Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Pákistán Kalash Valley

Ubytování Pákistán Kalash Valley


Pákistán Kalash Valley: Kam se ubytovat

Pákistán Kalash Valley je region nacházející se v pohoří Hindúkuš v severním Pákistánu, ačkoli se vymyká svému okolí - nejenže má rozličnou etnickou skupinu, ale také si zachovává tradiční zvyky a rituály. Navíc jsou zde k vidění nádherné přírodní scenérie, které jsou odlišné od krajiny, kterou můžete vidět jinde v Pákistánu. Pokud se chystáte do této oblasti, může být těžké najít náležité ubytování, proto jsme vám připravili několik tipů na ubytování v různých cenových kategoriích.

1. Nanak House

Nanak House je klasický hotel s 16 pokoji. Je umístěn na kopci s výhledem na údolí a stojí jen pár minut chůze od tradiční vesnice Kalash. V ceně vám bude poskytnuto snídaně a večeře. Pro milovníky soukromí existuje možnost objednat si pokoj s balkónem. Pokud navštívíte v zimě, nezapomeňte si vzít teplé oblečení, protože Nanak House nemá centrální topení.

2. The Rumbur Valley View

Pokud máte rádi více soukromí a klid, může být pro vás nejlepší volbou Rumbur Valley View. Tento malý rodinný penzion se nachází na kopci s nádherným výhledem na údolí Rumbur Valley. Nabízí tři pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkónem. Snídaně a večeře jsou k dispozici za příplatek. Majitelé penzionu jsou velmi přátelští a mohou vám pomoci s organizací výletů po oblasti.

3. Kalash Guest House

Kalash Guest House se nachází v Juhar Village v údolí Bumburet. Tento velký dům s výhledem na údolí nabízí několik pokojů s vlastním sociálním zařízením a balkóny. Mezi vybavením patří také kuchyň a obývací pokoj. V pokojové ceně není zahrnuta snídaně a večeře, ale můžete si je objednat za příplatek. Všechny pokojové ceny jsou velmi příznivé.

4. Camping

Pokud hledáte dobrodružství, můžete zkusit kempování v nádherné přírodě Kalash Valley. Neexistují sice oficiální kempy, ale můžete si najít vhodné místo kdekoliv v údolí. Získáte tak úžasný zážitek, nejlépe v kombinaci s horskými túrami. Nezapomeňte si s sebou přibalit potřebné vybavení a potraviny.

5. Homestay

Pokud se chcete skutečně ponořit do místní kultury a tradic, můžete zkusit homestay u místních obyvatel. Existuje mnoho rodin, které nabízí ubytování v tradičních domech. Vybavení není tak jako v klasických hotelech, ale výhodou je, že se naučíte místní zvyky, jídlo a jazyk.

Výběr ubytování v Kalash Valley závisí na vašich představách o dovolené a financích. Bez ohledu na vaše preference, v této oblasti najdete mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu.


Dovolená Pákistán Kalash Valley


Letošní dovolená se paradoxně přes svou neobvyklost stala jedním z nejkrásnějších zážitků v mém životě. Rozhodla jsem se využít příležitosti a zavítat do jedné z nejzajímavějších a nejkrásnějších oblastí světa – Kalash Valley v Pákistánu.

Kalash Valley se nachází v severozápadní části země, mezi vysokými horami a izolovanými údolími. Oblast je výjimečná svou krásou, ale také zvláštním lidem, kteří zde žijí – Kalash. Tento starobylý kmen má svůj vlastní jazyk, náboženství, zvyky a tradice, které jsou unikátní a nedochované nikde jinde na světě.

Naše cesta začala v hlavnímu městě Islámábádu, odkud jsme se vydali na výletovém voze přes různé horské průsmyky a serpentiny. Cesta trvala asi 12 hodin, ale byla naprosto úchvatná. Projížděli jsme vesnicemi, kde se nám nabízely nádherné výhledy na okolní hory a zelenou krajinu. V oblasti Kalash jsou údolí rozdělená do tří samostatných. Navštívili jsme všechny tři – Bumburet, Rumbur a Birir.

Při příjezdu do Kalash Valley se nám okamžitě vynořil pocit jakoby jsme se ocitli ve středověku – domy byly postaveny ze dřeva a kamene, lidé byli oblečeni v tradičních krejčovských kostýmech a všude byla slyšet typická hudba Kalash.

Naším prvním cílem byla oblast Bumburet, kde jsme se ubytovali v malém hotelu. Hned druhý den jsme se vydali na prohlídku vesnice. Navštívili jsme starobylé chrámy, místní trh a mnoho dalších zajímavých míst. Naše průvodkyně nám ukázala, jak Kalash oslavují svá tradiční náboženská slavnost a také jsme se dozvěděli více o jejich zvláštnostech a kultuře.

Druhý den jsme se vydali do oblasti Rumbur a následující den do Birir. V každé oblasti jsme navštívili různé zajímavé lokality, jídla, kulturu a řády. V každé oblasti jsme si velmi užili, protože vždy bylo co objevovat.

V Kalash Valley jsou též velmi kladně přijímáni lidé z ciziny. V mnoha domech jsou vytvořeny hostitelské místnosti pro turisty, aby si mohli pobyt, tradiční jídlo a pohostinnost Kalashů vychutnat a zároveň dostat větrové orientace na různé lokality.

