Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Portugalsko Braga

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Braga


1. Jaké jsou nejlepší památky v Bragě?

V Bragě je mnoho památek, ale nejznámější jsou katedrála Se do Braga, kostel Bom Jesús do Monte a kostel Sameiro.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?

Nejlépe je použít taxi nebo městskou hromadnou dopravu. Z letiště lze také jet Autobus nebo pronajmout si vlastní auto.

3. Kde je ideální umístění pro ubytování v Bragě?

Nejlepší místa k ubytování jsou v blízkosti historického centra města, například v městské čtvrti São João do Souto.

4. Kde se dá dobrě najíst v Bragě?

V Bragě jsou mnohé restaurace, které nabízejí tradiční portugalské jídlo, jako například Bacalhau (solený treska) nebo Francesinha (sendvič se sýrem, šunkou a omáčkou).

5. Jaké jsou nejlepší způsoby prozkoumání Bragy?

V Bragě se nejlepší způsob prozkoumání je pěšky nebo na kole. Mnoho turistů si také pronajímá kánoe, aby mohli poznat okolní přírodní krásy.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bragy?

Nejlepší čas na návštěvu Bragy je na podzim nebo na jaře. V létě může být velmi horko a v zimě velmi studeno.

7. Kolik stojí vstupenky do katedrály Se do Braga?

Vstupenky do katedrály Se do Braga jsou většinou levné, cena se pohybuje okolo 2-3 eur.

8. Jaký je nejkrásnější výhled na město?

Nejkrásnější výhled na město se nabízí ze zahrady Bom Jesús do Monte.

9. Jakým způsobem se dá objednat tramvajovou jízdenku?

Tramvajové jízdenky se dají koupit v mnoha trafikách a v některých stanicích hromadné dopravy. Také je lze zakoupit prostřednictvím mobilní aplikace Mticket.

10. Je v Portugalsku nutnost platit daň z přidané hodnoty (DPH)?

Daň z přidané hodnoty je povinná platba v Portugalsku. Standardní sazba DPH je 23 %.


Ubytování Portugalsko Braga


Braga je jedno z nejkrásnějších měst Portugalska, které se nachází v regionu Minho. Je známo svou duchovní atmosférou a množstvím historických památek. Pokud plánujete návštěvu Bragy, může být užitečné věnovat nějaký čas hledání vhodného ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti ubytování v Bragě.

Hotely

Braga nabízí širokou škálu hotelů, od pětihvězdičkových luxusních hotelů až po jednodušší a cenově dostupnější možnosti ubytování. Některé z nejlepších hotelů v Bragě jsou:

- Hotel Bracara Augusta: toto pětihvězdičkové hotel se nachází v centru Bragy, jen pár minut chůze od nejznámějších turistických atrakcí. Má moderní pokoje a apartmány s balkónem a terasou s výhledem na město.

- Meliá Braga Hotel & Spa: tato čtyřhvězdičková nemovitost je příjemnou volbou pro ty, kteří hledají luxusní pobyt za přijatelnou cenu. Nabízí moderní pokoje, španělskou kuchyni a relaxační centrum s vířivkou, saunou a parní lázní.

- Hotel Mercure Braga Centro: tato tříhvězdičková nemovitost se nachází v těsné blízkosti katedrály Sé a nabízí moderní pokoje s klimatizací a bezplatným Wi-Fi.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost ubytování v Bragě, můžete zvolit některý z mnoha hostelů, které jsou k dispozici ve městě. Některé možnosti hostela v Bragě jsou:

- Vila Flor Hostel: tento hostel se nachází v centru Bragy a nabízí jednoduché, ale útulné pokoje a společné prostory pro hosty, jako je kuchyňka a obývací pokoj.

- Braga POP Hostel: tento moderní hostel se nachází v blízkosti nádraží a nabízí pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi. Hosté mohou využít také kuchyň a společné prostory pro relaxaci.

- Hostel SE Travel: tento nový hostel se nachází v historické části města a nabízí pohodlné pokoje s bezplatným Wi-Fi. Hosté mohou využít také kuchyňku a společné prostory.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a nezávislosti během své návštěvy Bragy, můžete zvolit pronájem apartmánu. Některé z nejlepších apartmánů v Bragě jsou:

- Casas da Sé: tyto moderní apartmány se nacházejí v srdci historické části města, jen pár kroků od katedrály Sé. Nabízejí plně vybavenou kuchyň a bezplatné Wi-Fi.

- Apartamentos do Largo: tyto prostorné apartmány se nacházejí v několika budovách v okolí náměstí Largo do Paço. Každý apartmán disponuje klimatizací a vybavenou kuchyní.

- Braga Heritage Lofts: tyto moderní apartmány se nacházejí v centru Bragy, v krásné historické budově. Nabízejí velkorysé pokoje s klimatizací a moderní kuchyní.

Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, v Bragě najdete přesně to, co potřebujete. Doufáme, že vám tento článek pomohl najít ideální ubytování pro vaší návštěvu tohoto krásného portugalského města.


Počasí Portugalsko Braga


Portugalsko je země plná krásných měst a přírodních krás, které lákají turisty po celém světě. Braga, čtvrté největší město Portugalska, je jedním z nejnavštěvovanějších měst, jelikož je plné historických památek, kostelů a klášterů.

Braga se nachází v severní části Portugalska, v oblasti Minho. Toto město má mírné podnebí s oceánskými vlivy, což znamená, že zdejší počasí je velmi proměnlivé a není tak snadné předpovědět, co se stane v dalších dnech.

Průměrná teplota v Braga se pohybuje mezi 10-20 stupni Celsia během celého roku. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu, kdy se teploty mohou vyšplhat i na 28 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírné, většinou se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou klesnout až na 3 stupně Celsia.

Braga patří k nejdeštivějším městům Portugalska, takže při cestování do tohoto regionu je nutné mít při sobě také deštník nebo pláštěnku. Průměrný počet deštivých dnů v Braga během jednoho roku je asi 150 dní.

I přesto, že Braga má nejlepší klima v zemi, počasí může být nečekaně proměnlivé. V létě může být hromadné bouřky a přes den může být velmi horko. V zimě může být vítr velmi chladný a mohou nastat krátkodobé bouřky.

Pokud tedy plánujete navštívit krásné město Braga, je dobré být připraven na jakékoliv překvapení. Přemýšlejte o tom, co si s sebou vezmete na cestu a jakou oblečete, aby vás počasí neovlivnilo příliš negativně. Ať už se rozhodnete cestovat v kteroukoliv roční dobu, v Braga určitě zažijete spoustu krásných okamžiků a kouzelných zážitků.


Dovolená Portugalsko Braga


Pokud hledáte nové a zajímavé místo pro Vaší dovolenou, potom byste mohli zvážit návštěvu města Braga v Portugalsku. Toto město se nachází v severní části země a nabízí mnoho lákadel pro turisty.

Braga je jedním z nejstarších měst v Portugalsku a je plné památek a historie. Nejvýznamnějším místem pro turisty je Katedrála svatého Petra ve stylu baroka. Tato katedrála je největší barokní památkou v Portugalsku a stojí na místě, kde před tisíci lety stála římská budova.

Dalším úžasným místem v Bragě, které stojí za návštěvu, je Santuário do Bom Jesus do Monte. Toto nádherné místo je důležitým poutním místem pro Portugalců a turisty. Poutníci, kteří chtějí sebou něco obětovat, mohou použít schodiště vedoucí k chrámu, na každém schodu je malý oltář či kaple.

Město Braga však není pouze o památkách a architektuře, ale má také mnoho přírodních krás. Okolní krajina je obklopena kopci a řekou, takže možnosti pro turisty jsou nekonečné. Můžete si užít řadu outdoorových aktivit v přírodě, jako je pěší turistika, cykloturistika, rafting či horolezectví. Kdokoliv, kdo hledá něco méně aktivního, si může užít relaxaci na pláži v městech v okolí, jako je např. Viana do Castelo.

Braga jež jediné město v Portugalsku svojí velikostí v podstatě nedosahuje ani jedné stovky tisíc obyvatel, poskytuje turistům velkou šanci na pravou portugalskou atmosféru. Můžete ochutnat tradiční místní gastronomii, která je bohatá na mořské plody a čerstvou zeleninu.

Celkově řečeno, Braga je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné architektury, pláží a přírodních krás. Odtamtud se můžete snadno dostat i do dalších krás Portugalska, jako je např. Porto, které se nachází jen několik hodin jízdy autem. Pokud tedy plánujete dovolenou v Portugalsku, rozhodně zvažte návštěvu tohoto skvělého místa.


Letenka Portugalsko Braga


Portugalsko, země plná krásných měst a míst k objevování. Jedním z těchto měst je Braga, které se nachází v severozápadní části země. Letenka do Bragy je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat Portugalsko mimo turistická centra.

Braga je město s dlouhou historií, nachází se zde mnoho historických památek a architektury. Katedrála Sé de Braga je jednou z nejnavštěvovanějších památek v městě a jistě stojí za návštěvu. Toto majestátní náboženské místo je jedno z nejstarších v Portugalsku, s několika zónami, které reprezentují různé architektonické styly.

Další zajímavou lokalitou je dědictví Bom Jesus do Monte, které je záznamováno jako UNESCO. Tento poutní komplex má neuvěřitelnou architekturu, která se táhne po kopci. Uvnitř se můžete projít přes mnoho křížových cest a náboženských obrazů.

Braga je také známá pro své fóra a muzea, jako je například Forum Braga, Archeologické muzeum Dom diogo de Sousy nebo Národní kostelní muzeum. Tyto instituce můžou být pro turisty zaujímavé, protože zobrazují historii města a Portugalska.

Za zmínku také stojí, že Braga letiště je vzdáleno pouze 10 kilometrů od města, což znamená, že přijíždějící cestovatelé rychle dorazí do centra města. Díky tomu mohou turisté strávit více času s prohlídkou atmosférického centra města a objevování jeho skrytých klenotů.

Jak již bylo zmíněno, turisté, kteří se rozhodnou pro Bragu, objeví Portugalsko mimo turistická centra. Město není těžce dotčeno turismem, což znamená, že zde najdeme mnohem více míst místních obyvatel oproti velkým turistickým destinacím.

Když tedy plánujete cestování do Portugalska, nezapomeňte zahrnout Bragu do svého itineráře. Toto krásné město nabízí turistům hodně k vidění a k objevení. Pokud si budete chtít prohlídku města vychutnat co nejvíce, můžete si zajistit letenku přímo do Bragy a užít si Portugalska ve své nejčistší formě.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky