Najděte letenky za bezkonkurenční ceny

Nepál Upper Mustang

Dovolená Nepál Upper Mustang


Pokud máte chuť na dobrodružnou dovolenou, která vás zavede do nejvzdálenějších koutů světa, měli byste zvážit návštěvu Nepálu. Konkrétně se jedná o oblíbenou destinaci zvanou Upper Mustang.

Co vlastně Upper Mustang je?

Jedná se o území nacházející se v severním Nepálu, které se zvláštním způsobem vymyká turistickým trasám. Celá oblast je postavena na rovince, která se nachází v nadmořské výšce okolo 4 000 m n. m. Tato oblast se rozkládá v nadmořské výšce, kde vládne drsné podnebí, ale zároveň oblast patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější části Nepálu.

Jak se tam dostat?

Upper Mustang se nachází na severozápadě země, nedaleko hranic s Tibetem. Nejlépe se tam dostanete letadlem přímo do města Pokhara, které leží v centrální části země. Odtud můžete pokračovat autem nebo letecky do města Jomsom, které se nachází v samotném Upper Mustang. Následně si můžete vybrat, zda obsloužit plnou turistickou službu nebo se vypořádat s cestou sami.

A co se mi tam bude líbit?

Upper Mustang vám nabídne výjimečnou kombinaci divokých hor, malebných vesnic a fascinující kulturní zvláštnosti. Pro turisty jsou zde k dispozici nejprve řada treků, které je možné absolvovat. Velká část putování probíhá po nádherných horských cestách, které vedou přes rozsáhlé údolí a pastviny. Během cesty se budete moci setkat s tradičním životem jednotlivých vesničanů a procházet se všemi jejich bývalými stájemi.

V Upper Mustang nabízíme i mnoho kulturálních památek, jako jsou kláštery v Lo Manthang, které připomínají středověkou architekturu. Kromě toho se v údolí objevují i velké středověké silnice a pevnosti, které jsou známé svým historickým významem.

Jídlo a pití

Zvláštní pozornost je věnována stravování, které ve své kvalitě nijak zvláštně nevyniká. K dispozici je řada restaurací, které vykazují vynikající kvalitu, slušné množství a nízké ceny většiny výrobků.

V nepálských hospodách je obvyklé pití speciálního čaje zvaného Chai, který se vyrábí ze silného černého čaje, koření a mléka. Pivo a víno jsou k dispozici pouze v luxusnějších restauracích.

Pokud tedy hledáte nevšední dovolenou, Upper Mustang určitě stojí za návštěvu. Sjednejte si na tento zážitek dopředu připravený program, s kvalitním servisem a vede ve společnosti profesionálního průvodce. Pojďte se pokochat jedinečnou kulturou, nádhernou přírodou a pohostinností domácích obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Upper Mustang


1. Jaké je klima v Upper Mustang?

Klima v Upper Mustang je suché a pustinné, s minimálními srážkami a vysokou nadmořskou výškou. Průměrná teplota se pohybuje od 5-21 °C a je nejlepší chodit v období mezi květnem a říjnem.

2. Potřebuji vstupní povolení k navštívení Upper Mustang?

Ano, pro návštěvu Upper Mustang je potřeba mít speciální vstupní povolení, neboť oblast leží na hranicích s Tibetem. Povolení lze získat pouze prostřednictvím registrované agentury pro cestovní ruch v Nepálu.

3. Kolik stojí povolení pro Upper Mustang?

Povolení pro Upper Mustang stojí 500 USD na osobu za první deset dní, každý další den stojí 50 USD na osobu.

4. Jaká je doporučená délka pobytu v Upper Mustang?

Doporučená délka pobytu v Upper Mustang je 10-12 dní, což zahrnuje i čas na přizpůsobení se vysokohorskému prostředí.

5. Jaká je nejlepší cesta do Upper Mustang?

Nejlepší cesta do Upper Mustang je přes letiště v Jomsomu, odkud se dá jít pěšky nebo na motorce. Alternativou je i cesta pěšky z města Kagbeni.

6. Kde se dá ubytovat v Upper Mustang?

V Upper Mustang jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů a stanů. Většinou však nenajdete luxusní ubytování, ale spíše prosté přístřešky.

7. Jaké jsou populární turistické atrakce v Upper Mustang?

Mezi populární turistické atrakce v Upper Mustang patří královské paláce, buddhistické kláštery a působivé krajině připomínající říši Mustang Khampa.

8. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Upper Mustang?

Nejvhodnější čas na návštěvu Upper Mustang je mezi květnem a říjnem, kdy jsou nejlepší povětrnostní podmínky a teploty jsou příjemné. V zimě je oblast uzavřena kvůli těžké sněhové pokrývce.

9. Jaký je doporučený rozpočet na cestu do Upper Mustang?

Doporučený rozpočet na cestu do Upper Mustang se pohybuje od 1500 do 2000 USD na osobu, včetně povolení, dopravy, ubytování a stravování.

10. Jaká je vzdálenost mezi Upper Mustang a Kathmandu?

Vzdálenost mezi Upper Mustang a Kathmandu je asi 400 km a cesta trvá přibližně 9-10 hodin poté, co se přeletí letiště v pokojné oblasti Jomsomu.


Ubytování Nepál Upper Mustang


Upper Mustang je jedinečná oblast nacházející se v Nepálu. Tato oblast je jedním z nejdůležitějších turistických míst v zemi díky svému bohatému kulturnímu dědictví a malebným výhledům. Pokud se chystáte navštívit Nepál a chcete se zde ubytovat, dozvíte se v tomto článku všechny informace o ubytování v Upper Mustang.

Upper Mustang je obklopen himalájskými vrcholy a rozprostírá se na ploše téměř 3500 kilometrů čtverečních. Tato oblast je známá svou jedinečnou kulturou a historií. Místní obyvatelé jsou známí jako Mustangové a jsou považováni za potomky tibetského lidu. Pro turisty je Upper Mustang velmi zajímavý díky svému kulturnímu dědictví, které bylo zachováno po tisíciletí.

Pokud se chystáte navštívit Nepál a uvažujete o tom, že se zde ubytujete, máte na výběr několik možností. V Upper Mustangu najdete několik různých typů ubytování, od jednoduchých pensionů až po luxusní hotely.

Jednou z nejoblíbenějších možností je ubytování v hostincích. Tyto pensiony jsou velmi jednoduché a nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, sprchy a umyvadla. Pokud hledáte levné ubytování v Upper Mustangu, hostince jsou tou nejlepší volbou. Ceny se pohybují okolo 10 až 20 dolarů na noc.

Další možností je ubytování v turistických chatách. Tyto chaty jsou postaveny na turistických trasách a jsou vhodné pro turisty, kteří plánují výlety do okolních hor. Většina chat nabízí základní vybavení, jako jsou postele, toalety a umyvadla. Některé chaty také nabízejí jídlo a nápoje. Ceny se pohybují okolo 15 až 30 dolarů na noc.

Pro ty, kteří hledají více komfortu a luxusu, jsou k dispozici některé hotely a penziony. Tyto hotely nabízejí vyšší standard ubytování, jako jsou pohodlné postele, koupelny s teplou vodou a některé z nich také nabízejí restaurace. Ceny se pohybují od 50 až 100 dolarů na noc.

V Upper Mustangu jsou také k dispozici některé navštěvované rekreační střediska, která nabízejí luxusní ubytování a prvotřídní služby. Tyto ubytovací zařízení jsou velmi populární mezi turisty, kteří si rádi dopřávají luxus a komfort. Ceny se pohybují od 150 až 300 dolarů na noc.

Výběr ubytování v Upper Mustangu závisí na vašich preferencech a rozpočtu. Pokud hledáte levné ubytování, můžete zvolit hostince, pokud hledáte něco více komfortního, můžete zvážit luxusní hotely. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, budete si užívat krásnou přírodu a bohatou kulturu Upper Mustangu.


Letenka Nepál Upper Mustang


Nepál je jednou z nejpopulárnějších zemí pro turisty hledajících úžasné zážitky a pohledy na nádhernou krajinu. Jednou z mnoha destinací, kterou můžete navštívit v Nepálu, je Upper Mustang. Toto malé údolí se nachází na západě Nepálu a představuje skvělé místo pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a historii.

Přestože se Upper Mustang nachází relativně daleko od hlavních turistických tras, turistická obliba této destinace stále roste. Pokud se chystáte navštívit Upper Mustang, je nejlepší začít plánovat svou cestu včas. V první řadě budete muset sehnat letenky do Nepálu.

Letenky do Nepálu se liší podle sezóny. Pokud cestujete v sezóně turistů, která trvá od září do května, můžete očekávat vyšší ceny letenek. V mimo sezóně jsou letenky levnější, ale s menší možností dostupnosti letů. Je dobré si rezervovat letenky zhruba 3 měsíce před plánovaným odjezdem.

Pokud hledáte letenky do Upper Mustang, musíte mít na paměti, že Upper Mustang je poměrně vzdálené od hlavního města Nepálu, Kathmandu. Lety do Upper Mustang odcházejí z města Pokhara, které se nachází asi 200 km severozápadně od Kathmandu.

Existuje více letových společností, které letí do Pokhary z Kathmandu. Mezi nejpopulárnější patří Nepal Airlines, Yeti Airlines a Buddha Air. Doba letu z Kathmandu do Pokhary trvá zhruba 25 až 30 minut.

Jakmile dorazíte do Pokhary, bude třeba si pronajmout letadlo nebo helikoptéru, abyste se dostali do Upper Mustang. Cesta trvá asi jednu hodinu. Letadla a helikoptéry si můžete pronajmout na letišti nebo si můžete vše předem objednat prostřednictvím cestovní agentury.

Letenky do Upper Mustang jsou relativně drahé, ale stojí to za to. Pohledy na nádherné zelené údolí, hory a krásné místní vesnice jsou nezapomenutelné. Navíc, když přijedete do Upper Mustang, budete mít možnost vidět a prozkoumat mnoho historických památek a starobylých buddhistických klášterů.

Vzhledem k tomu, že Upper Mustang je chráněnou oblastí, budete muset získat povolení k návštěvě. Povolení obvykle stojí zhruba $500 na osobu a platí se na 10 dní. Pokud chcete zůstat déle, musíte za další dny platit.

Celkově vzato, navštívit Upper Mustang je zážitek, který za to stojí. Letenky do Nepálu a Upper Mustang mohou být drahé, ale krása tohoto místa je jedinečná a nádherná, což vám umožní nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si také připravit svůj fotoaparát, protože budete chtít zachytit každý moment svého pobytu v Upper Mustang.


Počasí Nepál Upper Mustang


Nepál, země s neuvěřitelně rozmanitým a nepředvídatelným počasím, si může být jistá jedním - Upper Mustang zaručuje sucho a čistý vzduch přes celý rok. Region Upper Mustang, ležící na západě Nepálu, nabízí turistům příležitost poznat architekturu, kulturu, způsob života a především nádhernou přírodu, kdykoliv v roce, protože v této oblasti se vyskytují převážně suché a stabilní klimatické podmínky.

Krajina a klima Upper Mustang

Upper Mustang je odvěkým obchodním centrem mezi Čínou a Indií, které se rozprostírá v nadmořské výšce 3 840 metrů. Podnebí v Upper Mustangu je značně odlišné od zbytku Nepálu díky jeho topografické poloze a blízkosti himálajských hor. Například zatímco v centrálních oblastech Nepálu se teplota může prudce měnit během jediného dne, v Upper Mustangu jsou letní počasí a zimní počasí zhruba stejně stálé. V průměru mohou teploty v letních měsících dosáhnout 25 °C a v zimě se teplota zřídka snižuje pod -10 °C, což zajišťuje vynikající podmínky pro trekking, turistiku a výlety.

Vzhledem k tomu, že Upper Mustang je položen v úzké dolině podél řeky Kali Gandaki, která protéká horskou zemí, jsou jeho krajinné rysy jedinečné a pozoruhodné. Vcelku unikátním vzhledem v této oblasti jsou skalní útvary a vysoké kamenné zdi, které jsou zacloumané do úzkých říčních údolí. V některých oblastech dokonce přechází krajina z pouště do horských pustin, přičemž rozmanitost krajiny ještě více umocňuje celkový dojem.

Nejdůležitější roční období v Upper Mustangu

Vzhledem k tomu, že se jedná o pouštní oblast, mnoho oblastí v Upper Mustangu trpí nedostatkem vody a vegetace je omezena. Turisté, kteří navštíví tento region, se musejí přizpůsobit klimatickým podmínkám nebo se rozhodnout, která část roku bude pro ně nejvhodnější. Zde uvádíme některé informace o jednotlivých ročních obdobích, které by vám mohly pomoci s plánováním cesty.

Duben a květen - Jarní období

Během tohoto období teploty vzduchu začínají stoupat a den je delší. Míra slunečního záření se zvyšuje, což zvyšuje příznivé podmínky pro dlouhé výlety po celé oblasti. Během těchto období se v Upper Mustangu koná největší festival - Tiji festival, který je každoročně pořádán vprostřed května. Je to čas, kdy oblast doslova ožívá a turisté mohou užít zážitku jako nikdy předtím.

Červen až srpen - Letní období

Období od června do srpna je obvykle nejvlhčí a nejteplejší. Během tohoto období návštěvníci mohou očekávat déšť na několika místech v Upper Mustangu. Většina turistů se proto během tohoto období rozhodne vyhnout se této oblasti.

Září a říjen - Podzimní období

Podzim je nejkrásnějším obdobím v roce v Upper Mustangu. Toto období nabízí příjemné počasí s mírnými teplotami vzduchu a s velmi málo srážkami. Podzim je také nejfrekventovanějším obdobím turistické sezóny v Upper Mustangu. Turisté by se měli připravit na narůstající počet lidí, kteří se snaží ukojit svou zvědavost a chtějí poznat krásy této krásné oblasti.

Listopad a prosinec - Zimní období

Zimní období v Upper Mustangu je obvykle suché a prochladlé. Nejdůležitější věc, na kterou turisté musí být připraveni, je teplota. V některých oblastech se může teplota snížit na -15 °C a větřík může být docela silný, takže by turisté měli být dobře oblečeni.

Závěr

Upper Mustang nabízí skvělé podmínky pro turisty během celého roku. Nyní víte, jak se liší jednotlivé roční období a jaké je ideální pro vás. Vyberte si svůj oblíbený měsíc a vyzkoušejte si krásy této krásné oblasti!


Garance nejlepší ceny

Nejkomplexnější online nabídka letů

98 procent zákazníků jsou spokojeni

Akční lety za příznivé ceny

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Najít letenky