Výlet do Kalash Valley byl jedním z nejbohatších a nejnepřetřenějších zážitků v mém životě. Odvážně odešel ařekl, že si zde užijeme, ale mnou překonaly i mé největší očekávání. Kalash byli nezapomenutelní a já se již nyní těším na možnost se vrátit v budoucnu.


Počasí Pákistán Kalash Valley


Kalash Valley, located in the northwestern region of Pakistan, is a stunningly beautiful valley renowned for its unique culture and traditions. However, this picturesque location is also known for its unpredictable weather patterns.

The climate of Kalash Valley is typically arid with hot summers and cold winters. The best time to visit the valley is during the spring and autumn seasons when the weather is moderate and pleasant. During these months visitors can enjoy the beauty of the valley without being affected by extreme temperatures.

Summer in Kalash Valley, which extends from June to August, is characterized by scorching heat and high humidity. The temperature during these months can reach up to 40°C (104°F). This makes it difficult for visitors to enjoy outdoor activities during the day time. The best time to visit the valley during summers is early morning or late afternoon when the temperature is lower.

Winters, which extend from December to February, are freezing cold in Kalash Valley. The temperature during winter can fall as low as -15°C (5°F). However, despite the freezing temperature, the valley comes alive with festivities during the winter season. The Kalash people celebrate Uchal Festival, which marks the end of the winter season, during the month of March.

Rainfall in Kalash Valley is sporadic and usually occurs during the monsoon season which extends from July to September. During this time, heavy showers can cause landslides and roadblocks which can hamper the movement of visitors in and out of the valley.

Overall, the weather in Kalash Valley can be unpredictable. It is important for visitors to check the weather forecast before planning their trip to the valley. It is also important to carry comfortable clothing suitable for the prevailing weather conditions. Despite the unpredictable weather, the beauty and unique culture of Kalash Valley make it a must-visit destination.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Kalash Valley


1) Jak se dostat do Kalash Valley?

Na Kalash Valley se lze dostat autem nebo autobusem z města Chitral v provincii Khyber Pakhtunkhwa. Existují také pravidelné lety z Islámábádu do Chitralu.

2) Jaké jsou hlavní atrakce v Kalash Valley?

Hlavními atrakcemi v Kalash Valley jsou návštěva Kalashů, jejich tradice, kultura a folklor, historické památky v oblasti a horská turistika.

3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kalash Valley?

Nejlepší čas na návštěvu Kalash Valley jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou podmínky pro turistiku a prohlídky nejlepší. V zimních měsících může být oblast značně zasněžená a cesty těžké.

4) Jaké jsou zásady pro návštěvu Kalash Village?

Před vstupem do Kalash Village je nutné mít povolení od místních úřadů, aby se zajistilo, že návštěvníci respektují místní kulturu a tradice. Návštěvníci by měli být oblečeni skromně a měli by se vyvarovat konzumace alkoholu nebo kouření v oblasti.

5) Jak se nazývají místní obyvatelé v Kalash Valley?

Místní obyvatelé v Kalash Valley se nazývají Kalashové a jsou etnickou menšinou v Pákistánu. Mají vlastní jazyk a kulturu, které jsou odlišné od dominantní kultury v zemi.


Letenka Pákistán Kalash Valley


Pokud hledáte místo na světě, které je plné neuvěřitelné kultury, krasných krajin a lidí, kteří si zaslouží být objeveni, přemýšlejte o cestě do Kalash Valley v Pákistánu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších částí Khyber Pakhtunkhwa (provincie v severozápadním Pákistánu), která je známá svými malebnými vesnicemi a překrásným horským výhledem.

Kalash Valley je jedinečným krajem, který se vyznačuje bohatou kulturou místního obyvatelstva, známým jako Kalashové. Tito lidé mají svůj vlastní zvyky a tradice, což z nich dělá jeden z nejzajímavějších a nejexotičtějších kmenů v Pákistánu. Kalashové jsou často nazýváni "nejdokonalejší zbytky starověkých civilizací" a žijí především v údolích vedoucích k řece Kunar.

Cesta do Kalash Valley obvykle začíná v hlavním městě provincie Khyber Pakhtunkhwa, Peshawaru. Zde se můžete nechat odvést neuvěřitelným údolím s mručícími řekami, vodopády a zelenými kopci, které se vám budou odvíjet před očima. Pokud se chcete přiblížit samotným Kalashovým, je nejlepší se ubytovat v jedné z jejich vesnic a pozorovat místní zvyky a tradice. Během cesty se budete možná cítit trochu odlišně a nepochopeně, ale většina lidí se rychle kodrvuje na způsob života Kalashových a cítí se v jejich prostředí jako doma.

Kalashové slaví také spoustu svátků a událostí během roku, včetně svátku "Chilimjusht", kde se lidé scházejí a tančí na zvuky tradičních nástrojů. Během této slavnosti se lidé oblékají do tradičních oděvů a mnozí turisté se k nim připojují v jejich tanci.

Kalash Valley je pro mnoho turistů ukrytým pokladem, který stojí za objevování. Je to jedinečné místo, které zahrnuje kulturní zvyky a krásu přírody. Pokud se chystáte na cestu do Pákistánu v blízké budoucnosti, nezapomeňte si navštívit Kalash Valley a objevit důvody, proč se tento úžasný kraj nazývá tajemným údolím.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky