Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Nový Zéland Abel Tasman National Park

Dovolená Nový Zéland Abel Tasman National Park


Nový Zéland je země, kterou si zamilujete hned po příletu. Když se však rozhodnete pro dovolenou v Abel Tasman National Parku, zamilujete si ji ještě víc. Tento park se nachází na severu Jižního ostrova a je jedním z nejkrásnějších parků na Novém Zélandu.

Abel Tasman National Park nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy, čisté pláže, průzračné řeky, nádherné lesy a mnoho dalšího. Všechny tyto krásy jsou přístupné prostřednictvím mnoha turistických tras, které se proplétají celým parkem.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit v Abel Tasman National Parku je kajak. Návštěvníci si mohou pronajmout kajak a vyrazit na prozkoumání parku z vody. Průzračné řeky jsou skvělým místem pro krajkování řekou, zatímco pláže nabízejí návštěvníkům dokonalé podmínky pro plavání.

Pokud máte rádi turistiku, pak si určitě užijete nejednu trasu v parku. Některé z nejoblíbenějších jsou Abel Tasman Coast Track, Inland Track a Harwoods Hole Walk. Tyto trasy nabízejí nezapomenutelné výhledy a vedou návštěvníky přes pláže, lesy a vodopády.

Kromě turistiky a kajaků nabízí Abel Tasman National Park také mnoho dalších aktivit. Návštěvníci si mohou pronajmout lodě, aby mohli projet celý park z vody. Na některých z pláží si mohou návštěvníci pronajmout jízdní kola a projet se celým parkem po silnici. Pokud máte rádi rybaření, pak můžete navštívit některý z rybníků v parku a chytit si svou vlastní rybu.

Pokud si chcete užít tuto krásnou část Nového Zélandu, pak vězte, že je zde mnoho možností, jak strávit svůj čas. Abel Tasman National Park je ideálním místem pro dovolenou v Novém Zélandu a zažijete zde nádhernou přírodu, která vás určitě oslní. Od pláží až po lesy je zde mnoho aktivit, které vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, pak Abel Tasman National Park je pro vás ideálním místem na dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Abel Tasman National Park


1. Jak se dostanu do Abel Tasman National Park?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Abel Tasman National Park, je letecky nebo autem. Letiště Nelson a letiště Takaka jsou nejbližší letišť, zatímco města Motueka a Kaiteriteri jsou dobrými výchozími body pro vůz.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Abel Tasman National Park?

Mezi nejlepší aktivity patří kajakářské výlety, pěší túry, plavby lodí nebo výlety na pláže. Abel Tasman National Park nabízí také skvělé možnosti pozorování fauny a flóry.

3. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Abel Tasman National Park?

Nejlepší období pro návštěvu Abel Tasman National Park je od listopadu do dubna, kdy jsou nejlepší podmínky pro venkovní aktivity a teploty dosahují příjemných hodnot.

4. Musím mít před rezervací vstupenky pro Abel Tasman National Park negativní test na COVID-19?

Ne, v současné době není třeba mít negativní test na COVID-19 před návštěvou Abel Tasman National Park. Nicméně, návštěvníci by měli dodržovat bezpečnostní opatření, jako jsou sociální odstupy a nošení roušek, když je to potřeba.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v Abel Tasman National Park?

Mezi nejlepší pláže v Abel Tasman National Park patří Anchorage, Bark Bay a Totaranui. Tyto pláže jsou často uvedeny jako jedny z nejkrásnějších na Novém Zélandu a nabízejí úžasné prostředí pro odpočinek a relaxaci.


Počasí Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park na Novém Zélandu patří mezi turisticky nejatraktivnější oblasti této země. Jeho krásné pláže, útesy a zátočiny lákají návštěvníky z celého světa. Je to také významné území pro místní obyvatele jako místo pro loďařství a rybolov. Nicméně, jako každý jiný region na světě má i Abel Tasman svou klimatickou charakteristiku.

Klimatické podmínky

Abel Tasman National Park leží na severním konci Jižního ostrova na Novém Zélandu a je ovlivněn oceánským klimatem. V létě se zde teploty pohybují okolo 20 - 25°C. Toto období je ideální pro kempování a procházky v přírodě. V zimě jsou teploty nižší, ale stále je možné tady najít turisty toužící po tomto krásném regionu.

Nejcennější je dlouhodobá množství dešťových srážek, díky níž je park zelený a inspirativní. V období mezi květnem a srpnem je průměrné množství srážek nejnižší, nejvíce prostřednictvím let bývá deštivé léto. Průměrné množství srážek v oblasti Abel Tasman National Park se pohybuje kolem 1220 mm a dominují zde vlhké větry z tasmanckého moře.

Mořské podmínky

Moře je v naprosté většině případů opravdu chladné, takže plavání závisí na vaší osobní tolerance k chladu. Obecně se dá říci, že při teplotách okolo 18°C může být pro mnohé už dostatečně teplé. Nicméně teploty vody se mohou lišit, takže pozor na testování teploty vody před skokem do ní. Voda je zároveň čistá a jasně modrá, takže se často může zdát, že by se dalo skočit do vody i v podstatně nižších teplotách.

Navzdory klimatickým podmínkám, Abel Tasman National Park nabízí svým návštěvníkům mimořádnou krásu a unikátní příležitosti pro outdoorové aktivity. Bohatý mezi oceánem, přírodou a historií regionu se může stát krásnou destinací pro každého. Je to místo, kde by každý měl zůstat alespoň pár dnů a pamatovat na něj navždy.


Letenka Nový Zéland Abel Tasman National Park


Nový Zéland je rájem pro milovníky přírody a jedním z nejkrásnějších národních parků na světě je Abel Tasman National Park. Park se nachází na severu Jižního ostrova Nového Zélandu a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné písečné pláže, turistické trasy s nádhernými výhledy na moře a lesy plné života.

Pokud máte zájem navštívit Abel Tasman National Park, prvním krokem je pořízení letenky do Nového Zélandu. Mezinárodní letiště v Aucklandu a Wellingtonu jsou nejbližší letiště k parku. Z Aucklandu to trvá asi 3,5 hodiny letu a z Wellingtonu to trvá asi 1 hodinu a 20 minut. Po přistání na letišti v Aucklandu nebo Wellingtonu si můžete pronajmout auto, abyste se dostali do parku, nebo si můžete rezervovat transfer nebo autobusovou dopravu.

Abel Tasman National Park se může pochlubit nejteplejším klimatem na Novém Zélandu, takže turistické aktivity zde probíhají celoročně. Park nabízí mnoho atrakcí pro turisty, jako jsou písečné pláže, zátoky, skalnaté útesy a řeky vhodné k raftingu. Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak prozkoumat park, je pěší turistika po známé Great Walk, která trvá kolem tří až pěti dnů. Park také nabízí mnoho turistických tras pro různé úrovně zkušeností.

Jiným způsobem, jak si užít park, je kajak. Na Abel Tasman National Park je možné se vydat na kajakářské výlety a projet si pobřeží parku s krásnými plážemi a ostrůvky. Můžete také prozkoumat park na zábavných člunech nebo na katamaranu.

Abel Tasman National Park je také domovem pro mnoho chráněných druhů, včetně ptáků jako jsou tučňáci, albatrosi a kormoráni. V parku se také vyskytují tuleňi, delfíni a ryby. Kromě toho můžete v parku také vidět pstruhy a lososy, kteří plavou v řekách.

V oblasti parku se nachází mnoho kempů, kde si můžete ubytovat své stany nebo karavany. Můžete si také rezervovat ubytování v některé z mnoha doků nebo kempů.

V Abel Tasman National Park si určitě užijete neuvěřitelnou krásu přírody a mnoho zajímavých aktivit, které se nabízejí. Přidejte se k mnoha dalším turistům a pořiďte si letenku na Nový Zéland a začněte svou dovolenou, která vám navždy zůstane v paměti.


Ubytování Nový Zéland Abel Tasman National Park


Novozélandský národní park Abel Tasman, nacházející se na severním ostrově milovníky přírody nejenom okouzluje svou krásou, ale i nabízí širokou škálu možností ubytování. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku a hledáte tipy na ubytování, následující možnosti by vás mohly zaujmout.

1. Kempingy

V národním parku Abel Tasman najdete mnoho kempů, kde můžete přenocovat v přírodě s minimálními poplatky. Během léta bývají kempy velmi vyhledávané, takže doporučujeme k dispozici mít rezervaci. Kempy nabízí základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy, a některé z nich také grily a zásuvky pro elektřinu. Mezi nejpopulárnější kempy patří Totaranui, na jižním konci parku, a Marahau, na severu.

2. Privátní chaty a bungalovy

Pokud hledáte něco pohodlnějšího, můžete se rozhodnout pro ubytování v privátních chatkách nebo bungalovech. Tyto ubytovací možnosti nabízejí turistům pohodlí a soukromí, a to za poměrně rozumné ceny. Mezi nejpopulárnější soukromé chaty patří Split Apple Retreat, kde si můžete vychutnat krásný výhled na moře, nebo Meadowbank Homestead, ve kterém je možné ochutnat místní speciality.

3. Pobyt na lodi

Nový Zéland je známý svými malými loděmi vhodnými pro ubytování, a park Abel Tasman není výjimkou. Pokud máte rádi vodu, můžete si pronajmout malou loď, která vám umožní přenocovat na moři. Tato možnost vám umožní objevit park z jiného úhlu a užít si zároveň unikátní zážitek.

4. Kajak a stanování

Pokud chcete ještě větší dobrodružství, můžete se rozhodnout kajakovat po moři a stanovat v různých lokalitách v parku. Pro tyto aktivity je nutné mít určitou zkušenost a školení, ale pokud máte rádi výzvy, rozhodně vám tato možnost bude vyhovovat. Pokud nemáte vlastní kajak, nabízí se možnost pronajmout si ho od jednoho z mnoha místních poskytovatelů.

Celkově je park Abel Tasman skvělým místem pro milovníky přírody a nabízí širokou škálu ubytování pro každého. Užijte si pobyt v malebném prostředí a objevte krásy Nového Zélandu.


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky