaté historie a zároveň si užít krásné přírody.


Dovolená Rumunsko Braşov


Braşov je město na jihu středního Rumunska a leží v krásném kraji Transylvánie, který je známý svými hradby, starobylými kostely a hory. Toto malebné město s bohatou historií a kulturou je ideálním místem pro dovolenou, plnou aktivit a zážitků.

Ať už jste milovníkem historie, kultury, nebo přírody, Braşov má pro každého něco k nabídnutí. Jako první byste měli navštívit neuvěřitelnou gotickou katedrálu sv. Petra a Pavla, která se nachází v samotném centru města. Toto nádherné historické místo je nejspíše největším lákadlem pro turisty.

Dalším místem, které nemůžete vynechat, je staré město Braşov. Zdejší uličky, kde zůstaly zachovány historické budovy s bohatými ozdobami, vás přenesou do úplně jiné doby. V historickém centru Braşova se také nachází pocházející z 14. století Železná vrata, která jsou úvodem k jedné z nejzajímavějších tras turistického letoviska - Transfagarski okruhu.

Návštěvníci také najdou mnoho příležitostí k relaxaci v přírodě. Například v parku Tâmpa, kdy byste měli využít lanovku a dostat se až na vrchol hory. Zde se můžete opálit na slunci, obdivovat panoramatické výhledy na město a okolní krajinu a také si udělat příjemnou procházku.

Pokud máte rádi sport, Braşov má pro vás spoustu možností. Zimní sporty jako jsou lyžování, běžky, snowboarding a krasobruslení jsou tu běžné. Kromě toho můžete navštívit i mnoho klimatizovaných sportovních hal, kde se můžete věnovat např. tenisu, fotbalu, basketbalu nebo fitness.

Po celém městě také najdete mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat skvělá jídla v tradiční rumunské kuchyni. Také budete moci poznat zdejší kulturu a místní seznamovací rituály.

Celkově lze říci, že dovolená v Braşovu je nezapomenutelnou zkušeností. S jeho historickými památkami, nádhernou přírodou a širokou škálou aktivit je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny přátel nebo páry hledající romantiku. Ať už plánujete pobyt na víkend nebo týden, jistě najdete mnoho zábavy a zážitků, které vám Braşov nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Braşov


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Braşova?
Odpověď: Braşov je dobře napojen na silniční síť a může být dosaženo autem, autobusem nebo vlakem. Existují také přímé lety z několika evropských měst do letiště v Braşově.

2) Co je nejlepší čas na návštěvu Braşova?
Odpověď: Nejlepším časem na návštěvu Braşova je obvykle od května do září, kdy jsou teploty mírné a turistické atrakce jsou otevřeny.

3) Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Braşově?
Odpověď: Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Braşově jsou středověké Staré Město s historickými budovami a katedrálou Svatého Petra a Pavla, hrad Bran, kde se nachází známý Drákula a Krkonošský národní park s nádhernou krajinou.

4) Jaké jsou nejoblíbenější outdoorové aktivity v okolí Braşova?
Odpověď: V okolí Braşova jsou populární outdoorové aktivity jako horolezectví, horská turistika, cyklistika, vodáctví a lyžování.

5) Jaká místní jídla bych měl v Braşově zkusit?
Odpověď: Místní specialitou v Braşově je klobása, která se zde vyrábí již desítky let. Dalšími tradičními jídly jsou polévka ciorba, sarma (zeleninové závitky plněné mletým masem a rýží), slanina a pečivo připravované podle místních receptů.


Ubytování Rumunsko Braşov


Braşov je jedno z nejnavštěvovanějších turistických měst v Rumunsku a je oblíbeným místem pro mnoho turistů z celého světa. Město je obklopeno malebnými horami a nabízí mnoho turistických atrakcí a aktivit. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha různých možností.

Hotely

Braşov je plný hotelů každé kategorie, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po cenově dostupná ubytování s jednoduchými pokoji. Mezi nejfrekventovanější hotely patří Hotel Aro Palace, který se nachází v centru města a nabízí fantastický výhled na horu Tâmpa. Dalšími oblíbenými hotely jsou Hotel Kronwell, Casa Wagner, Hotel Bella Muzica a mnoho dalších.

Apartmány

Mnoho lidí preferuje ubytování v apartmánech, protože nabízejí více prostoru a pohodlí než klasické hotelové pokoje. Braşov má také mnoho krásných apartmánových budov, které nabízejí kvalitní služby a výhodné ceny. Mezi oblíbené apartmány patří Casa Rozelor, Apart Hotel Vlad Tepes, Apartment Central a mnoho dalších.

Hostely

Hostely jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří chtějí zažít město v přátelské atmosféře. Braşov má mnoho kvalitních hostelu, které nabízí cenově dostupné ubytování s vynikajícími službami. Mezi nejoblíbenější hostely patří JugendStube Hostel, Kismet Dao Hostel, Habermann Pension a další.

Soukromé apartmány a penziony

Pokud hledáte trochu jiné ubytování, můžete si rezervovat soukromé apartmány nebo penziony. Tyto ubytování nabízejí spoustu prostoru, pohodlí a soukromí. Mezi oblíbené soukromé apartmány a penziony patří Vila Natural, Casa Anca, Residence Ambient a mnoho dalších.

Kempy a chatky

Pro milovníky přírody a turistických aktivit jsou kempy a chatky v oblasti Braşovu skvělou volbou. Tyto ubytování vám nabídnou možnost strávit noc v krásném prostředí hor a lesů v okolí města. Mezi oblíbené kempy a chatky patří Camping Predeal, Carpatys Resort a mnoho dalších.

V Braşovu si můžete vybrat z mnoha různých typů ubytování, takže se každý může ubytovat podle svých přání a potřeb. Ať už hledáte luxusní hotely, cenově dostupné hostely, soukromé apartmány nebo chatky v horách, Braşov má co nabídnout. Takže neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v tomto úchvatném městě co nejdříve!


Letenka Rumunsko Braşov


Rumunsko je jednou z mála zemí v Evropě, která si stále udržuje svůj historický a kulturní půvab. Kraje plné skalních útvarů, křišťálově čistých jezer a našláplých hor přitahují rok co rok tisíce turistů. Mezi turistické destinace patří i Braşov, oblíbené město ležící v jihovýchodní části země. Pokud plánujete návštěvu této malebné oblasti, měli byste zvážit letenka Rumunsko Braşov.

Město Braşov se pyšní překrásnými historickými památkami, které dokreslují kolorit místního prostředí. Přístupná turistická destinace nabízí zázemí pro poukázky do mnoha kulturních a sportovních zařízení. Kromě toho zde naleznete mnoho hotelů, kaváren a restaurací, a tak máte zajištěné pohodlné zázemí.

Zajímavou turistickou atrakcí města Braşov je nedaleká Pelešský zámek, dříve sídlo rumunských králů. Jméno zámku utváří část slova Pelikán, jenž se nachází na hlavním nádvoří zámku. Turisté najdou v interiérech zámku například honosnou zbrojnici, klenotnici a svatební sál, který byl využíván ke konání královských ceremonií.

Dalšími zajímavými místy se pyšní i samotné město Braşov. Patří k nim nádherný historický kostel sv. Mikuláše s impozantním zvonem a katedrála svatého Petra a Pavla se skvěle restaurovanou fasádou a okolním parkem.

Pokud patříte mezi nadšence zimních sportů, neváhejte se vydat na sousední hory. Blízké lyžařské středisko „Poiana Braşov“ Vás rozhodně nezklame. Na sjezdovkách se můžete těšit na bezpočet překrásných a klidných prostranstvích, která ve Vás po probuzení vyvolají pocit opravdového zdraví a štěstí.

Braşov ale není jen místem vhodným pro zimní sporty, zřejmě největší atrakcí je neuvěřitelně rozmanitou kulturální nabídkou města. Živé kulturní centrum, které se rozprostírá po vyprahlé ploše města, láká návštěvníky z celého světa.

Za tak zajímavé místo jako Braşov se určitě vyplatí investovat do letenky z Rumunska. Na letišti se proti Vám budou vytvářet řady nabídek, ale pokud máte pevnou představu o svém plánu včetně ceny letenky, je nejlepší ji zakoupit již předem online.

Zkrátka, navštívit Rumunsko a zejména město Braşov je pro turisty velmi zajímavým zážitkem. Přesvědčte se sami!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky